האם לוחות אם של אינטל פחות טובים כמו Gigabyte ? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לוחות אם של אינטל פחות טובים כמו Gigabyte ?

KingRyu

Recommended Posts

אסוס לדעתי אמינים לא פחות ואפילו יותר מGB בלוחות הבינונייים-יקרים.

היו לי כמה לוחות שעברו התעללות ואף פעם לא מת לי לוח שלהם (חוץ מ945G מסריח לפני שש שנים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יום אחד מדליקים את המחשב, מאווררים מסתובבים, לוח לא מצפצף, אין שמץ למה. הגיעו אליי הרבה יותר מידי לוחות שלהם (משתמשים שונים, דגמים שונים, זמנים שונים) אם התקלה הזאת - הרבה יותר מהחלק היחסי שלהם במחשבים בכללי, ברמות לא סבירות בעליל. כיאלו, פאק, לוחות של Elite Group לא נדפקים כל כך הרבה למרות שהם דיי נפוצים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה לא נתקלת בהרבה לוחות אם של בתקופת הפנטיום 4

ביוסים מחרידים

מאבדים הגדרות כל הזמן

עם תופעות כמו Overclocking Failed Press F1 to continue ועוד

לכל חברה יש דגם מוצלח יותר ודגם פחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה לא נתקלת בהרבה לוחות אם של בתקופת הפנטיום 4

ביוסים מחרידים

מאבדים הגדרות כל הזמן

עם תופעות כמו Overclocking Failed Press F1 to continue ועוד

דווקא יש לי אחד כזה (אני מודה שרק אחד - הP4P800-E). אמנם ב6 שנים שהוא עבד אצלי נתקלתי פעם או פעמיים בתופעה שאתה מתאר (יכול להיות שגם בגלל סוללת חלשה שמעולם לא החלפתי), אבל מבחינתי זה פחות חשוב מזה שהלוח עבד 6 שנים על מחשב ראשי (לפני שהתפגר), ושהBIOS שלו נוח ועשיר בהגדרות (בחלק מהגיגהבייטים אין אפילו אופציה של numlock בBIOS), ושהחיבורים שעל הלוח לא מתפרקים אם מושכים אותם חזק מידי, ויותר חשוב שהלוח לא מת טוטאלית אחרי שעתיים עבודה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר את הSE. הוא לוח חמוד ביותר.

גם P4P800 רגילים מתו בכמויות, וגם רוויזיות מסוימות של ה-E.

גם ה-E שלי מת בסופו של דבר (אם כי זה היה בלאי סביר).

מה לעשות שהלוח היחיד אצלי שמת מה שהייתי מגדיר "מוות בלתי סביר בטרם עת" היה של גיגהבייט.

בגלל זה אמרתי שאם נתחיל לספור לוחות מתים, לא נצא מזה.

חלק מהבעיות היו בכלל קשורות לרוויזיות של הצ'יפסט ולא ליצרן הלוח. הלוחות של אסוס היו ועדיין מאוד פופולריים, אז גם מחיפוש ברשת תמצא יותר דיווחים על אסוסים מתים מאשר מותגים פחות נפוצים (כמו , DFI).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי כיום כל הלוחות האם מאוד אמינים

להגיד ש או גיגיהבייט רעים זה ממש לא נכון!

מה שכן, לא רואה שום סיבה בעולם לקנות לוח אינטל, אלא אם אתה יצרן כמו DELL או משהו שקונה אך ורק במטרה שהמחשב ישמש איזה שרת עבודה, איכפת לך רק מאמינות ואין לך שום צורך שהוא בכל מיני תוספות כמו קירור טוב יותר, SLI, כרטיס קול טוב ועוד ועוד.

- - - תגובה אוחדה: - - -

לדעתי כיום כל הלוחות האם מאוד אמינים

להגיד ש או גיגיהבייט רעים זה ממש לא נכון!

מה שכן, לא רואה שום סיבה בעולם לקנות לוח אינטל, אלא אם אתה יצרן כמו או משהו שקונה אך ורק במטרה שהמחשב ישמש איזה שרת עבודה, איכפת לך רק מאמינות ואין לך שום צורך שהוא בכל מיני תוספות כמו קירור טוב יותר, , כרטיס קול טוב ועוד ועוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעת פעם על לוח של או DELL? אם יוצא לך להיתקל במחשב מותג, תבדוק איזה לוח יש בפנים. הם בד"כ משתמשים בלוחות OEM של אחת היצרניות הידועות. חברת צד שלישי כלשהי יכולה לבחור "לתכנן" לוח (במובן של לבחור בדיוק את התכונות שהוא יכיל), אבל היא תפנה ליצרנית לצורך הביצוע, ולא תמתג את הלוח על שמה (כי בשביל מה, זה נמכר בתוך המחשב ואף אחד לא רואה את זה - אין משמעות למיתוג).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשבים של DELL (שיצא לי להכיר - 745/755 ודומיהם) מכילים לוח דיי שונה מלוחות ריטייל של החברות השונות (מעבר לזה שהוא BTX, הוא שונה למשל מה BTXים של HP ו IBM שבמבט עליהם ניתן לזהות מי תיכנן אותם), כך שנראה שאת התכנון הם עושים לפחות חלקית לבד

מחשבים של Lenovo הם למיטב ידיעתי Foxconn. כשהם עדיין היו IBM (דור הפנטיום 4 של ThinkCenter) היו לוחות של Foxconn, Intel ו MSI, כשחלק מהם אם התערבות בתכנון מצד IBM וחלק "תכנון סטוק" של החברות. יש לציין שכבר אז היה ניתן לראות בלי להתאמץ את ההבדלים באיכות (ואחריי כמה שנים גם להשוות סטטיסטיקות של קבלים מתפוצצים)

מחשבים של HP הם (יש מדבקה HP engineering, אבל רואים שהם לא שינו בלוח הרבה בהשוואה לתכנון סטוק של ASUS), וכן, גם הם מתים הרבה בדיוק באותה "מיתת נשיקה" כמו לוחות ריטייל של . וזה בשונה מ Lenovo ו שבהם לא נתקלתי בדבר כזה

ו EAD, לא רואה סיבה לקנות לוח אינטל ? אני לא רואה סיבה שלא. הם לוחות מעולים, חוץ אוליי מזה שאין לך שליטה על וכו'. אבל מה, אני גם לא רואה סיבה לעשות .... מחשב שעובד במהירות סטוק אם מפרט מאוזן עובד טוב ובעיקר יציב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...