מסך לא מתעורר ממצב שינה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך לא מתעורר ממצב שינה

2Fluffy4U

Recommended Posts

שלום, אני רוצה להתייעץ לגבי בעיה שמלווה אותי כבר מעל לחצי שנה וכבר עסקתי בה בפורום הנוכחי במספר שרשורים אולם ללא פתרון.

במרץ השנה רכשתי כרטיס מסך 7950 מחנות TMS. לאחר התקנתו החלה הבעיה בה המחשב לא נכנס ולא יוצא כמו שצריך במצב שינה- מאווררים ממשיכים לפעול... מסך שחור.. אין התעוררות לאחר נגיעה במקשים וכו'.

לאחר פעמיים ש - TMS החליפו לי לאותו הכרטיס בדיוק והבעיה המשיכה - נקבע כי הבעיה בכרטיס והחליפו לי לאותו כרטיס 7950 רק של חברת sapphire במקום gigabyte, הבעיה לא נפתרה, וכמה ימים לאחר מכן חזרתי בפעם החמישית לערך לחנות כדי לבדוק את הבעיה. ביום ראשון שבוע שעבר הייתי חצי יום בחנות ביחד עם שלומי הטכנאי שניסה להבין ולפתור את הבעיה. הוא ניסה כל מיני קונפיגורציות של חומרה - ספק אחר, כרטיס 7970 אחר, וכו וכו'.. החלטתי להשאיר את המחשב בחנות כדי שיבדקו לעומק את הבעיה. בסופו של דבר נקבע כי הבעיה היא רק בכרטיס (כאשר הכרטיס הותקן על מחשב אחר => הבעיה שוב התרחשה!) וכך נוצר מצב שביום ראשון הקרוב אני אמור לדבר עם קיריל לאחר שהתקבל אישור להביא לי כרטיס חלופי/חדש של Nvidia ואז לאחר תאום ביננו טלפונית ישלחו לי כרטיס חדש.

חשוב לציין שכאשר המחשב פועל בחיבור המובנה אין שום בעיה כלל. רק כאשר המסך מחובר ישירות לכרטיס מתרחשות הבעיות.

כמו כן הבעיה המשיכה גם לאחר החלפה (שדרוג) של לוח אם לצ'יפסט z87, זיכרונות חדשים ומעבד haswell. (ולכן אני מעריך בוודאות כמעט מלאה שרכיבים אלה אינם הבעיה).

הבעיה היא:

היום התקנתי כרטיס מדגם 8800GT שיש לי כולל הדרייברים העדכניים וכו' (לאחר ההסרה המלאה של תודה למדריך של עידן).. הכרטיס עבד באופן תקין והריץ משחקים וכו'.. אולם כשהשארתי את המחשב כמה דקות לבד והוא נכנס למצב שינה - שוב לא היה אפשרי להעיר אותו ולהחזיר לפעולה מבלי לכבות פיזית.

המשמעות היא שגם אם אקבל כרטיס חדש אני לא צופה שהבעיה תפתר.

מכאן שההשערה היחידה ופה אשמח לסיוע היא האם יתכן שזו בעיית ספק כח? או כונן קשיח?

המפרט הנוכחי הוא:

לוח אם z87 HD3

מעבד i5 4670K

זיכרונות 8GB

כונן 128 c400 SSD

כונן 1030js 1TB

ספק כח 650TX V2 Corsair

מארז CM690II

אשמח לרעיונות כי אני כבר מתוסכל ולא יודע מה לעשות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפרופיל הגדרות חשמל של balanced, הכל על default, שמים מסך ומצב שינה אחרי דקה. המחשב לא מתעורר. מסך נכבה עובר לסטנדביי, מאווררים ממשיכים לרוץ, תאורות במקלדת ועכבר קיימות, מחשב לא מגיב.

זה קורה בכל קונפיגורציה - גם כאשר קבעתי למשל שההארד דיסק שבברירת מחדל הולך לישון אחרי 20 דקות, קבעתי לו אף פעם ועדיין תתכן הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא היה מובן? הסברתי בדיוק מתי מתרחשת הבעיה. אתה מוזמן לנסות לעזור. והיה ונניח ולא עניתי על שאלתך כראוי אתה מוזמן להסיק שכנראה לא הבנתי אותך ובמקום לחזור על השאלה שנית, מוזמן לנסות להציג אותה עם גיוון כלשהו כגון: כלומר המחשב נכנס למצב שינה אוטומטי? או hibernate? או שינה כפקודה וכו וכו׳

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם החלפת כרטיסים, ספק, מעבד, לוח, זכרונות..

מה עם מערכת הפעלה, ניסית להתקין אחרת?

ברוב המקרים הבעיה הזו טמונה בדרייברים של כרטיס המסך, ניסית אחרים?

למשל דרייבר 13.4 של היה בעייתי מבחינת התעוררות ממצב שינה.

אני מציע להתקין מחדש ומיד אחרי זה זה דרייבר עדכני לכרטיס ויש לנסות, בלי להתקין כלום מעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשאלתך.. כמעט הכל כן.

פירמטתי את המחשב. התקנתי מערכת הפעלה. ניסיתי גם win7 וגם win 8. הבעיה מתרחשת גם בגרסאות דרייברים שונות של והיום הוכחתי לעצמי שגם בדרייברים של ולכן לדעתי אפשר לפסול בעיות דרייברים. בחנות ניסו עם ספק חלופי וכוננים קשיחים אחרים... לפעמים הבעיה התרחשה ולפעמים לא... ההשערה ההגיונית היחידה היא או שהספק כח שלי שולח זרמים לא טובים לכרטיס מסך ודופק אותו או שמשהו בכונן שלי דפוק. מכיוון שעל המובנה הכל תקין אני וטה יותר לכיוון הספק השאלה שלי היא האם זה הגיוני כזאת תקלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא ברור ?

יש 2 מצבי שינה בחלונות עברית

שינה = SLEEP

מצב שינה = HIBERNATE

אז באיזה מצב זה קורה אצלך ?

ניסית 2 המצבים ?

ואם לא מבינים השאלה אז מבקשים הסבר ולא מתעלמים !

ובעיה שלך שלא נכנס לשינה ולא שמסך לא מתעורר משינה.

בחלון של "דוס" תריץ

powercfg /requests

ותראה אם מישהו מונע שינה אצלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארט טאטום - כבל אחר נוסה, נוסה על 2 מסכים אחרים, לא נוסה דרייבר מסך מכיוון שזה חל על מסכים שונים.

עידן - ה לא הוחלף. בחנות שלומי הריץ עם hdd מכני שלו עם משלו וזה עדיין קרה.

איבן - לכן בתשובה המקורית שנתתי הסברתי בדיוק כיצד מתרחשת הבעיה - כלומר שינה ולא הייברנט. והבעיה היא מגוונת- לפעמים המחשב כן נמצא במצב שינה ופשוט לא מתעורר. לפעמים על הנייר הוא אמור להיכנס ואכן המסך עובר לסטנדביי אבל המאווררים ותאורות ממשיכים לעבוד אבל במהירות נמוכה ואין חזרה לאחר מכן.

ואני אבדוק בהמשך היום את הפקודה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה בעברית עם השינה כי השואלים תמיד כותבים מצב שינה.

ולא, לא ברור שאתה מדבר על SLEEP

במצב SLEEP מלא לא עובד כלום ונורה של POWER מנצנצת

במצב HIBERNATE המחשב כבוי לחלוטין.

תיבדוק ב"מציג האירועים" בזמן שזה קורה אם נרשמות שגיאות.

(עם תוכנה בקישור אתה יכול לנקות כל האירועים לפני נסוי שינה

ואז קל למצוא אירועים שקשורים לבעיה שלך:

http://www.sevenforums.com/tutorials/25480-event-viewer-one-click-clear.html

כמעט תמיד בעיות שינה זה בגלל דריברים/ביוס לא מעודכן.

ב"דוס" תריץ גם

powercfg / energy

בסוף הקובץ שנוצר יש פרוט באיזה מצבי שינה מחשב שלך תומך

תתעלם מכל יתר שגיאות שיש בתוצאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה, מה שאני אעשה זה כזה דבר:

1. אריץ את הבדיקה שאמרת ללא כרטיס מסך חיצוני מורכב כלל.

2. אריץ את הבדיקה שאמרת עם כרטיס מסך מחובר לספק ולמסך ב - DVI.

3. אריץ את הבדיקה שאמרת עם כרטיס מסך מחובר לספק ומסך מחובר ב - DVI ליציאת המובנית בלוח אם.

אעדכן בשעה הקרובה אני מאמין.

תודה רבה על העזרה

- - - תגובה אוחדה: - - -

אני מעלה 4 דוחות שהתקבלו. (אני מצטער פשוט לא הסתדרתי עם התוכנה ניקוי שהצגת מקווה שהדוחות בכל זאת מובנים..)

1. דוח לאחר הרצה ללא כרטיס מסך חיצוני (מובנה בלבד)

2. דוח לאחר הרצה עם כרטיס מסך שאיננו מחובר למסך (מובנה)

3. דוח לאחר הרצה עם כרטיס מסך מחובר באופן מלא

4. דוח נוסף שהרצתי כמו מצב 3 כמה דקות לאחר מכן והתקבלו בו יותר שגיאות.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה - איך אני יכול ב - event viewer לראות בזמן שזה קורה אם נרשמות שגיאות? התקלה עצמה היא כזאת שאחריה אני צריך לכבות פיזית את המחשב - כלומר לאחר הפעלה מחדש של המחשב אני אוכל לראות אירועים קודמים מההפעלה הקודמת?...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...