אמולציה של PS4 במחשב שולחני? - קונסולות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אמולציה של PS4 במחשב שולחני?

Klayhamn

Recommended Posts

שלום לכולם :hi:

מאז המגאסון (בסוף שנות ה-80) לא הייתה לי שום קונסולה

ואת כל משחקיי שיחקתי במחשב

אני נמצא כרגע בתהליכים לרכישת מחשב חדש,

אך במקביל גיליתי גם כמה משחקים מעניינים מאוד - כמו RIME או JOURNEY - שהם אקסקלוסיביים ל-Playstation

ותהיתי -

האם יש דרך כיום לבצע אמולציה כלשהי של המשחקים הללו ב-PC?

או שכדי לשחק אותם מוכרחים לקנות את הקונסולה?

מחיפוש קצרצר ברשת נראה שהתשובה היא שלילית אבל אני מנסה בכל זאת לוודא אולי יש משהו שאני מפספס...

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמנם, אמולציה היא אמולציה חומרתית. עד היום קונסולות משחק היו מכילות חומרה שחלקה, בעיקר המעבד, היה שונה במהותו ממעבדים שולחניים

הפעם, מדובר בקונסולות שמכילות חומרה בעלת ארכיטקטורה שניתן למצוא בשוק הנייח. למעשה, יצרני המשחקים השתמשו במחשבי בעלי חומרה תואמת תחילה כאשר החלו לתכנת. מחשבים בעלי אימולטורים להרצת הקונסולות החדשות שומשו בידי החברות באי אלו הדגמות טכנולוגיות. משמע - זה כבר קיים.

הכל שאלה של זמן ומי האנשים שיעמדו מאחורי הפרצה בגדר שתוביל דבר כזה לשימוש במחשב האישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שהיום עדיין אין אמולטור מוצלח אפילו ל-PS2.

לא נכון.

אולי אין עדיין אמולטור "מושלם" לPS2,

אבל יש אמולטור מוצלח שמריץ בהצלחה הרבה משחקים בביצועים טובים ואמינות, וחווית שימוש הרבה יותר טובה מהקונסולה המקורית.

רק צריך לקנפג את האמולטור ליעילות/איכות מירבית, ולבדוק תאימות למשחקים וגרסאות לפני שמריצים.

כתבתי פעם מדריך על PCS2X, ושיחקתי כמה וכמה משחקים עליו.

סדרת FINAL FANTASY למשל היה ממש כיף עליו, במיוחד לאור העובדה שאפשר לעשות שמירות וטעינות בכל/לכל רגע נתון דרך האמולטור עצמו(שפשוט עושה IMAGE לנתוני הקונסולה והזיכרון), ומדובר על מהירות שמירה/טעינה מיידית.

יש גם PLUGIN שמאפשר להשתמש בשלט XBOX360(או כל שלט אחר).

בקיצור אל תזלזל באמולטור לPS2, הוא הרבה יותר שימושי ממה שאולי נדמה לך.

ועכשיו שאתה מזכיר לי אותו, אני הולך לבדוק אם הצליחו ליצור תאימות לכמה משחקים שעדיין לא היה בעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא מושלם בגלל שמדובר בREVERSE ENGINEERING שמורכב מהרבה ניסוי ותהיה.

אבל עם השנים יצרו אמולטור מדהים ומוצלח מאוד.

אם תשאל אותי במה הייתי מעדיף לשחק PS2 או PCS2X, הייתי בוחר באמולטור בלי לחשוב פעמיים.

ודרך אגב, מסתבר שבשנים האחרונות הצליחו ליצור תאימות מושלמת בכדי להריץ כמה משחקים שהיו בעבר הרחוק ברשימת ה"must play" שלי ולא היה לי איך.

ננסה לתת להם צ'אנס.

ממילא משחקי רטרו עושים קאמבק לאחרונה... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע יש אמולטורים לא רעים לדרימקסט \גימקיוב\WII \וPS2 \וכמובן הדורות הקודמים

בנידות לPSP וDS ומטה

לא יודע למה ,אבל אין אמולטור טוב לXBOX המקורית -אין גם הרבה צורך ,כי רוב המשחקים הטובים בה

זמינים בPC ,וחלקם בקונסולות אחרות עם אמולטור מספיק טוב

בעניין XBO\PS4 ,למרות החומרה ,שהרבה מימנה מאוד דומה לPC

מדובר על מצב מורכב מאוד ,יש הגנות חזקות ,ומערכות הפעלה מורכבות ,והחומרה עצמה אולי לא בדיוק

אבל תזכרו שהWIN8 בעצמו לוקח הרבה משבים ,על זה לעשות אמולציה של החומרה ,ועל החומרה הווירטואלית להריץ אחרת ועל זה משחק כבד

אני חושב שכרגע זה יהיה מאוד קשה ,ולא ניראה את זה בקרוב

עם יצליחו לפרוץ את האמא של הXBO\וPS4 ,אולי אנשים יטרחו לעשות משהו דומה לאקינטוש

אבל בגדול ,חוץ מכמה בלעדים בודדים בשנה ,למי אכפת ? מה חסר לכם היום בPC ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע יש אמולטורים לא רעים לדרימקסט \גימקיוב\WII \וPS2 \וכמובן הדורות הקודמים

בנידות לPSP וDS ומטה

לא יודע למה ,אבל אין אמולטור טוב לXBOX המקורית -אין גם הרבה צורך ,כי רוב המשחקים הטובים בה

זמינים בPC ,וחלקם בקונסולות אחרות עם אמולטור מספיק טוב

בעניין XBO\PS4 ,למרות החומרה ,שהרבה מימנה מאוד דומה לPC

מדובר על מצב מורכב מאוד ,יש הגנות חזקות ,ומערכות הפעלה מורכבות ,והחומרה עצמה אולי לא בדיוק

אבל תזכרו שהWIN8 בעצמו לוקח הרבה משבים ,על זה לעשות אמולציה של החומרה ,ועל החומרה הווירטואלית להריץ אחרת ועל זה משחק כבד

אני חושב שכרגע זה יהיה מאוד קשה ,ולא ניראה את זה בקרוב

עם יצליחו לפרוץ את האמא של הXBO\וPS4 ,אולי אנשים יטרחו לעשות משהו דומה לאקינטוש

אבל בגדול ,חוץ מכמה בלעדים בודדים בשנה ,למי אכפת ? מה חסר לכם היום בPC ?

אני מאוד אוהב משחקי אינדי,

ושמתי לב שיש לא מעט כאלה (שנראים, לפחות על פניו, ממש טובים או מעניינים) שהם בלעדיים ל-PS

אם היה לי כסף לשרוף לא הייתי מהסס וקונה PS וזהו,

אבל כרגע אני במצב מבאס שאני פשוט לא יכול לשחק אותם, אלא אם כן אוציא כמה אלפי שקלים טובים...

נכון שזה לא אסון,

אבל זה עדיין מתסכל

לפחות אחד מהם ניתן לשחק על PS3...

אז אני מניח שהפתרון הכי סביר (אם בכלל) זה פשוט לקנות PS יד שניה כשהמחירים יהיו בשפל, וזהו :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל ברשימת התאימות.

http://pcsx2.net/compatibility-list.html?letter=G

כל משחק בירוק עובד טוב ברמת העיקרון(לפעמים צריך לשנות הגדרה ספציפית כשנתקלים בבעיה, אבל משם והלאה הכל טוב).

שים לב לגירסת המשחק, לא תמיד כל הגרסאות עובדות טוב, אבל אם גרסת משחק מסויימת עבדה טוב עם התוכנה היא כנראה תעבוד טוב גם עם גרסאות חדשות של התוכנה.

GOW בגרסה האמריקאית עובד טוב עם הגרסה האחרונה של PCSX2.

גם GOW2 USA עובד טוב.

SOC גם ככל הנראה עובד טוב, אומנם אין ווידוי שUSA עובד טוב עם 1.1, אבל יש על 1.0 (USA) ו1.1 (JAP) אז סביר להניח שגם USA 1.1 עובד טוב.

מבחינת ביצועים זה ירוץ חלק, השאלה כמה תוכל לשדרג את הגראפיקה לפני שתיתקל בהאטות לא נעימות. :D

דרך אגב היכולת לשמור ולטעון QUICKSAVE שמבוסס על SNAPSHOT של המכונה, והיכולת להאיץ את המשחק ע"י הסרת הגבלת מנגנון התזמון של מנוע המשחק(TURBO), הופכת את החוויה להרבה פחות מעיקה מבחינת ביזבוז זמן.

משחקים שהיו משגעים אותי על PS2, הופכים למטוס קרב עם FAST FORWARD באמולטור.

משחקי RPG כמו FF עם ITEM DROP CHANCE ומפות גדולות עליהם אתה מבלה הרבה זמן בריצה/קרבות חוזרים, הפכו להיות קטע משעשע במיוחד.

כמובן שזה עובד יופי עם שלט XBOX360.

יש סרטוני הדגמה ביוטוב למקרה הצורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד אוהב משחקי אינדי,

ושמתי לב שיש לא מעט כאלה (שנראים, לפחות על פניו, ממש טובים או מעניינים) שהם בלעדיים ל-PS

אם היה לי כסף לשרוף לא הייתי מהסס וקונה PS וזהו,

אבל כרגע אני במצב מבאס שאני פשוט לא יכול לשחק אותם, אלא אם כן אוציא כמה אלפי שקלים טובים...

נכון שזה לא אסון,

אבל זה עדיין מתסכל

לפחות אחד מהם ניתן לשחק על PS3...

אז אני מניח שהפתרון הכי סביר (אם בכלל) זה פשוט לקנות PS יד שניה כשהמחירים יהיו בשפל, וזהו :nixweiss:

יש טונות של משחקי אינדי בPC

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש טונות של משחקי אינדי בPC

.....

אבל לא את המשחקים הספציפיים האלה

אני לא מבין מה כל כך מסובך להבין: יש כמה משחקים ספציפיים שהייתי שמח מאוד לשחק, ואין לי רצון לשלם אלפי שקלים בשביל לשחק אותם

זה כמו שנניח אני אתלונן שאין להשיג בארץ רכבים/מכשירים/מזון מסוג X או Y בארץ -- אלא בייבוא אישי שעולה פי 2,

ואתה תגיד לי שיש עדיין הרבה רכבים/מכשירים/מזון בארץ

:facepalm:

כן, אבל מה זה רלוונטי --- אני מדבר על המשחקים הספציפיים האלה (ואחרים כמותם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...