מנוי פיס - כדאי? - עמוד 9 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנוי פיס - כדאי?

yossi21

Recommended Posts

אם הוא גם לא משלם מס הכנסה זה כבר בעיה מסוג אחר..... למה שהוא לא ישלם ?

משום שכשאתה משלם מס הכנסה אתה חייב לדווח על המקור של ההכנסות,

ואם אתה תמציא מקורות שלא קיימים - יעלו עליך במוקדם או במאוחר

כדי להצליח להתחמק מהבעיה הזו אתה צריך להלבין כספים שזו אופרציה שבגדול רק העולם התחתון ( = משפחות הפשע) מצליח להרים, וצריך בשביל זה שלמה של בתי עסק "חוקיים" שנמצאים בשליטתך או תחת מרותך...

משפחות הפשע הן כבר על הכוונת וכפי שאתה רואה, זה לא ממש "קונספירציה" אלא פשוט עבירות שעדיין מנסים ללקט לגביהן ראיות מספיקות להרשעה חמורה מספיק (ובנוסף כדי להלחם בתופעה באפקטיביות אתה מוכרח להרשיע את הדרגים הגבוהים ולא רק את ה-"חיילים" הפשוטים).

-----

לענייננו, אם אדם מסויים זוכה שוב ושוב ושוב בהגרלות (ומדווח על הזכיות), זה ידליק במוקדם או במאוחר נורה אדומה ברשויות המס, ויכול להיות שתפתח חקירה של הנושא שעשויה להוביל בסופו של דבר גם לחקירה משטרתית.

אם הוא יסתפק בתרמית חד-פעמית של סכומים קטנים (נניח כמה מאות אלפים בודדים ולא מליונים) אז אולי הוא לא יתגלה, אבל מצד שני אז גם הנזק לא גדול (ומלכתחילה מדובר בתופעה שמוכרחה להיות נדירה, וכפי שהסברתי קודם - גם לא באמת משפיעה משמעותית על הסיכוי לזכיה של אנשים אחרים)

הסיכון העצום (שנים רבות בכלא) שגלום בתרמית כזו (עבור אדם שהוא לא חלק מ-"העולם התחתון" אלא לכאורה אדם מן השורה) בהשוואה לגודל המוגבל ולכמות המוגבלת של התרמיות שאפשר לבצע במסגרתה --- אלה בין היתר הדברים שהופכים אותה לבלתי סבירה בעליל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 186
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
בהתחשב בגודל המעילה, הייתי אומר שכן - אבל כמה מעילות "קטנות" יותר לא מתגלות? לא נדע. אני מאמין שאם אותה אתי הייתה גונבת רק 250 אלף ולא 250 מליון, זה לא היה מתגלה לעולם. מה שאנחנו כן יודעים זה שהיו מקרים בהם מעילות\קנוניות גדולות התגלו רק לאחר שנים רבות, או לאחר שהמבצעים כבר נמלטו מהארץ. יתרה מכך, מעילה בנקאית היא משהו שבהכרח משאיר שובל כלשהו, ולו בדמות הלקוחות שכספם נגנב, והשאלה היא האם ומתי מישהו ישים לכך לב. "סידור" הגרלה לא ישאיר שום שובל שכזה, ואם המבצע לא נתפס "על חם" (או זמן קצר לאחר המעשה, לפני שכל הציוד שחובל מוחלף), הוא כבר לא יתפס לעולם.

אתה מאמין לא נכון. בכל מקרה זה היה עניין של זמן. היא לקחה הלוואות בשם לקוחות ומשכה את הכסף הזה. לקוחוץ היו מגלים את זה בסופו של דבר גם אם זה רק 250 אלף שח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכיה בפיס היא מקור כסף לגיטימי וניתן להוכחה. איפה הבעיה ?

הבעיה היא שזה מגביל אותך להשתמש בשיטה הזו מספר מוגבל של פעמים

אם תנסה "לרמות את השיטה" שוב ושוב (או בסכומים גדולים),

בסוף יעלו עליך

(כי יראו שחלק ניכר מההכנסות שלך מגיעות מהגרלות...)

הם אמנם משרד בירוקרטי וכמו כל משרד בירוקרטי הם אפורים, לא יעילים במיוחד, וכו' ---

אבל הם גם לא מטומטמים - יש להם שיטות (בדיוק כמו חברות האשראי) להבחין באנומליות

רק לא מזמן מכר שלי קיבל זימן לשימוע בטרם הגשת כתב אישום בגלל אי התאמה קלה בדו"חות שהוא הגיש (שנבעה מטעויות בירוקרטיות של רואה חשבון, לא מתוך איזו תרמית או הונאה).

אגב,

אני לא בטוח אבל יכול מאוד להיות (אפילו די סביר) שע"פ התקנון - לעובדי חברת הפיס (ובני משפחתם המיידיים) אסור בכלל להשתתף בהגרלה, מה שאומר שהם יאלצו להשתמש ב-"שותפי סוד"... מה שכאמור, מגדיל את המעגל.

עדכון:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2991471,00.html

על פי זה, זה לא המצב - ומותר להם להשתתף - אם כי שים לב שברגע שהם גם זוכים -- מייד התקשורת מבחינה בכך ומדווחת על כך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שיצא הסיפור של "קרטל המרצפות", שהיו מעורבות בו מספר חברות וכנראה עשרות אנשים, רק אחרי 14 שנה ורק אחרי חקירה של רשות ההגבלים העסקיים?

אבל זה סיפור אחר לגמרי...

הבנק למסחר היה רק עניין של זמן עד שיתפוצץ

לא משנה אם היא היתה לוקחת 25 אלף או 250 אלף

אולי כדאי שתקרא מה בכלל הלך שם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא זוכה בפיס שוב ושוב. מחליפים את ה "חייל" אחריי כל פעם

כל "חייל" כזה מגדיל את הסיכון לפושעים ואת הסיכוי שהתרמית תתגלה

שוב,

זה אותו דבר בכל קונספירציה:

ככל שתסבך אותה יותר , תהפוך אותה ליותר מורכבת ומערבת יותר אנשים,

כד גדל הסיכוי שהיא תכשל/תתגלה...

כמה "חיילים" עומדים לרשותו של ברנש מסכן (שהוא לא חבר בארגון פשע) שעובד במפעל הפיס, לדעתך? 2? 3? כמה מהם יברחו עם הכסף אחרי הזכייה? וכו'... כדי להיות מסוגל "לאכוף" את זה שהם יביאו לך את הכסף אתה צריך לערב ארגון פשיעה, וזה כבר מגדיל את הסיכוי שתתפס בכמה סדרי גודל.

לתרמיות קטנות ומוגבלות (כמו מוכר שלא מחזיר לך את כל העודף - בלי שתשים לב - כפי שניסו לעשות לי פעם בקפיטריה באוניברסיטה) יש סיכוי גדול יותר להצליח והן שכיחות יותר,

אבל מצד שני הנזק שלהן מאוד מוגבל

הפנטזיה הזו של קונספירציה שהיא מורכבת, מערבת עשרות או מאות אנשים, ולא מתגלה לעולם ----

היא בדיוק זה - פנטזיה ... זה פשוט לא סביר שזה יקרה

מספיק אחד שיסתבך בפשע אחר כלשהו - יתפס, ואז יציע (בעזרת העו"ד שלו) להסגיר את חבריו לקנוניה בעבור זה שיהפכו אותו לעד מדינה ויעניקו לו חסינות ---- וכל מגדל הקלפים מתמוטט

ככה בדיוק אגב מתגלות לא מעט פרשיות כאלה - בעקיפין

מי שפשע פעם אחת (בוודאי בפשעים מהסוג הזה) נוטה לפשוע שוב

"פושעים חד-פעמיים" זה דבר שלא קיים כמעט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתי גונב 250 מיליון , בשנייה שהכסף הזה היה מגיע לחשבון שלי , הייתי מחלק אותו בין חשבונות במדינות שונות שיודעות לשמור על סודיות , והייתי על מטוס למדינה בלי הסכם הסגרה עם .

עם 250 מיליון והרבה פחות מזה , אתה יכול לקנות יופי של אזרחות בהרבה מדינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתי גונב 250 מיליון , בשנייה שהכסף הזה היה מגיע לחשבון שלי , הייתי מחלק אותו בין חשבונות במדינות שונות שיודעות לשמור על סודיות , והייתי על מטוס למדינה בלי הסכם הסגרה עם .

לא כל כך פשוט להבריח כסף. צר לי.

יש מנגנונים כמו INTERPOL ואחרים שנועדו למנוע בדיוק את הדברים האלה.

גם מדינות שאין איתן הסכם הסגרה - במיוחד במקרה של פשעים פיננסיים - יהיו נכונות לטפל בדברים כאלה בגלל שבעידן הגלובאלי של היום, הן יכולות להפגע קשות משיתוף פעולה עם קרימינלים.

יש בהרבה מדינות גם חוקים נגד הלבנת הון וכיו"ב שיחייבו את הבנקים הרבים שתנסה להפקיד בחשבונות אצלם כספים לדווח בהינתן שאילתא של רשויות החוק (בין אם המקומיות או הבינ"ל).

מקומות המסתור (הן מקלטי מס והן מקלטי פושעים) הולכים ומתמעטים בעידן שבו הכלכלה של כל מדינה קשורה בקשר הדוק לכלכלה של כל המדינות האחרות.

ואתה יודע מה,

גם אם היית מצליח להתחמק ולמצוא איזה אי בודד באוקיינוס השקט בגודל של 10 ק"מר ---

נו? ו? אלה חיים? בשניה שתדרוך שוב בציוויליזציה, אתה תתפס ותוסגר.

נכון שלפעמים מצליחים להתחמק (גידמאק) אבל לפעמים גם לא (מיידוף)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לט טענתי שאי אפשר לבצע פשע ולברוח

אני טענתי שזה היה מתגלה אם היתה מסגירה עצמה ואם לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...