סודני דקר שישה - למה אני, שדואג להתעדכן בחדשות כל צהריים וערב, מגלה על זה רק למחרת? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סודני דקר שישה - למה אני, שדואג להתעדכן בחדשות כל צהריים וערב, מגלה על זה רק למחרת?

vic07

Recommended Posts

תסתכל על זה בצורה אחרת,

האתר הוא חנות ששמה בחלון הראווה מה שיכניס כמה שיותר לקוחות

אתמול זה היה נושא הגז, שבוע שעבר יום הולדת לפרס ומחר זה יכול להיות (חו"ח) תאונת דרכים קטלנית.

כמו שהאתר חופשי לבחור מה הוא מציג בחלון הראווה (למרות שגם נושא הסודני היה בחלון עד שהגיע האייטם "החם" הבא)

אתה חופשי לבחור חנות אחרת ששמה נושאים שיותר קרובים לליבך בחלון הראווה.

אני אגב, לא הייתי רוצה לגלוש באתר ששם ידיעה על סודני שדקר אנשים (עם כמה שזה חמור) 24 שעות בתור הכותרת הראשית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 275
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המצב בארץ שערורייתי.

אנשים נדחפים לקיצוניות בגלל שדיבורים לא משנים שום דבר, וכל הכוח נמצא אצל חבורת מנותקים שגרים בסביון או במגדלי עזריאלי ואוכלים ארוחת צהריים עם טייקונים.

הממשלה והרשויות לא עושות מספיק.

בעיית המסתננים גודלת והזמן לא פועל לטובתינו.

אותם אנשים שגרים בסכנה ממשית בשכונות בהם מסתננים השתלטו, פשוט מופקרים ע"י הרשויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצפה שכל הזרים במדינה שכבר נמצאים כאן באופן לא חוקי יברחו מכאן. אם זה לא יקרה כשהם לא יוכלו לשכור דירה או לקבל טיפול רפואי, וגם לא כשהם לא יוכלו אפילו לקנות לחם במכולת, זה יקרה אם יתחילו לתפוס באופן אקראי מסתננים בלי קשר לגיל או מין, לגרור אותם לגינת לוינסקי ושם לרוצץ את ראשיהם באלות.

איך בדיוק הוצאה להורג של כל מי שעזר להכניס את אותו סודני מסוים תגרום לשאר הסודנים לברוח מפה? או שכבר שכחת את הצעתך המקורית? נראה שכן, כי עכשיו אתה מדבר על לרוצץ באלות (והפעם ללא כל דין ומשפט) את ראשיהם של סודנים אקראיים.

אז אתה באמת מתפלא למה בדיונים האחרונים שבהם אתה משתתף אתה יוצר פחות ופחות רושם של אדם חכם ויותר ויותר רושם של פסיכופת שאיבד צלם אנוש? תעצור שנייה ותסתכל במראה.

כפי שאתה וודאי מכיר אותי, אני לא מרבה להשתתף בדיונים פוליטיים/אידיאולוגיים/חברתיים פה בפורום. ומה שגרר אותי לדיון הזה הוא לא הנושא ספציפי אלא אתה. אתה רואה שאני בכוונה לא מדבר איתך לגופו של עניין ולא מנסה להציע פתרונות. אני מנסה לעזור לך לראות את עצמך מהצד. מה אכפת לי? אולי כי אני באמת מבין את התסכול העמוק מהמצב (בלי קשר לנושא הספציפי שהוא גורם התסכול) שיכול להביא אדם אינטיליגנטי ומשכיל לחשוב ולהתבטא כמוך. אולי משום שהייתי במצב כזה וראיתי אחרים במצב כזה והבנתי שגישה כזו לא תביא אותך רחוק. היא לא תגרום לאף אחד לקחת אותך ברצינות ולהיפך - תגרום למרבית האנשים לפסול אותך מראש גם כאשר חלק מרעיונותיך יכולים להיות חיוביים ביותר.

כל יום שאתה מתעורר בגישה כזו לחיים - מלאת שנאה - אתה מבזבז את הבריאות שלך והעצבים שלך לריק. ואתה לא משנה את העולם שלך לטובה. האם נקטת פעולות כלשהן לתיקון המצב או המצבים הבעייתיים שאתה רואה בחברתנו או שאתה רק פורק תסכול בפורום? תחשוב על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודה לך על כוונתך, ותאמין לי שחשבתי על זה. אני יודע שאני מצטייר כפסיכופט. אני אכן מתוסכל מהמציאות, ואני חושב שהמציאות הכוללת הגיעה לרמה בה צעדים קטנים ו"הומאניים" פשוט לא יפתרו את הבעיות הקיימות. הרבה שינויים בחברה האנושית לאורך ההסטוריה היו הדרגתיים. חלקם צלחו. חלקם צלחו מאוחר מדי עבור חלק מהמעורבים. רוב הבעיות האמיתיות נפתרו ולו חלקית רק באמצעות אלימות קיצונית - מהפכה שכללה חיסול סממני השלטון הישן.

אני מבין את הבעייתיות שבלקחת את דברי ברצינות עקב קיצוניותם. אתה מציג את זה כאילו מדובר בבעיה שלי. מנקודת המבט שלי, הבעיה היא דווקא בך - בכל אותם אנשים טובים שמסרבים לנקוט באמצעים קיצוניים אפילו כאשר זה מוצדק מכורח הנסיבות. מצפון הוא תכונה אנושית נפלאה, אך בו בזמן הוא גורם לכך שאנשים יסרבו לעשות את הנדרש בעוד שחורשי רעתם לא מוגבלים באופן דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הנה פתרון ספציפי למצב הנ"ל - קנס של חצי מיליון שקל לכל מי שנתפס מעסיק מסתנן. תוך שבוע מתחילת האכיפה אף אחד לא מעסיק אותם, תוך 3 חודשים השמועה מגיעה למדינות שלהם ואנשים מפסיקים לבוא, שנה-שנתיים ומי שכאן עוזב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מאלו שבורחים מאחריות לרצח עם אותו הם ביצעו או מעודדים כלכלית ע"י גורמים איסלאמיים, אתה מתכוון. או אלו שמתכוונים להסתמך על כישורי הגניבה שלהם ומעדיפים ליישם אותם היכן שיש מה לגנוב בשפע בהבדל מסודן, והיכן שלא יכרתו להם את הידיים אם הם ייתפסו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

... שתדרוש המון משאבים ותפעל בהצלחה מוגבלת.

הנה משהו פשוט שאתה והרבה אחרים לא מבינים: אם אוכלוסיה X רוצה להגיע למדינה שלך, היא תגיע. שים גדר? 60% עדיין יגיעו. שים בנוסף לכך שדה מוקשים? 30% עדיין יגיעו. גרש בנוסף לכך כל מסתנן שתתפוס? עדיין 30% יגיעו, ואולי 10% יגורשו בחזרה... ובכל מקרה המספר יהיה גדול מנשוא.

רוצה שלא יגיע אף אחד? תדאג שהם לא ירצו להגיע. זה יקרה או כשהמדינה שלנו תהפוך כולה למחורבנת בדיוק כמו שלהם, או כאשר היא תהפוך למחורבנת במיוחד עבורם הרבה יותר משלהם. מסתנן שמוחזר למדינתו ומספר "אותי תפסו וסילקו, אבל שמעתי שיוסוף ומוחמד הסתדרו לא רע, חיים טוב מגניבת אופניים, אני חושב לנסות עוד מעט שוב" לא ישיג את אותו האפקט כמו מסתנן שמוחזר לארצו ומספר "אותי רק סילקו כי היה לי מזל, אבל את יוסוף ומוחמד [צונזר] מול עיני" - במקום הסוגריים, הכניסו סצנה מהslasher החביב עליכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להקים מפעל בבית כלא שמיועד למסתננים.

שם הם יקבלו קרש, דלי, שני פרוסות לחם, וספל מים.

בתמורה לעבודה הם יקבלו משכורת זעומה שתאפשר להם לקנות שיפור תנאים מינימלי של מזרון, שמיכה, סוודר, ממרח ללחם, ותפוח.

בסוף מעצר של שלוש שנים, אחרי שהחזירו חלק מההוצאות שהמדינה ביזבזה בגללם, הם ישוחררו למדינת אויב כמו סוריה, שתשמח ותשנא(כי הם חלוקים בינהם) לקבל בשר תותחים חדש.

הדבר יגרור פרסום אדיר בתקשורת העולמית, ויבטיח שלא יגיעו לכאן עוד מסתננים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם באמת חושבים שהמשלה האימפוטנטית הזאת מסוגלת למהלכים כאלה? אפילו ויאגרה לא תעזור כאן. הפתרון היחיד כאן הוא להחליף את המאהבים שלנו בכנסת, אבל בגלל שעם סובל מתסמונת האישה המוכה נתקע עם האימפוטנט המכה.

מישהו מכיר טיפול זוגיות לאומי, רצוי מאוד במחיר זול? בכל זאת הוא כבר בזבז יותר ממה שיש לו, והיא קורעת את התחת בעבודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מצב שזאת אסטרגיה להישאר בארץ כי ככה הוא יכלא פה ובסופו של דבר יקבל אזרחות אחרי מספר שנים.

המדינה בקריסה מערכות המשפט והמשטרה פשוט לא עובדות בגלל חוסר אמצעים ועומס יתר , אם הדברים האלו לא יטפלו המצב פה רק ילך ויחריף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הבעיות האמיתיות נפתרו ולו חלקית רק באמצעות אלימות קיצונית - מהפכה שכללה חיסול סממני השלטון הישן.

ויצרה הרבה בעיות אחרות. כשאתה חושב על אותן מהפכות אלימות שחיסלו את השלטון הישן (דוגמאות לא חסר) - האם לטווח הארוך הן באמת יצרו משהו טוב? האם הן היטיבו אפילו עם אלה שבאו לכאורה להיטיב עימם?

האם המצב ברוסיה שחיסלה באלימות את שלטון הצאר היה אז ועכשיו טוב יותר מהמצב לדוגמה בבריטניה (ובמדינות מערב אירופה רבות), שבהן יש מלכים גם היום, רק שהם לא שולטים והסמכות עברה לעם בהדרגה ובלי מהפיכות?

מנקודת המבט שלי, הבעיה היא דווקא בך - בכל אותם אנשים טובים שמסרבים לנקוט באמצעים קיצוניים אפילו כאשר זה מוצדק מכורח הנסיבות. מצפון הוא תכונה אנושית נפלאה, אך בו בזמן הוא גורם לכך שאנשים יסרבו לעשות את הנדרש בעוד שחורשי רעתם לא מוגבלים באופן דומה.

זה לא רק מצפון, אלא גם חמלה. עוד תכונה אנושית נפלאה, שיש בה גם דברים שליליים - לפעמים אנו לא שולטים בה והיא מופנית לאנשים רעים שאינם ראויים לה. ובכל זאת זה המצב.

איזה כיף היה לו יכולנו לבטל את כל הרגשות הטובים האלה שמגבילים אותנו ביכולתנו להילחם ברשע ללא פשרות. הבעיה היא שזה מקרה קלאסי של מלכוד 22. כי הרגשות הטובים האלה הם אלה שמגדירים אותנו, האנשים ה"טובים" בתור מי שאנו. בלעדיהם, היינו אנשים אחרים. בלעדיהם, לא היו לנו גם אותם קווי מוסר שמנחים אותנו בתפיסתנו של מה טוב ומה רע ומה הבעיה שצריך להילחם בה.

אחד הדברים הקשים ביותר הוא לדעת איפה הגבול עובר. הוא מאוד לא ברור. אני לא אתיימר לטעון שאני יודע איפה בדיוק הוא עובר בכל מצב. אני יודע שהגישה הפציפיסטית (לא נעשה כלום, רק נחנך לאי-אלימות והבעיה תיפטר מעצמה) היא מעבר לגבול. אני יודע שהגישה שאתה מטיף אליה כאן (נרוצץ באלות כל מסתנן שחודר לשטחנו) היא מעבר לגבול האחר.

עוד מילה אחת על מהפיכות. מי שבסופו של דבר תופס את השלטון במהפיכות אלימות הוא לא האנשים הטובים. הוא האנשים האלימים, אותם "חורשי רעה שלא מוגבלים ע"י המצפון". זה טיבו של עולם, ואתה תמים אם אתה חושב שזה לא יקרה. אולי אתה לא נותן את דעתך על כך, אבל בתור אחד שמגדיר את עצמו כאדם טוב (כמו שאני בטוח שאתה מגדיר את עצמך), תחשוב האם בסופו של דבר מהפיכה אלימה תהיה לטובתך בטווח הארוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל על זה בצורה אחרת,

האתר הוא חנות ששמה בחלון הראווה מה שיכניס כמה שיותר לקוחות

אתמול זה היה נושא הגז, שבוע שעבר יום הולדת לפרס ומחר זה יכול להיות (חו"ח) תאונת דרכים קטלנית.

כמו שהאתר חופשי לבחור מה הוא מציג בחלון הראווה (למרות שגם נושא הסודני היה בחלון עד שהגיע האייטם "החם" הבא)

אתה חופשי לבחור חנות אחרת ששמה נושאים שיותר קרובים לליבך בחלון הראווה.

אני מסרב להאמין שכותרת תג-מחיר על ריסוס ספריי אשר היתה במשך יממה וחצי הכותרת הראשית ב YNET, מכניסה יותר "לקוחות" לאתר מאשר הנושא המדובר.

יש כאן אג'נדה פוליטית שהיא הרבה מעבר לשיקולים כלכליים נטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...