מי צריך אל-פסק? ומגיני ברקים?! מה זה בכלל? - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מי צריך אל-פסק? ומגיני ברקים?! מה זה בכלל?

yosi b

Recommended Posts

1

למקררים חשובה בעיקרה ההשהיה וההגנות ממתח גבוה/נמוך. אם המדחס עבד ויצר לחץ של גז, ואז נכבה בפתאומיות, הוא לא יוכל להתנוע נגד הלחץ הזה וסתם יעמוד ויתחמם זמן מה עד שמסק ביטחון פנימי יכבה אותו. אבל אם נותנים לו להידלק ולהתכבות בצורה כזאת כמה פעמים גם המפסק ביטחון לא תמיד מגן עליו כמו שצריך. יש גם מדחסים שההתנעה שלהם היא על ידיי רכיב שצריך להתחיל ממב קר ולוקח לו כמה דקות להתקרר אחריי כיבוי של המתח. מגן שנותן השהיה של כמה דקות יאפשר למקרר להתחיל מחדש בלי הבעיות האלה

לפי מה אתה קובע שמקררים לא צריכים אל פסק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מחשב ביתי ממוצע לא לוקח 800-900W, גם לא קרוב לזה. רוב הדיונים שמתחילים ב "מחשב ביתי ממוצע" מסתיימים ב AdvicePRPC1050 (שהוא UPS בקטגוריה הזולה, רחוק מלהיות הטוב ביותר, אבל מספיק בשביל המחיר שלו בתקציבים הרבה יותר נמוכים מ 2000 שקל) - זה UPS שמבטיח 600W והסוללה שלו אכן יכולה לעמוד בזה, במציאות אני מניח שהוא טוב לדברים באיזור ה 500W או קצת יותר

אבל מקרה ספציפי יכול להיות שונה לגמרי מהצפוי, כי כשמתחילים לבדוק מה יחובר אליו פתאום מגלים שבמקום מסך מחוברת למחשב פלסמה ענקית שלוקחת לבד איזה 200W..... לכן טוב ורצוי לפתוח דיון וכו'

החישובים עצמם בסיסיים לגמרי ובכל דיון שבו אני נותן תשובה אני מראה בגלוי את כל מהלך החישובים/קבלת החלטות, אם כמות הפעמים שעשיתי את זה לא אמורה להיות בעיה למצוא וגם להבין מזה מה ואיך. אני לא חושב שאני היחיד כאן שיכול לעשות חישוב כזה..... אבל בכיף, רק שצריך מפרט וכו.....

רוב המכשירים וזה כולל מחשבים _לא נהרסים_ מכיבוי פתאומי

משירים ביתיים בכללי לא נהרסים בקלות ולא ממש צריכים הגנה, חלק גדול מה "מגן למדיח", "מגן למכונת כביסה" וכו' שמוכרים זה במידה גדולה כדיי למכור מגן, אם למכשירים יש פיקוד אלקטרוני אז כן יש משמעות להגן עליו (ועדיין, להביא בחשבון שהמגינים לא נותנים הגנה מושלמת), אבל מגן לתנור בישול ולמכשירים אחרים שבכל יש להם מפסק מכאני ולא פיקוד אלקטרוני זה כבר מונפץ

מקררים וכו' כן פגיעים מבעיות מתח וזה כי יש להם מדחס. כשהמדחס מתחיל לעבוד הוא מתחיל בקלות, ככל שהוא עובד הוא יוצר לחץ של גז, אבל ממשיך לעבוד. אם מפסיקים אותו לשניה ומחזירים את המתח, הוא לא יוכל להתניע יותר כי הלחץ של הגז תוקע אותו (כמו להתני רכב בהילוך בעלייה....). ואם זה לא מספיק, רוב המדחסים היום משתמשים אם רכיב תרמי להתנעה שצריך להתקרר לפניי שהוא יוכל לתת התנעה מחדש

עכשו, המנוע של המדחס הוא מנוע דיי רציני והוא צריך , אבל הקירור שלו מגיע מהגז. אם הוא מקבל מתח הוא מתחמם, אם הוא לא מתניע הוא מתחמם הרבה יותר (כי הוא לוקח את הזרם הגבוה של ההתנעה ולא זרם עבודה רגיל נמוך), אבל אם הוא לא מצליח להתניע ולהזרים גז במערכת, הוא לא מקבל . תוצאה - הוא מתחמם במהירות לטמפ גבוהה. עד שההגנה תקפוץ ותנתק אותו. ואז הוא יתחיל כל כמה שניות להתחבר מחדש, לא להצליח להתניע, להתחמם, להקפיץ את ההגנה, להתחבר מחדש...... אם זה יימשך מספיק זמן, הוא יידפק מזה. מגן שנותן השהיה - כמה דקות לפניי שהוא מחבר את המתח מחדש, מאפשר ללחץ של הגז להספיק לרדת, ובמדחסים שיש בהם רכיב התנעה תרמי מאפשר לרכיב להתקרר ולחזור למצב "מוכן להתנעה", כדיי שהמדחס יהיה מוכן להתחיל לעבוד כשהמתח יחזור

לא צריך _גיבוי_ למקרר בהפסקת חשמל (אל תפתח את הדלת והוא ישמור את הקור טוב), רק הגנה מינימלית מנזק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומלחם+סטוק של רכיבים אלקטרונים למקרה שההגנה הראשונה נכשלה

היה לי מסך samsung שאיזה רכיב נשרף ב-power board.

ניסיתי להחליף רכיב אבל הבדיל בכלל לא הגיב לחום של המלחם - אני חושב שבכרטיסים מסחריים זולים כמו משתמשים בבדיל עם טמפרטורת היתוך גבוהה יחסית.

המלחם שלך מגיע לטמפ' גבוהות..?

רציתי לשאול אותך בדיוק על הנושא שמדבר עליו ה-OP אבל אפתח דיון אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב 8 שנים האחרונות בערך משתמשים אם בדיל ללא עופרת, יש לו טמפ' התכה גבוהה יותר מבדיל אם עופרת אבל עדיין בתחום שמלחם פשוט מגיע אליה - הבעיה היא כשיש מוליכים עבים, הם מוליכים את החום ומרחיקים אותו מנקודת ההלחמה....

כדיי להלחים דברים כאלה צריך מלחם מבוקר טמפרטורה, מכיוון שברוב המקרים אין כזה בהישג יד אלא רק את המלחם 25W הפשוט, ניתן להתקמבן גם איתו : לחמם אם 2 מלחמים, לחמם את המלחם אם מצית כדיי שיהיה אקסטרה חם וכו. כל השיטות האלה עובדות מספיק טוב כדיי להחליף רכיב בספק, לא בהכרח בקלות

מלחם מבוקר טמפרטורה (תחנת הלחמה) שמים על 410C בערך בשביל הלחמות כאלה ו 380C בערך בשביל ההלחמות אם עופרת, אבל זה לפי הרגשה וניתן לשים על יותר בשביל הלחמות באמת מסובכות. רק שהראש של המלחם נשרף מהר יותר כשעובדים בטמפ' גבוהה אז רצוי להוריד כשלא צריכים טמפ' מקס'

והיי, לא צריך דיון חדש או משהוא, זה יכול לעניין גם את פותח הדיון הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגן שנותן השהיה - כמה דקות לפניי שהוא מחבר את המתח מחדש, מאפשר ללחץ של הגז להספיק לרדת, ובמדחסים שיש בהם רכיב התנעה תרמי מאפשר לרכיב להתקרר ולחזור למצב "מוכן להתנעה", כדיי שהמדחס יהיה מוכן להתחיל לעבוד כשהמתח יחזור

תוכל לתת בבקשה שם של מגן כנ"ל.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

4 דקות - q-protectors (qtrade) VDP

10 שניות (לא מספיק למקרר) - VDPS

בדקתי את ה VDPS ולא את ה VDP אבל אני דיי בטוח שההבדל ביניהם מסתכם באיזה קבל שקובע את הזמן של ההשהיה ולא יותר מזה

מבחינתי 2 אלה הם המגינים המומלצים, לא ראיתי מגינים אחרים שאין להם לפחות בעיה 1 בתכנון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, חוץ מהמקרים הבעייתיים :

אל תחבר מגן ברקים נוסף ביציאה של UPS. המתח שה UPS מוציא כשהוא עובד על יכול להכיל קפיצות, לא גדולות שיכולות לפגוע במחשב, אבל יכולות להיות מספיק גדולות כדיי שהמגן ינסה לספוג אותן ויגרום לקצר

אל תחבר UPS ביציאה של מגן שיש לו השהיה ארוכה (יותר מ 10 שניות). ה UPS עצמו מיועד להיות מגן יחיד, ובמקרה של נפילת מתח קטנה הוא יסתדר איתה לבד ויחזור לעבודה רגילה תוך שניות. אם הוא מחובר אחריי מגן, המגן ינתק לו את המתח ל 4 דקות ויכריח את ה UPS לעבוד כל ה 4 דקות האלה מהסוללה (כשאין בזה צורך), וסתם יבזבז אותה (מבחינת זה שאחריי זה היא תהיה ריקה ולא תוכל לתת גיבוי אם זמן קצר אחריי זה תתחיל הפסקת חשמל ממש, ומבחינת אורך חיים של הסוללה)

אל תחבר למגן או ל UPS ביחד מכשירים שצריכים הגנה ומכשירים שמייצרים נחשולי מתח - מחשב+מזגן וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

בעקבות תקופת החורף הבאה עלינו לטובה גם אני נכנסתי לשרשור במטרה ללמוד מה לקנות (UPS או מגן מתח/ברקים) והבנתי שעם ספק יחסית איכותי אני יכול לשרוד רק עם מגן איכותי ואין צורך באל פסק (לא קריטי לי שמירת מידע וכו' הכל תמיד ניתן לשחזור)

בכל מקרה, לא מצאתי את המגנים של QTRADE / ההמלצה השניה, מישהו יכול לעדכן אותי היכן ניתן לרכוש אותם?

עריכה: ובאמת שלל המגנים שנמצאים בזאפ של היונדאי לדוגמא וכו' חסרי ערך? (לא שאני סקפטי אבל נשמע לי תמוהה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...