ksp - קניתי כרטיס רשת ומת אחרי שבועיים וקצת. - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ksp - קניתי כרטיס רשת ומת אחרי שבועיים וקצת.

BarakCoder

Recommended Posts

שלום לאחרונה קניתי מ-ksp את כרטיס הרשת : TL-WN8200ND. הכרטיס הפסיק לעבוד אחרי שבועים וחצי(אולי קצת יותר),כול זמן שעבד ,הוא עבד בצורה מקרטעת ובקושי קלט ואם קלט היו ניתוקים כול 15 שעה ככה.

עכשיו המכשיר שבק חיים לחלוטין!! הלכתי היום ל-ksp כפר סבא.

עכשיו אני מבקש מהנציג לממש את האחריות שלי, והוא אומר לי שאני אלך ואתקשר ליבואן,תפקיד שהוא אמור לבצע(לפי דעתי) שכן הוא זה שיצר קשר עם היבואן מכתחילה וקנה ממנו את הרכיב הזה.

בכול אופן אף אחד לא היה במעבדות של Benda (אחריות של מוצרי TP-LINK).

אשמח לעצות איך להתנהל מול ksp שלא ינסו לנפף אותי סתם ככה

והאם אני זכאי למוצר חלופי במידה וזה ישב אצלהם במעבדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנדא היא הכתובת וצריך ממש ממש להציק להם בטלפון כדי לתפוס אותם.

למרות שיש חנויות שכן לוקחות אחריות ומדברות עם היבואן בשמך.

אין בעיה אני יציק לבנדא בטלפון בנוכחות נציג של ksp.

אפשר רשימה של חנויות שכן לוקחות אחריות ומדברות עם היבואן במקומי?(כדי למצוא תחליף ל-ksp)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יותר עניין של היבואן ופחות של החנות, למשל בשביל לממש אחריות על מסכי זה רק דרך שיחה עם והחנו לא יכולה לעזור לך בזה.

זה תמיד עניין של היבואן כי הוא זה שייבא את המוצר,אבל החנות היא זו שקנתה מן היבואן כדי למכור ללקוח,ככה שהיא סוג של מתווכח.

אם הייתי רוצה להתנהל מול היבואן,אז הייתי קונה ישירות מבנדא. בוא לא נשכח שאני משלם אקסטרא לחנות וזה לא המחיר שבה היא קנתה מבנדא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואף אחד לא מזכיר את העובדה שהחנות בה המוצר נקנה חייבת על פי החוק להגנת הצרכן לטפל בתיקונים\החלפות במסגרת האחריות, אלא אם יש ליבואן תחנת שירות בקרבת מקום (בטווח של 15 קילומטר מנקודת המכירה)? מדובר בחוק מחייב, כך ששום תקנון עליו חתם הלקוח (מול החנות או מול היבואן) אינו יכול לשמש לצמצום זכויותיו של הלקוח.

אם כי נראה שסעיף הזה גבולי במקרה הנידון (סניף כפר סבא של KSP מרוחק רק 14 קילומטר מתחנת השירות של בנדא בנתניה, לפחות בקו אווירי), חבל שאנשים פשוט מוותרים מראש על זכויותיהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו אשמת כולם. אבל אפשר ללכת ראש בקיר כי "אני צודק" או "זה החוק". ואפשר לנסות לפתור את הבעיה בדרך הקצרה והפשוטה ביותר.

מאוד תלוי איך מתנהל אותו יבואן / נותן שרות. אם מדובר בשרות בבית הלקוח שמתאמים בשיחת טלפון - בשביל מה אני צריך לערב את החנות? כדי להפסיד זמן ולטרטר את עצמי סתם? לעומת זאת, אם היבואן מבקש שהלקוח ישלח לו את המוצר בדואר ושולח מוצר חילופי בדואר, אז זה כבר במקרים רבים יהיה טרטור רב יותר (וגם עלות כספית מסוימת) על הלקוח, ואז יש הגיון לדרוש שהחנות תטפל בזה (שממילא יש לה תקשורת ומשלוחים סדירים מול היבואן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שQTTP צודק, הבחירה צריכה להיות לשיקולו של הלקוח - ולכן הטיעון של AG43 (כלומר, הטיעון האפשרי מצד החנות שהוא העלה) מעניין לי את הביצה. אם חנות כלשהי לא מסוגלת לגרום ליבואן למלא את לשון החוק כלפי לקוחותיה, שתתכבד לא למכור מוצרים של אותו יבואן.

איך RSM, שמצהירה בתקנון במפורש שכל השירות במסגרת האחריות יהיה דרכה בלבד ואף שהיא לא "חושפת" בפני לקוחותיה את שמות היבואנים (דבר שאינו חוקי בפני עצמו, אגב, אבל זה עניין אחר), מסתדרת עם האחריות על מוצרי TP-LINK שהיא מוכרת?

רבאק, אפילו ה"כלבו" המצ'וקמק של הטכניון (מכלול) מוכר נתבים של TP-LINK, וכשהייתה לי תקלה בנתב שנקנה שם הם שלחו ליבואן מבלי שאצטרך לדבר איתו ישירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שבמקרה של TP-Link יכולים להיות יבואנים שונים עם מדיניות שונה (אייבורי למשל מייבאת לבד), הטיעון שלך בכללי נכון לחלוטין.

מעבר לכך, מנסיוני האישי הייתי צריך פעמיים לממש אחריות על TP-Link תקול, בKSP ואיש לא שלח אותי לבנדה. עם זאת, היה מדובר בשבועיים הראשונים אחרי הקנייה, אז פשוט נתנו לי חדש ושלחו את הישן לבנדה בעצמם. לא יודע אם היו מתנהלים בצורה שונה אם היה מדובר אחרי השבועיים. כמו כן, יכול להיות שהיו שינויי מדיניות מאז.

היחס שקיבל פותח הדיון נשמע לי בהחלט תמוה ולא מוצדק. הייתי פונה לבנדה ישירות ומברר את עמדתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך לדיון,דאגתי להתקשר לבנדה בזמני הפנוי(הפסדתי חצי יום עבודה בגלל השטות הזו) ודאגתי לכך ש-ksp יקבלו את האישור המיוחל מבאנדה :yelclap:. המוכר הביא לי מוצר חדש ארוז(לפי התקנון של באנדה,שאני זכאי למכשיר חדש בשנה הראשונה),כמובן לפני כן הוא ביצע טקס מולי שבו הוא פותח את המוצר החדש,לוקח את החוברת המצ'קמקת של ההוראות(כי זה הפריט היחיד שלא היה קיים בקופסא המקורית שהחזרתי לו) ואת שאר החלקים משאיר לי.

חיברתי את הכרטיס למחשב ובינתיים עובד תקין,אני מקווה שזה ימשיך לעבוד תקין לפחות שנה וחצי עד שנתיים-זה הייה הישג מבחינתי.

בכול אופן,יצא לי לממש אחריות על מוצרים אחרים מול חנויות אחרות(כמו האקדמון בבן גוריון,RSM ועוד) ובאף מקרה לא נדרשתי לנהל את התקשורת ישירות עם היבואן,אלא החנות ביצע את התקשורת הזו עבורי ואני אספתי את המוצר המחודש או המתוקן בסוף היום או כעבור שבועיים(תלוי במקרה).

אני אישית לא קניתי מחשב ב-ksp,לא אקנה מחשב מ-ksp לאחר מה שיצא לי לשמוע עליהם. חשבתי אולי אני אקנה מהם חלקי חילוף או ציוד היקפי,אז לאור המקרה האחרון גם את זה אני לא יעשה. למעשה אני אישית לא מתכוון לחזור לחנות הזו או לרשת הזו בכלל.

מקסימום אני אבצע את הקניות שלי מול RSM שנמצא לידם או אקנה מחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך לדיון,דאגתי להתקשר לבנדה בזמני הפנוי(הפסדתי חצי יום עבודה בגלל השטות הזו) ודאגתי לכך ש-ksp יקבלו את האישור המיוחל מבאנדה :yelclap:. המוכר הביא לי מוצר חדש ארוז(לפי התקנון של באנדה,שאני זכאי למכשיר חדש בשנה הראשונה),כמובן לפני כן הוא ביצע טקס מולי שבו הוא פותח את המוצר החדש,לוקח את החוברת המצ'קמקת של ההוראות(כי זה הפריט היחיד שלא היה קיים בקופסא המקורית שהחזרתי לו) ואת שאר החלקים משאיר לי.

חיברתי את הכרטיס למחשב ובינתיים עובד תקין,אני מקווה שזה ימשיך לעבוד תקין לפחות שנה וחצי עד שנתיים-זה הייה הישג מבחינתי.

בכול אופן,יצא לי לממש אחריות על מוצרים אחרים מול חנויות אחרות(כמו האקדמון בבן גוריון,RSM ועוד) ובאף מקרה לא נדרשתי לנהל את התקשורת ישירות עם היבואן,אלא החנות ביצע את התקשורת הזו עבורי ואני אספתי את המוצר המחודש או המתוקן בסוף היום או כעבור שבועיים(תלוי במקרה).

אני אישית לא קניתי מחשב ב-ksp,לא אקנה מחשב מ-ksp לאחר מה שיצא לי לשמוע עליהם. חשבתי אולי אני אקנה מהם חלקי חילוף או ציוד היקפי,אז לאור המקרה האחרון גם את זה אני לא יעשה. למעשה אני אישית לא מתכוון לחזור לחנות הזו או לרשת הזו בכלל.

מקסימום אני אבצע את הקניות שלי מול RSM שנמצא לידם או אקנה מחו"ל.

זה בדיוק מה שהיית צריך לעשות מלכתחילה. להתקשר לבנדא, לקבל אישור החלפה שהם שולחים בפקס לKSP, מקבלים את האישור ומחליפים לך ראש בראש. ככה גם EDIMAX עובדים עם פיקוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שהסיבה שעושים את זה היא כי היבואן שהוא גם נותן השירות במקרה זה רוצה לוודא (עד כמה שאפשר) שבאמת מדובר בתקלת חומרה הדורשת החלפה ולא איזושהי תקלת תוכנה / הגדרות אצל הלקוח. אבחון כזה יותר קל והגיוני לעשות כשהמוצר עוד בבית הלקוח, ולכן גם רוצים שהלקוח יעשה זאת ולא החנות.

במוצרי , שבהם תקלות רבות יכולות באמת לנבוע מהגדרות לא נכונות ולא מכשל חומרה אולי הגיוני לעשות כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...