שדרוג לוח אם בשביל שדרוג זכרון למחשב נייח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג לוח אם בשביל שדרוג זכרון למחשב נייח

ArielKit

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני רוצה לבקש ייעוץ בקשר לשדרוג , בסביבות ה-500 ש"ח, לא כולל הזיכרון.

אחרי שהיו הרבה קריסות כשהפעלתי כמה דברים במקביל [נגיד קול אוף דיוטי והגוגל כרום] בגלל חוסר בזיכרון, וקניתי חדש למחשב שלא התאים ללוח אם, הגעתי למסקנה שכדאי להתייעץ עם אנשים שמבינים יותר ממני:t3608:

לפני בערך 4 וחצי שנים עזרתם לי עם המחשב שיש לי עד עכשיו,

בנושא הזה.

המחשב עובד מאז ממש טוב, חוץ מאותן קריסות שהתמעטו מאז שהחלפתי את הווינדוס ל-64 ביט, והוא אפילו מריץ את רוב המשחקים שניסיתי [CoD MW3, באטלפילד כלשהו ודייב]. אני חושב שזה המפרט הסופי, אבל לא הצלחתי למצוא את הקבלה, אז העתקתי מ-CPU-Z את הדברים שנראו לי חשובים ליתר ביטחון

Name AMD Phenom II X4 940

Package Socket AM2+ (940)

Speed 3012.7 MHz

Multiplier x Bus Speed 15.0 x 200.8 MHz

HT Link speed 1807.6 MHz

Stock frequency 3000 MHz

Instructions sets MMX (+), 3DNow! (+), SSE, SSE2, SSE3, SSE4A, x86-64, -V

L1 Data cache 4 x 64 KBytes, 2-way set associative, 64-byte line size

L1 Instruction cache 4 x 64 KBytes, 2-way set associative, 64-byte line size

L2 cache 4 x 512 KBytes, 16-way set associative, 64-byte line size

L3 cache 6 MBytes, 48-way set associative, 64-byte line size

Mainboard Model GA-MA770-UD3 (0x000002DA - 0x4CB49E60)

Display adapter 0

Name HD 4870

Codename RV770

Technology 55 nm

Memory size 1024 MB

Memory SPD

-------------------------------------------------------------------------

DIMM # 1

SMBus address 0x52

Memory type DDR2

Module format Regular UDIMM

Manufacturer (ID) A-Data Technology (7F7F7F7FCB000000)

Size 2048 MBytes

Max bandwidth PC2-6400 (400 MHz)

Part number EXTREME 800+

Number of banks 2

Data width 64 bits

Correction None

Nominal Voltage 1.80 Volts

EPP yes (2 profiles)

XMP no

AMP no

JEDEC timings table CL-tRCD-tRP-tRAS-tRC @ frequency

JEDEC #1 3.0-3-3-9-12 @ 200 MHz

JEDEC #2 4.0-4-4-12-16 @ 266 MHz

JEDEC #3 5.0-5-5-18-23 @ 400 MHz

EPP timings table CL-tRCD-tRP-tRAS-tRC-CR @ frequency (voltage)

EPP profile #1 (full) 4.0-4-4-12-22-2T @ 400 MHz (2.000 Volts)

EPP profile #2 (full) 4.0-4-4-11-20-2T @ 400 MHz (2.000 Volts)

המפרט פה הוא הנכון, ובינתיים יש במחשב 2 כרטיסי של 2 ג'יגה כל אחד.

התקנתי ווינדוס 64 ביט וקניתי 2 כרטיסי זיכרון של 3, 8 ג'יגה כל אחד אם אני לא טועה, ומסתבר שהלוח אם לא תומך בDDR 3.

רציתי לשאול אם אפשר לשדרג רק את הלוח אם ע"מ שאוכל לשדרג את הזיכרון, ואם לא, אז במה השדרוג של הלוח יהיה כרוך.

אני לא בטוח מה המחירים הקיימים לכרטיסים שיתאימו, אבל אני מניח שכרטיס במחיר 500 ש"ח יהיה סביר [אם אין צורך, אז אפשר גם בפחות כמובן]. שוב, המחיר מוקדש רק ללוח אם, ואת הזיכרון אקנה בנפרד.

בנוסף, על הדרך, אם שמתם לב למשהו שאפשר לייעל במחיר סביר, כמו למשל כרטיס מסך שיכול לתת תפוקה יותר טובה במחיר טוב, נגיד גם עד ה-500 ש"ח, אשמח לשמוע.

תודה רבה ושבוע טוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי לא השתמשתי במונח הנכון. נגיד הכרום היה קורס, והייתה עולה שגיאה של הווינדוס שאומרת שאין מספיק והכרום נאלץ להיסגר, אני לא זוכר את הניסוח המדוייק.

מאז שעברתי ל64 ביט, ושכל ה-4 ג'יגה שיש למחשב מנוצל, זה קורה פחות, אבל עדיין הייתי רוצה לשדרג את הכמות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללוח שלך ארבעה סלוטים. תוכל לשים 2GB בכל אחד - וסה"כ יהיה לך 8GB. לא צריך יותר מזה ולא צריך לשדרג לוח בשביל זה. אם אתה רוצה לשדרג את המערכת באופן כללי מטעמים אחרים - זה משהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בעיה דומה, אם אני מריץ BF3 יש קטעים רנדומלים שזה קורס, ולפי ה TM של וינדוס, אני רואה שזה בגלל חוסר .

עכשו אני לא משחק הרבה, אבל חסר לי גם מסיבות אחרות.

והבעיה שאצלי אי אפשר להוסיף עוד , יש לי רק שני סלוטים, בנוסף יש לי תחושה שאם אני מחליף אני חייב להחליף מעבד, בגלל התושבת, יש לכם המלצות מה לעשות?

פתחתי פה דיון ליפני כשבוע ואף אחד לא ענה :(

http://hwzone.co.il/community/threads/539078-%D7%A2%D7%96%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%A9%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%92-%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91#.UrycOLSgaL8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח אם שלי לא תומך בDDR3 [כנראה, השקעים בפס של הכרטיס 3 שמתחברים ללוח אם נמצאים במקום אחר ולא מתאימים כמו בDDR 2], והמאוורר של המעבד נמצא מעל 2 השקעים הנוספים, ולא מאפשר להכניס יותר מ-2 כרטיסים. בהתחלה חשבתי פשוט להכניס 2 כרטיסי של 4 ג'יגה, אבל הבנתי שזה בכלל לא קיים, אז אני מניח שהפתרון האידיאלי זה להחליף שיאפשר לשדרג לטכנולוגיה חדשה יותר, גם מבחינת הזיכרון ואולי גם חומרה אחרת בעתיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן אין זכרונות לנייחים בגודל 4GB. ההנחה שלי התבססה על זה שתצליח להשתמש בכל הסלוטים.

האם המאוורר של המעבד באמת כזה שלא מאפשר שימוש בשני הסלוטים הנוספים? או שרק צריך להסיר אותו זמנית בעת ההתקנה?

ככל שהצלחתי למצוא, המעבד הנ"ל יכול לעבוד עם בלבד. אז החלפת לוח עבורך - משמעותו החלפת הפלטפורמה כולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה המשמעות של החלפת פלטפורמה? אני לא בטוח מה זה אומר למען האמת.

אם אפרק את המאוורר, אני אוכל לחבר את הכרטיסים הנוספים, אבל אז לא אוכל לחבר את המאוורר... כמה הוא קריטי חח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את המעבד שיש לי כרגע, ה-Phenom II X4 940, תיהיה אפשרות לחבר ללוח אם מתקדם יותר שיתמוך ב- 3? אם כן, ולא אצטרך לקנות מעבד חדש, אני אעדיף לשדרג פלטפורמה, כלומר את הלוח והזכרון, בהנחה שבהמשך כן ארצה לעשות שדרוג מקיף יותר למחשב, וכך גם אם המאוורר הוא הבעיה, אם יהיו לי רק 2 סלוטים, אבל של 3 וזיכרון כולל של 8 או 16 ג'יגה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין. מעבד קצת גדול עליי, ואם גם ככה זה לא יקר, אחליף מאוורר ואוסיף .

אין לי ככ זמן הסופש, אז אני לא יכול לוודא שזה באמת המאוורר שמותקן אצלי, אבל יכול להיות שהמאוורר

Arctic Cooling Freezer XTREME הוא גדול באופן חריג?

בהנחה שהמאוורר הקיים באמת גדול, אוכל לקבל המלצה למאוורר קטן יותר וטוב, שישחרר לי את 2 המקומות הנוספים עמ שאוכל להוסיף כרטיסי זיכרון?

אם זה בעייתי ככה, בסופ"ש הבא אפרק את המחשב ואצלם את מה שמותקן שם.

תודה רבה על הסבלנות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...