התייעצות - קניית msata ללפטופ (Lenovo Thinkpad E330) - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות - קניית msata ללפטופ (Lenovo Thinkpad E330)

הללג

Recommended Posts

כמובן, ה-Defrag זה לכונן ה-SATA לפני ההעברה ל-.

בינתיים מצאתי את הבעיה (קובץ hyberfil של מצב השינה, שמחקתי אותו כשביטלתי את מצב השינה דרך ה-Command prompt), ועכשיו אני לא מצליח לעשות צילום של הכונן דרך Macrium Reflect. אנסה דרך תוכנה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין לי דיסק התקנה (ואין לי CD בכלל) כך שזה מסובך יותר.

לסיכום הרבה תלאות שעברתי עד כה, הצלחתי להפעיל את המחשב על ה-mSATA אחרי שניתקתי את הדיסק הראשי, וחיברתי דיסק ב- (שבו הייתה גם תוכנת הצלה של Macrium Reflect, שעזרה לי עד מאוד בכל התהליך). אלא שלאחר שתוכנת ההצלה הנ"ל תיקנה את רשומות ה-BOOT (אחרת זה לא עולה), התברר שרק דיסק ה- יכול להיות פעיל, ולא ה-mSATA היקר שלי. כלומר ה-BOOT עכשיו עובר דרך הדיסק החיצוני אבל מעלה את החלונות שעל ה-mSATA. שזה נחמד מלבד העובדה שאין לי שום רצון שהדיסק החיצוני יהיה מחובר כל הזמן. עכשיו אני רוצה להחזיר את הדיסק הישן, אבל אני חושש שחלונות שוב יתבלבלו ויהיה בלגן. בקיצור נראה לי שאעשה בוט מן הדיסק החיצוני הנ"ל ואמחק את הדיסק הישן הגדול, ואז אגיד לתוכנת העזר ההיא שתתקן את ההרצה כך שהדיסק הישן יהיה פעיל אבל החלונות ירוצו מהחדש. מקווה שהבנתם מה שכתבתי כאן.

בכל אופן, בינתיים המחשב בהחלט מהיר, כה לחי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני קצת אובד עצות. עשיתי wipe לכונן הפנימי (קצת בפזיזות, עכשיו הוא מחק שם גם את מחיצות השחזור של ויצר מהכול מחיצה אחת גדולה), ועכשיו הוא לא מוכן להיות הכונן הפעיל! כלומר, אני עדיין יכול להפעיל את המחשב רק עם דיסק ה-usb מחובר למחשב. מה אני יכול לעשות?

אגב, גיליתי פתאום שה- מוגדר כ-GPT ולא כ-MBR, אף שכשפירמטתי אותו לראשונה בחרתי ב-MBR. אולי ה-Reflect עשה את זה כשעשיתי clone מהדיסק הישן? אני לא יודע אם זה קריטי, ואם כן - מה עליי לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי לא ברור איך הסתבכתי כל כך... בינתיים יש לי שני כוננים פנימיים שהם לוגיים ולא יכולים להיות פעילים. מה שהצלחתי לעשות (אולי בזכות ה-EasyBCD שהשתמשתי בה כבר לפני כן) זה לעבור מהדיסק החיצוני השמנמן לדיסקונקי קטן. שזה מצב לא כל כך נורא (שהדיסקונקי יהיה מחובר תמיד). אבל מוזר לי שהדיסק הפנימי הגדול לא מוכן להיות פעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעקרון לא מוכנה לעבוד ממחיצה לוגית, לא ברור לי איך הגעת למצב הזה מלכתחילה. תגבה את המחיצה עם תוכנה נורמלית, תיצור מחיצה ראשית אקטיבית אחת על הMSATA ותשחזר לתוכה הכל.

לחילופין אתה יכול להשתמש בתוכנה להמרת המחיצה מלוגית לראשית. מעולם לא יצא לי לעשות זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...