מנוי פיס - כדאי? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנוי פיס - כדאי?

yossi21

Recommended Posts

• תגובות 186
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תעשה סיבוב בשכונה וחפש בפחי הזבל אולי תמצא מזוודה מלאה כסף.

בכל פח שאתה בודק יש בערך אותם הסיכויים שתמצא את המזוודה כמו הסיכויים שהטופס שלך יזכה בלוטו.

אומנם זה קצת מסריח, אבל לפחות לא צריך לשלם בשביל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז אני מסכים איתך שלגבי כרטיסי הגירוד יש דמיון כלשהו. גם שם המהמר לא נמצא באווירה שמעודדת אותו להמשיך להמר במשך שעות, כך שהכרטיסים האלה פחות מזיקים לציבור.

אבל לגבי כל השאר (להבנתי עיקר הפעילות וההכנסה של מפעל הפיס), כלומר הגרלות שבועיות ומנויים - המצב שונה בתכלית ואינו מעודד התמכרות מסיבית וטוטאלית להימורים.

התוצאות מדברות בעד עצמן: לא קיימת תופעה נרחבת של בתי אב שקרסו כלכלית בשל מפעל הפיס. לעומת זאת, בקזינו זה לא נדיר כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז אני מסכים איתך שלגבי כרטיסי הגירוד יש דמיון כלשהו. גם שם המהמר לא נמצא באווירה שמעודדת אותו להמשיך להמר במשך שעות, כך שהכרטיסים האלה פחות מזיקים לציבור.

אבל לגבי כל השאר (להבנתי עיקר הפעילות וההכנסה של מפעל הפיס), כלומר הגרלות שבועיות ומנויים - המצב שונה בתכלית ואינו מעודד התמכרות מסיבית וטוטאלית להימורים.

התוצאות מדברות בעד עצמן: לא קיימת תופעה נרחבת של בתי אב שקרסו כלכלית בשל מפעל הפיס. לעומת זאת, בקזינו זה לא נדיר כלל.

יש לי אבא מכור להימורים

ואתה טועה ,למזלנו כבר שנים הוא לא גר איתנו וההורים גרושים שנים

העניין עם כל מיפעל הפיס \לוטו וכו ,שבדומה לקזינו ,הרבה מקומות למדו לימכור את כל השטויות האלו ,אבל לעשות מזה דבר חברתי

בהרבה מקומות יש לך גדולה ,ומשחקי משודרים שם ,ויש לך מקומות ישיבה ,ומוכרים סיגריות ובירה חוץ מעוד דברים

אנשים הולכים להמר שם ,ומכירים אחד את השני

זה מעבר להימורים ,מקום "לפגוש את החברה" ,כי אלו האנשים שהם מכירים מחוץ לעבודה\משפחה

זה ה"מקום כיף" ,שלהם

נכון קזינו ,לפחות הגדולים בארצות הברית ,נותנים הרבה תפנוקים נוספים ,אבל זה דבר שאפשר לסדר בחקיקה לקזינו ישראלי

מה הבעיה לעשות בחקיקה שחוץ ממים לא נותנים לאכול או לשתות במקום ? שאסור גם להכניס אלכוהול או סיגריות לקזינו ?

כל העניין עם הלוטו\פיס ,זה מונופול בחסות המדינה ,שעברינים ניזונים מזה ,ויש המון הימורים לא חוקים היום

השטויות עם הזנות זה בכלל צביעות ,מותר לבחורה\בחור ,בין\בת 20 ,ליתחתן עם אישה\איש בני 80 מוצפים בכסף

מותר להמוני זוגות לחיות בלי אהבה ובלי חיבה ביחד ,בגלל שלא רוצים לפרק את החבילה בגלל המצב הכלכלי או המעמד החברתי

אבל זנות ? מה פתיאום ,זה כבר אסור ,וזה למרות שהארץ מוצפת בבתי בושת ,יש הרבה פירסומים למי שרוצה ללכת לזונה

אבל קריצה בעין ,זה אסור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנימור, בקזינו *בלתי חוקי* הדבר לא נדיר כלל, ואתה לא יכול להשוות בין הדברים. הטענה לפיה "אם X יהיה חוקי זה יהיה רע כי כרגע X בלתי חוקי ויש לכך השלכות שליליות" היא פשוט מטומטמת. ולגבי עניין ההתמכרות - אדם שהולך להמר בקזינו מגיע לשם במיוחד, מפסיד אולי כמה מאות או אולי אלפי שקלים ויורד מהרעיון. מהמר בלוטו יכול להגיע פעמיים בשבוע לקיוסק מתחת לבית ולקנות טופס ב40 שקל, שיצטברו (אם יתמיד בכך) לכ4 אלף שקל בשנה אחת - וזה אם הוא מסתפק בטופס רגיל, שכן כל מיני "דאבלים" ו"שיטתיים" יכולים לעלות מאות ואף אלפי שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בא לי להחזיר את הדיון הזה לשאלה המקורית, ולשים בצד את העניין המוסרי ושאלת השחיתות והתרומה לציבור.

בואו נבחן כמה נתונים:

מנוי פיס עולה 60 שקלים לחודש. בשנה אחת הוא עולה 720 ש"ח.

מה סיכויי הזכיה?

פרס "ראשון" + שני (50,000 ש"ח ומעלה)-

הסיכוי לעלות בגורל בהגרלה בודדת הוא 1 ל-1,000,000 (מספר מספרי המנוי האפשריים במתכונת הנוכחית).

בחודש אחד יש 62 הגרלות עבור הפרסים הנ"ל, כלומר 744 זוכים בשנה (יכולים להיות זהים).

יוצא שהסיכוי של מנוי לעלות בגורל במשך שנה הוא 1 ל-1,344 בערך.

פרס שלישי (5000 ש"ח)-

הסיכוי לזכיה בפרס בהגרלה בודדת הוא הסיכוי שחמש הספרות האחרונות במספר המנוי שלך יעלו בגורל. הסיכוי שזה יקרה הוא 1-ל-100,000.

בחודש מושכים 30 מספרים כאלה. בשנה 360. כלומר הסיכוי שלך לזכות בפרס השלישי בשנה הוא 1 ל-277.

פרס רביעי (1000 ש"ח)-

הסיכוי לזכיה בפרס בהגרלה בודדת הוא הסיכוי שארבע הספרות האחרונות במספר המנוי שלך יעלו בגורל. הסיכוי שזה יקרה הוא 1-ל-10,000.

בחודש מושכים 10 מספרים כאלה. בשנה 120. כלומר הסיכוי שלך לזכות בפרס השלישי בשנה הוא 1 ל-83.

הסיכוי לזכות באחד מהפרסים הנ"ל (זכיה בודדת מכסה הוצאות של שנה)-

הסיכוי לזכיה בפרס כלשהו מתוך הפרסים הנ"ל הוא למעשה סכום הסיכויים או ההסתברויות.

לפי חישוב שלי זה יוצא בערך סיכוי של 1 ל-60 במשך שנה.

האם זה משתלם?

כנראה שלא ממש. המספרים האלה נשמעים אופטימיים, אבל הסתברות ממש לא מבטיחה לכם זכיה תוך 60 הגרלות.

הסתייגויות

-את החישובים הנ"ל עשיתי בלי לבדוק את עצמי. מאוד הגיוני שיש לי טעויות. תהיו סלחניים :D

-את החישוב עשיתי על מספר מקסימלי של מנויים, בפועל מספר המנויים קטן יותר, מה שמעלה מעט את סיכויי הזכיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהמר בלוטו יכול להגיע פעמיים בשבוע לקיוסק מתחת לבית ולקנות טופס ב40 שקל, שיצטברו (אם יתמיד בכך) לכ4 אלף שקל בשנה אחת - וזה אם הוא מסתפק בטופס רגיל, שכן כל מיני "דאבלים" ו"שיטתיים" יכולים לעלות מאות ואף אלפי שקלים.

הבעיה שהמכורים להימורים לא מיסתפקים רק בזה

הם קונים גם כרטיסי גירוד \וצנס\ועוד כל מיני שטויות

והכל חוקי

אני לא יודע עד איזה הגבלה להגרלה יש על טוטו או פיס

בכל מקרה המדינה מאפשרת להמר בהרבה מאוד כסף כל שבוע באופן חוקי

יכלו בקלות להגביל את זה ,להעיף את כרטיסי הגירוד ,ולהגביל מאוד את הטפסי לוטו וטוטו שאדם יכול לשלוח כל שבוע

העם זה היה עוזר בכלל למהמרים ובני המשפחה שלהם ? -לא כי ההימורים הלא חוקים היו תופסים את החלל

העם זה צביעות מהמדינה לא לאפשר קזינו חוקי ? -בהחלט כן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בא לי להחזיר את הדיון הזה לשאלה המקורית, ולשים בצד את העניין המוסרי ושאלת השחיתות והתרומה לציבור.

בואו נבחן כמה נתונים:

מנוי פיס עולה 60 שקלים לחודש. בשנה אחת הוא עולה 720 ש"ח.

מה סיכויי הזכיה?

פרס "ראשון" + שני (50,000 ש"ח ומעלה)-

הסיכוי לעלות בגורל בהגרלה בודדת הוא 1 ל-1,000,000 (מספר מספרי המנוי האפשריים במתכונת הנוכחית).

בחודש אחד יש 62 הגרלות עבור הפרסים הנ"ל, כלומר 744 זוכים בשנה (יכולים להיות זהים).

יוצא שהסיכוי של מנוי לעלות בגורל במשך שנה הוא 1 ל-1,344 בערך.

פרס שלישי (5000 ש"ח)-

הסיכוי לזכיה בפרס בהגרלה בודדת הוא הסיכוי שחמש הספרות האחרונות במספר המנוי שלך יעלו בגורל. הסיכוי שזה יקרה הוא 1-ל-100,000.

בחודש מושכים 30 מספרים כאלה. בשנה 360. כלומר הסיכוי שלך לזכות בפרס השלישי בשנה הוא 1 ל-277.

פרס רביעי (1000 ש"ח)-

הסיכוי לזכיה בפרס בהגרלה בודדת הוא הסיכוי שארבע הספרות האחרונות במספר המנוי שלך יעלו בגורל. הסיכוי שזה יקרה הוא 1-ל-10,000.

בחודש מושכים 10 מספרים כאלה. בשנה 120. כלומר הסיכוי שלך לזכות בפרס השלישי בשנה הוא 1 ל-83.

הסיכוי לזכות באחד מהפרסים הנ"ל (זכיה בודדת מכסה הוצאות של שנה)-

הסיכוי לזכיה בפרס כלשהו מתוך הפרסים הנ"ל הוא למעשה סכום הסיכויים או ההסתברויות.

לפי חישוב שלי זה יוצא בערך סיכוי של 1 ל-60 במשך שנה.

האם זה משתלם?

כנראה שלא ממש. המספרים האלה נשמעים אופטימיים, אבל הסתברות ממש לא מבטיחה לכם זכיה תוך 60 הגרלות.

הסתייגויות

-את החישובים הנ"ל עשיתי בלי לבדוק את עצמי. מאוד הגיוני שיש לי טעויות. תהיו סלחניים :D

-את החישוב עשיתי על מספר מקסימלי של מנויים, בפועל מספר המנויים קטן יותר, מה שמעלה מעט את סיכויי הזכיה.

יש רק בעיה אחת, אתה יוצא מהנחה בסיסית בסטטיסטיקה שההגרלה היא הוגנת. באמת נראה לך?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין סיבה שלא תהיה הוגנת.

שחכתה שהיה מקרה של 2 הגרלות עם מספרים זהים ? ,שזה סטטיסטית סיכוי סופר נמוך

ובטח יש אינטרס להגרלות לא הוגנות -עם זה קורה או לא ,אין לי מושג

אבל אנחנו חיים במדינה שנשיא לשעבר אחד בכלא על אונס

ראש ממשלה לשעבר יצא נאשם באיזה משהו ,ואחרים נחקרו

היה שר לשעבר שהבריח סמים ,שופט בכיר לשעבר שיושב היום בכלא

אחד מהטיקונים הגדולים שידע המדינה ,עומד מול שימוע לפני כתב אישום

היו חברי כנסת\שוטרים בכירים\ראשי ערים\וכו שישבו בכלא

היו גם כאלו ברשות המיסים

אז אתה יכול להגיד לי ב100% ,שכל הגרלה ממשלתית במדינה הזאת חוקית לגמרי ?

אתה יכול להיות בטוח שאף אחד מאלו שיכולים לשנות משהו שם ,לא יסתבך עם עברינים ?

סך הכל יש אנשים ששולטים על ההגרלות האלו ,והשאלה כמה אתה סומך אליהם ?

במיוחד שמדובר על כסף גדול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לזה אותו סיכוי כמו שבשתי הגרלות רצופות יצא את מה שיצא בשתי ההגרלות האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין סיבה שלא תהיה הוגנת.

אז אתה חושב שכסף לא יכולה להיות סיבה כדי לרמות? אתה תמים, או מעמיד פני תמים בצורה מאוד משעשעת.

- - - תגובה אוחדה: - - -

ובטח יש אינטרס להגרלות לא הוגנות -עם זה קורה או לא ,אין לי מושג

אבל אנחנו חיים במדינה שנשיא לשעבר אחד בכלא על אונס

ראש ממשלה לשעבר יצא נאשם באיזה משהו ,ואחרים נחקרו

היה שר לשעבר שהבריח סמים ,שופט בכיר לשעבר שיושב היום בכלא

אחד מהטיקונים הגדולים שידע המדינה ,עומד מול שימוע לפני כתב אישום

היו חברי כנסת\שוטרים בכירים\ראשי ערים\וכו שישבו בכלא

היו גם כאלו ברשות המיסים

אז אתה יכול להגיד לי ב100% ,שכל הגרלה ממשלתית במדינה הזאת חוקית לגמרי ?

אתה יכול להיות בטוח שאף אחד מאלו שיכולים לשנות משהו שם ,לא יסתבך עם עברינים ?

סך הכל יש אנשים ששולטים על ההגרלות האלו ,והשאלה כמה אתה סומך אליהם ?

במיוחד שמדובר על כסף גדול

אם אני זוכר נכון בשנה שעברה היו שני מקרים שונים שבהם שתי הגרלות עוקבות הגרילו אותם מספרים בדיוק (לא אותם מספרים 4 פעמים אלא 2 זוגות של סדרות). זה אפילו לא כל כך קשה, כל הרעיון של קסמים מבוסס על זה, גורמים לך להאמין ב א ולמעשה השליטה מתרחשת על ידי ב.

דרך אגב אני משוכנע שההגרלה היא פיקטיבית, אם היא לא היתה פיקטיבית לא היה צורך שאותו גוף יחזיק גם את המספרים שקנו האנשים (מה שהימרו עליהם) ואותו גוף עורך את ההגרלה. ככה הם יכולים לקבוע בצורה מוחלטת מי יזכה ובכמה. ובקשר לזכיות, אם אני היית רוצה לרמות אני הייתי דואג כל הגרלה לקנות כרטיסים ב 1000 ש"ח ודואג רק לזכיה אחת ב 5000 ש"ח מה שהיה יוצר את המצב שהמוכרים היו חושבים שבגלל שיש לי כל כך הרבה כרטיסים אז יצא לי לזכות אבל יוצר לעצמי מצב שכל שבוע אני מרוויח 8000 ש"ח. סכומים קטנים כאלה גם לא נרשמים למיטב הבנתי, רק אלה שזוכים במעל 50000 ש"ח. תיאורטית ניתן להמשיך בשיטה הזו לנצח.

- - - תגובה אוחדה: - - -

הסתייגויות

שאלה, האם חייב להיות זוכה? ההגרלה מתבצעת על מנויים או על מספרים שיכולים לייצג מנויים וחלק לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...