עזרה לחבר לקניית מחשב 6-11 אלף ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה לחבר לקניית מחשב 6-11 אלף ש"ח

bennash

Recommended Posts

שלום לחבר שלי יש מחשב:

מעבד: Q9650

כ.מסך: 8800 Ultra

זיכרון: 4X1GB DDR2

ספק: 850W

כוננים קשיחים: 500+500GB

השמושים שלו הם: לשחק במישחקים הכי חדישים, פוטושופ, המרת קבצי וידאו, פתיחת ספרים שלמים בתוכנה משרדית של מילים, מצב אקס-פי.

עכשיו הוא פחות או יותר רוצה את זה:

מעבד: i7 or Xeon socket 2011

כ.מסך: 880 GTX or higher perfomance

זיכרון: 4X8GB DDR3

ספק: הוא מעונין להשאיר את הספק הישן אם אפשר

כוננים קשיחים: להשאיר את שיש +8TB

עכשיו הוא מעוניין למרות שאני מנגד ללתת יותר תקציב לקירור החומרה מאשר לחומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה אתם שואבים את השטויות האלו?

1. מעבד שמיועד לשרתים.

2. כרטיס מסך שעדיין לא יצא.

3. כמות זיכרון הזויה.

4. 8TB לאיזה שימושים?

תענה בבקשה על השאלון המופיע בסטיקי של חוקי הפורום: http://hwzone.co.il/community/threads/467788-%D7%97%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9D-%D7%9E%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%9D-%D7%97%D7%95%D7%91%D7%94-%D7%9C%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%90!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:biggrimjackbox:קראתי והנה התשובות לשאלות בקישור:

1) א. לנסות כמה שיותר לחסוך בעירך 8500 (מחשב 6000 + ציוד היקפי) ב. פלוס חריגה במידת הצורך של מקסימום 1500.

2) א. בתוכנת פוטושופ, בתוכנת קידוד וידאו (שחכתי את שמה), MODE, קריאת ספרים שלמים ב WORD.

ב. משחקים הכי חדישים שיש (הוא אמר לי אבל שכחתי) כל הז'אנרים

ג. היי דפינישן מלא ומעלה ד. הגדרות גרפיות גבוהות

3) כן. בציוד לגיימינג (32K+ DPI לעכבר וכדומה) קשת, אין עדיפות לדגמים (steelseries)

4) כן. מכשיר משולב ורכיביו, מגבר ורמקוליו, אמצעי שליטה מיוחדים למשחקים (הגה למשל) ויש עוד אבל אני לא זוכר...

5) כמו שאמרתי קודם: "הוא מעוניין למרות שאני מנגד ללתת יותר תקציב לקירור החומרה מאשר לחומרה", כמו חברה יותר טובה ויצור מחומרים יותר טובים כמו טיטניום, 6) הוא חושב למשל שהמאוורר שבא עם המעבד לא מתאים למעבד לכל הפעולות של המעבד כמו OC או בקיץ הישראלי (האם הוא צודק?).

7)כן. הוא יכול להשתמש בתוכנות מטורנטים כמו חלונות 8.1 אנרפרייז (שאי אפשר לקנות בתור אדם שהוא לא מיצג חברה)כן. גם .

8) ירושלים

9) לא. מה שהוא לגיימינג ועריכת ווידאו לא יותר מדי מיוחד.

10) לא. פרט לרכיבים שמתעדכנים כל הזמן כמו מעבד לאותו שקע וכ.מסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תענה בבקשה על השאלון, בתשובות קצרות ומובנות:

quote_icon1.png

1. מה התקציב המקסימאלי?

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)?

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו לכבודו שכתבת למעלה (אני לא יכול לראות את השם תוך כדי כתיבה, אנא סלח לי על זה):

1) א. תשמע פעם היו מעבדים לשרתים בזוג היום בשביל גיימינג צריך מעבד כפול לפחות, זה מחשב ל5 השנים הבאות כמו הקודם לבר מצווה שלו.

ב. אז אם לא המעבד עם השקע זה אז המעבד הכי טוב לAM3+ או המקביל לו 1150 או 1155 (אני לא זוכר בדיוק את הדגמים) מעבד אם אני זוכר נכון e7.

2) יש זמן לחסוך עד שתגיעה הסידרת 800.

3) הזיכרון היום זול לאומת RDRAM והמחשב צריך להחזיק 5 שנים (לא ממזמן קניתי 16GB [2X8GB ]ב500 שקל חדש מחנות), היום מתוכננים משחקים (כך אותו החבר אמר לי) שדורשים 8GB של נדיף.

4) הוא מילא שלוש כוננים קשיחים של 500GB (*עכשיו הוא קנה א\עוד אחד כי אמרתי קודם 2 כוננים קשיחים) והמשחקים והתוכנות רק מעלים כל הזמן את השטח הפנוי להתקנה בדרישות המינימום. כך גם סרטים שהוא עורך שקבצים חדשים של שנוספים מעלים במשך הזמן את האיכות וכך גם את הגודל הקובץ החדש בכונן (בלי קשר לעריכת הקובץ הראשוני באיכות גבוהה).

*בקשר להמלצה: "מומלץ לבקש את המפרט מספר ימים לפני רכישה משום שהחומרה והמחירים משתנים לעיתים תכופות"

ולסעיף: "-מומלץ מאוד לפתוח את הדיון ביום הרכישה או מקסימום מספר ימים לפני. החומרה משתנה ומתעדכנת באופן יומי לכן אם המפרט נבנה עבורכם אפילו שבוע-שבועיים לפני- כנראה שהמחירים לא יהיו מאוד רלוונטיים ובאותו הסכום הייתם מקבלים מפרט עדיף" האם אפשר להקפיץ כשסידרת כ.מסך תגעה?

*אני בדרך כלל שומר על תרבות דיון גבוהה אם הובן אחרת אז אני לא ציני וכמעט אף פעם לא משתמש בציניות: " שפה גסה- יש להשתמש בשפה נאותה בהודעותיכם ולשמור על תרבות דיון גבוהה. חל איסור מוחלט להתלהם, לקלל, לפגוע, להעליב, או

להשמיץ כל גורם כזה או אחר מכל סיבה שהיא. אם יש בעיות כלשהן, אתם מוזמנים לפנות אלינו ואנו נטפל בנושא בהתאם".:police:

*חבל שאי אפשר להעלות קבצי Excel המרתי את הקובץ, בבקשה מנהלי פורום יקרים תפלו בבעיה שאי אפשר להעלות קבצים מסוימים.

*זה מתחילת 2013 וגם אני לא התאמתי בין הרכיבים לדוגמה לPCIEX16 שיש בלוח רק 3 חריצים, ובכלל זה לפני שכרתי את החבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הצלחתי להבין משהו מהתגובה שלך (השניה, השלישית כבר ממש נשגבת , ומה זה ה'שוטר' שם?)

1. אתה מעוניין במחשב בתקציב של 6K לגיימינג ועיצוב גרפי . ועוד 2.5K לציוד הקפי מקצועי.

2. בתוך התקציב אתה מעוניין להוסיף ווינדוס ואופיס.כמו כן אתה מעוניין בקירור איכותי.

שאלות

1.עדיין לא הבנתי אם אתה מעוניין לעשות , (ואם אתה או חברך יודעים באמת מה זה, ואיך עושים את זה ושמי שלא מספיק יודע יכול ממש להרוס לעצמו את המחשב)

2.לא הבנתי אתה מעוניין לכלול במפרט-ובתקציב כרטיס מסך, או שאתה מעדיף לחכות. (כתבת 880 ..)

3.הבנתי שלדעתך לא צריך לכלול ספק. אבל 950W זה מגוחך למחשב סטנדרטי (שלא לדבר על המחשב הקודם.) קודם תכתוב את הדגם המדוייק של המחשב ההוא.

תשתדל לענות על השאלות בצורה קצרה ככל הניתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד שתצא GTX 800 מה שיהיה כאן לא יהיה רלוונטי, המחירים ישתנו.

שתצא הסדרה ושחבר שלך ירצה לרכוש מחשב במיידי (הפרש של שבועיים-שלושה נניח) אז תבוא לכאן וירכיבו לך מפרט רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעיה לענות על השאלון ככה?

דוגמא:

quote_icon1.png

1. מה התקציב המקסימאלי?6000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?לנצל

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?200

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?משחקים, עריכה גרפית קלה

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).פוטושופ מזדמן.

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.BF4,COD

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).1920X1080

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.מקלדת, עכבר, .

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?צורב

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)?7

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.ירושלים

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).USB3

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

. מה התקציב המקסימאלי?8500

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?לנצל

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?1500

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?משחקים, עריכה גרפית קלה

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).פוטושופ מזדמן.

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.ubisoft Schutzhunde, Assassin's Creed, far cry 4

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).1920X1080

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.מקלדת, עכבר, אוזניות.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?צורב

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)?7

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?כן

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.ירושלים אבל אפשר גם במקוון

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).USB3,SATA3

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?לא

- - - תגובה אוחדה: - - -

שאלות

1.עדיין לא הבנתי אם אתה מעוניין לעשות , כן. שניינו בביוס.

2.לא הבנתי אתה מעוניין לכלול במפרט-ובתקציב כרטיס מסך, או שאתה מעדיף לחכות. (כתבת 880 ..). לחכות

3.הבנתי שלדעתך לא צריך לכלול ספק. אבל 850W זה מגוחך למחשב סטנדרטי (שלא לדבר על המחשב הקודם.) לא הבנתי מה מגוחך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה מגוחך? שלמחשב כמו שאתה מתכנן מספיק באיזור ה650W ובספקים איכותיים אולי אפילו פחות.

אין שום עניין בספק יותר חזק, הוא לא יותר טוב אפילו בטיפה.

הדבר היחד שמשפיע על איכות הספק (ספק לא איכותי עלול לשרוף חלקי חומרה) זה הפירמה והדגם. לכן ממליץ לך לכתוב כן את הדגם והחברה כי ספק לא איכותי לחומרה מתקדמת ויקרה זה סיכון גדול.

דעתי, ואני חושב שאחרים יסכימו איתי שבמחשב לגיימינג שאין צורך ביותר מאחד מהמעבדים החזקים של ה i5 תקציב של 6K לא כולל כרטיס זה תקציב מונפץ ומבוזבז. וודאי שהחיסכון בצורב וספק הם מוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ספק של 550W מחברה איכותית ומוכרת יחזיק כל מערכת למעט מערכות מבוססות מעבדי אקסטרים שעברו וכרטיס מסך זללן(לדוגמא 7970)שעבר גם .

בקשר למעבד למשחקי אני אחלוק עליך, בו נגיד שעד לפני כמה חודשים זה היה תופס מעבד i5 הספיק.

לאחר שיצא BF4 שמביא את המעבד(i5 חזק) לניצול של כמעט 90 אחוז עם כרטיס חזק ונחנק על 100 אחוז ניצול עם שני כרטיסים ויצאו עוד כמה משחקים דורשניים i7 כבר נראה יותר רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר למעבד למשחקי אני אחלוק עליך, בו נגיד שעד לפני כמה חודשים זה היה תופס מעבד i5 הספיק.

לאחר שיצא BF4 שמביא את המעבד(i5 חזק) לניצול של כמעט 90 אחוז עם כרטיס חזק ונחנק על 100 אחוז ניצול עם שני כרטיסים ויצאו עוד כמה משחקים דורשניים i7 כבר נראה יותר רלוונטי.

אתה המומחה.:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...