מנוי פיס - כדאי? - עמוד 10 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנוי פיס - כדאי?

yossi21

Recommended Posts

לא כל כך פשוט להבריח כסף. צר לי.

יש מנגנונים כמו INTERPOL ואחרים שנועדו למנוע בדיוק את הדברים האלה.

גם מדינות שאין איתן הסכם הסגרה - במיוחד במקרה של פשעים פיננסיים - יהיו נכונות לטפל בדברים כאלה בגלל שבעידן הגלובאלי של היום, הן יכולות להפגע קשות משיתוף פעולה עם קרימינלים.

יש בהרבה מדינות גם חוקים נגד הלבנת הון וכיו"ב שיחייבו את הבנקים הרבים שתנסה להפקיד בחשבונות אצלם כספים לדווח בהינתן שאילתא של רשויות החוק (בין אם המקומיות או הבינ"ל).

מקומות המסתור (הן מקלטי מס והן מקלטי פושעים) הולכים ומתמעטים בעידן שבו הכלכלה של כל מדינה קשורה בקשר הדוק לכלכלה של כל המדינות האחרות.

ואתה יודע מה,

גם אם היית מצליח להתחמק ולמצוא איזה אי בודד באוקיינוס השקט בגודל של 10 ק"מר ---

נו? ו? אלה חיים? בשניה שתדרוך שוב בציוויליזציה, אתה תתפס ותוסגר.

נכון שלפעמים מצליחים להתחמק (גידמאק) אבל לפעמים גם לא (מיידוף)

יש מספיק מקומות מחבוא ,למי שמבין באמת בענינים האלו

אדם פשוט ,יאכלו אותו בלי מלח

אבל אדם שבאמת מבין בזה ידע להן לשלוח את הכסף ,איך לשלוח את הכסף ,ואיך ליצור זהות בדויה

אחת הבעיות של אחד כמו מידוף ,זה שהוא היה מפורסם מידי לברוח ,מדובר על אחד שהיה בטופ של כלכלני ארצות הברית

הכלכלה הגדולה בעולם

הסיפור שלו יתפרסם בכל העולם ,וההשפעה של ארצות הברית על מדינות אחרות ענקית

וזה לא בדיוק אדם שיכל לברוח למדינה כמו אירן או משהו

יש אנשים שכן יכלו לברוח ,אבל עשו טעויות ,כמו העניין עם חפציבה לדוגמה ,הבן אדם מכל הארצות ברח לאיטליה

מדינה עם קשרים מאוד טובים עם

מה לעזאזל בורח מישראל לאיטליה ?

עכשיו תדמין לך שאותו אחד מחפציבה היה נוחת נגיד בארגנטינה ,משלם למבריחים שיבריחו אותו למדינה אחרת בדרום אמריקה

(שלא יהיה רישום בגבולות )

קונה זהות מפוברקת ,וחי לו חי רווחה עד סוף החיים באיזה וילה עם חומות של 2 מטר גובה (שתירים מישראל לא יראו אותו )

נכון שיש בזה סיכונים ,כמו מעבר הגבולות בצורה לא חוקית ,ולחיות בזהות מפוברקת

אבל גם ככה בן אדם במצב נואש ,יכול בקלות לעשות דברים כאלו

זה שקיבל רק 4 וחצי שנים בפנים ,זה ביזיון ,במדינה נורמלית היה מקבל איזה 20 שנה ,ובמיוחד שניסה לברוח

אבל בכל זאת

עניין אתי אלון ,זה כבר טימטום גמור ,לא היה בזה תיחכום מצידה בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 186
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בדקת את המספרים לגבי עניין הלשלם 1000 ש"ח ולזכות ב-5000? לא עשיתי שום חישוב, אבל אני מאמין שמתכנני ההגרלות במפעל הפיס מוודאים יפה מאוד שאין מצב שבו אדם אחד יכול להבטיח לעצמו זכיה בהגרלה באופן משתלם.

פה נכנס הקטע של "לרמות" כולם פה חושבים על לרמות כמו בסרט הוליוודי, לעשות "מכה" ולהצליח. מה עם הדוגמה שנתתי? יש 2 הגרלות בשבוע, אם בכל אחת תרוויח 4000 (5000-1000) אתה למעשה מרוויח 8000 בשבוע, בערך 32000 עד 36000 בחודש. לא נחמד? בנוסף, בסכומים קטנים כאלה הזוכים לא נרשמים ואם אני לא טועה אפילו לא צריכים לשלם מס. מה שאומר שבמקום "מכה" ניתן להמשיך לזכות לתקופה ארוכה. הרבה יותר קשה לעלות עליך אם אתה לא רשום בשום מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פה נכנס הקטע של "לרמות" כולם פה חושבים על לרמות כמו בסרט הוליוודי, לעשות "מכה" ולהצליח. מה עם הדוגמה שנתתי? יש 2 הגרלות בשבוע, אם בכל אחת תרוויח 4000 (5000-1000) אתה למעשה מרוויח 8000 בשבוע, בערך 32000 עד 36000 בחודש. לא נחמד? בנוסף, בסכומים קטנים כאלה הזוכים לא נרשמים ואם אני לא טועה אפילו לא צריכים לשלם מס. מה שאומר שבמקום "מכה" ניתן להמשיך לזכות לתקופה ארוכה. הרבה יותר קשה לעלות עליך אם אתה לא רשום בשום מקום.

בוודאי שצריך לשלם מס

על מה אתה מדבר לעזאזל?

אם אתה מכניס 30 אלף שקל בחודש לחשבון הבנק שלך ולא מדווח למס הכנסה,

אתה עבריין, ואתה תשב בכלא

זה שאתה לא "רשום" זה עניין זמני - עד שיעלו עליך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שהם ירמו? עם איך שהשיטה עובדת, מפעל הפיס מרוויח בכל הגרלה והסיכויים הם לטובתם בצורה מדהימה.

אתה יודע, זו שאלה טובה. קח לדוגמה את קובי אלכסנדר מקומברס, באופן חוקי הוא היה יכול להרוויח משהו כמו 400 מיליון דולר, אבל הוא העדיף לנסות לרמות ולהרוויח 700 מיליון דולר. באופן תיאורטי זה לא הגיוני, הוא לקח כסף בטוח, שהרוויח בדין וסיכן אותו, ובסוף באמת תפסו אותו. אין לי ספק שמפעל הפיס מרוויח, ואין לי ספק שהאנשים שם מקבלים משכורות יפות, זאת סיבה לא לנסות לקחת עוד? אם יש לך וילה וחניה עם 3 מכוניות לא תנסה לממן גם בריכה?

- - - תגובה אוחדה: - - -

בוודאי שצריך לשלם מס

על מה אתה מדבר לעזאזל?

אם אתה מכניס 30 אלף שקל בחודש לחשבון הבנק שלך ולא מדווח למס הכנסה,

אתה עבריין, ואתה תשב בכלא

זה שאתה לא "רשום" זה עניין זמני - עד שיעלו עליך

אתה מודע לזה שעד סכום מסוים, נדמה לי 10000 ₪ ניתן לקבל את הכסף במזומן נכון? איך אתה מתכוון לעלות על מישהו שמגיע אליך פעם ב 4 שנים וזוכה ב 4000 ₪? יש הרבה תחנות, ואם הייתי מרמה הייתי דואג לא לזכות באותה תחנה או שדואג לזכות בתחנה ששייכת לאח שלי.

קח את התוצאות של הגרלות הלוטו מהשבוע האחרון ותשאל את אותה השאלה. בעשרות השנים האלה לא קרה שהתוצאות האלה הופיעו ברצף, אני מניח.

התוצאות מהגרלה להגרלה הן בלתי תלויות אחת בשניה, למרות הצורך שלנו לנסות לקשר דברים כאלה.

ההסתברות שהתוצאה בהגרלה הקרובה תהיה אותה התוצאה מההגרלה בקודמת היא זהה להסתברות עבור כל שאר הצירופים האפשריים בהגרלה הזאת.

חוץ מזה, שהשאלה "תסביר לי למה זה לא קרה לפני" לא מובנת לי. אנחנו מדברים פה על סטטיסטיקה. ככל שהמדגם גדל וכמות הניסויים (הגרלות) גדלה, מן הסתם תתחיל לראות אירועים שחוזרים על עצמם.

דיברת יפה באופן תיאורטי. אבל נניח שאני מטיל מטבע, ובעשר הטלות רצופות יוצא עץ, אתה יודע מה הכי סביר? שהמטבע לא מקיים את המשפט הראשון בכל שאלה בסטטיסטיקה "ניקח מטבע הוגן", המטבע הנ"ל פשוט לא הוגן, מישהו טיפל בו בצורה כזאת או אחרת. אין לי איך להוכיח את זה אבל זה לא אומר שזה לא נכון.

עוד שאלה בנושא שמעניינת אותי הרבה זמן.. בהגרלת הלוטו כל העניין הזה של הכדורים נראה לי מכור, כי האופן שבו הכדורים יוצאים אל המסילה נראה מאוד מוזר.. כאילו הם שמים שם איזה חומר מסוים שגורם לכדורים שהם בוחרים מראש לצאת.. האם זה יכול להיות או שאני טועה?

יש הרבה אפשרויות, אני אישית מאמין שהם קוסמים. לא בצורה מיוחדת כלשהי, פשוט אנשים שטובים באחיזת עיניים. עשו את המיכל שקוף כדי שיהיה קל לעקוב לכאורה? אולי יש מהצד שמפעילה מנגנון של תפיסת כדור? רק כשעובר אחד מהמספרים הזוכים אז הכדור נתפס? לא חסר קוסמים, יש כאלה לפני כל בחירות ששבוע לפני הבחירות מכניסים את התוצאה לכספת ואז יום אחרי תוצאות האמת פותחים את המעטפה ומראים שידעו מראש. זה הרעיון בקסמים, הדרך שאתה חושד שבוצע בה הקסם היא כמעט תמיד ההטעיה. אני בטוח שאם תשאל קוסם איך לזייף הגרלה, מייד אחרי שהוא ישאל אותך מה המגבלות הוא יציע לך לפחות 3 דרכים לזייף הגרלה שדומה ללוטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אין להם צורך לרמות. למה שמישהו יסכן את תפקידו כשהוא מרוויח כ"כ הרבה כסף?

אגב, מפעל הפיס הוא סוג של גוף ציבורי (שייך לרשויות המקומיות). כ-60% מההכנסות הולכות לפרסים ועוד כ-28% למימון גופים ציבוריים (כמו בתי חולים).

לפי מה שאתה אומר אז ה28% האלה הם בעצם הפרסומת של ה 1.4 מיליארד? אז זה אומר שהזכיות הן בערך 3 מיליארד לשנה. לי זה נשמע כמו 3 מיליארד סיבות לנסות לרמות, ואם יש לך כבר הרבה כסף זה פשוט מוסיף ליכולת שלך לרמות. ואם למישהו באמת יש מספיק כסף, למה הוא עובד? למה לא שיפרוש? אם הוא נהנה מהעבודה אז שיעבוד בחינם\שכר מינימום או פשוט יתרום את הכסף? הטיעון שלך לא מחזיק מים.

לגנוב זה מפתה כשזה קל מדי. כשזה כל כך קשה וכולל הסתכנות רצינית, זה כבר לא קורץ לאף אחד שפוי \ לא עבריין צמרת.

איך זה מסוכן? נניח לרגע שאני מרמה. נניח אפילו שעלו עלי והאחראים בטופ של המדינה מסבירים לי שאני הולך לכלא ולא הולך לראות עוד נפש חיה אי פעם. אני רק צריך לומר שהחומר ידלוף החוצה אם לא תהיה סיסמה שאזין בדואר אלקטרוני פעם ביום והתקשורת תפרסם את זה (או כל שיטה אחרת שראיתם בסרט הוליוודי). נשמע מוזר נכון, למה שאני אפיל את עצמי? אני לא, למעשה לפי חישוב משוערך לפי המספרים שסיפקתם אנשים קונים לוטו ב 5.6 מיליארד שקל בשנה. נניח שניתן לתבוע רק 7 שנים לאחור אז אנחנו מדברים על 39.2 מיליארד ₪. זה סכום שכל מי שקנה כרטיס ב 7 שנים האחרונות יתבע עליו החזר, וכמובן שהבעלים של מפעל הפיס היא המדינה. כל זה כמובן לפני תביעות על עוגמת נפש והצתות של תחנות פיס ומהומות ברחבי המדינה. שר האוצר עושה חשבון קליל ורואה שאף אחד לא ישים לב ל 30-40 מיליון שאני גנבתי אבל אם משהו מזה יוצא לציבור הנזק הוא בלתי נתפס, אפילו במונחים של תקציב מדינה אנחנו מדברים על בערך 10% מהתקציב. ככה שכרגע הראתי שזה אפילו לא מסוכן מבחינות מסוימות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאתה אומר אז ה28% האלה הם בעצם הפרסומת של ה 1.4 מיליארד? אז זה אומר שהזכיות הן בערך 3 מיליארד לשנה. לי זה נשמע כמו 3 מיליארד סיבות לנסות לרמות, ואם יש לך כבר הרבה כסף זה פשוט מוסיף ליכולת שלך לרמות. ואם למישהו באמת יש מספיק כסף, למה הוא עובד? למה לא שיפרוש? אם הוא נהנה מהעבודה אז שיעבוד בחינם\שכר מינימום או פשוט יתרום את הכסף? הטיעון שלך לא מחזיק מים.

שמעת על אנשים ישרים? על המוסר של בני האדם?

איך זה מסוכן? נניח לרגע שאני מרמה. נניח אפילו שעלו עלי והאחראים בטופ של המדינה מסבירים לי שאני הולך לכלא ולא הולך לראות עוד נפש חיה אי פעם. אני רק צריך לומר שהחומר ידלוף החוצה אם לא תהיה סיסמה שאזין בדואר אלקטרוני פעם ביום והתקשורת תפרסם את זה (או כל שיטה אחרת שראיתם בסרט הוליוודי).

אני מודה, לא הבנתי כלום.

נשמע מוזר נכון, למה שאני אפיל את עצמי? אני לא, למעשה לפי חישוב משוערך לפי המספרים שסיפקתם אנשים קונים לוטו ב 5.6 מיליארד שקל בשנה. נניח שניתן לתבוע רק 7 שנים לאחור אז אנחנו מדברים על 39.2 מיליארד ₪. זה סכום שכל מי שקנה כרטיס ב 7 שנים האחרונות יתבע עליו החזר, וכמובן שהבעלים של מפעל הפיס היא המדינה. כל זה כמובן לפני תביעות על עוגמת נפש והצתות של תחנות פיס ומהומות ברחבי המדינה. שר האוצר עושה חשבון קליל ורואה שאף אחד לא ישים לב ל 30-40 מיליון שאני גנבתי אבל אם משהו מזה יוצא לציבור הנזק הוא בלתי נתפס, אפילו במונחים של תקציב מדינה אנחנו מדברים על בערך 10% מהתקציב. ככה שכרגע הראתי שזה אפילו לא מסוכן מבחינות מסוימות

זו כבר קונספירציית על.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הלוגיקה שלך, חייזרים ביקרו בכדור הארץ והאמריקאים לא הנחיתו אדם על הירח, כי השאלה היא רק "כמה מהמעורבים צריכים להיות בסוד העניין". אלה טענות קונספירציה שיכולות להיות נכונות, אבל הן חסרות כל אחיזה במציאות באותה מידה בדיוק. מה שאני מנסה להגיד הוא, זה שהסיכוי שיש שם הטיה של ההגרלות קיימת, אבל סיכוי לא אומר ודאות (get it? :smiley1: ). אם נוח לכם להסביר לעצמכם שאתם לא זוכים או שאין לכם טעם למלא לוטו בגלל שההגרלות גם ככה מוטות, אז סבבה.

*אגב - גם אם התוצאות מוטות, זה לא מקטין מהסיכוי של מישהו אקראי מהרחוב לנחש נכון ולזכות.

בקשר לתוצאות החוזרות - ההסתברות שרצף מספרים יופיע שוב בהגרלה הסמוכה הוא זהה לכך שהוא יופיע בהגרלה ה1,000 מההגרלה הראשונה. הנה מאמר מוצלח מאוד בנושא לדעתי: http://www.gadial.net/2010/10/17/bad_math_lottery/

לנסות להפוך אותו למגוחך לא אומרת שהוא לא צודק, ובלי קשר, לא ראיתי שהוא טען את הדברים הללו פה. כמו שאמרתי קודם אותו גוף מחזיק את המספרים שאנשים הימרו עליהם וגם עושה את ההגרלה, במידה והוא מרמה אתה חושב שזה קשה לדאוג לכך שאף אחד שאתה רוצה לא יזכה? חוץ מזה, לפי התיאוריה שלי אין בכלל התייחסות לזוכים בסכומים הגדולים, זה לא אמור לעניין את הרמאי. בלי שאני אכיר את כותב המאמר יש נקודה אחרת שכדאי לקחת בחשבון, כסף הוא תמריץ חזק גם למנוע את האמת במידת הצורך. חברות הטבק האמריקאיות מימנו במשך שנים עשרות מחקרים שהוכיחו שסיגריות משפרות את הבריאות. אתה חושב שמישהו מהחוקרים והרופאים שפירסמו את המחקרים נפגע? הם קיבלו את המשכורת שהבטיחו להם והמשיכו הלאה.

גיל, גם אנשים ישרים לא עובדים לחינם. במידה ויש להם מספיק כסף הם פורשים. לא חשוב כמה ישר תהיה, אתה לא תשב ותתאמץ כדי שמישהו אחר יתעשר. הדיון פה הוא אם הלוטו "מכור" או לא. אני רק לקחתי את זה צעד אחד קדימה והראיתי שגם אם הוא כן מכור זה בעייתי מבחינת מקבלי ההחלטות לקבל את ההחלטה הצודקת של לחשוף את ההטיה כי מי שישלם על זה היא המדינה ופתאום להגדיל את התקציב שלה ב 10% זה מטורף.

יש אנשים שקשה להם לקלוט סטטיסטיקה כי זה לא תמיד אינטואיטיבי (והזכירו פה כבר את פרדוקס יום ההולדת)

עכשיו נגיד שיש קונספירציה שבה קבוצה מצומצמת של אנשים זוכה שוב ושוב בהגרלות מכורות מראש

נניח שמדובר ב52 איש שמחלקים ביניהם את הזכיות - כל אחד פעם בשנה

האם גם מס הכנסה בקומבינה הזאת? הרי אותה קבוצה של אנשים צריכים לשלם כל פעם מחדש מס על הרווח (זה חייב לקפוץ למישהו)

ומה עם הפקיד בבנק של אחד הזוכים? לא מוזר לו לראות כל שנה כמה מליונים נכנסים לאותו חשבון ממפעל הפיס?

כמו שאמרתי סכומים קטנים מספיק ניתן לקבל במזומן, ודרך אגב, הם לא חייבים במס.

ויק

איזה מין קונספירטור בלאי אתה?

אם הם שולטים בתוצאות - הם מן הסתם ידאגו שלא תהיה אותה תוצאה שבוע אחרי שבוע :)

ובכלל - לא היה עדיף להם לעשות "מכה" ולהפסיק עם זה? מאשר לקחת סיכון מתמשך שיתפסו אותם?

הסבירות לכל תוצאה בלוטו נמוכה, גם הסבירות שאדם יזכה פעמיים

ובכל זאת קרו דברים מעולם.

אי אפשר למדוד אם הסבירות יותר נמוכה מאשר שמישהו התעסק עם המכונה או שולט במספרים כי זה לא מדיד.

באופן כללי אתה אוהב להרגיש שאתה חי בקונספירציה מתמשכת

חברות הביטוח גונבות ממך, הפנסיה עובדת עליך, התקשורת משקרת לך והשופטים צוחקים לך בפנים

האמריקנים לא נחתו על הירח ואת רבין רצח בכלל פרס.

קוראים לזה תסביך רדיפה ויש היום כדורים שיכולים לטפל בזה.

טעות אנוש יכולה לקרות ומישהו הזין את אותה תוצאה פעמיים. בנוסף, אם אתה פרנואיד זה לא אומר שלא רודפים אחריך.

תסביר לי בבקשה את ההגיון

אותם "מסדרי מספרים" שעושים הון ע"י מניפולציה של תוצאות ההגרלות

מסתבכים בגלל תנאי פרישה שעולים לכותרות.

ובמקום לוותר על תנאי הפנסיה (הם הרי מיליונרים מסידור תוצאות) הם נלחמים בבתי משפט מול ההחלטה.

כלומר במודע הם בוחרים לעמוד תחת זרקור הציבור ולסכן את כל העסק המתוחכם שלהם

זהו גם עסק שהם כנראה העבירו בירושה למחליפיהם (הרי האנשים המדוברים יצאו לפנסיה)

בכלל, כנראה שמעולם לא היה אדם ישר במפעל הפיס שנחשף לדבר וחשב לחשוף את הסיפור.

ועוד כשההוכחה ברורה לכל! שבועיים ברצץ אותם תוצאות בלוטו!!!

יש הרבה הסברים, הפשוט בהם הוא שאנשים לא מקבלים החלטות בצורה רציונלית, יש מספר ספרים על הנושא. וכל מה שצריך זה מישהו אחד, והוא אמור להיות מספיק חכם כדי לא להלשין על עצמו.

אני לא מאמין בתיאוריות קונספירציה.

לא בגלל שאין קנוניות, חתרנות ותרמיות, וודאי שיש. אנשים תמיד ינסו להונות אחרים, לרמות, להסתיר פשעים ולגרוף רווחים לכיסם הפרטי.

הסיבה שאיני מאמין בתיאוריות קונספירציה היא אחרת: אני משוכנע שלא ניתן להסתיר אותן לאורך זמן.

במדינת ההדלפות שלנו, פרוטוקולים של דיונים סודיים נחשפים עוד לפני שכל משתתפי הדיון הספיקו לצאת מהחדר. אי אפשר באמת לשמור סוד לאורך שנים רבות, במוקדם או במאוחר מאזן האינטרסים משתנה ומישהו פותח את הפה.

כך מתגלות כל השחיתויות הגדולות. ככל שמדובר במבצע מורכב שמצריך שיתוף פעולה של יותר גורמים, כך קטן משך הזמן עד שהתרמית מתגלה. או שמישהו חיצוני עולה על זה (חזרה נשנית על תרמית תבלוט לעין בסופו של דבר), או שאחד הקושרים ירגיש שהשאר דופקים או מקפחים אותו, וילשין על כל העסק.

אתם באמת חושבים, למשל, שאפשר לזייף משהו כמו נחיתה על הירח, ושאף אחד לא יתוודה במשך יותר מ-40 שנה?

הסודות הבטחוניים והמדיניים הגדולים ביותר חשופים באתרים כמו היינס, ויקיליקס, מסמכי סנואדן או בידי כל מיני "מקורות זרים". בדיעבד, הכול גלוי. ההפתעות והסודות היחידים שיש הם טקטיים, הפרטים הקטנים יותר עדיין מצליחים להישאר לעתים חשאיים. את האסטרטגיה, הדברים הגדולים, אי אפשר באמת להסתיר לאורך זמן.

OK, ונניח שמי שמארגן את הזכיות הוא אחד? הוא יחשוף את עצמו כי הוא חושב שהוא דופק את עצמו?

ששש, אל תפריע להם ברקימת קונספירציה סבוכה ומתוחכמת.

אם אנשים היו פחות תמימים כמוך אולי אנשים שעושים דברים שנראים על פניו מסובכים כמו נוחי דנקנר היו מצליחים פחות.

כלומר, הטענה שלי נכונה יותר ככל שמדובר בקנוניית ענק, שמערבת ציבור גדול, סכומי עתק וכו'. אני טוען שקנוניות ותרמיות בסדר גודל כזה לא תוכלנה להישאר חבויות לאורך זמן.

אני טוען שאתה טועה, למעשה במשך עשרות שנים יש קונספירציה נגדך ונגד כל תושב במדינה, מהי? לפי בדיקות שעשו אוכל בארץ עולה כ 25% יותר מכל מקום מקביל ללא כל הסבר הגיוני (לפני שתתאמץ, ניסו להאשים כבר את הכשרות, זה לא תופס) זו קנוניה הרבה יותר גדולה, עד עכשיו לא ממש פתרו אותה. כשכן ניסו לארגן למשל תחרות לחמאה וגבינות על ידי ייבוא מאירופה שר החקלאות חסם אותה. חסר אנשים בקנוניה הזו? אלפי אנשים, אפילו מאות אלפים יצאו בגלל לרחובות, אתה רואה את מנהל תנובה על הברכיים? זה שאתה מאמין במשהו לא הופך אותו לנכון.

ועוד מילה לגבי הבקרות שאמורות להיות בכל ארגון העוסק בכספים שאמורות למנוע הונאות למיניהן - אתי אלון, מישהו? להזכירכם, היא גנבה יותר מ250 מליון שקל (!) במשך 5 שנים (!!!), ואף אחד לא שם לב לכך עד שהיא בעצמה התייצבה בתחנת המשטרה (מלווה בעורך דין שאת שכרו היא שילמה גם כן מכסף שנגנב מלקוחות הבנק) והודתה בעצמה במעשים...

הכל נכון רק שכחת לציין שבתקופה הזו הבנק עבר מספר ביקורות מטעם רשויות המדינה ועדיין לא עלו על כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגנוב זה מפתה כשזה קל מדי. כשזה כל כך קשה וכולל הסתכנות רצינית, זה כבר לא קורץ לאף אחד שפוי \ לא עבריין צמרת.

ובכל זאת הרבה אנשים עושים דברים כאלו

הרבה מהם גם בכירים שמקבלים משכורת שמנה

חלקם גם מפורסמים

בעניין רמאויות -יש קוסם בשם גימס ראנדי ,שחשף הרבה טריקים

חלק מהסיפורים שלו ,זה איך מדענים מכובדים ,לא הצליחו לעלות על קסמים פשוטים של שרלטנים

פשוט כי אותם מדענים ,לא ידעו לעשות מבחנים נורמלים לשרלטנים

כמו לדוגמה בדקו טריק פשוט עם אינפרה אדומה ,שכמובן לא גילתה כלום

גימס ראנדי הראה לאותם מדענים איך הטריקים פועלים ,ורק אז המדענים הבינו את הבלוף

ככה שבעניין הפיס ,רק צריך אנשים בסוד העניין ,ולא צריך יותר מידי אנשים כאלו

סתם לדוגמה כמה שומרים -(בגלל המצלמות)

ואנשים שקשורים למכונות הגרלה

טכנית אפשר לקמבן את המכונה שתיפעל בשלט רחוק ,ותוציא כדורים לפי הגדרות

זה קורה בפועל ?-אין לי מושג ,באמת שאין לי

זה אפשרי -בטח שכן

זה אפשרי כמו שלבניין שקיבל אישורי איכלוס ,נפלו 2 מרפסות ,למרות כל הבירוקרטיה בישראל

ולמרות שהיה אמור להיות פיקוח

בעניין גילוי התרמית עם יש כזאת ,עם האנשים לא כאלו מטומטמים ,הם לא "יזכו " ,בהרבה הגרלות

וגם הכסף שיעבור מהזוכה הפקטיבי ,לא ישמש אותם לקנית מכונית לדוגמה

כסף כזה יכול לשמש למסעדות \קניות בסופר \בגדים\וכו וכו

זה שיש טמבלים שישר רצים וקונים דבר רשום גדול כמו מכונית יקרה,זה כבר עניין אחר

כבר בשנות ה30 ,עברינים בארצות הברית למדו לא לרשום רכוש שקנו בכסף שחור על השם שלהם

אבל עדין יש טמבלים שעושים את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב מדברים פה על לרמות בהגרלות ,אבל שוכחים דברים פשוטים הרבה יותר

כמו גזירת קופונים ממכרזים תפורים

הפיס מחלק המון כסף ,יש אנשים שמחליטים להן הכסף יופנה ,שם תאורטית יכולים ליכנס גורמים עברינים

סתם לדוגמה איזה בכיר מכור להימורים

או צילמו בכיר נשואי עם נערת פיתוי

או סתם נכנס לחובות

ומשם הדרך למכירת מכרזים סלולה

דרך אחרת זה זוכה מפוברק ,עם יש מספיק אנשים בסוד העניין

אנשים עם גישה למחשב ,ממצעים זוכה,מגיע איזה איש קש עם טופס מזויף ,ומי שבודק אותו גם בסוד העניין

סך הכל המון מהתרמיות מצריכות אנשים מבפנים ,אנשים שמכירים את המערכת טוב מאוד

והרבה מאוד פעמים זה כמה אנשים ביחד ,בתוך הארגון

ומי שחושב שזה לא אפשרי ,לא מבין שביוקר המחיה בישראל ,והחמדנות של הרבה אנשים פה זה מאוד אפשרי

פקידה שלא סוגרת את החודש ,איזה עברין משלשל לה מעטפה עם 10 אלף $ ,בהמון מקרים תסגור את הפה

וככה המון אנשים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עמרי, למשל, שטרח והביא פה קישורים שמראים כמה בדיקות עושים (תאורטית) לציוד ההגרלה כהסבר לטענתו שרמיה בהגרלות הלוטו אינה אפשרית.

אתה מתבלבל

אני לא טענתי שזה לא יכול לקרות, טענתי שזה לא סביר.

הטיעונים שהבאתי היו לחזק את זה שזה לא סביר, לא שזה לא קורה בפועל.

אתה לעומת זאת טענת שסביר שיש פה התערבות בתוצאות, כי הסבירות של זה גבוהה מהסבירות שיצאו פעמיים אותם תוצאות בלוטו.

כמו שאמרתי סכומים קטנים מספיק ניתן לקבל במזומן, ודרך אגב, הם לא חייבים במס.

בשביל סכומים קטנים אף אחד לא יקח סיכון של משחק במכונה/בכדורים

זה לא שזה כ"כ פשוט לביצוע וכולל כמות מסויימת של אנשים שצריך להכניס בסוד העניינים ותגמל בהתאם.

טעות אנוש יכולה לקרות ומישהו הזין את אותה תוצאה פעמיים. בנוסף, אם אתה פרנואיד זה לא אומר שלא רודפים אחריך.

הכל יכול להיות (למרות שלא ברור לי מה זה הזין תוצאה בלוטו)

אבל הכי הגיוני שמה שקרה זה שיצאו אותם תוצאות בלי שום התערבות זדונית של מישהו

יש הרבה הסברים, הפשוט בהם הוא שאנשים לא מקבלים החלטות בצורה רציונלית, יש מספר ספרים על הנושא. וכל מה שצריך זה מישהו אחד, והוא אמור להיות מספיק חכם כדי לא להלשין על עצמו.

קראתי חלק מהספקים של דן אריאלי

לא מבין איך זה קשור לפה...

ולפעמים הפתרון הפשוט הוא הנכון (והפתרון הפשוט במקרה הזה הוא לא הקונספירציה)

-

אם אנשים היו פחות תמימים כמוך אולי אנשים שעושים דברים שנראים על פניו מסובכים כמו נוחי דנקנר היו מצליחים פחות.

עוד מושפע מהתקשורת

נוחי אמנם נכשל כשלון חרוץ בניהול ובבחירת ההשקעות

הוא לא גנב, הוא לא רימה וכל מה שהוא עשה היה גלוי (ככה זה בחברה ציבורית)

להכניס אותו למשוואה פה זאת דמגוגיה

הכל נכון רק שכחת לציין שבתקופה הזו הבנק עבר מספר ביקורות מטעם רשויות המדינה ועדיין לא עלו על כלום.

היה שם כשלון חמור בכל הבקרות

הן הפנימיות והן החיצוניות

זה לא משנה את העובדה שזה היה רק עניין של זמן עד שזה היה מתגלה (בלי שום קשר לסכום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לעומת זאת טענת שסביר שיש פה התערבות בתוצאות, כי הסבירות של זה גבוהה מהסבירות שיצאו פעמיים אותם תוצאות בלוטו.

הסיכוי שבהגרלת הלוטו הישראלי יצאו באופן מקרי מספרים זהים לאלו שכבר יצאו בחודש האחרון (8 הגרלות) הוא כ1 ל580,000. האם אתה טוען שהסיכוי הנ"ל גבוה מהסיכוי שהמכונה\הכדורים\ציוד אחר כלשהו חובלו בשביל להבטיח את התוצאה במקרה הראשון, ופשוט לא תוקנו עד ששוב נעשה שימוש באותו סט של ציוד? גם בפינלנד לא הייתי סומך על המעורבים עד כדי כך, שלא לדבר על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...