השפעה של החלפת ראם על הoc - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השפעה של החלפת ראם על הoc

AvlK

Recommended Posts

אני מעוניין להחליף את הזיכרונות שלי , כרגע יש לי copperhead 3x2gb 1600mhz 8-8-8-24 והם עובדים במתח של 1.65V .

הזכרונות שאני רוצה לקנות הם באותו התדר ואותם התזמונים אבל מתח העבודה שונה - 1.5V (גם שלושה סטיקים).

עכשיו במידה ואני מחליף ביניהם ואני מוריד מתח לזכרונות ל 1.5V זה יאפשר גם הורדה של מתח ל qpi\dram ועדיין ישמור על ה oc יציב כמו שהוא כרגע?

אני עם i7 960@4.2ghz .

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מבין..

אגב ראיתי גם שקיימים זכרונות בתדר הזה (1600) ובאותם התזמונים שעובדים אפילו ב 1.35V לדוג':

http://ksp.co.il/?select=.1038..392..166.&list=1&sort=3&glist=1&uin=13636&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

עכשיו כל החשש שלי מלקנות חדשים הוא שמשהו יגביל אותי להעלות חזרה את תדר המעבד לתדר הנוכחי.

יש סיבה לחשוש או להעדיף במתח עבודה נמוך יותר במקרה שלי?

או שעדיף לקנות באותו מתח עבודה?

פשוט מה שקורץ לי זה אם אפשר להוריד מתחים למה לא לעשות את זה?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אאל"ט כל עוד התזמונים והתדר שווים, מתח עבודה נמוך עדיף.

למרות שבOC לI7 מסדרת 900 יש מצב שתצטרך לעשות לזכרונות קצת OC, ולכן כדאי שהזכרונות יהיו מסוגלים להעלאת מתח ותדר כדי לאפשר קצת גמישות.

זכרונות 1600MHZ במתח 1.35V הם דבר חדש יחסית, ואולי יש בעיה איתם בשילוב הפלטפורמה שלך שאני לא מודע אליה.

בכל מקרה אם הם עולים יותר מזכרונות אחרים, אני באופן אישי לא הייתי משקיע בהם.

וודאי שלא בלי בירור באינטרנט לגבי תאימות שלהם לצ'יפסט שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פי זה יש לDDR3L תאימות לDDR3.

DDR3L is the official name for JEDEC standard DDR3 low-voltage memory, which operates at voltages of 1.35v, as opposed to the 1.5v used by standard DDR3. The new DDR3L memory is compatible with legacy DDR3 systems and will also run at 1.5v – although 1.35v voltages are only achieved when the overall system supports them.

http://investors.micron.com/releasedetail.cfm?releaseid=452245

יכול להיות שכברירת מחדל הביוס של הלוח יקבע לזכרונות 1.5, אבל בהגדרה ידנית הם יעבדו ב1.35V.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אם אתה רוצה, אתה יכול להירשם לפורום של GSKILL ולשאול האם הזכרונות הנ"ל יעבדו ב1.35V על לוח X58.

ובאותה הזדמנות שאל אם במקרה והם לא יעבדו ב1.35, וכן יעבדו ב1.5V, האם יהיה ניתן לעשות להם קצת OC כדי שלא יגבילו את הOC למעבד.

http://www.gskill.us/forum/index.php

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשאל..

לא הבנתי את החלק השני ,

אם הם יעבדו לא משנה באיזה מתח 1.5V או 1.35V אז למה שזה יגביל לי את ה oc ? כאילו אני לא עושה oc לזכרונות בכלל גם עכשיו לא פשוט לוקח מהאפשרויות שהלוח נותן לי את זו שהמהירות שלה זהה למהירות המוצהרת של הזיכרונות ושלום של ..

אני בסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל תלוי בתדר.

אם התדר של OC למעבד מאפשר לך חלוקה מושלמת למהירות התדר של הזיכרון אז אין צורך בOC לזיכרון.

אצלי למשל עם 1333MHZ וOC למעבד ל3.8GHZ יש צורך, והזכרונות עובדים בפועל על 14XXMHZ(ומקבלים תוספת מתח קטנה בהתאם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי.. במקרה שלי זה יוצא 1603MHZ ככה שאין צורך בתוספת מתח..

נרשמתי , אני יעדכן מה אומרים שם..

עריכה: מצאתי משהו בהקשר של מתח ראם נמוך בפלטפורמת 1366 , מישהו אומר שם שחייב להיות הפרש של מקסימום 0.5v הפרש בין מתח הזיכרון לבין צתח הבקר של הזיכרות (אני לא בטוח שאני הבנתי מה אני רושם עכשיו) אני מצרף תמונה..

בקיצור לפי זה אני אמור לרדת מעניין המתח הנמוך?

ואם כן אז מה לגבי 1.5V ? מישהו יכול להסביר מה הם שני הפרמטרים שהם מתכוונים אליהם?

הפרמטרים שאני מכיר הם:

bclk frequency

cpu voltage

qpi\dram volt

dram bus voltage

cpu pll

ich

ioh

רק באלה אני נוגע בין איזה שניים אמור להיות ההפרש המדובר?

סליחה מראש על החפירה גם לי זה כאב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...