מה הדרך הכי טובה לחמם HeatShrink? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה הדרך הכי טובה לחמם HeatShrink?

card

Recommended Posts

שלום

כשמשתמשים בלהבה, למשל ממצית, אז אם זה נמשך יותר מכמה שניות קצרות, זה יכול להתחיל להמיס את הבידוד של החוט שבפנים.

האם יש דרך יותר טובה לחמם HeatShrink כדי שיתכווץ טוב?

שמעתי פעם על פן, האם עם פן אין את הבעיה המדוברת?

אודה לכם על כל רעיון

תודה

card

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 109
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הטמפ' של פן לשיער היא נמוכה לכן התהליך מאוד ארוך.

קנה אקדח חום מקצועי בעל אפשרות לוויסות טמפ' וספיקה. שים לב לרכוש פן עם מספר ראשים מתחליפים.

זו השיטה הנכונה והממולצת.

http://www.aristock.co.il/products/116835/אקדח-חום-מקצועי-ZICO-2000W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבת הרבה דברים על הבלאוור, אך בסופם נתת לינק למשהו שאין בו אפילו אחד מהם... זה כמובן מספיק למשתמש הביתי, אך חשוב לציין שבלאוור מקצועי מיצרן מוכר עם כל מה שאמרת יעלה פי שנים לפחות http://www.hlt.co.il/products/index/6144

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, יקר מאד.

(בהתחשב בשימוש ובתדירות שרוב האנשים ישתמשו בזה)

זה מיועד בעיקר לאנשים שממש צריכים את זה שוטף בעבודה/עסק.

אגב

מבין ה-HeatShrinks, האם יש סוג שהוא עדיף על פני האחר?

למשל,

שמתי לב לתופעה, שה-HeatShrink השחור, אחרי שמחממים אותו, הוא מוציא קצת "פחם" כשנוגעים בו.

עם השקוף זה עוד לא קרה לי..

אני חושב שפשוט לא אקנה יותר את השחור..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרך הנכונה והטובה היא באמצעות אקדח אוויר חם.

לא נראה לי שאתה צריך אקדח אוויר חם עם ווסות טמפרטורה כמו הלינק שנתנו פה. יספיק לך גם אקדח חום ללא ווסות, שהוא זול בהרבה.

שים את השרוול המתכווץ במרחק של כשני ס"מ מיציאת האוויר והקפד לסובב את השרוול כך שהכיווץ יתבצע בבת אחת מכל הצדדים.

שרוול מתכווץ לא אמור להוציא שום דבר כשאתה מכווץ אותו. לא השחור ולא השקוף, אם הוא מוציא שים בפח וחפש אחד באיכות טובה יותר.

נדב נרקיס - אבדור חלת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השתמשתי בפן עד שקניתי מכשיר כזה:

http://www.ebay.com/itm/ATTEN-AT-858D-SMD-Hot-Air-Rework-Station-Solder-220V-/180883018455?pt=LH_DefaultDomain_100&hash=item2a1d77d2d7&vxp=mtr

שמיועד להלחמות. כשהוא הגיע הבנתי שלהלחמות זה ממש לא המכשיר שאני מחפש. ומאז הוא מקווץ שרינקים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שיצא לי להכיר השרוול השחור מוציא פחם אם אתה מחמם אותו יותר מידי, כלומר אם אתה שרף אותו ם המצית מקרוב מיי או נוגע בו אם המלחם

מצית ממרחק סביר - כן, חוץ מבעיה כזאת שנתקלתי בה כמה פעמים (אבל תהיה בעיה דומה גם לבלאוור אם אין לך ראש דק מאוד) : בחוטי חשמל מסוימים (נתקלתי בזה הרבה בחוטים פנימיים של וכו) הבידוד מתעוות ונמס בטמפ' יותר נמוכה מהטמפ' שהשרינק מתכווץ - צריך לחמם נקודתית רק את השרינק כדיי שלא יקרה מצב שעד שהשרינק זז נשאר לך רק חוט נחושת....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השתמשתי בפן עד שקניתי מכשיר כזה:

http://www.ebay.com/itm/ATTEN-AT-858D-SMD-Hot-Air-Rework-Station-Solder-220V-/180883018455?pt=LH_DefaultDomain_100&hash=item2a1d77d2d7&vxp=mtr

שמיועד להלחמות. כשהוא הגיע הבנתי שלהלחמות זה ממש לא המכשיר שאני מחפש. ומאז הוא מקווץ שרינקים..

חחחח :)

אז יש לך מכשיר ייעודי לשרינקים :)

לגבי כל הטיפים האחרים: תודה..

העפתי את השחור, - הוא נוטה דיי בקלות להוציא "פחם", גם בלי חימום יתר.

אני אמשיך עם השקוף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי חימום יתר לא קרו לי בעיות אם השחור... לפחות לא אם לא רציתי ממנו יותר מידי (כמו לכופף אותו בזוויות חדות בזמן שהוא חם, למשל בחיבור מנורות במסך LCD, אם עושים קצת יותר מידי הוא נקרע)

יכול להיות שהשרוול הספציפי שיש לך לא איכותי או משהוא, ובכל מקרה אתה יכול להשתמש איתו לדברים שהוא לא נוגע בכלום כמו בחיווט בתוך תקע וכו (רק תבדוק שה לא מוליך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודע מה אתה צודק.

עשיתי עכשיו ניסוי קטן עם השקוף,

מתברר שהשקוף ישנה קצת את הצבע שלו משקוף לשחור, אם הוא נמצא ממש בתוך הלהבה.

כל עוד המרחק בין הלהבה ל-HeatShrink היא חצי ס"מ ומעלה, אז זה בסדר, וזה מתכווץ יפה מאד - אין צורך שזה יהיה בתוך הלהבה. כמו ש-ModChiP כתב.

פן זו הדרך הכי בטוחה לדעתי הבעיה היחידה איתה שזה קצת איטי

אם לוקחים פן ושמים אותו על הטמפרטורה הגבוהה שלו,

כמה זמן זה יכול לקחת כך?

(ממה שניסיתם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...