שדרוג מעבד - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מעבד

ChaosPower

Recommended Posts

מצטער שאני כל כך ציני כשאתה סך הכל מנסה לעזור, אבל מה שאתה אומר לי פשוט לא נשמע הגיוני לדעתי.

מה שאני אומר הגיוני מאד כאשר קונים מחשב שלם, ויש תקציב שמצריך פשרות.

לא הבנת את דוגמת הAPU שנתתי. המטרה לא היתה לומר שA10 עדיף על 4770k לגיימינג, אלא לומר לך שמה שחשוב הוא איזה רכיב גרפי משודך למעבד כי הוא המשמעותי. מאחר שזה לא המצב אצלך, אז השיקול שלך הוא המעבד שנכנס בתקציב. את זה אני מבין היטב.

האנלוגיה עם המרוץ מחטיאה לחלוטין את המטרה. המטרה בגיימינג היא חוויית המשחק ולא ניצחון בFPS. אל תשלה את עצמך שהבדלי FPS מתבטאים בהבדלים בחוויית המשחק. ממילא המסך עובד ב60 FPS וכל מה שיותר לא יורגש, ממילא העין האנושית לא מסוגלת להבדיל החל מסף FPS מסויים. היה בטוח שחוויית המשחק תהיה זהה עבורך ללא תלות איזה מעבד תבחר. אגב, עשו בעבר מבחנים עוורים - נתנו לגיימרים לשחק בלי לדעת על מה הם משחקים ולדרג את המערכות והתוצאות היו שונות לחלוטין ממה שמוצג בבנצ'מרקים.

לדניס - קשה מאד עד בלתי אפשרי להגיע ל5 גה"צ על אויר. המקסימום שאפשר לקוות הוא 4.7-4.8 וגם זה רק עם מזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני רק נותן דוגמא מהביקורת, אולי הם קיבלו מעבדים מוצלחים שם אבל שלושתם (4350/6350/8350) הגיעו ל - 5GHZ ומתוכם רק ה - 6350 לא הגיע גם ל - 5.1GHZ.

http://www.play3r.net/reviews/amd-piledriver-fx-4350-fx6350-fx-8350-shootout-review/5/

אם ה - 4350 היה נמכר בארץ ב - 550 ש"ח וה - 6350 ב - 650 ש"ח אז הם היו יכולים להיות משתלמים למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הצלחתי להבין עדיין אם זה חלש מדי מבחינתך, אבל זה מעניין:

http://www.ebay.com/itm/AMD-FX-6300-3-5Ghz-6-Core-8MB-Socket-AM3-95W-TDP-C0-Processor-FD6300WMW6KHK-/271291293375?pt=UK_Computing_CPUs_Processors&hash=item3f2a389ebf

ערך מדהים לכסף לדעתי.

נשמע ממש נחמד לאיזה מחשב HTPC שאבנה אולי בעתיד.

מה זה משנה בין חדש ומשומש במעבדים בכל מקרה ? בחיים לא שמעתי על מעבד שצריך היה להחליף במסגרת האחריות, זאת אולי פיסת החומרה העמידה ביותר.

עם ה - 8350 אפשר לעשות גם ל- 5GHZ עם קירור אוויר טוב (אבל זה לא בהכרח ייתן שיפור של 25% בביצועים).

http://www.play3r.net/reviews/amd-piledriver-fx-4350-fx6350-fx-8350-shootout-review/5/

זה לא בשביל האחריות, לך תדע איזה התעללות עבר המעבד יד שניה הזה, עם חדש אני יכול להיות בטוח שלא עשו לו שום דבר.

מה שאני אומר הגיוני מאד כאשר קונים מחשב שלם, ויש תקציב שמצריך פשרות.

לא הבנת את דוגמת הAPU שנתתי. המטרה לא היתה לומר שA10 עדיף על 4770k לגיימינג, אלא לומר לך שמה שחשוב הוא איזה רכיב גרפי משודך למעבד כי הוא המשמעותי. מאחר שזה לא המצב אצלך, אז השיקול שלך הוא המעבד שנכנס בתקציב. את זה אני מבין היטב.

האנלוגיה עם המרוץ מחטיאה לחלוטין את המטרה. המטרה בגיימינג היא חוויית המשחק ולא ניצחון בFPS. אל תשלה את עצמך שהבדלי FPS מתבטאים בהבדלים בחוויית המשחק. ממילא המסך עובד ב60 FPS וכל מה שיותר לא יורגש, ממילא העין האנושית לא מסוגלת להבדיל החל מסף FPS מסויים. היה בטוח שחוויית המשחק תהיה זהה עבורך ללא תלות איזה מעבד תבחר. אגב, עשו בעבר מבחנים עוורים - נתנו לגיימרים לשחק בלי לדעת על מה הם משחקים ולדרג את המערכות והתוצאות היו שונות לחלוטין ממה שמוצג בבנצ'מרקים.

לדניס - קשה מאד עד בלתי אפשרי להגיע ל5 גה"צ על אויר. המקסימום שאפשר לקוות הוא 4.7-4.8 וגם זה רק עם מזל.

GTX 660 זה כרטיס שאמנם דיי חדש אבל הוא כבר לא כזה חזק בסטנדרטים של מה שאפשר להשיג היום ב1300-1400 ש"ח שהוא עלה לי בזמנו. חוץ מזה במשחקים כמו PLANETSIDE 2 שאני מת כבר לשחק בו כמו שצריך ולא לקרטע, 3, וROME 2 TOTAL WAR..

במשחקים כאלה שדורשים מעבד טוב אחרת אי אפשר לשחק בהם- 5 FPS זה לפעמים מה שיעשה לי את ההבדל בין חווית משחק כמעט חלקה, לבין משהו מציק. בקיצור, I5 2500K או FX8350, מה יהיה יותר טוב? לפי המבחנים שראיתי עד היום, הI5 עדיף, וכך בשורה התחתונה אני מעדיף אותו, ולא משנה כמה תדגיש את העובדה שההבדל לא גדול ושזה לא משנה הרבה, העובדה היא אותה עובדה, הוא מנצח, לכן אותו כדאי לי לקחת. אלא אם כן יש לך איזשהו מידע מוכח שבעתיד זה הולך להשתנות ועל זה בעצם אני מתעכב פה עם הרכישה, אחרת כבר מזמן הייתי עוזב אתכם בשקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GTX 660 זה כרטיס שאמנם דיי חדש אבל הוא כבר לא כזה חזק בסטנדרטים של מה שאפשר להשיג היום ב1300-1400 ש"ח שהוא עלה לי בזמנו. חוץ מזה במשחקים כמו PLANETSIDE 2 שאני מת כבר לשחק בו כמו שצריך ולא לקרטע, FAR CRY 3, וROME 2 TOTAL WAR..

במשחקים כאלה שדורשים מעבד טוב אחרת אי אפשר לשחק בהם- 5 FPS זה לפעמים מה שיעשה לי את ההבדל בין חווית משחק כמעט חלקה, לבין משהו מציק. בקיצור, I5 2500K או FX8350, מה יהיה יותר טוב? לפי המבחנים שראיתי עד היום, הI5 עדיף, וכך בשורה התחתונה אני מעדיף אותו, ולא משנה כמה תדגיש את העובדה שההבדל לא גדול ושזה לא משנה הרבה, העובדה היא אותה עובדה, הוא מנצח, לכן אותו כדאי לי לקחת. אלא אם כן יש לך איזשהו מידע מוכח שבעתיד זה הולך להשתנות ועל זה בעצם אני מתעכב פה עם הרכישה, אחרת כבר מזמן הייתי עוזב אתכם בשקט.

1.לגבי PLANETSIDE 2 אין טעם לקנות במידה ואתה מתכוון להשקיע המון שעות משחק בו, משום מה המשחק לא יכול לעבוד כמו שצריך על הFXים גם אלו שמגיעים ל5.0 (אני כרגע משתמש בAMD X3 720 ככה שאני לא intel fanboy).

2.הדיון הזה מעניין ואינפורמטיבי, השיקולים שלך שאתה קונה שילוש הם נכונים ואם אתה לא היית פותח אותו אז אני הייתי, אני שוקל כרגע לקנות שילוש זול כי ירדתי מהרעיון של סוקט 2011, לא מוכן לקנות פלטפורמת אקסטרים בדיוק שהיא על ערש דווי.

3.לAMD FX בעל 8 ליבות יש יכולת טובה בBF4 כי המנוע שלו מנצל את 8 הליבות (החלשות יחסית לאינטל i5) של המעבד בצורה יעילה, אבל לא ניתן לדעת עד כמה התופעה הזאת תהיה נפוצה בעתיד הקרוב, הקונסולות החדשות (מעבד יגואר מתומן ליבות ,בעל ליבות חלשות) ישפיעו על מנועי המשחק גם במחשב אבל זה עדיין לא ברור עד כמה, ועדיין יכולים להיות משחקים שידרשו 4 ליבות "חזקות" (כדוגמת PLANETSIDE 2 ), ויש גם את עניין ה-mantle שיגיע בקרוב.

4.מסתבר שהI7 חזר "מהקבר" של הגיימינג כי BF4 יכול להשתמש גם בליבות לוגיות בצורה יעילה !!! והדבר מוביל ליתרון בFPS המינימלי מול ה-i5 למיניהם, אז אפשר לשקול קנייה של i7 ישן (2600k) מאיביי כדי להנות משתי העולמות: ביצועי חזקה, וגם ריבויי ליבות בשביל BF4 ופיוצ'ר פרופינג.

לסיכום בתקופה הזאת יש יותר מדי משתנים בשביל לקבל החלטה "נכונה" לשילוש עתידי נותר רק לעשות הימור מחושב.

[h=1][/h]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

planetside 2 גם הולך לצאת בקרוב לPS4, הם התחילו עכשיו לעבוד במרץ על האופטימיזציה של המשחק, ולכן יש סיכוי טוב שבניגוד למה שהיה עד היום, מעבדי הFX דווקא יהיו מצויינים בשבילו בעתיד.

תודה רבה על התגובה. זה בדיוק מסכם את מה שחשבתי כשפתחתי את הדיון ולמעשה, לא הרבה השתנה מאז, כי כמו שאמרת, הדבר היחיד שנותר לעשות הוא הימור מחושב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...