יש למישהו ידע/נסיון בקשר ליבלות ברגליים? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש למישהו ידע/נסיון בקשר ליבלות ברגליים?

אישי555

Recommended Posts

יש תכשיר הנקרא Verumal, זה בעצם חומצה שנדבקת לעור וממיסה אותו באופן נקודתי, לאחר מכן אתה מקלף את החומצה ושם שכבה חדשה. משך הטיפול הוא כמה שבועות, ובאופן הדרגתי היבלת "תמחק". כך הסרתי יבלת מעצבנת שהיתה לי על הרגל, אחרי שהיא חזרה אחרי הקפאה עם חנקן נוזלי אצל רופאת עור (היא זו שהמליצה על הוורומל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
זה יבלת!

מכיוון שזה נפוץ קיוויתי שאקבל סיפורים על נסיונות אישיים להתמודדות עם זה. ידוע לי שלא מדובר בייעוץ רפואי.

זה אמור לעבור אחרי מספר ימים, אבל הרופא יכול להוציא אותה בפעולה כירורגית. קיימים טיפולים נוספים וגם ראיתי באתר אחר שאפשר לחשמל את היבלת בבטריה מרובעת, וחשבתי שיש כאן אנשים שעושים טיפולים אישיים שכוללים צריבת היבלת. מדובר בנקודה קטנה ובכף הרגל. לא צריך להיבהל ולרוץ לרופא (ועד שהתור יגיע היבלת תעבור מעצמה).

אבל אם אתם לא רוצים לענות או שעדיין לא התמודדתם עם הסוגיה הזאת, אז זה בסדר מצידי. מבחינתי הנושא הזה סגור

יבלת לא בהכרח תעבור מעצמה. זה וירוס שהתיישב לך שם. אתה יכול "להסיר" את מה שאתה רואה ותוך מספר ימים היא תגדל בחזרה.

לי היו 3 יבלות בחיים - אחת נפלה לבד אחרי חודש ושניים אחרות לא עברו עד שלא טיפלתי (אחת עם Verrumal ואחת בחנקן נוזלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך לרופא עור .

מעבר לזה סיפורים ושיתוף חוויות אישיות לא יעזור לך . לא מובן מה רצית להשיג כאן..

ואם אתה מתעקש - חכה שבועיים ותראה אם היא נעלמת , אם היא לא נעלמת/גדלה -> לך לרופא עור.

ד"א - אם ניסית עם המלחם ברכותיי ,אתה באמת צריך פסיכולוג .

ובנימה זאת - חג שמח ושנה טובה !.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי לא מזמן עשה לעצמו טיפול שיניים עם סכין (שן בינה שכלואה בחניכיים).

היה צריך להחדיר סכין מתחת לחניכיים שמכסות את השן, לחתוך את העור, ולנקות ולחטא את האזור מכל המוגלה שהצטברה.

את כל זה עשה בעצמו ללא עזרה.

השן גרמה לו לחום, דלקת, וכאבים רבים במשך כשבוע, וה"טיפול" המאולתר עזר לו רבות.

השן גם מראה סימני התאוששות. :)

אחרי שהנפיחות ירדה והרגיש יותר טוב, הלך לרופא שיניים שיבדוק את המצב.

לא סיפר לו כלום מכל האמור... רק שאל אם יש משהו שמחייב טיפול. הוא נענה בשלילה.

בטח חסך סכום מכובד על הטיפול המאולתר הזה חח.

קצת התרגשתם הרבה מהמלחם... יש אנשים קיצוניים שמוכנים לקחת ביתית כמה שלבים קדימה.

אנשים פשוט לא אוהבים ללכת לרופאים כנראה חח.

אני גם הייתי עכשיו משותק למיטה עם כאבי גב, בטן, חזה, חזקים מאוד במשך כמה ימים. לא יכולתי לזוז.

זה לא היה התקף לב, ורק כאבי שרירים ושלד, כך שהעדפתי לחכות ולראות אם יש שיפור....

בטיפול נמרץ בכל מקרה סתם היו תוקעים אותי על אלונקה במשך שעות על גבי שעות, ולא עושים הרבה, חוץ מלסמם אותי.

עכשיו אני מרגיש קצת יותר טוב, סוף סוף. :funn:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו קטן.

אחד הדברים הבסיסיים מהם יבלת חיה זה סוכר.

המנע מסוכר.

ברור שמדובר על תוספת של סוכר לקפה/ תה וכדומה. אבל רצוי גם דברים ממתוקים בסוכר (דבש/ סילן אותו כנ"ל) כעוגות, עוגיות

בא לך להמתיק. לך על אספרטיים או סוכרזית - גם לא ממתיקים המבוססים על סוכר אך מופחתי קלוריות למינהם.

זה כנראה לא יהרוג לגמרי את היבלת - כאמור בשביל זה יש רופאי עור. אבל זה אמור לעזור.

במקרה הכי גרוע. כמה ימים עם פחות הרס לשיניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון:

ראשית כל תתקלח כל יום ותחליף גרביים כל יום. לאחר מכן אל תלך יחף במלתחות ציבוריות וואלה לא תחטוף אף יבלת. ממה שאני יודע, יבלת זה וירוס לכל החיים, פשוט, לאחר טיפול נאות היא אמורה להעלם ובדרך כלל לא לחזור

תשרה את הרגל במים רותחים עם קצת אקונומיקה שלוש פעמים ביום עד שתגיע לרופא, אם עד היום של ה רופא היא תעלם, חסכת לעצמך כאב ראש. אם לא? תלך והוא כבר יטפל בה תוך כמה דקות

בכל מקרה,גש לפסיכולוג...

nat

אח שלך חולה נפש. לא צריך לרוץ על כל דבר קטן לרופא אבל לטפל בבעיה שהוא לא מבין בה, במיוחד, שכוללת אזורים רגישים כגון החניכיים זה טמטום טהור.

הרי, אם זה לא היה מסתדר לו (וכול עו הוא לא החלים זה עדיין לא נגמר) הוא יכול לסבך את עצמו בטיפולים הרבה יותר יקרים. לי גם התנפח האזור עם שן בינה שחשבתי שהיא כלואה או סתם תקועה ואפילו חשבתי לחתוך קצת בשביל להקיז דם ולהוריד את הכאב אבל לא הלכתי לרופא וסיפרתי לו את כל העניין. הוא אמר שאני מטומטם (הייתי כל הזמן נוגע בבלוטה שהנתפחה לי) ושאני לא אגע באזור ואגרגר עם מי מלח. תוך שבוע זה עבר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסתבר שזה קצת יותר מכאבי שרירים בכל זאת...

תוצאות בדיקת הדם האחרונות שלי:

nYFW0xz.jpg

קצת יצאתי מהקווים, אה? וזה כשאני כבר מרגיש יחסית בסדר.

רוצים לשלוח אותי לבי"ח עכשיו פוףףףף. :alcoholic1:

בטח ההנפשה המטומטמת הזאת גרמה לי לדפוק את הכבד.

אם לא הגבתי תוך כמה חודשים אפשר להניח הנחה בטוחה שאני כבר במישור אחר.

תוכלו לשנות את הסטטוס לבר מינן. לפחות בחרתי תמונה פרופייל מתאימה מבעוד מועד.

סלאמת HZ. :silly:

נתראה (או לא), בקרוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" רמות גבוהות מאוד של ALT (יותר מפי עשר מהרמה הנורמאלית הגבוהה ביותר) בדרך כלל מופיעות בעקבות דלקת כבד חריפה ולעיתים בשל זיהום מווירוס. "

לך יש פי-20 (!) ... אתה בטוח שעדיין יש לך כבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע ליבלות:

ממליץ גם כן ללכת לרופא עור. תחפש אחד שיש לו תור בקרוב (אם מתאמצים אפשר למצוא). לא ניסיתי מלחם, אז אני לא יודע לגבי זה. אני כן יודע שגם אם הטיפולים הרגילים מאוד מאוד מאוד קשה (לפעמים) להפטר מיבלת. אין טעם לחכות, לך לרופא כבר שיותר מהר ותתחיל בתהליך.

לי היתה יבלת ש"צרבו" עם חנקן נוזלי, אחרי זה מרחתי עליה את הלק הזה (וירומל) לזמן מה (יחד עם הסרת העור המת) - והיא לא עברה. רק אחרי צריבה שניה היא נפלה לי לבסוף.

- - - תגובה אוחדה: - - -

משהו קטן.

אחד הדברים הבסיסיים מהם יבלת חיה זה סוכר.

המנע מסוכר.

ברור שמדובר על תוספת של סוכר לקפה/ תה וכדומה. אבל רצוי גם דברים ממתוקים בסוכר (דבש/ סילן אותו כנ"ל) כעוגות, עוגיות

בא לך להמתיק. לך על אספרטיים או סוכרזית - גם לא ממתיקים המבוססים על סוכר אך מופחתי קלוריות למינהם.

זה כנראה לא יהרוג לגמרי את היבלת - כאמור בשביל זה יש רופאי עור. אבל זה אמור לעזור.

במקרה הכי גרוע. כמה ימים עם פחות הרס לשיניים.

את מדברת שטויות מוחלטות.

1. יבלת לא "חיה מסוכר". מאיפה הבאת את זה בכלל?

2. גם אם כן, אי אפשר להמנע מסוכר בדם. גם כאשר אוכלים פחמימות מורכבות, מתישהו הן יכנסו לדם כ"סוכר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" רמות גבוהות מאוד של ALT (יותר מפי עשר מהרמה הנורמאלית הגבוהה ביותר) בדרך כלל מופיעות בעקבות דלקת כבד חריפה ולעיתים בשל זיהום מווירוס. "

לך יש פי-20 (!) ... אתה בטוח שעדיין יש לך כבד?

בתור חופ"ל לשעבר - ישתה מים וזה יעבור לו :biglaugh:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...