זקוק ללוח אם משופר למעבד+זיכרון קיימים עם OC ו RAID - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק ללוח אם משופר למעבד+זיכרון קיימים עם OC ו RAID

ha

Recommended Posts

יש לי כרגע מערכת מבוססת i5 750 2.4 מואצת ל 3.7 עם 12 ג'יגה של זיכרון בלוח P7P55D של אסוס. רציתי לשדרג את לוח האם שיתמוך ב SATA3 ולהשאר עם המעבד והזיכרון קיימים. בדקתי מספר לוחות ועלו לי מספר שאלות:

-האם חוץ ממספר ערוצי ה SATA3 יש הבדל נוסף בצ'יפסטים Z77 וZ87? אני חייב שני ערוצי SATA3 התומכים ב RAID0 (לשימוש עם שני זהים 840 PRO של SAMSUNG) אך אני לא חושב שיש לי שימוש בערוצי SATA3 נוספים. הדיסק הכי מהיר שלי הוא ST3000DM001-1CH166 שלא נראה כי ינצל את רוחב הפס של SATA3.

-לא הבנתי מדוע כל הלוחות החדשים כוללים בקר גרפי מובנה (VGA, DVI, HDMI), האם הוא עדיף על כרטיס המסך הישן שלי (GeForce 9600 GT)?

בכל מקרה אשמח להמלצה ללוח עם צ'יפסט Z77 או Z87 שניתן להאיץ איתו בצורה יציבה, רצוי לאיזור ה 4 ג'גה הרץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה Core i5-750 הוא מעבד לסוקט 1156 לפי המידע מהאתר של אינטל כאן. לא מייצרים לוחות המבוססים על Z77 או Z87 לסוקט 1156. בנוסף, אני לא בטוח שבכלל מייצרים לוחות לסוקט 115 שתומכים ב SATA III. לכן אם אתה מחליף לוח, אתה תצטרך להחליף גם מעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לסוקט שלך מבחר מצומצם שתומך סאטא 3 וכולם של :

1. P7P55D-E

2. P7P55D-E LX

3. P7P55D-E PRO

4. P7P55D DELUXE

אני לא יודע אם תוכל למצוא כאלה בחנות כלשהי, אבל יש כאלה באיביי במחירים שנעים בין 400 ל- 700ש"ח.

מבין ארבעתם אני בטוח שתגיע לאיזור ה-4ghz+ עם השניים האחרונים שמיועדים לאוברקלוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה Core i5-750 הוא מעבד לסוקט 1156 לפי המידע מהאתר של אינטל כאן. לא מייצרים לוחות המבוססים על Z77 או Z87 לסוקט 1156. בנוסף, אני לא בטוח שבכלל מייצרים לוחות לסוקט 115 שתומכים ב SATA III. לכן אם אתה מחליף לוח, אתה תצטרך להחליף גם מעבד.

בהחלט קיימים לוחות המכילים SATA3 בבקרים לתושבת הזאת.

הנה עובדה מעניינת, לאסרוק יש לוח שנקרא טרנספורמר P67. זה לוח בעל תושבת LGA1156 עם ערכת השבבים P67

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P67%20Transformer

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לסוקט שלך מבחר מצומצם שתומך סאטא 3 וכולם של אסוס :

1. P7P55D-E

2. P7P55D-E LX

3. P7P55D-E PRO

4. P7P55D DELUXE

בהחלט קיימים לוחות המכילים SATA3 בבקרים לתושבת הזאת.

הנה עובדה מעניינת, לאסרוק יש לוח שנקרא טרנספורמר P67. זה לוח בעל תושבת LGA1156 עם ערכת השבבים P67

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P67%20Transformer

השכלתי. בפרט מעניין הלוח של - ערכת השבבים P67 נועדה לדור השני של מעבדי ה Core i של אינטל (Sandy Bridge בסוקט 1155), והעובדה שהצליחו להתאים אותה לדור הראשון של מעבדי ה Core i (סוקט 1156) היא מעניינת. מצד שני מדובר ב , אני תמיד זוכר אותם כחברה שעושה "קומבינות" בלוחות שלה - זיכרונות משני סוגים, תמיכה מסוקטים שונים (טוב, זה היה לפני הרבה שנים, אבל אני עדיין זוכר) וכד'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקשר היום בין תושבות לבין "ערכות שבבים" הוט נטו להחלטת אינטל וידה של תאימות קטנה בדבר. היום "ערכת שבבים" היא דבר מלבד שבב 4W קטנטן שתפקידו לספק SATA ו-. טכנית, אין שום בעיה להצמיד Z87 ל-LGA2011

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...