מחפש HD-3TB בדגש על אמינות, ואם אפשר גם מהירות - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש HD-3TB בדגש על אמינות, ואם אפשר גם מהירות

Sting

Recommended Posts

שלום חבר'ה, אני מחפש ארד-דיסק של 3TB (אפשר להתפשר על 2 אם יש הבדל מהותי במבנה) הדגש הכי חשוב לי הוא אמינות מאחר והוא הולך להכיל המון מידע חשוב (כמובן שיהיו גיבויים פה ושם).

לפי ההמלצה בסטיקי

ST3000DM001 נראה לא רע אך יש לי ניסיון רע בעבר איתם, חשבתי על WD מאחר ויש לי ניסיון טוב איתם, כבר כמה שנים שלא נדפק לי אף ארד-דיסק שלהם.

בקיצור מה הכי מומלץ? ה ST3000DM001 עדיין בטופ?

נ.ב מה ההבדלים בסוגים של ה WD, לפי מה שהבנתי האיכותיים יותר הם ה RED וה BLACK? מה ההבדלים בניהם?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמינות היחידה היא גיבוי

אתה יכול אולי מבחינה סטטיסטית לבדוק מה קורה עם דגם,(תבדוק החזרות בחנויות כמו NEW EGG), אבל בבחינה פרטנית, כל פריט יכול ללכת לעולמו יום אחרי שחובר לחשמל.

אם צריכים אמינות, קודם כל עושים גיבויים. ושנית יוצרים RAID כל שהוא עם יתירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש למישהו תשובה? אני עדיין מתלבט בין ה ST3000DM001 של

Seagate

עם 3TB לבין WD BLACK

קראתי המון ביקורות רעות על

Seagate שארד-דיסקים שלהם מתו פתאום ומנגד ניסיון טוב של המון אנשים כולל שלי עם WD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

לי יש שני , בדיוק כאלה.. אחד פעיל 662 ימים והשני 621 ימים, הכל תקין איתם. לא היו בעיות אף פעם.

לא סקטורים פגומים, לא איטיות, לא רעשים.

עם זאת בעבר מתו לי 3 דיסקים של WD כשחשבתי שהם הכי טובים ואמינים וכו' וכו'. הם הכי אכזבו אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על סמך 3 משתמשים !!!

אם תשוטט קצת ברשת תראה אין ספור דיווחים על בעיות בארד-דיסקים של

Seagate, כמו כן יש את הידיעה הזאת שניתנה כאן בקישור באחת הידיעות באתר שעלתה לא מזמן.

https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-update-september-2014/

אז כמובן שאין 100% אבל אני כנראה גמרתי את היחסים שלי עם

Seagate.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההסטוריה שלי עם היא כדלקמן:

1) לפני כ6 שנים + כמה חודשים הרכבתי מחשב שולחני ושמתי בו שתי ברקודות 7200.11 - אלה עם הבאג הקטלני בקושחה שתוקן בהמשך - הST3500320AS והST3750330AS (בהתאמה 500GB ו750GB). המחשב הוא מחבש ראשי בשימוש יומיומי מאותה התקופה ועד היום, כך שהכוננים נטחנו לא מעט.

סטטוס: עדיין עובדים, אם כי בשניהם יש reallocated sectors ולכן הם עברו למחשב מאוד מאוד משני שמשתמשים בו במקרה הטוב פעם בכמה שבועות.

2) לפני 2-3 שנים רכשתי שתי ברקודות 7200.12.

סטטוס:

הST3500418AS 500GB עבד במשך כל תקופת החיים במחשב משני, ועדיין רץ ללא תקלות.

הST31000528AS 1TB החליף את ה7200.11 750GB ועבד במחשב הראשי, עד ששבק חיים לחלוטין לפני כמה חודשים. אמנם הצלחתי להעתיק מהכונן את כל המידע, אבל הוא נהיה לא אמין - לא מצליח לסיים את הLong test וחלק גדול מהזמן לא מזוהה אפילו בBIOS. אז פשוט זרקתי אותו.

3) הברקודות 7200.11 המקוריות במחשב הראשי שלי הוחלפו בברקודות החדשות - ST1000DM003 וST2000DM001 שהם 1TB ו2TB בהתאמה. לפי כל הנתונים אלה הכוננים הכי פחות אמינים של . נחיה ונראה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנסיון שלי עם ST3000DM001 של סיגייט+DT01ACA300 של תושיבה(היטאצ'י) היה עד כה ללא תקלות,כמו כן לפני הכל פרמוט איטי בעת הפרמוט הראשוני של ווינדוז 7+כתיבת אפסים לכל כונן(Stress Test)עוזרת לגלות סקטורים חלשים מההתחלה,שוב זו לא שיטה שתמיד עובדת ב100 אחוז,אבל זה תהליך העבודה כאשר אני קונה כונן חדש.

מעבר לגיבוי כמובן,אני משתמש במעקב סמארט הרציף של Crystaldisc info שמתממשק עם ווידג'ט של ווינדוז 7 (Drives Monitor),כך שתמיד אני יודע מה המצב(כפי שניתן הכי להיות בטוח עם נתוני סמארט שלא תמיד משקפים אם יש תקלה/חוזים פוטננציאל לתקלה) מבלי לפתוח את התוכנה.

ומעל כל זה השכבות הגנה גיבוי כל תקופת זמן+וחיבור לאל פסק גם למחשב וגם לכוננים קשיחים חיצוניים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...