סאגת המודם עם בזק - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סאגת המודם עם בזק

eli_singer

Recommended Posts

היה היה לי מודם/נתב ישן Rotal 1025W שהתחיל לעשות בעיות. אמרתי לעצמי, הנה הזדמנות מצויינת להתקדם ולקנות מודם בנפרד ונתב בנפרד.

אחרי חיפושים ברשת גיליתי שאפשר לקנות מבזק ב-99 ש"ח מודם בלבד.

התקשרתי ל-199 כדי לוודא את זה.

אני: שלום, אני רוצה לקנות מודם בלבד בלי נתב, רציתי לוודא כמה זה עולה?

נציגה: (בודקת) זה עולה 99 ש"ח בבזקסטור.

אני: איזה דגם מקבלים?

נציגה: T&W 699U5 או Netgear VVG2000N.

אני: אוקיי, איפה אפשר להשיג את זה?

נציגה: בכל חנות של בזקסטור, הנה אני שולחת לך בסמס כתובת וטלפון של החנות

אני: טוב תודה.

נסעתי לבזקסטור בפ"ת. הייתה הפסקת חשמל בכל הבניין.

נסעתי לבזקסטור בתח אביב. מסתבר שסגרו אותו ועברו לרמת גן.

מכיוון שהייתי כבר בתל אביב הלכתי וקניתי את הנתב שרציתי (Tp-Link 841N).

נסעתי לבזקסטור ברמת גן. הנציג לא ידע על מה אני מדבר ואמר לי שאין דבר כזה מודם ב-99 ש"ח, ושאם אני רוצה אני יכול או להשכיר את המודם ב-8 ש"ח לחודש או לקנות אותו ביותר מ-500 ש"ח.

ניסיתי להסביר לו שהפנו אותי מ-199 לבזקסטור ושביררתי את זה לפני שבאתי ואפילו אמרו לי איזה דגמים מקבלים.

שום כלום. אתה רוצה, דבר עם 199.

וכך אני מוצא את עצמי עומד בבזקסטור מול נציג ומנהל חנות שלא רוצים לעזור, מתקשר מולם ל-199 ומחכה בהמתנה חצי שעה עד שאני מגיע לנציגה ורד.

לפתע גם היא טוענת שאין דבר כזה מודם ב-99 ש"ח, ואם יש אז זה רק מודם ישן שלא תומך ב-VDSL ולא יכול להיות שאמרו לי את זה.

ניסיתי להסביר שלא הייתי מגיע לבזקסטור אם הייתי יודע שזה עולה יותר מ-500 ש"ח או שזה במודל של השכרה ושהנציגה שלהם בעצמה נתנה לי את מספרי הדגמים האלה ואת המחירים.

ורד בודקת. ובודקת. ובודקת. היא רוצה לחזור אליי מאוחר יותר.

אבל ורד, אני כבר בזבזתי 3 שעות על הסיפור הזה ובסוף יסגרו עלי את הבזקסטור...

לא אל תדאג, כל עוד אתה בפנים אז לא יסגרו עליך... (?!)

היא חוזרת אליי. אנחנו בודקים את השיחה שהייתה לך עם הנציגה, נחזור אלייך יותר מאוחר.

ורד, אשתי יושבת באוטו עם התינוק ומתחרפנת, אפשר לזרז את זה?

נחזור אלייך.

אני יושב בבזקסטור עצבני מחכה שורד תחזור אליי לאשר את מה שאמרה לי הנציגה ששלחה אותי לבזקסטור מלכתחילה. מחכה הרבה. עד 18:15. סגרו את בזקסטור. אני צריך לחזור מכניסה אחורית אחרי שיצאתי לשירותים.

ורד חוזרת אליי.

ורד: מנהל בכיר מאוד בדק את השיחה ואמנם היא אמרה לך את הדגמים האלה אבל היא התכוונה שאלה דגמים שמקבלים במהירויות גבוהות.

אני: נו אז מה הבעיה?

ורד: שאתה גולש ב-15מ"ב. זה נחשב נמוך.

אני: ואם אני אשדרג ל-40?

ורד: אז תוכל לקנות את המודמים האלה ביותר מ-500 ש"ח (לא זוכר את הסכום המדוייק שהיא אמרה) או להשכיר אותם ב-8 ש"ח לחודש.

אני: אבל זה אמור לעלות 99 ש"ח!

ורד: לא, הדגמים האלה הם למהירויות גבוהות, אין אותם ב-99 ש"ח.

אני: אבל הנציגה שלכם, שהקשבתם לשיחה שלי איתה אמרה במפורש שאלה הדגמים שמקבלים ב-99 ש"ח.

ורד: לא. היא התכוונה למודם ישן שיש ב-99 ש"ח, ושאלה מודמים חדשים ואין בהם את האופציה הזאת.

אני: היא לא אמרה שום דבר על מודם ישן, היא נתנה לי רק את שני הדגמים האלה. ספציפית.

ורד: אי אפשר. או שתשכיר את זה ב-8 ש"ח לחודש או שתקנה את זה ביותר מ-500 ש"ח.

כך זה המשיך עוד הרבה זמן.

בסוף היא הציעה לי לשדרג לי את המהירות ל-40 מ"ב לשנה באותו מחיר שאני נמצא עכשיו בשביל שאני אקח את המודם הזה ב-8 ש"ח לחודש, ושתמיד אוכל להחזיר אותו מתי שאני רוצה ולהפסיק לשלם להם.

נכנעתי. הייתי מותש ועייף עם תינוק שצורח באוטו ואישה עצבנית. כל היום שלי הלך ורק רציתי לחזור הביתה ושיהיה לי .

עכשיו נשאלת השאלה מה אני אמור לעשות? קיבלתי את ה-T&W 699U5. אני רוצה אותו ב-99 ש"ח ולא להשכיר אותו מהם ב-8 ש"ח לחודש.

איך אפשר להילחם בבירוקרטיה הזאת של בזק? לא הגיוני שבנאדם רוצה לקנות מודם ורוצים לשעבד אותו לבזק עם שכירות לכל החיים או לגבות ממנו מחיר מלא ומופקע של נתב מתקדם עבור מודם!

אין איזה חוק או תקנה של משרד התקשורת בעניין?

גם אין ממש אופציה לקנות מודם שלא דרך לפי מה שהבנתי... איזה כיף להיות מונופול...

רעיונות?

אלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעבור להוט ולא היה לך בעיות ומשחקים מלוכלכים והמודם של הוט חינם ועושה את העבודה נותן 100MBS

כמו גדול בלי בעיות כמו אצל שמאוד קשה לקבל 100MBS אצלם בקושי 40MBS וכאב ראש אחד גדול

בזק נזק השקרנים והמחרים היקרים שלהם בושה של חברה

יד ימין לא יודעת מה יד שמואל עושה ולהפך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביום שתהיה חלופה לבזק אני אעבור אליה, אפילו אם זה יעלה יותר.

הם אונסים עכשיו את כל השוק.

אלצו אותי בכוח לשדרג ל-VDSL (או לשלם כפול על ADSL... תבחר)

וכמובן שהמודם בחיוב זיכוי לשנתיים.

בהזדמנות הראשוני אני עוזב אותם, ואז גם נבטל את הקו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו נשאלת השאלה מה אני אמור לעשות? קיבלתי את ה-T&W 699U5. אני רוצה אותו ב-99 ש"ח ולא להשכיר אותו מהם ב-8 ש"ח לחודש.

איך אפשר להילחם בבירוקרטיה הזאת של בזק? לא הגיוני שבנאדם רוצה לקנות מודם ורוצים לשעבד אותו לבזק עם שכירות לכל החיים או לגבות ממנו מחיר מלא ומופקע של נתב מתקדם עבור מודם!

אין איזה חוק או תקנה של משרד התקשורת בעניין?

גם אין ממש אופציה לקנות מודם שלא דרך בזק לפי מה שהבנתי... איזה כיף להיות מונופול...

רעיונות?

אלי

זו שיטת מצליח של בזק, אין צורה או דרך אחרת לכנות זאת,

אם תציץ באשכול דומה בו הגבתי לפני זמן מה - קישור לחץ עלי -

תוכל לראות כי השאלה שהצגתי שזורה בזו שלך.

בסופו של דבר, מענה מיידי לא היה בנמצא, מה שהוביל אותו להשכרה של נתב\מודם VEGN2610,

כרגע אני לא משתלם עליו - לקוח חדש, שנתיים ראשונות ללא דמי השכרה - אך זה איננו הפתרון לו ייחלתי.

הפתרון האמיתי הוא פשוט להעלות נוסח ולנסות לפנות לרשות להגנת הצרכן או לפניות הציבור

אני סבור שאחת מהן תוכל לכל הפחות לקבל את הידיעה ולהעביר אותה הלאה.

ורק לגילוי נאות,

לאחר שחתמתי על ההסכם ביני לבין ספקית התשתית שלי נכון לזמן זה, ,

פניתי אל הנציגה שטיפלה בי, ושטחתי בפניה את נושא המודם שהיה למכירה וכעת הוא לחכירה בלבד.

היא ענתה לי במילים אלו: "אתה צודק."

אבל מאחר והיא לא הסמכות על מנת לטפל בנושא הזה, הרבה מה לעשות לא היה.

במידה ותרצה לגבש נוסח, אשמח אם תוכל לשתף אותו [ללא פרטים מזהים מצדך - נוסח פורמלי],

אשמח גם לשלוח ולהציג את הנושא הזה בפני אותה הרשות.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אפתור לך את התעלומה.

הנציגה הראשונה צדקה ואכן בעבר היו מוכרים את המודמים ב 99 ש"ח וזה מה שעשיתי אצלי בבית.

משום מה הם החליטו מסחרית לשנות את התנאים המסחריים ולא למכור יותר מודמים אלא בשיטה של השכרה מתמשכת (כנראה שהנציגה הראשונה לא הייתה מעודכנת בכך).

אני גם לא מוצא את הדף של המודם עם המחיר באתר של .

אז כפי שכבר אמרו לפני, תעשה את השיקול הכלכלי אם שווה לך לעבור להוט או שתחפש מודם כזה בשוק החופשי.

נ.ב. את שני המודמים ניתן להפוך גם לראוטרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קניתי את המודם מהם ב-24 תשלומים מול זיכוי.

כנראה שגם זה כבר לא קיים, כי עדיף להם לתקוע אותך עם חוב אליהם לנצח....

ככה גם כשתעבור להוט או לסיבים תצטרך לרדוף אחריהם "להחזיר" את המודם המוחכר.....

אין מה לעשות, עד שלא יבוא כחלון ויפתור את הסיפור הזה, נמשיך להיות שבויים שלהם, אבל לדעתי הזמן שלהם אוזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Bit- אני הולך לשלוח תלונות לגורמים שהזכרת ולנסות לפעול בעוד כמה מישורים. לבזק עצמם כבר שלחתי מכתב לתלונות הציבור, נראה אם יגיבו לי בכלל...

זה פשוט לא נראה לי הגיוני שאין אופציה אחרת או איזשהו פתרון לעניין הזה. הזוי.

אלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר לי מה הבעיה בכך שהם משכירים את המודם? הם הרי היו יכולים להשאיל אותו "בחינם", ולקבוע מחיר חודשי גבוה יותר כמו , עליהם לא מתלוננים בעניין זה.

לטעמי היה הרבה יותר גרוע שהם חייבו לקוחות לקנות מודם (לעיתים אחד משומש), שיהפוך למשקולת נייר ברגע שמתנתקים מבזק, או שמתקלקל ואז יש צורך לקנות עוד אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...