פרופ' שביט: להחזיר עברית לשלטי עסקיים - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרופ' שביט: להחזיר עברית לשלטי עסקיים

Dark_Phantom

Recommended Posts

תודה לפט' פינדר(חרף חילוקי דעות בתחום הפוליטי... :) )

מצטרף אליך ב 10000%

אגב, גם סופר זה לא מילה מאוד עברית...אבל מילא... ;)

גם מעצבן מאוד שלטים שנכתבים בשפות זרות(ואני לא מדבר על אנגלית) שאני אפילו לא מבין מה רוצים מהחיים שלי....

והכי מעצבן זה השגיאות של האנשים בפורום! זה ריכוז שגיאות הכתיב הכי גדול שאי פעם ראיתי!

אנשים תקראו קצת ספרים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

והכי מעצבן זה השגיאות של האנשים בפורום! זה ריכוז שגיאות הכתיב הכי גדול שאי פעם ראיתי!

אנשים תקראו קצת ספרים....

אני מצטער, ידידי המלומד, שהמשתתפים בפורום הם לא ברמה האינטלקטואלית לה אתה רגיל אבל אנחנו נשתדל. זה מאוד יומרני מצידך להפציר באותם אלו שלא כותבים כמו שצריך. אבל אני בטוח שאתה תצליח להתעלות מעל לכל המכשולים הללו ולהתאפק עם ההצהרות שלך בנושא זה. אם לא אתה יכול לגשת לפורום תולעי הספרים - שם לא תהיה לך כל בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעדיף לראות "מגה סופר" מאשר "הפיצוציה של משה ובניו" או "השכונתית של ברוך"

נכון,

אבל , אני מעדיף לראות את השמות "זיל וזול", "חביב" וחצי חינם" מאשר "קוסמוס" "מגה" "ג'מבו"

בלי פרסומת.

או מעדיף ללכת ל"מכולת" מאשר ל"סופר"

חוץ מזה,

זה עצוב שלא מכבדים את השפה,

יש שמות ממש טובים בעברית, אז זה שאין לקופירייטרים כח לחשוב בעברית זה לא בעיה שלו, אלא שלהם.

עוד חברות עם שמות טובים בעברית : "ורד הגליל", "פרי גליל", "עתיד מחשבים", "קרביץ" "סטימצטקי" .

(קשה למצוא, יותר קשה ממה שחשבתי, זה עצוב!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולם רוצים אמריקה "אמריקה ורסנו אמריקה". גם אני לא מטורף על הארץ הזו אבל לא צריך להתאהב בחו"ל. אני מאוד אוהב איטלקית למשל אבל אנחנו צריכים לשמור קצת על הגאווה שלנו. זה ש YES נלחמת ב HOT ויש לך מסלול טלפון בשם EASY משהו, לא מוסיף לכבוד שלנו. אני חושב שלפני שאנשים מדברים אנגלית הם צריכים לדעת את השפה שלהם ולצערי מהתבוננות בפורומים באתרים רבים העברית של הנוער מחפירה. כל הזמן כותבים "אני יענה לך, אני יתקן" במקום אענה ואתקן ויש עוד המון דוגמאות.

בכל העולם אם אתה כותב מכתב או מדבר בשפה עם שגיאות זה מוריד מערכך, אצלנו משום מה גאים בזה. לא קראתי הרבה ספרים בחיי ולא צריך להיות תולעת ספרים בכדי לדעת עברית. צריך ללמוד איך לדבר ולתקן טעויות במקום להתגאות בהן.

צריך רק לראות פרסומות כדי להבין להיכן אנחנו מדרדרים.

נכון, יש צרות גדולות יותר אבל הבנאדם צודק - מי שלא מכבד את השפה שלו לא מכבד את עצמו. והאמת שמרוב שכולם רוצים אמריקה, להרבה לא איכפת לוותר על העברית לטובת שפה שתאפשר להם להיות נהגי מוניות בניו-יורק (למשל).

והערה לכל המזלזלים: זו לא בושה לדעת עברית. נסו את זה פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מדבר בשגיאות כתיב, ואם רואים אצלי שגיאה אם בכלל זה נדיר. גם לי מפריעה העברית הפגומה של בני הנוער (ותאמינו לי שהבעיה לא רק בבני הנוער, אלא גם במי שמגדל אותם), אבל להכריח בעלי עסק להחליף את שמות העסקים שלהם? זה לא שאנחנו עדיין בתקופה של קיבוץ הגלויות שהיה כשקמה המדינה וכל חנות שקמה הייתה בשפה אחרת (גרמנית, ערבית, טורקית וכו'...) שמנסים לאחד את העם למקשה אחת.

אני גם מעדיף לראות חנויות שקוראות לעצמן סופר מאשר לרדת למטה ולראות חנויות שנקראות "משה", "חיים" וכו' בגלל שלמוכרים לא אכפת מה השם של החנות שלהם ואין להם כל רצון לחשוב על שם מקורי.

אני גם לא מחבב כל כך את השפה העברית שלפי דעתי היא שפה שנוצרה בלית ברירה ורואים את זה עליה, 50% מהשפה העברית בכלל מורכבת משפות אחרות!! (יידיש, אנגלית, צרפתית, גרמנית, ערבית ומה לא??)

אז כשבנאדם שלא ממש אוהב את השפה רוצה להקים עסק, מי אתם שתכריחו אותו לבחור שם לעסק שהוא לא אוהב?? זה העסק שלו, יש לו שליטה על כל דבר שקשור אליו.

זה כמו שלא תכריחו בעל מכולת להזיז את החנות שלו מכיוון שבאזור של המכולת שלו רוב האוכלוסיה דוברת רוסית. זכותו להקים שם מכולת אם השטח שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

בכרמיאל, ברמת רבין, בעל מכולת נאלץ להזיז את החנות שלו בגלל שהאזור הוא של דוברי רוסית והוא לא רצה לפרסם ברוסית או למכור אוכל לא כשר (יש גם דתיים וגם בית כנסת קצת במעלה אותו רחוב)

יותר מידי חנויות היום לא מפרסמות את עצמן בשפה העברית, תעזבו את השם "סופר" לרגע. תסתכלו על השפה עצמה.

יש יותר ויותר חנויות שמפרסמות את עצמן רק בשפה הרוסית. אפילו בכפרים ערביים (תכנסו לזרזיר או למג'ד אל כרום) מפרסמים בעברית.

אגב,

מישהו שמע פעם על רדיו "כל העליה"?

המנקה שלנו שומעת אותו, אני חשבתי לתומי שהוא מיועד לעולים חדשים ולא מיועד להיות רדיו ברוסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב,

מישהו שמע פעם על רדיו "כל העליה"?

המנקה שלנו שומעת אותו, אני חשבתי לתומי שהוא מיועד לעולים חדשים ולא מיועד להיות רדיו ברוסית.

קול(?) העליה - רק"ע - קליטת העליה

אם אני לא טועה יש אותו אפילו בממיר :P

ואם אני לא טועה לא כל השעות זה ברוסית, כי אני זוכר שסבתא שלי הייתה שומעת את זה ורק משעה מסוימת זה היה ברוסית ולפני זה זה היה בערבית או משהו כזה :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולם רוצים אמריקה "אמריקה ורסנו אמריקה". גם אני לא מטורף על הארץ הזו אבל לא צריך להתאהב בחו"ל. אני מאוד אוהב איטלקית למשל אבל אנחנו צריכים לשמור קצת על הגאווה שלנו. זה ש YES נלחמת ב HOT ויש לך מסלול טלפון בשם EASY משהו, לא מוסיף לכבוד שלנו. אני חושב שלפני שאנשים מדברים אנגלית הם צריכים לדעת את השפה שלהם ולצערי מהתבוננות בפורומים באתרים רבים העברית של הנוער מחפירה. כל הזמן כותבים "אני יענה לך, אני יתקן" במקום אענה ואתקן ויש עוד המון דוגמאות.

בכל העולם אם אתה כותב מכתב או מדבר בשפה עם שגיאות זה מוריד מערכך, אצלנו משום מה גאים בזה. לא קראתי הרבה ספרים בחיי ולא צריך להיות תולעת ספרים בכדי לדעת עברית. צריך ללמוד איך לדבר ולתקן טעויות במקום להתגאות בהן.

צריך רק לראות פרסומות כדי להבין להיכן אנחנו מדרדרים.

נכון, יש צרות גדולות יותר אבל הבנאדם צודק - מי שלא מכבד את השפה שלו לא מכבד את עצמו. והאמת שמרוב שכולם רוצים אמריקה, להרבה לא איכפת לוותר על העברית לטובת שפה שתאפשר להם להיות נהגי מוניות בניו-יורק (למשל).

והערה לכל המזלזלים: זו לא בושה לדעת עברית. נסו את זה פעם.

אני לא יודע אם שמת לב או לא אבל הכינוי שלך הוא באנגלית ולא בעברית. אז מי אתה שתטיף מוסר על שמות בעברית??? כידוע לך הפורום תומך גם בעברית!!! אז קודם כל תבדוק את עצמך לפני שאתה מבקש מאחרים!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם שמת לב או לא אבל הכינוי שלך הוא באנגלית ולא בעברית. אז מי אתה שתטיף מוסר על שמות בעברית??? כידוע לך הפורום תומך גם בעברית!!! אז קודם כל תבדוק את עצמך לפני שאתה מבקש מאחרים!!!

מה הקשר לכינוי? אצל 98 אחוז ממשתמשי הפורום יש כינוי באנגלית, זה לא אומר שאנחנו דוגלים ב"אמריקזציה" של .

אם אתה רוצה להרגיש כמו באמריקה עם סופר סנטר, wow, hot וכו'...אז בבקשה, אבל הביאו פה מספיק דוגמאות של שמות

יצירתיים ומוצלחים בעברית, ככה שאל תגידו שאי אפשר ואל תתנו לי דוגמאות של "משה" ו"חיים", בגלל שזה לא נקרא להיות

יצירתי, אלא סתם. חוץ מזה אנחנו לא מדברים על מכולת, אלא על חברות בינוניות ומעלה......אינטרנט wow, ממש שיא הישראליות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...