עזרה בבניית/שדרוג מחשב - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבניית/שדרוג מחשב

simonldj

Recommended Posts

שלום לכם,

אני מועניין לשדרג את המחשב שלי, ובגלל שלמחשב הקיים יש הרבה בעיות והוא ישן, זה הולך להיות יותר סוג של הרכבת מחשב חדש, ושימוש בחלקים מהמחשב הישן.

המפרט הקיים שלי:

המחשב מתחילת שנת 2010,

מארז LED+25CM FAN EZCOOL שחור כסוף

ספק כוח 550W FAN 12CM POWER MAN

לוח אם Nforce 430 K9N6PGM2V2 G6100 AND MSI

מעבד ATHLON II 620 Q.C AM3 AMD

זכרון CEON 2GB DDR2 800Mhz- פעמיים, סה"כ 4GB

כ.מסך ATI Radeon 5750 1G-5 GIGABYTE

דיסק קשיח: 2 של 500GB, שעובדים כבר 3 ו 4 שנים. + אחד חדש 1TB שנקנה כרגע.

עכשו, למחשב הזה יש מלא בעיות, שרובם כנראה נובעים מהלוח אם. (חיבורי USB ואודיו עושים בעיות, חסר לי חיוברי SATA (יש רק 2), חסר לי הרבה פעמיים זכרון בזמן עבודה, וכל כמה חודשים המחשב פשוט לא עולה, עד שאני מפרק אותו ומרכיב מחדש (מפרק הכל חוץ מהמעבד.))

מכיוון שלהחליף לוח אם אומר להחליף כבר זכרון ומעבד, השאלה שלי אם שווה לי בכלל להשאיר משהו מהמחשב הישן (כרטיס מסך בעיקר, דיסקים קשיחים בטוח, המארז, ואולי הספק)

וכמובן אשמח פשוט להמלצה על מפרט חדש.

1. מה התקציב המקסימאלי?

לא נקבע עדיין, מנסה לחסוך בעזרת חלקים מהמחשב הישן. כנראה חלקים מחו"ל, נגיד בינתיים 350$

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?

לנסות לחסוך, אבל אפשר להמליץ לי בכללי על סכום הגיוני

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

כמו שמארתי לא נקבע אבל עדיף שלא

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

עבודה כללית, פיתוח (כולל VM של אנדרויד לדוגמא), גלישה, לפעמיים גרפיקה (בעיקר PS), כרגע 4G זכרון מגביל אותי, אז כנראה ש 8 יהיה מצויין, אלא אם כן אתם חושבים שעוד כמה זמן אני יגיד אותו דבר, עם המעבד אני מסתדר סה"כ.

אני לא רוצה להשקיע במשחקים, מה שירוץ עם הכ.מסך הקיים יהיה בסדר.

לגבי זכרון, אם 8 אז רק שתיהיה אפשרות להוסיף בעתיד.

רזולוצית מסך FHD.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.

אין צורך.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

כמו שהסברתי בהתחלה, בעיקר כ.מסך, כונן קשיח, ואולי ספק - סה"כ בספק כי הוא כבר ישן.

אולי גם אפשר לחסוך על המארז. אני לא רואה בו בעיה סה"כ.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)?

מכיוון שאני כנראה ימשיך עם הארז הקיים, לא רלוונטי.

אבל סה"כ אני רוצה שקט, כרגע רק המעבד עושה רעש, אבל בדיוק קבעתי לו יעד בביוס של 40 מעלות, וזה השקיט אותו בצורה רצינית, כל עוד הוא לא מתאמץ. עדיף כנראה קירור שלא ירעיש בקיץ.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

לא.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא צריך OS, לגבי הרכבה, בחיים לא הרכבתי מחשב מאפס, המקסימום שעשיתי זה להחליף קירור למעבד.

אם אתם חושבים שזה יהיה לי פשוט להרכיב מאפס אז בכיף, אני רק לא רוצה להרוס מעבד חדש.

אם לא, אז אני לא יודע אם זה מקובל לבקש שירכיבו לי מחשב מחלקים ישנים + חדשים. בעיקר שאני יקנה את החלקים מחו"ל בכלל.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

כמו שאמרתי, יש לי אופצייה לקבל חלקים מחו"ל. אולי ספק והרכבה אני ישלים בארץ, באזור חיפה.

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

לא. מניח ש USB3 זה סטנדרט, לא יזיק אודיו טוב, אבל שרדתי עד עכשיו אם לוח אם מינימלי.

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

כנראה שעדיף, למרות שמהנסיון שלי עכשיו, אני גם ככה זורק את הלוח אם לפח.

עוד אופצייה אחרי הכל, זה לחסוך את הכאב ראש של להרכיב חלקים, ופשוט ללכת על לפטופ שאני יחבר למסך ולמקלדת.

לפטופ יהיה יותר קל להביא מחו"ל, אבל כמובן שאני יקבל פחות ביצועים באותו מחיר.

אם יש לכם המלצה, פתחתי דיון על לפטופ כאן.

תודה רבה, אשמח לשמוע את דעתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...