מחשבות על קנייה של מקלדת מכאנית - עמוד 2 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבות על קנייה של מקלדת מכאנית

NRT

Recommended Posts

החומים גם מרעישים, מבחינת רעש הם מקום שני, הכי מרעישים הם הכחולים, אחריהם הם החומים ואחר כך האדומים והשחורים בסוף..

אני החלפתי לשחורים והוספתי גם אורינגים ככה שזה בכלל שקט חרישי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עוד לא נתקלתי במקלדת מכנית אחת בארץ שעונה על הדרישות שלי.

הייתי מצפה שהרבה אנשים ירצו מקלדת עם מקשים חומים, ללא מקשים משמאל לCTRL(כי זה מבלבל בזמן משחק כשממקמים יד מחדש), ועם מקשי ניגון מדיה יעודיים(אני מאוד נהנה לשים PLAYLIST ענק בSHUFFLE ולהעביר תוך רגע את הקטעים שלא בא לי לשמוע באותו רגע).

אני לא מבין מה מפריע לך במקלדת שיש בה מקשי מדיה כמקשי פונקציה על לחצני ה-F בחלק העליון של המקלדת ולא מקשים נפרדים? הסיכוי שתמצא כזו מאוד נמוך וחבל...

כמו כן, אני גם לא מבין מה הסיפור של עם MX Red... למה להגביל לסוג אחד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת זה בכלל לא מבלבל אותי בזמן משחק כשיש עוד מקשים משמאל ל-CTRL.

כשאתה מקליד עיוור לגמרי, ומבסס את תחושת המיקום שלך על פי מגע ואינסטינקטים, ואז מרים את היד לאיזור אחר או מחוץ מלמקלדת ומחזיר אותה, איך אתה יודע שהגעת למקום הנכון ומיד חוזר לאקשן?

הדרך הכי מהירה להתמקם מחדש היא על פי שורת המקשים בקצה השמאלי.

כשמוסיפים עוד שורת מקשים משמאלם, ישנם טעויות כשאתה מרגיש את המקשים אתה לא בטוח אם אתה בקצה הישן או בקצה החדש.

ואז אתה צריך לבזבז זמן לעשות בדיקה נוספת כדי להיות בטוח.

הבדיקה/תחושת מיקום הזאת היא כמו טבע שני בשבילי, ומתחזקת/מתחדדת 25 שנה.

אני לא מאלו שלא מסוגלים להתרגל למשהו חדש או להמציא שיטות חדשות.

אבל למה ללכת נגד טבע שעובד באופן מושלם מבחינת דיוק ומהירות בכל המקלדות בעולם? (חוץ ממקלדות הגיימינג שהמציאו דרדסים שחשבו שמקשים בצד שמאל זה רעיון טוב)

תתפלא כמה אנשים בעולם משתמשים בדיוק באותה השיטה.

ורובם מעולם לא חשבו על כך, הם פשוט עושים זאת כי זה טבעי.

אני לא מבין מה מפריע לך במקלדת שיש בה מקשי מדיה כמקשי פונקציה על לחצני ה-F בחלק העליון של המקלדת ולא מקשים נפרדים? הסיכוי שתמצא כזו מאוד נמוך וחבל...

כי אני לא רוצה להפעיל ולבטל את מקשי הF כל הזמן, לבזבז זמן, ולהיות בחוסר וודאות לגבי מצב שורת הכפתורים.

מה גם שאני עושה שימוש מרובה במקשי המדיה תוך כדי משחק.

לפעמים ברגעים קריטים.

עובדה שהמקלדות המכניות של כן שילבו מקשי מדיה יעודיים.

כשאתה מייצר מקלדת לגיימרים צריך לקחת בחשבון את כל הצרכים.

לא חוכמה לתכנן מקלדת סטטוס קוו מינימלית.

גם לא חוכמה להוסיף כפתורים ללא מחשבה על מיקומם והדרך בה הם עלולים להשפיע על המשתמשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבת על זה שיש מרווח בין המקשים השמאליים למקשי האופציה m1,m2. וכולי...

[ATTACH]2756[/ATTACH]

יש גם מרווח בין מקשי הM למרחב הכלום באוויר.

יש לי בבית מקלדת גיימינג של לוגיטק עם מקשי מקרו בצד שמאל.

גם אני וגם אחרים ששיחקו בה עשו טעויות ברגעים קריטים וקיללו אותם.

ברור לי שאפשר להתרגל למרחב שונה, ולהתאמן על טכניקת גישוש שונה כדי להשיג וודאות ודיוק(כי עשיתי זאת).

ואולי גם אפשרי להשיג את אותה המהירות.

אבל זה עדיין יתנגש עם השיטה המוטמעת ממקלדות אחרות, ומדי פעם עלול להוביל לטעות ברגעים קריטים.

אינסטינקטים ורפלקסים הם דבר חזק.

עדיף לשחות בכיוון הזרם, ולא כנגדו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה עונה בלי לקרוא? הוא אמר שהם אמורות להגיע בקרוב.

כנראה פספסתי\לא שמתי לב, אפשר להעיר את תשומת ליבי גם בלי ההערה הלא מוצלחת שלך.

בכל מקרה לעניין.. לפי הבנתי ההתנגדות של החומים והאדומים היא מאוד דומה פרט לפידבק של החום.

נראה לי שסוויצ'ים שחורים מספקים את תחושת ההתנגדות הכי טובה, השאלה היא עד כמה זה מעייף בכתיבה לפרק זמן ממושך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה פספסתי\לא שמתי לב, אפשר להעיר את תשומת ליבי גם בלי ההערה הלא מוצלחת שלך.

בכל מקרה לעניין.. לפי הבנתי ההתנגדות של החומים והאדומים היא מאוד דומה פרט לפידבק של החום.

נראה לי שסוויצ'ים שחורים מספקים את תחושת ההתנגדות הכי טובה, השאלה היא עד כמה זה מעייף בכתיבה לפרק זמן ממושך.

אם אנשים מדווחים על כאבים ועייפות באצבעות אחרי שעה רצופה של משחקים אז אני יכול רק לתאר לעצמי איזה מעייף זה אחרי פרק זמן ממושך של כתיבה

אבל שימו לב שCorsair עשו את המקלדת הכי חכמה , בk90 אם עשו את המקשי מדיה בצד שמאל יותר נמוכים מהמקשים הרגילים ככה שלא יווצר בלבול כמו שקורה בדרך כלל ( הייתי פעם באינטרנט קפה והיה שם מקלדת g105 ועשיתי כל כך הרבה Miss clicks ונהרגתי כ"כ הרבה שרציתי לשבור את המקלדת לחתיכות , ותאמינו לי , אני לא היחידי )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנמכת מקשים היא שיטה לא חדשה, שהרבה מעצבי מקלדות השכילו לעשות בכפתורים נוספים.

ולא רק במקלדות גיימינג.

במקלדת מיקרוסופט האלחוטית שלי יש 4 כפתורים מונמכים משמאל לCTRL, ואין לי איתם שום בעיה.

הם גם שטוחים וגם מונמכים.

צורתם ומיקומם אינם מקבילים.

לא סתם CORSAIR מציעים גם מקשי מדיה יעודיים, וגם הנמכת כפתורי מקרו.

מישהו אצלם אשכרה משתמש במקלדות והגיע לאותם מסקנות שאני הגעתי.

הרבה אנשים מניחים שהמוצרים של חברות גדולות מתוכננים ע"י מומחים גדולים החושבים על כל האספקטים.

האמת היא שהאחראים לתכנון ברוב המקרים אינם סוג האנשים שישתמשו בהם ולכן מחשבתם לוקה בחוסר הבנה.

במקרה הטוב הם לא מבינים את המשתמשים עד הסוף, ובמקרה הרע הם סתם מעתיקים תכנון שקיים בשוק ללא מחשבה.

כשמסתכלים על ההיצע אפשר לראות שרוב החברות לא מנסות לחדש שום דבר.

וגם אלו שמוסיפים פונקציות בדרך כלל מעתיקים מעיצוב של מישהו אחר.

וכך יוצא שמהנדס אחד לא חכם במיוחד, אחראי לגל ענק של מוצרים לקויים.

http://www.pccasegear.com/index.php?main_page=index&cPath=113_1276

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, אני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל אבל כמות האי-דיוקים בדיון הזה היא בהחלט מרשימה.

במקום לספק מידע שימושי אתם עסוקים בסיווגים מלאכותים ובהנצחת מיתוסים וסטיגמות על סוגי הסוויצ'ים השונים וזה פשוט חבל.

מי שמגיע במקרה לדיון הזה ומתעניין במקלדת מכניות, מוטב שייקח את הדברים שנאמרו כאן בערבון מוגבל מאוד, בעיקר בכל מה שקשור ל"ייעוד" של סוויץ' מסוים לשימושים מסוימים (רמז: כל הסוויצ'ים מתאימים לכל השימושים, העדפת סוג סוויץ' אחד על פני אחר היא עניין אישי לגמרי ולא עניין של ייעוד) ו"להתנגדויות" של הסוויצ'ים (רמז: כחולים, חומים ואדומים משתמשים כולם באותו קפיץ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוסר דיוק היחידי שהיה לי זה בשימוש במילה "התנגדות" כדי לתאר את הפידבק של נקודת הלחיצה בBROWN שאין בRED.

פשוט לא מצאתי מילה מתאימה.

המקשים הם אותם מקשים, עם שינויים בקפיצים, ובמנגנון הנעילה של המגעים.

אבל למי איכפת שהפלסטיק אותו דבר?

הפלסטיק לא עושה את המקש.

המנגנון קפיץ/נעילה עושה את המקש.

attachment.php?attachmentid=197801&stc=1&d=1298910971

attachment.php?attachmentid=197803&stc=1&d=1298910971

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Luxurious

תודה על קבלת הפנים.

לא אמרתי שכל הסוויצ'ים משתמשים באותו סוג קפיץ, רק ציינתי שהכחולים, חומים ואדומים משתמשים באותו סוג קפיץ, כלומר בקפיץ בעל התנגדות זהה.

בסך הכל המנגנון הבסיסי של כל הסוויצ'ים זהה. מדובר על מקש שנלחץ כנגד קפיץ, כאשר המשוב הפיזי בנוי ישירות לתוך גוף הסוויץ' (זה שצבוע בצבע שמייצג את סוג הסוויץ') והקליק נמבוסס על לוחית מתכת שבנויה, בערך, סביבו.

את סוגי הסוויצ'ים ניתן לחלק לשלושה סוגים:

1) מושב פיזי + קליק: כגון הכחולים והירוקים.

2) משוב פיזי: כגון חומים ולבנים/שקופים (כאן גם המקום לציין שהמשוב הפיזי שלהם קטן משמעותית מזה של אלה מקטגוריה מספר 1).

3) לינארים, כלומר אין משוב פיזי ואין קליק: כגון האדומים והשחורים.

הערה: בקליק הכוונה לקליק המתכתי האופייני שמשמיע הסוויץ', במשוב פיזי הכוונה היא לאותה נקודה בערך באמצע מהלך הסוויץ' (נקודת ההפעלה) שבה ניתן להרגיש כאילו המקש נלחץ, אם כי ניתן להמשיך וללחוץ אותו עד לסוף מהלכו שזה מה שקורה בפועל ברוב המקרים ממילא.

כל סוגי הסוויצ'ים המבוססים על המנגנון Cherry MX (כי גם יש סוויצ'ים מסוגים נוספים) מבוססים על שילוב כלשהו בין קפיץ בעל התנגדות מסוימת ומנגנון בעל מאפיינים מסוימים (קליק, משוב פיזי, לינארי). בעקרון כשסוויץ' עם מאפיינים מסוימים אינו זמין אפשר לעשות מוד ולקבל אותו. לדוגמה, מי שאוהב סוויץ' ירוק (קליק+משוב פיזי+סוייץ' "כבד") שכבר כמה שנים לא בדיוק זמין יכול לקחת סוויץ' כחול, להחליף לו את הקפיץ לקפיץ של שחור ולקבל באופן מעשי סוויץ' ירוק. יש גם מורכב יותר שיוצר הכלאות קצת יותר מורכבות.

כאן גם המקום לציין שכשמדברים על סוויץ' מרעיש יותר או פחות מתכוונים יותר לאופי הצליל שמשמיע הסוויץ' ולאו דווקא לעוצמת הרעש. סוויץ' כחול נחשב "לרועש" ביותר בגלל אותו קליק מתכתי אופייני שהוא מפיק שאכן עלול להוות מטרד קטן למי שעובד בחללי עבודה משותפים ויש גם מי שלא אוהב אותו באופן כללי. כך שהסוויצ'ים מקטגוריה 1 (קליק+משוב פיזי) הם "המרעישים" ביותר אך כל שאר הסוויצ'ים מקטגוריות 2 ו-3 נשמעים בערך אותו דבר וניתן לסווג אותם באותה קטגורית "רעש".

כמו שציינתי, כל הסוויצ'ים מתאימים לכל השימושים ואין להם איזה ייעוד מסוים שאליו הם תוככנו. הם פשוט מספקים חוויית הקלדה שונה בהתאם להעדפות של משתמשים שונים. לרוב האנשים שמתעניינים במקלדת מכנית ראשונה אין גישה לכל סוגי הסוויצ'ים, בטח לא לתקופה שתאפשר להם לגבש דעה, וגם לאחר מעבר על הנתונים הפיזיים של כל סוויץ' רוב האנשים עדיין לא יודעים להגדיר מה ההעדפות שלהם לגבי תחושת ההקלדה, אבל צריך להתחיל ממשהו.

יש מספר כללי אצבע לבחירת סוויץ' ראשון:

1) רוב האנשים מעדיפים סוויץ' "קל" (כלומר שנדרש פחות כוח כדי להפעיל אותו) על פני "כבד".

2) חלק גדול מהאנשים לא יפיקו כלום מהמשוב הפיזי וקיימת סבירות בינונית עד גדולה לכך שהם בכלל לא יאהבו אותו.

3) עבור חלק ניכר מהאנשים הקליק המתכתי יהווה מטרד, אם כי זה עוד מאפיין שאפשר להאזין לו ולקבל מושג טוב יותר לפני הקנייה.

כאן גם המקום לציין שאותו סוג סוויץ' יכול להרגיש ולהישמע מעט שונה על מקלדות מדגמים שונים (או מאצוות ייצור שונות של הסוויץ') בהתאם לצורת ההתקנה שלו - על פלטה או על הלוח המודפס - ולמבנה "האקוסטי" הפנימי של המקלדת. אמנם ההבדלים האלה הם די קטנים וכמובן שאין להם השפעה על התכונות הפיזיות הבסיסיות של הסוויץ', אבל כמו שיש אודיופילים, יש גם סוויצ'יופילים שרגישים (או חושבים שהם רגישים) גם להבדלים הקטנים האלה.

אם כי זה מאוד תלוי מאיזה כיוון מסתכלים על זה, אני אוהב להסתכל על הסוויצ'ים הלינאריים ככאלה שמספקים את חוויית ההקלדה המכנית הטהורה ביותר. המנגנון הבסיסי ללא כל התוספות מלאכותיות ליצירת משוב פיזי או קליק. עד לפני שנתיים הסוויצ'ים האדומים היו נדירים וכמעט לא זמינים (בסוויצ'ים מסוג Cherry MX סוויץ' מסוים לפעמים "יוצא מהאופנה" ואז חוזר בהמשך) ולכן אני באופן אישי נהגתי להמליץ על הסוויץ' החום כסוויץ' המאוזן ביותר להתחיל איתו. בגלל המשוב הפיזי הקטן שלו בהשוואה לכחול הוא מרגיש רוב הזמן כמעין "אדום מלוכלך", ככה שמצד אחד הוא לא שונה הרבה מסוויץ' לינארי ומצד שני למי שמתעניין באותו משוב פיזי הוא מאפשר לחוש גם את זה. כיום כשהסוויץ' האדום נפוץ כמו שהוא, אני נוטה להמליץ עליו כסוויץ' המאוזן ביותר לאנשים שלא יודעים להגדיר את הדרישות שלהם, למעט אולי אנשים שקונים מקלדת רק או בעיקר להקלדה וגם זה לפי כל מקרה לגופו. הסיבה לכך היא שהחום הוא מעין הכלאה, הוא לא בדיוק לכאן ולא בדיוק לשם (אם כי בשימוש שוטף הוא יותר מזכיר את האדום מאשר הכחול), ואני חושב שעדיף להתחיל עם חוויית הקלדה ממוקדת כדי אולי לקבל מושג ברור יותר על ההעדפות. אם לוקחים את הכחול כקצה אחד ואת האדום כקצה השני, רוב האנשים (בהכללה) יעדיפו את האדום על פני הכחול (כאשר השחור גם נכלל בקטגוריה הזאת, אך בגלל שהוא "כבד" קיים סיכוי גדול יותר לכך שאנשים לא יהיו לגמרי מרוצים מהבחינההזאת) או לפחות קיים סיכוי יותר קטן שיהיו בסוויץ' דברים שיטרידו, יציקו או יפריעו להם, ולכן אני חושב שהוא ההתחלה "הבטוחה" יותר. בהמשך, עם ההשוואה לסוויץ' לינארי קל כנקודת ייחוס, המשתמש יוכל "להתפתח" גם לכיוון סוויצ'ים נוספים לאחר שיידע להגדיר מעט יותר טוב את ההעדפות שלו.

מה שהכי חשוב לזכור הוא שאם קונים מקלדת מכנית כי מעריכים ונהנים מחוויית ההקלדה על מנגנון כזה לעומת ממברנת גומי (ואין ממש סיבה אחרת לקנות מקלדת מכנית מלבד זה), אז לא משנה באיזה סוג סוויץ' בוחרים, אי אפשר באמת לטעות. כולם יספקו את "החווייה המכנית", רק בגוונים מעט שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה. מסקרן אותי לדעת עם אילו סוויצ'ים יצא לך להתנסות...

חוץ מזה, רציתי לשאול האם מבחינת עמידות ואריכות חיים, קיים הבדל בין הסוויצ'ים?

השחורים למשל, מרגישים הכי איכותיים (עקב הקשיחות שלהם) והאדומים מרגישים הכי פחות עמידים.

האם יש דברים בגו או שזו סתם הנחה משוללת יסוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...