מחשב וותיק נדלק וישר נכבה - עמוד 3 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב וותיק נדלק וישר נכבה

jaxx

Recommended Posts

ונחזור על השאלה : איזה ספק יש לך ?

(מי שהזכיר ABpower אינו ה OP, אין לנו עדיין שמץ איזה ספק יש ל OP)

הספק שיש לי הוא: AB Pwoer P4 500W Sata

כרטיס המסך שניסיתי להוסיף הוא GV-NX66256D

אבל מה זה משנה.

כרגע הבעיה הראשית היא המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

החזרת למעבד שהיה מחובר יותר משנתיים ללא משחת .

זו הסיבה לבעיה.

נקה את המשחה בעזרת חומר יעודי או כל ממס אחר (מהחלש לחזק: אלכוהול, מבוסס נפט, או אפילו אצטון - עדיף חלש) וצמר גפן או נייר טואלט. מרח משחה בשכבה דקה ואחידה והתקן את הגוף. מיד תקבל תוצאות טובות. אם אין לך משחה קפוץ לחנות המחשבים כלשהי עם המחשב וישימו לך, או קנה אחת בכמה עשרות שקלים לפרויקט ניקוי הבא. (אין דרך לסדר את זה בלי משחה)

משחת הקירור דואגת ליצור מגע מלא מיקרוסקופי בין השבב לקירור, אמנם 2 המשטחים ישרים אך אין באמן מגע אחיד בין 2 חלקי המתכת, הדרוש להעברת חום, על כן משחת הקירור משמשת כמעין טיח הממלא את החורים הקטנים ומעבירה את הטמפ' מהמעבד לקירור. כאשר המחה חדשה היא מתקשה כשהיא קרה ונהיית נוזלית כשהיא חמה וכך היית יכול גם לפרק ולהרכיב וזה היה עובד (אבל לא מומלץ) כאשר זמנה פג, היא נשארת קשה גם בחום ובעצם מייצרת רווח גדול יותר מהרגיל, בגלל זה הטמפ' הגבוהה.

בכל מקרה לביצועי תקינים מומלץ כל 2-3 שנים להחליף את המשחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שכשהיה לי פנטיום 4 חדש הייתי כל הזמן מנקה ומבריש אותו כמו מטורף ... הייתי אשכרה מוציא כל איזה שבוע את המעבד לגמרי ומבריש אפילו את הסוקט חחחחח (הפינים היו אז במעבד ולא בסוקט). בקיצור הייתי מחזיר את הקירור המקורי תמיד בלי משחה בכלל ולא היה בעיה להריץ בדיקות מאמץ מבחינת הטמפ'. זה היה 2.4 HT ולא הדור החם יותר שבא אחר כך ...

אבל בכל אופן. די מסובך האמת לשים את הקירור המקורי של למי שלא מכיר איך זה. הרכבתי כזה פעמיים ובאמת שזה לקח לי איזה חצי שעה בכל פעם . אתה חושב שתפסת הכל נכון ואז אתה מושך בכוח את הקירור ואתה מגלה שאפשר להרים את אחד הצדדים ...

בקיצור תקנה משחה כמובן, אבל תרכיב בסבלנות ותראה שאי אפשר להרים אותו בשום צד גם בכוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכן אמרתי שאם הוא ינקה את השאריות של המשחה הקודמת, שהיא לא רק משחה היא משהו מוזר כזה עם דבק שמגיע עם הקירור של , יכול להיות שהטמפרטורות יאפשרו עבודה קלה-בינונית עם המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, עדכון מצב:

מרחתי משחה טרמית בעדינות על כל המעבד, לפני כן ניקיתי את כל השאריות.

הרכבתי חזרה את גוף הקירור בדיוק לפי הספר.

הבעיה שאני מקבל את השגיאה הבאה וישר אחרי המחשב נכבה, ניסיתי להגיע לביוס אך גם ללא הואיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יכול לעבוד בלי ?

זה לא ימחק לי את ההגדרות בביוס אם אני מפעיל את זה ככה ?

תוציא את הסוללה בלוח ואת החשמל ל10 דקות ותנסה שוב... תנסה להדליק בלי הסוללה קודם
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...