נחוצה התאמת לוח אם למעבד Q9550 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נחוצה התאמת לוח אם למעבד Q9550

Gray Druid

Recommended Posts

שלום חברים,

אני משתמש היום במחשב שעובד עם לוח אם של MSI מדגם P45-8D (שתומך ב4 זכרונות DDR2 ו4 זכרונות DDR3).

לאחרונה רכשתי 2 סטיקים של 8GB/1600 + כונן SSD בשביל לעזור לי להתמודד עם עבודות גרפיות כבדות (כיום במערכת יש זיכרון 4GB DDR2).

לרוע מזלי התברר לי שהסלוטים של הDDR3 (וגם זוג של הDDR2) שרופים ואני מחפש לוח חלופי שיוכל לתמוך במערכת הזאת

(אשמח לתמיכה בSata3 אם יש חיה כזאת במאדרבורדים מיושנים כאלה).

שאר חלקי המערכת הרלוונטיים הם: כרטיס גרפי geforce 9800, כרטיס קול מיושן של audigy ו3 מכניים + SSD).

אשמח לקבל המלצה לגבי לוח חלופי מומלץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הצלחתי למצוא לוח בKSP אבל בTMS יש להם לוח שתומך בתושבת וגם בDDR3, אם כי הזכרונות שקנית לא יעבדו עליו מכיוון שהלוח הזה תומך רק עד 8GB עד תדר מקסימלי של 1333.

http://www.tms.co.il/product/8810

2 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 8 GB of system memory (Note 1)

Dual channel memory architecture

Support for DDR3 1333(O.C.)/1066/800 MHz memory modules

כמו כן, אי אפשר להפעיל גם וגם ביחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אך ורק לוח יד שניה. אין טעם להשקיע בשביל פלטפורמה עתיקה כזו בלוח חדש ויקר.

ומאוד קשה למצוא לוחות יד שניה איכותיים לפלטפורמה הזו, שגם יתמכו בכמות ובסוג הזכרונות שאתה רוצה.

בקיצר, תסיק את המסקנה לבד. בנוסף, "סוף מעשה במחשבה תחילה" - מומלץ להתייעץ לפני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל התוהים בדבר, לא ניסיתי לשלב בין זיכרונות DDR2 לDDR3, העניין ידוע.

לגבי העניין של אם תומך ב8GB או יותר, ניסיתי גם לעבוד עם סטיק אחד ולא עבד. אחד הסלוטים של הDDR2 אצלי אובחן בעבר כפגום (מחשב מתחיל לעלות ונופל כששמים בו כרטיס זיכרון) ומכאן אני מסיק שזו אותה הבעיה בסלוטים של הDDR3 (תסמינים זהים).

כרגע אני רק מחפש המלצה ללוח תואם, גם יד שנייה זה בסדר מבחינתי.

עריכה: טוב, אחרי קצת שיטוטים ברשת וקצת יותר הבנה בנושא אני מבין שעומדות בפני 2 אופציות:

האופציה הראשונה היא להתפשר על לוח פשוט שיתמוך בסטיק אחד של 8GB וינמיך מעט את המהירות המקסימלית ל1333

האופציה השנייה, מישהו ממש מגניב מופיע ואומר לי שיש לו במקרה למכור יד שנייה את הלוח הבא: GA-P43T-ES3G או לוח אחר תואם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט מאוד, כל הלוחות בתושבת LGA775 מוגבלים לעד 4 גיגה לסטיק, בתושבת LGA1156 עם מעבדי וI3 עדיין מוגבלים, עם I5 וצפונית לכך כבר מוסרת ההגבלה, וגך גם בתושבות שהגיעו לאחר מכן עם כל המעבדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...