מה אני? מי אני? ימני? שמאלני? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אני? מי אני? ימני? שמאלני?

Milford Cubicle

Recommended Posts

אתה היית מוכן לרוץ למקלט "רק" כל 4 ימים, וש"רק" פעם בחצי שנה זה יפגע ברכוש/אדם כלשהו מהיישוב שלך?

אני מזכיר שלא מדובר על "מתנחלים" ש"בחרו לגור שם" או משהו כזה, מדובר על עיר לגיטימית לחלוטין במדינת על פי כל אמות המידה גם של השמאל הקיצוני ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היי. לא עברתי על כל הדיון. אני רוצה לקפוץ שניה לנקודת ההתחלה של הדיון שנראית לי הרבה יותר מעניינת מכיוון ה "להפציץ/לא להפציץ" שפחות או יותר אליו הוא התקדם

הגבתי עכשיו בפייסבוק על איזשהו פוסט של "מרצ רעננה" שהגעתי אליו לגמרי במקרה.. תמכתי בהם על זה שהם הוציאו אוטובוס שלקח אנשים מרעננה לים. בשבת. כמה נורא, הא?

הזדעזעתי מכל הערסים הטיפשים שהגיבו שם ומהתירוצים הדביליים שלהם ל-"למה אסור לנסוע בשבת" וכו'..

זה גרם לי לחשוב .... יש הרבה אנשים שמחשיבים אותי לימני, ואני לא מצליח להבין למה בעצם.

מה עושה אותך ימני ? דעות בטחוניות/פוליטיות שלך ? או סתם זה שאתה בדרך כלל "יוצא" על כל מה שלדעתך שמאלני בנושאים אחרים ?

המקרה השני מתאים בעיקר לאנשים כמו ויק07 שמבחינתם יש קשר ליניארי בין "ימני שמאלני" ונושאים אחרים לא קשורים (לפחות לא ישירות) כמו "אוכל בשר / טבעוני" כפי שהוא העלה בדיון האחרון. מי שבאמת רואה את העולם במימד 1 ישליך ממשהוא 1 שאמרת או עשית על מי אתה בכלל וכן הלאה

אבל זה קורה לא מעט בדרך קצת שונה ממש אצלך - אתה מגיב הרבה פעמים בנושאים שונים (לינוקס על הדסקטופ, ופרטיות, טבעונים, ופסיכופטים, קרינה סלולרית, ....) בצורה זהה שהייתי מתאר כך : "אני הולך בדרך מסויימת, 99% ממי שאני מכיר הולך באותה דרך --> ולכן ה 1% האחרים צריכים ללכת לקב"ן"

הגישה הזאת שלך היא אחד מהדברים שעליהם אני שופט אותך. עכשו, אני רואה את העולם רב מימדי ולכן מהשיפוט הזה אני מסיק מסקנות קצרות טווח (כמו : מי אתה כשותף בדיון) ולא עקיפות (כמו : האם אתה ימני או שמאלני). ככל שיש פחות מימדים אצל מי ששופט, הוא נוטה לקבל מסקנות יותר רחוקות. אחד מהקשרים החזקים שנוצרים (וזה הכיוון שנקבע בחשיבה "החד מימדית") הוא לקשר את ה "אני צודק" לגישה ימנית ולכן ממיין אותך כימני - הסבר אחד לדוגמה וזה לפניי שהספקת לאמר מילה אחת שקשורה לפוליטיקה.....

אני בטח נמצא ב TOP n של ה "1% שאמור ללכת לקבן" שלך (לפי כמה שהיינו פנים מול פנים בדיונים כאלה מתוך סך הכול הדיונים שהיינו בהם), האם מתוך זה למשל, היית יכול לשפוט על מידת ההסכמה/אי הסכמה שלי אם כל מה שהעלית שם בהמשך ההודעה המקורית ? - תחשוב על זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינארי, אני לא טוען שהקשר בין ה"טפשות" לבין "השמאל" הוא לינארי, אני בהחלט טוען שהוא קיים:

1. בעוד שהשמאל מתהדר לעיתים קרובות בכך שיש בקרבו יותר אקדמאים ועל כן הוא יותר "משכיל", מה שטכנית ייתכן ואפילו נכון, אני תוהה כמה מהאקדמאים הללו באים מתחומים ראליים (הנדסה, מדעים מדוייקים וכו') וכמה מ"מדעי הדשא". אין הדבר בא מתוך זלזול מצידי באותם מדעי דשא (לא לדאוג, הוא עדיין קיים), אלא מתוך ההבנה שרבים מאותם מדעי דשא עוסקים ברעיונות מופשטים למדי, ולא בתחומים בהם משהו צריך לעבוד כאן ועכשיו.

2. בהמשך לנקודה הקודמת - חבר טוב שלי, שהוא רופא שקרוב למדי להשקפותי, עשה פעם "סקר" לא רשמי בקרב מכריו בבית החולים בו עבד ובמקומות אחרים. מסקנותיו? רוב הרופאים שם הם "ימנים", לפי ההשקפה המקובלת. יתרה מכך, סקאלת ה"ימניות" מתאימה באופן לא רע לסקאלת ה"מידיות" וה"חד משמעיות" של מקצועות הרפואה השונים - הכי פחות ימנים היו הפסיכיאטרים, הכי ימנים היו האורטופדים והכירורגים, תחומים בהם נדרשות תוצאות מידיות, התוצאות הן של ההצלחות והן של הכשלונות הן די מיידיות וחד משמעיות, ומעל לכל, פעולותיהן דורשות לעיתים החלטות קשות ומכאיבות כמו שבירה מחדש של עצם בשביל שזו תתאחה כראוי.

3. תמיד תמצא יותר שמאלנים, גם בדיונים שאינם עוסקים ישירות במדיניות חוץ או בכלכלה, באותו צד של המתרס המאשים את האוכלוסיה בה הוא חי באופן חלקי לפחות במצב הנידון ומטיל עליה את האחריות לפתרון - גם אם הפתרון יגיע על חשבון פגיעה בה. תמצא את התופעה הזאת לא רק בדיונים על טבעונות (כפי שהוזכר), אלא גם למשל על שיקום פושעים או ניצול משאבי הסביבה.

4. כפועל יוצא מהנקודה הקודמת, איש השמאל ישמח יותר לעזור לכל חלש ונדכא ככל שהוא רחוק יותר ממנו. אם הוא לא "רחוק" הרי שמבחינתו הוא חלק מהבעיה, בא מאותה האוכלוסיה כמוהו, ולכן לא זכאי לעזרה. תוכל למצוא שמאלנים המתנדבים במרפאה במוזמביק (או לפחות במרפאה בדרום ת"א המטפלת במסתננים ממוזמביק), אבל אם אתה זקוק לציוד רפואי וגר בירוחם, עדיף שתפנה ל"יד שרה" או "עזר מציון".

כל הקשרים הללו, אף אם אינם חד ערכיים (ובאמת שכבר בא לי לשבור את השיניים לכל מי שמכניס מילים בפי ואומר שאני טוען שהם כן), קיימים גם קיימים. וכן, אני טוען שמי שאומר שהדבר לא נכון אך מסרב להביא ראיות לדבריו צריך קב"ן - או לחלופין שתי סטירות ובעיטה לפרצוף בשביל שיפסיק לשקר במצח נחושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חשוב הדעה הפוליטית

שום אחד מהם אינה מביאה לפתרון אמיתי

מלחמה ? שלום ? אפחד מהם לא תפטור את הבעייה לגמרי

לדעתי צריך לשנות כיוון לגמרי לבנות מדינה חדשה בלי דת

רק צריך שאיזה עשיר יבנה תשתית יקנה שטח ואנשים יתחילו לבוא

וכל מי שנשאר מאחור יסבול מתוצאות שהוא הביא על עצמו

עם הערבים והחרדים ידוע שאין עם מי לדבר

יש הרבה חילוקי דעות שאי אפשר לחבר בניהם

כל אחד חושב שאסכולה חשיבה שלו נכונה ולא זז ממנה מטר

דווקא אנחנו[חסרי דת] סובלנים לאחרים יותר

ומוכנים להתפשר ואחרים לא מעונינים לקבל שום תפיסה אחרת חוץ משלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם הערבים והחרדים ידוע שאין עם מי לדבר

דווקא אנחנו[חסרי דת] סובלנים לאחרים יותר

ומוכנים להתפשר ואחרים לא מעונינים לקבל שום תפיסה אחרת חוץ משלהם

זה מאוד קל להיות סובלני עם מי שחושב כמוך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויק, אף אחת מהנקודות שהבאת לא מדברת על טפשות - איך בדיוק הן מוכיחות את הטענה שלך שיש קשר בין "טפשות" ו "שמאל" ?

אביב - בוא נבדוק מה קיים :

- בישראל יש רוב יהודי חילוני, חלק ממנו מושע מרעיונות דתיים וחלק לא. ככלל יש חופש דעה וחלק גדול מהעם מוכן לחשוב ולקבל

- בפלסטין יש קבוצה כמעט הומוגנית מוסלמית דתית שתומכת בצורה רעיונית בג'יהאד, ונמצאת תחת איומי קנה לפרצוף מפני מפלגות השלטון שלהן שלא יצוצו כל מיני "חסרי דת". אם בארץ "הרצאה של רב" בבית ספר מעלה שאלות אצל אנשים שמבינים לאיפה זה הולך, אז שם כל הבית ספר הוא שטיפת מוח מרוכזת שמתמקדת בדת וג'יהאד, בית הספר נמצא בשליטת מפלגת השלטון

- בטורקיה יש רוב מושלמי של 98%, רובו חילוני והם מסתדרים בכיף אם ישראלים - מי שיוצא דופן לכיוון הפנאטי שם הוא השלטון

אנחנו רבים על 2 מדינות ל 2 עמים ויש מי שרוצה את זה ויש מי שלא. אתה רוצה 3 מדינות ? מי יתן לך ????? - צריך לעבוד על לשנות את מה שיש

הרעיון שלי (גם לפניי שראיתי אותך, אבל עכשו אני מצאתי עוד מישהוא שחושב בצורה דומה) הוא כזה : האם יש אפשרות שהעם הפלסטיני ישתנה וייראה יותר כמו הטורקים (חוץ מהשלטון שלהם... כזה אני לא רוצה), איך זה יכול לקרות, ומה אנחנו כישראל יכולים לעשות (בגלוי או בסתר) כדיי לתמוך במהפך כזה ולהאיץ אותו. אחריי שהמהפך יקרה והעם הפלסטיני יבין ממה הוא השתחרר לחופשי (מהכבילה הפנאטית האיומה של עצמו) ויבין שישראל עמדה מאחורי זה, הגישה שלו כלפיי תשתנה ב 180 מעלות. צריך להתאים גם את הצד הישראלי. ברגע שיהיו לנו 2 עמים "משופצים" כל היתר יסתדר בעצמו - דיונים על גבול אם חברים נראים שונה ממה שהם נראים היום...

בצד ישראלי, יש 2 בעיות : הימין הקיצוני והשמאל הקיצוני. הימין לא מאמין שדבר כזה אפשרי וינסה לטרפד אותו - בין אם בדיונים בפורום ובין אם במציאות. השמאל רץ לוותר על שטחים מול העם הפלסטיני הנוכחי ולא הבא - כשהעם הפלסטיני הנוכחי הוא בסך הכול מכונה שמופעלת על ידי השלטון שלו ומטרת השלטון היא למחוק את ישראל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויק, אף אחת מהנקודות שהבאת לא מדברת על טפשות - איך בדיוק הן מוכיחות את הטענה שלך שיש קשר בין "טפשות" ו "שמאל" ?

לא "טפשות", אבל כן צורת חשיבה פחות מעשית, שמוכנה להקריב אינטרס ממשי של העם שלך (או של האנושות כולה) תמורת אינטרס "רחוק" של גורמים אחרים.

לכן התוכנית צריכה להיות כזאת : האם יש אפשרות שהעם הפלסטיני ישתנה וייראה יותר כמו הטורקים, איך זה יכול לרקות, ומה אנחנו כישראל יכולים לעשות (בגלוי או בסתר) כדיי לתמוך במהפך כזה ולהאיץ אותו. אחריי שהמהפך יקרה והעם הפלסטיני יבין ממה הוא השתחרר לחופשי הגישה שלו כלפיי תשתנה ב 180 מעלות

יפה בתאוריה, פחות יפה במציאות - וזאת משתי סיבות עיקריות:

1. אפילו בטורקיה, החילונים אינם הרוב. להזכירך, ארדואן נבחר בבחירות דמוקרטיות. ישנם מליוני טורקים שמאמינים בגישה האסלאמית הקיצונית.

2. גם אם דבריך לגבי ה"עם הפלסטיני" (סליחה, מה זה?) היו נכונים, ואכן היה סיכוי שהם ישתנו, אף איש שמאל לא מציע בעצם שישראל תפעל בסדר שהצעת כאן - קרי, רק אחרי שהמוסלמים ישתנו, לדון איתם על הסכמים, גבולות, מדינה. אותם אנשי שמאל רוצים הסכמים עכשיו, מתוך (אולי) תקווה לשינוי הזה שאתה מדבר עליו הרבה אח"כ. ההבדל, כמובן, הינו תהומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעיון שלי (גם לפניי שראיתי אותך, אבל עכשו אני מצאתי עוד מישהוא שחושב בצורה דומה) הוא כזה : האם יש אפשרות שהעם הפלסטיני ישתנה וייראה יותר כמו הטורקים (חוץ מהשלטון שלהם... כזה אני לא רוצה), איך זה יכול לקרות, ומה אנחנו כישראל יכולים לעשות (בגלוי או בסתר) כדיי לתמוך במהפך כזה ולהאיץ אותו. אחריי שהמהפך יקרה והעם הפלסטיני יבין ממה הוא השתחרר לחופשי (מהכבילה הפנאטית האיומה של עצמו) ויבין שישראל עמדה מאחורי זה, הגישה שלו כלפיי ישראל תשתנה ב 180 מעלות. צריך להתאים גם את הצד הישראלי. ברגע שיהיו לנו 2 עמים "משופצים" כל היתר יסתדר בעצמו - דיונים על גבול אם חברים נראים שונה ממה שהם נראים היום...

טורקיה לא היתה מתקדמת מילימטר ללא אטאטורק.

המורשת החשובה ביותר שהותיר מוסטפא כמאל מאחוריו הייתה מסע החילון והמודרניזציה שהחיל על העם הטורקי. החליפות (תוארו של ראש המאמינים המוסלמים, שבו החזיקו הסולטאנים העות'מאנים) בוטלה במרץ 1924. התואר פשה בוטל. המדרסות - בתי הספר האיסלאמיים - נסגרו. השריעה לא הייתה עוד החוק המחייב במדינה, והמג'לה - קובץ דיני הממונות המבוסס על הדין המוסלמי - הוחלף בקוד האזרחי השווייצרי בשנת 1926. דיני העונשין האיטלקיים ודינים מסחריים גרמניים אומצו אף הם.

שחרור האישה קיבל דחיפה בעצם נישואיו של מוסטפא כמאל בשנת 1923 לאישה בשם לטיפה אושאקי, שהייתה בעלת חינוך מערבי. השניים התגרשו בשנת 1925. מספר חוקים עודדו שינוי זה בחברה המסורתית, ובשנת 1934 קיבלו הנשים את זכות הבחירה לפרלמנט, ואת הזכות להיבחר כנציגות לפרלמנט.

מוסטפא כמאל התייחס לתרבוש כסמל לפאודליזם ואסר את חבישתו. הוא לבש חליפה וכובע מערביים, והתעקש כי כל הטורקים ינהגו כמותו. הוא התנגד מאוד ללבישת רעלה על ידי נשים, ועודד את הנשים להתלבש באופן מערבי ולעבוד מחוץ לבית. בשנת 1928 הכריזה הממשלה כי הכתב הערבי יוחלף באלפבית טורקי, המבוסס על האלפבית הלטיני, שהיה קל יותר ללימוד וקל יותר להדפסה, והפך את הקריאה והכתיבה לשכיחות יותר. כל האזרחים מגיל 6 עד גיל 40 חויבו ללכת לבית הספר וללמוד את האלפבית החדש. השפה הטורקית "טוהרה" מניבים ערביים ופרסיים, ואלה הוחלפו במילים טורקיות.

מכיוון שעל פי החוק האסלאמי נאסרה הצגה ויזואלית של גוף האדם, פתח מוסטפא כמאל בתי ספר ללימוד אמנות לנשים ולגברים. הוא גם הסיר את האיסור האסלאמי על שתיית אלכוהול. באופן אישי נודע מוסטפא כחובב המשקה הטורקי "ראקי". בשנת 1934 חייב את כל הטורקים לקבל שם משפחה, כנהוג במערב. הפרלמנט החליט כי שם משפחתו של מוסטפא כמאל יהיה "אטאטורק" - אבי הטורקים.

רק דיקטטור חילוני עם אגרוף ברזל שמפרק את מוקדי השליטה של האיסלם ומוביל את המדינה למודרניזציה יכול לעשות שינוי במדינה מוסלמית.

וכל זה הלך קפוט עכשיו שארדואן התחיל להרוס את מה שאטאטורק בנה.

כל מי שהיווה סיכון על שלטון האיסלם בטורקיה הוכנס לכלא לכל החיים.

כל מי שמוציא מילה לא במקום מוחלף.

ובגלל הרוב המוסלמי שתמיד ישאר רוב, הסיכוי שטורקיה תחזור אי פעם לממשל לא מוסלמי הוא אפסי.

אם נדמה לך שאפשר לעשות אותו תהליך מודרניזציה ברשות הפלסטינית אתה הוזה.

אפילו תהליך הומניזציה אי אפשר לעשות שם.

מערכת החינוך והתקשורת ספוגות גזענות שינאה והאדרת מחבלים ומות קדושים, ומספיגים את זה בילדים מגיל 0.

כמעט בלתי אפשרי לשנות אדם אחד כזה, ואתה רוצה לשנות חברה שלמה של מיליונים?

דורות שספוגים בפרופורנדה בסגנון גבלס?

בחלומות הלילה!!!!

ככה בדיוק השמאל מאבד את השכל.

ונדמה לך שהצד הישראלי צריך התאמה כדי שיהיה ניתן לעשות שלום?

שטויות במיץ קוקוס.

אם ה"פלסטינים" היו באמת מוכנים לשלום היה כאן שלום תוך יום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@11010010110

פה אי אפשר לעשות מדינה כי יש מדינות אויב מסביב ולא אכפת להם מי אתה דתי יהודי

לא מדובר במדינה לאומית ,מדינה חופשית ללא לאום דת וכו

רוב יהודים חילונים ותראה כמה בעיות זה יוצר ,מילא היתה קהילה קטנה

אפשר לעמוד בנטל

וממשלה ממשיכה לתת למגזר הזה שלא רואה את כמדינה בכלל

מתעלמים מהחוקים

הממשלה שלנו רוצה רק להישאר בראש זה מה שמעניין אותה

שליטה >= כסף >> מוסר

ערבים זה גזע בעייתי יש להם נטייה חזקה לפחד והפחדה

ככה זה מה שמניע את הדרך שהם הולכים בה

זה כמו שגייקים אוהבים מד"ב ופחות דברים ראליסטים [ או משתעממים ]

האם ניתן לעשות משהו עם זה ? לא ממה שמוכר לנו כיום

יש ערבים טובים אבל שאר התפוחים מקלקלים אותם מהר

אם היה מדינה כזאת כל מי שרוצה לעבור ולחיות בחופשיות בדרך של שכל יוכל לעבור

ותן לאחרים להריב על שטויות - אבולוצייה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. צורת חשיבה פחות מעשית - בשבילך. אני רואה חשיבות בדברים האלה וכנראה גם אחרים שיש להם גישה דומה לשלי בתחומים שונים. אין כאן משהוא חוץ מהדעה האישית שלך vs שלי או אותם אחרים ובטח שלא ניתן לדבר כאן על טיפשות

2. העם הפלסטיני הוגדר על ידיי מנהיגי ערב בסביבות קום המדינה כדיי שיהיו אנשים בעלי "זכות שיבה" שניתן יהיה על ידיהם להתמקח על שטחים ממשינת (ובפרט, 100% משטחי מדינת ישראל). 65 שנה אחריי אנחנו נמצאים 2-3 דורות אחריי הזמנים ההם, כלומר נולדו 2 דורות של ילדים שבעל כורחם נולדו לתוך ה "מטוס החטוף" הזה. הדורות האלה אינם ירדנים, אינם מצרים, אינם סורים, הם עם בפני עצמו שההיסטוריה שלו התחילה בסביבות 1948. במידה והם יצליחו להשתחרר מהתפקיד "המיועד" שלהם (דלק לבולדוזר להשמדת ישראל) מדובר בבני אדם, ואם הם ישתחררו מזה ויבינו שמי ששאב אותם מהמיכל של הבולדוזר היה , הכול ישתנה לחלוטין. ברגע שיהיה לנו עם פלסטיני "חדש" ועם ישראלי "חדש" יהיה ניתן לדבר על פיתה וחומוס ולא בבית הלבן מול מצלמות, ובכלל יכול להיות שהם עוד ירצו איחוד איתנו

לתת שטחים לעם הפלסטיני של היום ? - אין לי יותר מידי בעיה אם לספח אליהם כמה גושי התיישבויות ערביים צפופים שנמצאים בצד שלנו. אבל יותר מזה - hell no. השמאל הקיצוני הוא בדיוק מה שאתה אומר "רוצה פתרונות מעשיים כאן ועכשו". רק שהוא חושב על פתרונות אחרים שלדעתם הם המעשיים. הבעיה שאני רואה אצל כולם היא ה "כאן ועכשו", ובשביל רווח אישי - ללחוץ ייים מול המצלמות

אני אומר - כאן ועכשו תאבטחו טוב את המחסומים שיש כרגע. תבינו שאף אחד מהצדדים פשוט לא מוכן לדברים הגדולים וצריך להכין אותם קודם, זה יקח זמן ומי שיתחיל את התהליך האמיתי (לשנות את העמים) יצתרך לעשות את זה בשקט ולא מול המצלמות. לא מתאים לפוליטיקאים - למה עם בחר בכאלה ???????

בצד שלהם יש "ניצני מרד". אנשים שמתחילים להבין. מה אנחנו בישראל יכלים לעשות איתם ? אוליי לדאוג להם בדרך כלשהיא. אוליי לתת להם לבנות ישובים משלהם בשטחים ולדאוג להם כי עכשו גם הרוב הפלסטיני וגם המתנחלים ינסו להיכנס בהם. אוליי לטפל בדרך סמויה בתהליכים פוליטיים שלהם ולפגוע בגופים קיצוניים כדיי לסלול לאחד "כזה" את הדרך לעלות למקום חשוב בשלטון

אני לא אומר שהדבר הזה יצליח ולא נותן מסגרת זמן. לדעתי זה משהוא ששווה להילחם בשבילו. אם אנחנו יכולים להשקיע משהוא כדיי לתת את הצד שלנו לזה (ושיראו מי תומך בהם) זה השקעה קטנה מול מה שאנחנו נרוויח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.

בצד שלהם יש "ניצני מרד". אנשים שמתחילים להבין. מה אנחנו בישראל יכלים לעשות איתם ? אוליי לדאוג להם בדרך כלשהיא. אוליי לתת להם לבנות ישובים משלהם בשטחים ולדאוג להם כי עכשו גם הרוב הפלסטיני וגם המתנחלים ינסו להיכנס בהם. אוליי לטפל בדרך סמויה בתהליכים פוליטיים שלהם ולפגוע בגופים קיצוניים כדיי לסלול לאחד "כזה" את הדרך לעלות למקום חשוב בשלטון

אם בשולי הר געש פעיל צומח קצת עשב, זה אומר שאפשר להפוך את הר הגעש לחורשת תפוחים?

המקום מלא בגזים שיחסלו כל נסיון לצמוח, שלא לדבר על כך שרוב השטח הוא אדמה מותכת.

אתה יודע מה קרה למי שדיבר?

נרצחו כולם.

מנהיגים, אנשי דת, סופרים, שחקנים, וסתם כאלו שדיברו יותר מדי.

נרצחו או הושתקו באיומים.

איפה נדמה לך שאתה חי?

מה נראה לך שקורה שם? דמוקרטיה? ערך חיי אדם? חופש הביטוי?

תתעורר.

אני לא אומר שהדבר הזה יצליח ולא נותן מסגרת זמן. לדעתי זה משהוא ששווה להילחם בשבילו. אם אנחנו יכולים להשקיע משהוא כדיי לתת את הצד שלנו לזה (ושיראו מי תומך בהם) זה השקעה קטנה מול מה שאנחנו נרוויח

מה נראה לך שעושים?

יותר ממה שעושים אי אפשר לעשות.

נותנים להם משאבים ותשתיות וסחורות.

אפילו לעזה אנחנו מספקים הכל, רק שלא יאשימו אותנו שרע להם בגללנו.

תמיד מוכנים לדבר ולהתחשב.

באף מקום אחר בעולם בכל ההיסטוריה של האנושות לא היתה קבוצת אנשים שניסתה לחסל קבוצה אחרת כמה פעמים, וממשיכה לשאוף ולחתור לכך, שמקבלת כל כך הרבה רגישות והתחשבות כמו שהפלסטינים מקבלים מאיתנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חושב שהם כל מיני יוצרים אמנים סופרים ? לא. מדובר על פני חוץ במי שנרה כמו חמאסניקים מן המניין אם רובים. אם הם יוכלו להקים רשת מחתרתית טובה יותר הם יוכלו בסוף לכוון את הרובים האלה על השלטונות שלהם וזה מה שאנחנו רוצים

היום נותנים להם מה שנקרא "תמיכה הומניטרית" - היא מתחלקת תיאורטית על כלל האוכלוסיה, מעשית מי שיושב שם על הברזים זה השלטונות. מה בדיוק עושה כדיי לזהות "נצני מרד" ולתמוך בהם נקודתית ? האם בישראל יש מספיק אנשים שחושבים על הכיוון הזה או שהרוב עדיין רבים על "לתת/לא לתת להם את השטחים" או משחרר להם רוצחים (שנמצאים באותו צד אם השלטונות) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...