פרופ' שביט: להחזיר עברית לשלטי עסקיים - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרופ' שביט: להחזיר עברית לשלטי עסקיים

Dark_Phantom

Recommended Posts

קניונים, ג'אנק פוד, MTV וסדרות הם נחלת כל העולם המערבי, גם אירופה, גם אסיה, גם ארה"ב וגם אפריקה, זה נקרא "קדמה" ולא אמריקניזציה וזה גם לא בא על חשבון דברים מקומיים, למרות שאתה מנסה להציג את זה כך.

אין השקעה ביצירה מקומית? דווקא יש, והמון. הרבה מאוד סרטים ישראלים זוכים בפרסים רבים בעולם ומגיעים לבתי הקולנוע בארץ (כנפיים שבורות, כדוגמא האחרונה ביותר) והרבה יותר אנשים ממה שאתה חושב מאזינים למוזיקה ישראלית וקונים דיסקים של אמנים ישראלים, ואני אישית מכיר לא מעט אנשים שמעדיפים ישראלית *ומשלמים עליה כסף* והיום עם האתר של NMC זה עוד יותר זול וקל לרכוש ישראלית. בכלל, ממתי אנשים חושבים איפה הזמר שהם אוהבים גר? אם מישהו אוהב את המוזיקה של ג'ורג' מייקל וקונה את הדיסק שלו, זה אומר שהוא נתון להשפעת האמריקניזציה? הוא אוהב את הזמר הזה וזהו, מה אכפת לו מאיזו מדינה הוא בא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ג'אנק פוד זה לא קידמה אלא הרעלה, אבל זה לא הנקודה פה.

סרטים ישראלים זוכים לפרסים אבל מי רואה אותם? אני יודע שהרבה אנשים בכלל מזלזים בסרטים ישראלים

ואומרים משהו בסגנון "אם אין שם שום אקשן אז זה לא שווה" בלי שראו את זה. הדור הולך וגדל על סרטי זבל הוליוודים.

מוזיקה? ישראלית שומעים בעיקר מבוגרים שגדלו על להקות ישראליות ואחוז מסוים(ממש לא גדול) מהנוער ששומע

ומעריץ להקות ישראליות. אם ניקח כדגומא כיתה שלי לשעבר, אז שם היו אולי 4 תלמידים שממש שמעו ישראלית, כל

השאר היו שקועים חזק במוזיקת אמ.טי.וי.

אתה טועה אם אתה חושב שבאירופה מושפעים כה חזק מאמריקה,קידמה ואמריקזציה זה לא סינונימים, יש הבדל בין תרבות

של ארצות הברית לבין תרבות אירופאית. אחת הנקודות שהבאתי זה מטבע הכסף, הדוגנא השנייה זה הקולנוע(סרטים אירופאים הרבה

יותר איכותיים מאמריקאים), מוזיקה(אפילו אם תקח את סצנת המטאל של אירופה שהיא הרבה, הרבה,הרבה,הרבה יותר מתקדמת

מאמריקאית(יש פשוט מאות להקות איכותיות באירופה)) וכמובן השפה, שמוצאת את עצמה מיוצגת יפה מאוד בתרבות המקומית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, אולי קרביץ וסטימצקי זה לא שיא העברית, אבל עדיין אני מעדיף את זה על פני

Super Books בע"מ..

פרי הגליל וורד הגליל- מה בדיוק רע? שם קליט, עברי....מקורי לאו דווקא אומר משהו מסובך אלא לעתים פשוט,

נוח וקליט. מה רע?

עלית- זה לאו דווקא חייב להיות שם עברי תקני, וראיציה ושינוי אפשרי בהחלט, מכאן עלית- משהו נעלה, עליון, איכותי..

משביר למחסני אופנה- אוקי, לא מקורי כמו אולי אסם או תנובה, אבל עדיין חנות מצליחה, אופנתית, שקיימת עשרות שנים...

הטענה המקורית שלי הייתה שאפשר לקרוא לחנויות בשמות עבריים בלי שום רגשי נחיתות מול אחיהם הלועזים. ככל שירבו חנויות

כאלה כך יותר טוב.

מצחיק כי השם עלית בא בדיוק מאנגלית (elite) אפילו אם הם לא רושמים את זה אותו הדבר. שטראוס הוא בסה"כ שם המשפחה של אותם אלו שחברים בה. וחוץ מזה נראה לי ששטראוס הוא ממוצא גרמני (?)

זה שאתה רגיל לשמות האלו כי הם קיימים עוד לפני שנולדת לא עושה אותם מוצלחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו אם תקח את סצנת המטאל של אירופה שהיא הרבה, הרבה,הרבה,הרבה יותר מתקדמת

מאמריקאית(יש פשוט מאות להקות איכותיות באירופה

בגלל ששם הוחלט לשים על זה דגש - קח לדוגמא את שוודיה - כל חדרי החזרות שם בחינם! ובאמת סצינת המטאל (זה פשוט נושא שאני קרוב אליו) שם מדהימה, ולדעתי הטובה ביותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עלית = עליון,

כמו "נצרת עלית", "ביתר עלית" "מודיעין עלית", ועוד.

המשביר = חוסר מקוריות?

משביר זאת מילה עברית יפה, שבאה מהתנ"ך, המילה הזאת קשורה לתבואה.

לקרוא לכל חנות סופר ומינימקרט, זה חוסר מקוריות, בכל מקום אני רואה חנויות שקוראים להם סופר איתן, סופר שלמה, סופר מרקס, מינימרקט יוסי ובניו,.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...