האם הגדרות הפילטרים במשחקי FPS הם overrated? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הגדרות הפילטרים במשחקי FPS הם overrated?

Animor

Recommended Posts

אהלן,

מסקרנת אותי דעתם של הגיימרים שגולשים כאן: ידוע שהפילטרים שאפשר להוסיף להגדרות הוידאו של משחקים הם האויבים הכי גדולים של ה-FPS, ואחת הסיבות לכך שגיימרים מוציאים אלפי ש"ח על - כמעט כולם רוצים לשחק על אולטרה+פילטרים בכל משחק חדש שיוצא...

התחושה שלי היא שהפילטרים האלה הם די overrated, במיוחד במשחקי FPS, בהם יש תנועה מהירה. בכל פעם שבדקתי (ולא משנה באיזה משחק), ראיתי הבדל ניכר לעין רק כאשר לא זזתי והסתכלתי על תמונה קבועה. אז באמת אפשר לראות הבדלים בין קווים מזוגזגים לקווים אלכסוניים חלקים וכו'.

אבל כאשר משחקים, רצים, זזים ויורים במשחק FPS, היה לי כבר קשה להבחין בהבדלים האלה. המסקנה האישית שלי הייתה שמי שמשחק משחקי FPS יכול לוותר על פילטרים ברמה הכי גבוהה שיש (כלומר לכבות לגמרי או להגדיר על רמה נמוכה), משום שהוא גם כך לא ישים לב להבדל בזמן משחק.

מעניין אותי לדעת מה דעת אחרים לגבי המרדף הבלתי נגמר אחרי הגדרות הפילטרים (וספציפית במשחקי FPS) - האם הוא מוצדק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הרבה שלא מוציאים אלפי שקלים על כרטיס מסך. או כי אין להם, או כי הם החליטו שיש להם דברים יותר חשובים בחיים להוציא עליהם כסף. ההגדרה הזו היא אחת הפיקציות הגדולות של עיתונות תעשית משחקי הוידאו והמחשב.

אם לברון ג'יימס ילבש מדי ג'ינס, הוא עדיין יהיה שחקן מדהים. אם ילד פלצן ועשיר לובש בגדי כדורסלן "מגניבים", זה לא הופך אותו לכדורסלן יותר טוב. חצי מהכדורגלנים הברזילאים התחילו מלשחק בפאבלות שלהם עם כדור-סמרטוטים ונעליים מרופטות. זה לא הפך אותם לפחות "כדורגלנים". מהות האדם לא קשורה לציוד שיש לו.

גיימר זה אדם שמשחק במחשב, במשחקים שונים, באופן תדיר וקבוע. המשחקים לא חייבים להיות הכי חדשים, התדירות לא חייבת להיות יום-יומית. יכול להיות אדם שאוהב לשחק הרבה במחשב ואין לו כסף לכרטיס High End. זה לא סותר את היותו "גיימר". יכול להיות ילד שההורים שלו עשירים וקנו לו GTX 780. זה הופך אותו לגיימר? לא. זה לא קשור בכלל.

אני, מאז שהעניין בשליטתי (ולא ההורים קנו לי את המחשב), פשוט קונה כרטיס בינוני ומסתפק בו. (כשההורים היו קונים לי זה היה פחות מבינוני לרוב...). יש דברים אחרים בחיים חוץ ממחשב. אבל אני עדיין משחק לפעמים. אז לצורך העניין - פילטרים הם בעלי חשיבות קטנה יחסית. לרוב כן אשים AF ברמת X4 - X8 בערך, אם אפשרי. AA פחות קריטי בהרבה לדעתי. הרבה פעמים הוא גם עושה לי כאב ראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה לא מוסיף סקר לשאלה?

כן הגדרות הפילטרים במשחקי FPS הם overrated.

שדרוג לכרטיס בינוני+ כל כמה שנים מספיק כדי להינות מהכל בגראפיקה טובה, גם אם לא תמיד אפשר לשים את ההגדרות על מקסימום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט Overrated.

דרך אגב מישהוא מוכן להסביר לי מזה הפילטר Blur? אני זוכר שבפעם סימנתי הפעלה של הפילטר הזה וקיבלתי שהמשחק יותר זוהר ונמרח עם התנועה. מה זה אמור להוסיף לי אם בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לפילטרים, מדובר באיכות תמונה בסופו של דבר. כמה ביצועים אתה מוכן להקריב זה כבר ותלוי בך, בחומרה ובמשחק.

אם היה לך חיתוכים ונצנוצי פיקסלים מסביב ובתוך אובייקטים בסרט מודרני, תהיה בטוח שהיו יורדים עליו קשה בכל הקשור לאיכות ויזואלית.

בעניין ה blur זה אמור לתת תחושת זרימה/תנועה, בעיקר ב fps נמוך. כל הסרטים בלי יוצא מן הכלל מחדירים motion blur. לא פלא, הם רצים ב 24fps

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה לא מוסיף סקר לשאלה?

כן הגדרות הפילטרים במשחקי FPS הם overrated.

שדרוג לכרטיס בינוני+ כל כמה שנים מספיק כדי להינות מהכל בגראפיקה טובה, גם אם לא תמיד אפשר לשים את ההגדרות על מקסימום.

לא חשבתי על סקר, וגם עכשיו כשאני חושב על זה - אני לא רואה בכך טעם. מעניינות אותי תשובות מנומקות של משתמשים ולא סתם הצבעה "עיוורת".

בקשר לפילטרים, מדובר באיכות תמונה בסופו של דבר. כמה ביצועים אתה מוכן להקריב זה כבר ותלוי בך, בחומרה ובמשחק.

אם היה לך חיתוכים ונצנוצי פיקסלים מסביב ובתוך אובייקטים בסרט מודרני, תהיה בטוח שהיו יורדים עליו קשה בכל הקשור לאיכות ויזואלית.

בעניין ה blur זה אמור לתת תחושת זרימה/תנועה, בעיקר ב fps נמוך. כל הסרטים בלי יוצא מן הכלל מחדירים motion blur. לא פלא, הם רצים ב 24fps

אני לא טוען שלא מדובר באיכות גבוהה יותר של תמונה. אני טוען שהגדלת האיכות הזו אינה רלוונטית למשחקי fps, משום שהיא לא מורגשת או כמעט לא מורגשת.

ברור שאם אתה מסוגל לשים לב להבדלים תוך כדי משחק מהיר, יכול להיות שעבורך מדובר בשיפור איכות של ממש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד שמדברים על הפעלת פילטרים וFPS, אני נזכר בדיון על CRYSIS 3 בו התווכחו על פילטרים והגדרות איכות כאילו לשחק על HIGH זה לא מספיק טוב.

ואחרי כמה וכמה דפים הגעתי והפלתי פצצה:

גם על הגדרות מינימליות, גרסת הPC נראית יותר טוב מהקונסולות.

כמובן שעל הגדרות HIGH המשחק יראה הרבה הרבה יותר טוב.

ובעצם ההבדל בין HIGH ל V.HIGH הוא חסר משמעות בהשוואה לשאר ההשוואות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממתי הן מדד לאיכות תמונה. רוב המשחקים רצים ב 720p עם upscale, על 30fps, טקסטורות ברז׳ נמוכה ומפוצצים ב jaggies.

מספיק טוב זו הגדרה אינדיבידואלית.

כן אני לעיתים יוותר על AA לטובת ביצועים, אבל לא בגלל שאני לא שם לב או לא צריך, אלא בשביל הביצועים נטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נותן קצת פרופורציה לכל הדיבורים על איכות.

רוב האיכות מגיעה מהמנוע עצמו.

אחר כך יש מרחב איכות נוסף שמגיע מהגדרות איכות.

ההבדל בין הגדרות גבוהות להגדרות מקסימליות(עם פילטרים) הוא כבר מאוד קטן יחסית לכל השאר.

לא צריך לעשות הר מעכבר.

גיימרים שמשחקים על HIGH ולא על V.HIGH לא נהנים פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משחקים שבלי AA בלטי אפשרי לשחק בהם, זה פשוט נראה מזעזע, יש משחקים שאפשר להסתדר בלי זה. תאמת מאז של FXAA/MLAA אני לא רואה סיבה לא להפעיל, הפגיעה בביצועים קטנה והתוצאה לרוב מספקת.

אני לא בטוח אבל נראה לי שב BF BC2 בלי AA היה פשוט בלטי אפשרי לשחק (יכול להיות שאני מתבלבל עם משחק אחר), הצמחיה והגדרות נראו כל כך מזעזע שזה הוציא מריכוז ולא היה אפשר לכוון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...