עזרה בתיקון מסך LG w2252tq - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בתיקון מסך LG w2252tq

efee123

Recommended Posts

אני כנראה אזמין של panasonic .. הם כמעט היחידים שמציעים לי גם את הנתונים שאני מחפש וגם גודל פיזי שהוא הבעיה העיקרית על הלוח...

מה אומרים?

עריכה:

מה את אומרים על אלו ? אני אוכל לשים אותם במקום כולם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת קצת מסכים איתך! :-)

סתם התבלבלתי מכל הדיון שנוצר כאן.. יותר מתח פחות מתח יותר קיבול פחות קיבול.. סביר להניח שזה מה שהייתי עושה בהתחלה.

בכל מקרה תודה על העזרה :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נעים לומר, אבל אתה חופר.

יש בעיה כלשהי להשיג את אותם 6 קבלים מצ'וקמקים באותו קיבול ובאותו המתח ולהחליף?

אבל מומחים טובים כאן, המליצו לו לקנות קבלים מחברות טובות.

כמובן שגם אני המלצתי על החלפה בחברה רגילה כי מקסימום המסך יחזיק עוד 5 שנים... עוד 5 שנים תחליף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

אז ככה, הם קצת לחוצים על המסך אז החלטתי לקנות קבלים בחנות אלקטרוניקה סמוכה ולאחר שהחלפתי את הקבל הנפוח יש מין שריקה דקה עולה ויורדת (יש לי הקלטה של זה), איזה רכיב יכול לעשות את זה?

יש סיכוי שזה גם היה לפני זה ופשוט לא שמתי לב..

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל סלילים/שנאים עושים צליל כזה, יש שם את השנאי של הספק עצמו ויש את השנאי (1 או יותר) של התאורה. לעיתים רחוקות יותר קבלים

תיקח צינור פלסטיק ותקשיב למעגל כדיי למצוא מאיםה מגיע הצליל

לפעמים הוא סימן לבעיה, ספק שמתאמץ מסיבות מסוימות. סיבות נפוצות : מיישר שרוף (תנתק את המיישרים ביציאה מהמעגל בצורה שתאפשר לך למדוד אותם ותוודא שהם מוליכים בכיוון 1 בלבד), ממתג שרוף בממיר תאורה (יש סימני התחממות על 1 מהם ? האם כשאתה מודד אותם יש 1 שנראה מקוצר ?), ממיר תאורה שעובד לתוך מנורה שרופה/מנותקת ודברים כאלה. דברים כאלה כן צריך לבדוק כי מסך שיש לו תקלות כאלה יידפק שוב תוך זמן קצר ביותר (יכול להיות שניות או ימים וכו')

לפעמים צליל כזה הוא לא סימן לבעיה, יכול להיות סתם סליל שלא יוצר שקט לגמרי. אם מדדת את כל הממתגים/מיישרים והם נראים בסדר, הם לא מתחממים יותר מידי בעבודה והמסך לא מראה סימנים של מנורות שרופות (חשוך, גוון ורוד וכו) כנראה שככה הוא....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחליף גם את C103, ואת C105. אחד מהם (או שניהם) נותנים מתח עבודה לרכיב האחראי על המיתוג של השנאי (נמצא בינהם, באריזת DIP8) אם הוא לא מקבל מתח תקין, הוא יכול למתג בצורה מוזרה קצת ולהוציא צליל כזה. זה קבלים שאמורים להיות עם קיבול נמוך ומתח גבוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהציפ לא מקבל מתח תקין הוא בדרך כלל מתחיל לעשות reset-ים במהירות של עד כמה hz (המהירות נקבעת על ידיי הקבל הזה והנגד שנותן לו את הטעינה ההתחלתית מהמסילה של ה 340V)...... נראה לי יותר כמו חלק מתח גבוה תקין וקצר בחלק המתח הנמוך

מתח העבודה של ציפ כזה הוא כ 12V אבל לא תמיד יש זנר שמגביל את המתח והוא יכול לעלות משמעותית, בדרך כלל רצוי לשים במקומות האלה קבלים משהוא כמו 35V 22-100uF

תנתק את הספק מהמעגל VGA ותלחים החוצה את הפיוז / ג'אמפר / וכו שמחבר מתח לממיר של התאורה, תנסה לחבר מתח. מצפצף ? רכיבים מתחממים ?

אם כן תבדוק את המיישרים בחלק המתח הנמוך במיוחד תנסה להחליף את זה של ה 14V

אם לא אז תבדוק מה מקצר את הספק, זה יכול להיות למשל מוספט פרוץ בממיר של התאורה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...