עזרה בתיקון מסך LG w2252tq - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בתיקון מסך LG w2252tq

efee123

Recommended Posts

שלום,

אקדים ואומר שיש לי ידע בסיסי באלקטרוניקה ואני מנסה לעזור למשפחה מעוטת יכולת לתקן את המסך שלהם זול ככל הניתן(עלות קבלים וכו').

המסך שלהם נכון לרגע זה נדלק לשנייה וכבה ישר.

פתחתי את כל הפלסטיקה והגעתי ללוח של המסך שהוא לפי דעתי הבעייה.

אני שמתי לב לקבל נפוח אחד ולכתמים שונים(התחממות ועוד) בחלק האחורי של הלוח. אשמח אם תוכלו לפענח ולזהות עוד בעיות במידה וניתן.

וכמובן להכווין קצת בתיקון :-)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

קבל מנופח הוא הבעיה

אבל אם הוא מנופח, יש מצב שגם האחרים שמחוברים במקביל איתו לקראת סוף החיים שלהם. אני הייתי מחליף את כל הקבלים שעומדים על אותה מסילה

וכדיי שהבעיה לא תחזור שוב, שים קבלים טובים ואיכותיים - של חברה כמו Elna, Sanyo/Suncon, Nippon Chemicon, Rubycon. שים קבלים שהקיבול שלהם לפחות כמו המקוריים (ורצוי קצת יותר), המתח לפחות כמו המקוריים, והגודל הגיאומטרי לפחות דומה (לא קטן יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי על מי אתה נופל בארץ..... בדקתי בכמה מעבדות תיקונים בארץ (חנויות מקצועיות נמצאות רחוק מידי....), בכולן רצו לדחוף לי קבלים מאיכות נמוכה ועוד להוציא אותי ש "זה הכי טוב שיש ואתה לא מבין" כששאלתי שאלות..... כנראה יש גם אחרים

מסקנה : ebay

ואני אמליץ על מוכר ebay ספציפי שקניתי ממנו, מחזיק קבלים איכותיים, עונה להודעות פרטיות לעניין ומחירים נורמליים http://www.ebay.com/usr/sen08091990

תתקן את הלוח הקיים, זה מסתכם בקבלים ולעיתים רחוקות יתר רכיבים אחרים שבדרך כלל גם אותם לא בעיה להחליף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכנן להחליף את כל הקבלים שמצד ימין למעלה.. הם דיי צמודים אז אני חושב שמבחינת מידות אין לי יותר מידי מרווח תמרון..

ולגבי השדרוג, אתה מדבר להגדיל את הקיבול, ומה לגבי המתח ? 16V זה בסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שם מסילות של 12V ו 5V, תחליף את אלה שנמצאים על אותה מסילה

הקבלים בתמונה נראים לי כמו 10mm ולא 8, תבדוק גם כמה מקום יש שם לגובה

בגדול בקבלים כאלה הנתונים שלהם (ESR נמוך כלומר יכולת לעבוד בזרם גבוה) טובים יותר ככל שהקיבול גבוה יותר, המתח גבוה יותר, והגודל הגיאומטרי גדול יותר. כך שאם יכולים להיכנס שם 1000/16 ואפילו 1000/25 הם יהיו טובים יותר מהמקוריים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש לפני קנייה ואני צריך לוודא שאני לא עושה טעות(לא בא לי לחכות עוד חודש לדברים מebay).

אני מחליף 2 קבלים של 35/470 וגם 4 של 16/1000.

האם עדיף שכולם יהיו 16/1000 או לבחור את אותו הקיבול וזהו.

מבחינת מידות זה יסתדר לי..

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק על איזה מסילה עומדים ה 35V, אם "המרחק" בין ה +ים שלהם וה +ים של אלה של ה 16 הוא רק סליל, אז המתח שם זהה למתח על הקבלים של ה 16, והם שמו 35 רק משיקולים אחרים כמו ESR / קבלים שהיו להם במלאי / וכו, ולא אמורה להיות בעיה ממשית לשים גם 16

ברוב המסכים יש מסילות של 5V ו 13-14V, הספק מיוצב לפי 5V כך שה 5V יהיה מדוייק וה 14V פחות מדוייק. אני מצפה שלא יהיו בעיות גם אם המתח יגיע ל 16V אם הקבלים איכותיים, אבל זה כבר "קרוב" ולכן פחות מומלץ. חוצמזה, בתחום מתחים הזה קבלים בעלי מתח גבוה יותר = ESR נמוך יותר וקבלים יותר גדולים ועמידים, כך שיש סיבה טובה נוספת לשים קבלים מעל 16

אגב, לפניי ~חודש נדפקו קבלים במסך שלי (אחד הישנים, לא זה שנמצא בשימוש כבד) - מסך 19 של Proview - והחלטתי לעשות ניסוי, שמתי קבלים של חברה טובה של 16V במקום המקוריים של 25, המתח שיש שם הוא כ 14. נראה איך הם יחזיקו אם הזמן (כנראה שנצתרך לחכות כי זה מסך שלא נמצא בשימוש קבוע וגם לא נראה לי שבכלל יקרה משהוא)

אני הייתי שם קבלים של 1000/25 ואם נכנסים מבחינת גודל אפילו 1500/25

אני ממליץ שבכל מקרה תחפש קבלים של אחת מהחברות המומלצות, או לפחות תריץ חיפוש/תשאל כאן מה אומרים על הקבלים שאתה כן יכול להשיג. כי יש כאלה שיחזיקו זמן ארוך גם אם זה לא שנים, ויש כאלה שהמסך יחזור אליך תוך חודש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...