עבור לתוכן
 • צור חשבון

2Fluffy4U

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  430
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  1
 • זמן מחובר

  11יום 17ש' 7דק' 51שנ'

2Fluffy4U last won the day on אפריל 19 2018

2Fluffy4U had the most liked content!

דירוג

4 ניטרלי

אודות 2Fluffy4U

 • דרגה
  Zone Wannabe
 • יום הולדת ינואר 1

מבקרים אחרונים

הצגת המבקרים בפרופילך מנוטרלת, ולא ניתן לראות מי ביקר לאחרונה בפרופיל שלך.

 1. תודה רבה חברים, מעדכן שהבעיה נפתרה - אבל בלי שבאמת מבין למה, לאחר שניסיתי להפעיל Boot מכל חיבור SATA ל - SSD וזה לא עבד, חיברתי את כל שלושת הכוננים שהיו לי מחוברים לפני הפירוק (כונן SSD OS, כונן SSD נוסף וכונן HDD). באופן מפתיע - כשכל שלושת הכוננים מחוברים - ה - BOOT עובד. לאחר מכן ולצרכי סידור כבלים - ניסיתי להפעיל רק בקונפיגורציה של SSD OS ו - HDD בלבד וללא ה- SSD הנוסף - והמחשב לא עלה.. מאד משונה ואני מאד תוהה למה זה ככה, קראתי איפשהו שאומרים שכאשר עושים שדרוג ל - WIN10 אז ייתכן והוא שמר רכיבי BOOT בכוננים האחרים... בכל מקרה - אם אי פעם ארצה לשדרג כונן כלשהו או לשדרג - אדאג קודם לגבות את המידע על הכוננים בלי קשר.. תודה רבה על העזרה ועל העצות! :)
 2. תודה חברים, אני מנסה לעשות repair אבל זה לא מאפשר לי - זה נותן לי הודעת שגיאה בגלל סוג המחיצות, ואני לא מעוניין לפרמט אף כונן כרגע כשאני יודע שהמידע אכן קיים והכונן כנראה תקין. לגבי כבלי sata, אני לא יודע לאיזה פורטים היו מחוברים קודם ולכן יש סיכוי גבוה מאד שהם לא חוברו שוב באותה צורה. לא ניסיתי להעביר את הבקר - מכיר שצריך להיות על AHCI וזו ההגדרה הקיימת..
 3. שלום חברים, אשמח לעזרתכם: שדרגתי מארז וקירור מעבד ולצורך זה מן הסתם ניתקתי כונן ssd (מערכת הפעלה) וכונן hdd. כעת כשחיברתי אותם מחדש - המחשב לא מוכן להיכנס ל - Boot. אני נכנס דרך usb boot של win 10 לקומנד פרומפט ורואה שהקבצים קיימים ושני הכוננים עם המידע עליהם. מבחינת הגדרות משום מה נראה שהווינדוס מזהה אותם כ - MBR אבל נראה לי לא כל כך הגיוני.. כמו כן כשאני מנסה לעשות אקטיבציה לכונן באמצעות diskpart הוא לא מאפשר לי ורושם הודעה שזה לא אפשרי כיוון שזה MBR. ניסיתי להגדיר BIOS על legacy - אין רושם לשינוי כלשהו.. ניסיתי להגדיר UEFI - גם לא משפיע.. אשמח לעזרתכם!!! תודה!
 4. ארט - חוק הוא חוק והמשמעות של חוק היא שיש לפעול לפיו באופן גורף ולא לפי שיקול דעת. זה מה שנקרא באופן היסטורי - החוק היבש. גם בחציית כביש באזור רפאים - אם יש רמזור אדום שצפוי להתחלף לירוק - יש להמתין ולעבור רק כשירוק. זה החוק. הסיבה לכך היא שחוקים מאפשרים התנהלות אחידה, קבועה, ברורה, עקבית וסדורה. יש שיגידו שחציה במעבר בצומת רפאים באדום - הרי שזה כמו סם Gateway וברגע שעברת על חוק בצנינים - כבר לא תזהר ברותחין. (כלומר הידיעה הפסיכולוגית שניתן לעבור על חוק "על פי שיקול דעת" מעודד הפעלת שיקול דעת גם במצבים שבהם הפעלתו מגבירה את הסיכון לטעות ואסון). ועכשיו בואו נהיה ריאליים - ואני אחזור על עצמי - לא ניתן לאכוף את כל החוקים כל הזמן. המטרה שלהם היא לאפשר מערכת אכיפה ושליטה כך שבמקרים שבהם כן מתרחשת טעות/אסון/פגיעה/עבירה הנושא כבר יהיה מוגדר לגבי מה מותר ומה אסור ואיזה פעולות ענישה / קנס / תגמול אפשריות בסיטואציה הרלוונטית. אני מתנגד לרעיון שחוקים הם על פי שיקול דעת - הם לא. אם חוק לא מוצא חן בענייך - תפעל להוכיח שאיננו ראוי ושישנו את החוק (בג"ץ וכו'). כל עוד החוק קיים - כך צריך לנהוג. באותה נשימה - יש חוקים שאינם מושלמים אך מאפשרים סטטוס קוו כלשהו ולכן לא משתנים. זה הכל..
 5. בוא נעשה הפרדה בין חקיקה לבין אכיפה. יש הרבה יותר חוקים והרבה מאד מצבים בהם עוברים על החוק (מהירות מעל המותר, נסיעה על קו לבן רציף - שאין אף נהג שלא עובר על החוקים האלה) מאשר אכיפה. הרעיון של החוק הוא לא בהכרח תמיד להיות נאכף - אלא על מנת שבמקרים מסוימים - ניתן יהיה להשתמש בו על מנת לבצע אכיפה. זה נשמע הזוי וזה ממש לא צריך להיות ככה. אבל זו המציאות וסוג של פשרה. כל עוד רכבים הם לא אוטונומיים לחלוטין - אין שום דרך בעולם לבצע או לדרוש נהיגה על פי חוק - כי החוק לא בנוי בצורה שמאפשרת לו להיות מוחל באופן אבסולוטי. זה שיש נהגים רעים ונהגים טובים זה נתון קבוע שיכול להשתנות בעוצמה ממקום אחד לאחר - אך תמיד זה יהיה המצב. אז כל דבר בחיים - במקום להיות ממורמר - מציע לפעמים להסתכל על חצי הכוס המלאה.. שיעורי בית - מציע לרשום בדיון מה טוב בכבישים/מכוניות/נהגים כיום מבעבר? בהצלחה!
 6. בתכלס יש לי שיואמי ואני מאד מרוצה ממנו, אבל אני כן שוקל לעבור ל- A6 כי יש לי שעון חכם של סמסונג - ככה שקישוריות pay ו- NFC הם כנראה שדרוגים נחמדים שאולי שווים את הפער במחיר.. מתלבט..
 7. שים לב שלאורך מרבית ההודעות שלך אתה עושה הכללות וקובע קביעות של שחור ולבן - ובדרך כלל מאד בצבע שחור... מציע לך להתחיל לנסות ולהתמקד באפור, במגוון, בטוב וברע.. ולא רק ברע. הקביעה שרב הנהגים מניאקים ואנשים רעים - היא דוגמה מצוינת לזה ומציע לך לשחרר ופחות לחשוב ככה. תחשוב טוב על זה ותראה שזה עובדתית לא נכון ושמה שאתה מתאר זה את הפרשנות שלך לתסכול שאתה חווה בכבישי ישראל (שככל שהיא מובנת.. היא עדיין חא אומרת שהקביעה שלך נכונה)
 8. Sargon, בעולם תיאורטי אני מסכים איתך לחלוטין. חוק - משמעותו שיש לציית באופן גורף ללא פשרות. עם זאת - העולם איננו תיאורטי, ולא כל מה שתיאורטית נכון וצודק => פרקטי, ריאלי וישים. החוק הוא בבסיסו כלי. כלי שמטרתו לאפשר קיום באופן תקין ויעיל יותר מבעבר. עם זאת - ופה לדעתי הפער - צריך לקחת בחשבון שהקיום הינו דינמי - משתנה כל הזמן. חוק של אי חציה באור אדום - הוא חוק גורף כי הוא נכון וצודק. עם זאת, במעבר חציה בשעה 3 לפנות בוקר במושב שקט - כנראה שעל אף חוק זה - בני אדם רבים יפרו אותו ויחצו באדום. כלומר החוק נכון וצודק - אך לא בהכרח פרקטי וריאלי בכל עת ובכל מקום. החוק לטענתי - או כל חוק אחר - איננו מיותר כפי שניתן לטעון - אני רק אומר שחוקים פועלים במסגרת של מציאות מסוימת ולעיתים אחרות - פעולתן איננה דרושה. חוקים הם דבר שמשתנה ומתאים את עצמו - ולעיתים קרובות ייתכן מצב שניתקע עם חוק - שהוא חוק על פיו יש לפעול - אך שאיננו מתאים לתקופה ואין שום משמעות לקיומו. כמה פעמים יצא לך ליסוע בכביש המוגדר עירוני (עד 50 קמ"ש) אך בפועל מדובר בקטע מעבר בין ערים וכל רכב נוסע מינימום 90 קמ"ש? הרי שכולם עוברים על החוק וזה אסור. ואם אני אסע כחוק במהירות הנדרשת - הסיכוי שאגרום לתאונה גבוה בהרבה מהסיכוי שאסע במהירות התואמת לתנאי הכביש ושאר הרכבים. המחוקק מודע לכך.. אך לא משנה את ההגדרות מתוך אינטרסים אחרים... אני מציע להסתכל על חוקים בצורה הבאה - בברירת המחדל - יש לבצעם 100%. עם זאת, יש מקום לשיקול דעת לפעמים כיוון שלעיתים יש חוקים שאינם תואמים את המציאות - ככל שיותר אנשים לא יפעלו על פי חוק זה -הרי שהמחוקק יווכח בזאת וייאלץ להתאים את החוק / לשנותו / להתאים אכיפתו.
 9. אתה מנסה לבצע את ההתקנה מתוך מערכת ההפעלה הקיימת? (אובונטו) או לאחר הליך Boot לפני כניסה למערכת ההפעלה? בכל מקרה ממליץ להוריד מהאתר של מייקרוסופט https://www.microsoft.com/he-il/software-download/windows10#d2784474-fdb0-4e9d-9e47-5e88c0e053ec לפי ההנחיות להכין USB boot חדש שתריץ נקי לפני האובונטו.
 10. קצב האבולוציה תלוי במורכבות האורגניזם - ככל שהאורגניזם פשוט יותר - האפקט של שינוי המתרחש יכול להיות גדול יותר. לדוגמה - חיידק המפתח עמידות לאנטיביוטיקה כלשהי. עבור אדם - המורכב מכמות עצומה של מערכות מורכבות - האפקט של שינוי המתרחש ברמה גנטית כלשהי (ביטוי שונה של חלבון) עשוי להשפיע (תסמונות כלשהן וכו') ואם לחלקן יהיה יתרון - אז האוכלוסיה תשתנה. (באפריקה למשל חלק גדול מהאוכלוסיה סובל מאנמיה חרמשית (לקות בתאי הדם האדומים - התפתחות מחלה זו דווקא באזורים אלו נובעת, בין השאר, ממוטציה גנטית שמעניקה עמידות מסוימת בפני מלריה לנשאי הכרומוזום הבריאים. החולשה היחסית של התאים המוטנטים גורמת להפרעה במעברו של טפיל המלריה במחזור הדם. - מתוך וויקיפדיה). אך פה נכנס שוב קצב ריבוי הפרטים באוכלוסיה - בחיידקים יש לך קצב החלפת דורות בתוך כמה דקות, בעוד שבעבור בני אדם מדובר בעשרות שנים. לאוכלוסיה לוקח יותר זמן גם לבצע גיוון גנטי - וגם התהליך עצמו של הברירה הטבעית ארוך מאד לאור זאת. בשום שלב בדיון לא טענתי ש"אם שרדנו יש לזה סיבה טובה" - אבולוציה היא לא מכוונת סיבה - לג'ירפה אין צוואר ארוך כי היא רצתה להגיע לעלי העץ. אבולוציה היא תיאור של תהליך גיוון גנטי שנעשה באופן אקראי לחלוטין! ללא שום כוונה מכוונת או תיעול לכיוון מטרה / כתוצאה מצורך / סיבה. הגיוון הגנטי הזה עשוי להשתנות כתוצאה מכמה גורמים - דחק בסביבה, מורכבות הגנטית של האורגניזם וכו' ובפועל תכונה נשמרת כיוון שהפרט עצמו - שרד. כפי שאמרת - בלי קשר האם היא מועילה או לא. מתוך וויקיפדיה: בתורת המשחקים, תכסיס (אסטרטגיה) הוא תוכנית פעולה שמורה לשחקן כיצד לפעול בכל מצב אפשרי של המשחק. אסטרטגיה יציבה אבולוציונית היא האסטרטגיה שלפי המודל, הברירה הטבעית תפעל תמיד להקנותה למרבית הפרטים באוכלוסייה. התכונות התורשתיות המאפשרות שרידה והתרבות של הפרט מנחות אותו לתת ולקחת מהפרטים הנכונים בזמן הנכון. מצב זה מאפשר לחזות אבולוציה תוך מינית בעזרת מודלים מספריים מתורת המשחקים. מודלים כאלה יכולים לחזות אסטרטגיה יציבה אבולוציונית כמו ויתור רב יותר לבנים מאשר לאחים, ולאחים מאשר לבני דודים (לאח יש בממוצע קרבה גנטית כמו לבן) וכמו יחס של יצורים חברתיים למוטנט שמתנהג בתועלתנות (במקרים מסוימים לכלל העדר עדיף להחזיק בתוכו את הפרטים התועלתנים, ובמקרים אחרים עדיף לנדות אותם). מודלים בולטים אחרים הם דילמת האסיר ומידה כנגד מידה. אני חייב להודות שאני באופן אישי נוטה לא להסכים עם הציטוט שהבאתי של תורת המשחקים - ולכן לדעתי יש פער בין דעתי לבין הדעה שאתה מציג שנראה שמושפעת מתורת המשחקים. המשפט "הברירה הטבעית תפעל תמיד להקנותה למרבית הפרטים באוכלוסייה" לדעתי לא מדויק - והמודל איננו נכון - הברירה הטבעית אינה דבר אקטיבי - היא איננה "תפעל תמיד להקנותה..." הברירה הטבעית היא תיאור של מציאות - על פיו המתאים - שורד. לא בהכרח המתאים - מקנה את המידע שבו למרבית הפרטים באוכלוסייה. אבל זה כבר לגמרי לסטות מהדיון.. סתם נהנה לי להתפלסף פה..
 11. לשאלתך - ההנחה שלך אינה נכונה. פאקטור גנטי למידת אגרסיביות - זה דבר נכון - אם אתה בוחן את האנושות בפרקי זמן של מאות אלפי שנים כדי לאפשר מספיק שינויים. אני לא מומחה גנטיקה אך ממה שלמדתי - שינויים משמעותיים אבולוציונים הם תהליך שלוקח לאוכלוסיה עם תוחלת חיים של פרט כמו בני אנוש יותר מכמה אלפי שנים. לשאלתך האם מצב באוכלוסיה יכול להשתמר או לא - אני אתן לך תשובה פשוטה ועקרונית: בהנחה ותורת האבולציה נכונה (ואני מניח שהיא אכן נכונה), אז הרי שאוכלוסיה קיימת המצליחה לשרוד - תמשיך לשרוד. במידה ואוכלוסיה קיימת מאבדת מפרטיה - קיימות 2 אפשרויות - 1. האוכלוסיה תכחד 2. האוכלוסיה תבצע שינויים* ובמידה ושינוי כלשהו יאפשר שרידות - האוכלוסיה תשמר - אך במתכונת חדשה. תבצע שינויים* - מדובר לאו דווקא בשינויים מחושבים. אלא בכל דבר שהוא - אקראי או מכוון שאיננו כפי שהיה קודם. לדוגמה - חברה שהייתה מאוחדת סביב מנהיג וכעת מקוטבת ושונאת פלגים בתוכה. דוגמה נוספת - חברה שבה נשים נתפסות כבעלות תפקיד בלעדי של אמהות - וכעת יותר ויותר נשים תופסות תפקידים ומשרות. לכן - הספקטרום של ברברים / עדינים / אגרסיביות / טוב / רע הם רק חלק ממאזני הכוחות בתוך המשחק הזה של אבולוציה - לדעתי.
 12. דעתי בנושאים הללו: 1. טוב ורע - אני מסכים עם דעתו של Sheik Yerbouti. אין טוב ורע. מדובר בהמשגה מילולית לאירועים/פעולות/תוצאות שהפרט מפרש אותם כתגובה חיובית (טוב) וכתגובה שלילית (רע). ביסוד העניין צריך להבין שמדובר בפרשנות הניתנת בלבד ולא בתיאור של עובדה קיימת. 2. הנפש בבסיסה - תינוקות נולדים עם דחפי אינסטינקט (רעב => בוכה, כואב => בוכה בוכה = פעולה אינסטינקטואלית שלא נלמדה לפני כן) ומזג רוח ('טמפרמנט'), כלומר תינוק רגוע ושקט ותינוק שנמצא לרב באי שקט (נובע בהחלט מרכיבים גנטיים פיזיקליים). בשלב ראשוני זה אין לא יכולת ולא אמצעי להעריך פרשנות כלשהי של טיב הנפש של הילוד. הטיעון כי נפש האדם טובה מיסודה או רעה מיסודה - נפסלת על בסיס 2 הטיעונים הללו. 1. אין טוב ורע - יש רק פרשנות. 2. תינוק מגיע עם סט של מאפיינים (טמפרמנט ודחפים אינסטינקטואליים) אך אין לו שום יכולת או אמצעי להפנים ולבצע פעולות העשויות לקבל פירוש החלטי של נפשו בבסיסה (כלומר פרשנות של האם נפשו של התינוק הזה טובה או רעה). לגבי הטיעון בנושא אופי שונה בין ילדים - הרי שבשלב זה יש כבר התפתחות רבה מאד של הילד - הוא יודע לבצע למידה באמצעות חיקוי, הזדהות, הפנמה עם הזמן של הדמות המטפלת ועוד שאר גורמים המשפיעים לאין ערוך על ההתנהגות של הילד עצמו. קיום שוני רב באופי איננו מעיד כלל על כך שמקור ההתנהגות הוא פיזיקלי / גנטי - ההפך - הוא מצביע על המורכבות והמגוון הרחב של ההתנהגויות בחברה. 3. התנהגות החברה - הטיעון שהצגת לא כל כך ברור לי.. אני רק אגיד שלאורך כמה דיונים שקראתי הודעות שלך Sargon (בנושא הצבא) נראה שאתה מאד היית רוצה לראות חברה שיווניות יותר ואדיבה יותר. אני מאד מסכים ומאחל ליום שבו נוכל ליהנות מחברה שכזו. עם זאת, קח לדוגמה את המשפט האחרון שלך - "ואם זה כך, יש עוד סיכוי ליצור חברה אדיבה אם מפרידים את הברברם מהאנשים האדיבים והעדינים." - ונניח ואכן נוצרת חברה אדיבה בכללותה, שכל הפריטים בה הם אדיבים ומעריכים את זולתם. מה לדעתך יקרה אז? האם החברה תמשיך להתקיים באדיבות אין קץ? בסופו של יום - אנחנו ייצור ביולוגי עם צרכים ודחפים. ויום אחד - צרכינו יעמדו בניגוד לצרכיו של זולתנו - והאדיבות לא תוכל לשרור עוד. יש האומרים - Ignorance is Bliss - אני מסכים איתם. ואני חושב שברגע Sargon שהתחלת לדעת יותר ויותר - קשה מאד שלא להרגיש את התחושות והתסכול כפי שאתה מציין. לצערי הפרשנות שלך היא ריאלית ברובה - אנחנו חיים בחברה שנהיית קיצונית יותר ויותר ואפשר רק להתנחם בזה שאנחנו עוד עדיין בעלי שליטה במידה מסוימת עלינו ועל הסביבה הקרובה לנו. אל תשאל מה המדינה יכולה לעשות עבורך - תשאל מה אתה יכול לעשות עבורך. (חפרתי היום )
 13. מציע לבדוק את האופציה של שימוש במוקה https://www.google.co.il/search?q=moca+adapter+connection&oq=moca+&aqs=chrome.1.69i57j35i39l2j0.2066j0j7&client=ms-android-xiaomi&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8 באמצעות מתאמי מוקה אתה יכול להעביר תעבורת אינטרנט באמצעות תשתית הטלוויזיה (כבלי RG6). התקנתי אצלי בבית פרטנר TV ובגלל שהמודם היה בחדר מחשב והממיר בסלון - הטכנאי הרכיב לי שני מתאמים ואז בעצם הממיר בסלון קיבל בפועל חיבור קווי לאינטרנט ולא וויפי. בפועל - העדפתי שהמודם יהיה בסלון אז פשוט החלפתי מיקום וכעת המחשב גיימינג שלי מחובר קווית למודם שיושב בסלון. מהירויות לגמרי תקינות.. מקווה שזאת אופציה שיכולה לעזור..
 14. שלום חברים, פותח הדיון - האם יש צורך גם במערכת הפעלה? במידה וכן מדובר בסביבות ה - 350 שקל פלוס מינוס שצריך לקחת בחשבון. לגבי המפרטים וההערות הקודמות - לשימושים שהצגת - גם מחשב עם חומרה מלפני 5 שנים יכול לעשות עבודה מצוינת! לכן הייתי מציע 2 אופציות: 1. לקנות מחשב יד שניה בסיוע של מי מחברי הפורום כאן. (אני רציתי למכור את מחשב הגיימינג המטורף שלי בן ה - 5,6 והציעו לי 1100 ש"ח עבורו (מעבד I5 כרטיס גרפי חזק, ספק כח מצוין ועוד, והמחיר כנראה מייצג את ערך השוק שלו כיום כיד 2 והוא בטוח יותר חזק מהמפרטים שאפשר יהיה לבנות לך בחנות). 2. לבנות מחשב חדש - אך עם חומרה פחות עדכנית. אין צורך ללכת על מעבד חדש - אפשר ללכת על תושבת 1151 ומעבדי פנטיום שעולים בסביבות ה - 200 שקל ויעשו עבודה נהדרת. אני לא מומחה מספיק בשביל לבנות לך מפרט כזה שארגיש בנוח להמליץ עליו - אבל זה בהחלט כיוון שבעזרת שאר חברי הפורום - יכול להיות אופציה טובה. (המפרט שבניתי לדוגמה הגיע לתקציב של 1250 ש"ח, אך ללא מערכת הפעלה). בהצלחה!
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close