מחפש כרטיס בתקציב 1400 ש"ח שיתן לי 50-60 fps ב1080P בכל המשחקים - עמוד 4 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש כרטיס בתקציב 1400 ש"ח שיתן לי 50-60 fps ב1080P בכל המשחקים

Hatori_Hanzo

Recommended Posts

nec_000 תודה קודם כל.

בזמנו שרכשתי אותו לפני 6 שנים לא בדקתי את הדברים האלה..

כמו שרואים בתמונה יש שתי יציאות אדומות מהספק (6 פינים) אותם אני מייעד לחבר אחד לGTX660 הראשון ואחד לGTX660 השני. האם זה בסדר?

ההגיון אומר שאמור להיות בסדר, שכן סביר מאד להניח שהמבנה הפנימי הוא כזה, שכל יציאה בודדת של PCI-E 6 pin

מחוברת למסילת 12 וולט נפרדת. הרי הן אמורות לעבוד ביחד ולא לקרוס כאשר מחברים אל שתיהן צרכנים.

אם לא כך, אבויה ליצרן הספק הנדון.

**במקרה של לא הייתי מתפלא אם זה חלילה כך, זהו אחד המותגים היותר נחותים בתחום ספקי הכח.

למעשה אפילו לא יצרן, אלא מותג מדבקה שיצרנים אחרים מיצרים עבורו, בדרך כלל chanelwell.

אין שום בעיה עם ספקים עם יותר ממסילה אחת של 12V. כל עוד יש בכל מסילה מספיק מיץ.

הטענה היא שחלוקה למסילות מעלה את היציבות.

מי שהעלה טענה זו אינו מבין הנדסת חשמל, זו טענה שגויה מיסודה ואם כבר נהפוכו.

ספקים שבנויים על ידי יותר ממסילה בודדת, אומר שפשוט רצו לחסוך כסף - במקום לבנות מעגל חשמלי

שמסוגל לדחוף X הספק בעצמו, בנו שניים (או יותר) מעגלים, שהסכום המצרפי שלהם מסוגל לספק את

את אותו X. היתרון היחידי בהטמעה שכזו הוא בחסכון בחומרי גלם על חשבון הלקוח.

מנגד החסרונות הם רבים ומיד נתארם לפרטים:

א. בגמישות החיבורית שמחייבת לשרשר צרכנים למסילות נפרדות תוך ביצוע חישובים מורכבים בטרם החיבור,

מה שלא כל משתמש מחשב מבין בכלל שצריך לעשות ואיך לעשות.

ורגע, מה אם בכלל אין לנו את המפרט הטכני שמתאר כל מחבר, לאיזו מסילה הוא שייך ?

או אז אבויה וגם מי שמבין לעשות הנדרש, אינו יכול בכלל לעשותו אלא לחבר תוך הימור שזה יעבוד.

ב. ברזרבה הרגעית הנדרשת במקרי קיצון של צריכת יתר, הרי כל מסילה היא צנוע מאד, לעומת מסילה אחת שיש

לה 100% הספק המחשב ומכאן רזרבה מצרפית של כל הספק גם יחד. מסילה אחת הרבה יותר טולרנטית

לקפיצות צריכה רגעיות, מאשר מסילות צנומות וחלושות, שכאשר קורה מקרה של צרכן יתר, הוא נופל רק על מסילה

אחת מתוך הקבוצה ומכשיל אותה בקלות.

ג. ומה אם למשל ישנו צרכן בודד, שצורך יותר מאשר מסוגלת מסילה אחת לתת ?

צרכן שכזה בכלל אינו מאפשר לעבוד עם הספק הנדון. שים לב שלספק הנדון אין בכלל יציאה PCI-E 8 פין!

כבר קבוצה גדולה מאד של כרטיסי מסך אינם יכולים להתחבר עליו.

ד. ספקים מרובי מסילות בשל המגבלה המתוארת מעלה, לעולם אינם יכולים לתת את כל ההספק שלהם,

משום שכל צרכן צריך לחבר על מסילה כזו או אחרת, ולעולם לא מגיעים לבדיוק 100% נצילות - ועוד בכל המסילות גם יחד.

למשל נשים צרכן שצורך 50% על מסילה אחת וכאן כבר ניתקע, ומס' צרכנים שלוקחים יחדיו 70% על מסילה 2 וכאן ניתקע,

וכן הלאה והלאה על כל המסילות.... הכל בהתאם להרכב הצרכנים שהצלחנו לשים על כל מסילה ומסילה.

למעשה לעולם אינו מתקיים "צירוף מדויק" של צרכנים, שיקחו כולם בדיוק 100% מכל המסילות ביחד.

מנגד כאשר יש מסילה בודדת, לא משנה מהו הצירוף של הצרכנים, הרי כולם משתרשרים יחדיו ועד למקסימום

של הספק. או אז הנצילות שניתן לקחת ממנו שואפת ל- 100% ההספק שלו.

**בהתאם למוסבר זה עתה, מובן הרי שספק 750 וואט של כאמור מעלה לו 4 מסילות 12 וולט,

אולי ניתן למשוך ממנו ביום טוב 350-450 וואט וגם זה לאחר שבירת ראש מה לחבר לאיזו מסילה,

ולו רק בשל מגבלה טפשית זו של חלוקה ל- 4 מסילות, חלוקה אשר מורידה את הגמישות התפעולית לרצפה.

חברות רציניות ומקצועיות כדוגמאת seasonic אינן עושות שטויות כאלו "בכדי לחסוך כמה גרושים" ולתקוע אחרי זה

לקוחות שטעו ורכשו ספקים לא אינטיליגנטיים ולא איכותיים (בלשון המעטה).

אני לא כל כך מבין בהספקים ומסילות סליחה על הבורות.

תתבוננו על התמונה של היציאות של הספק,מה שהולך להיות מחובר וסליחה אם כתבתי משהו שונה לפני כן,עכשיו בדקתי פיזית, זה ככה:

8 פינים ללוח אם כמובן.

6 פינים ראשון מהיציאה האדומה של ה6 פינים לכרטיס מסך א.

6 פינים שני מהצמה שיוצאת מתוך הספק עצמו(ללא מחבר בצד של הספק הכוונה,מתוך הצמה)לכרטיס מסך ב.

כבל ראשי מהצמה לATX בלוח אם.

ועוד 3 כבלים שמתחברים לספק כח בכניסות השחורות של ה6 פינים(בין היתר מחברים הארד דיסקים,מאוורים,בקר שליטה במאוורים וכונן דיסקים)

אם אלו היציאות שיש לספק הזה, שים לב שבכלל לא ניתן לחבר למחשב כרטיס מסך שדורש מחבר PCI-E 8 pin

ואלו מרבית הכרטיסים החזקים כיום. נתון 750 וואט שמופיע על ספק זה עוד יבלבל רבים וטובים שירכשו אותו בטעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא מבין בחשמל (חוץ ממה שלמדתי באוניברסיטה על מטענים, חוק קולון וים של אינטגרלים). אני פשוט מציין את מה שנאמר בביקורות מקצועיות של ספקי כוח.

אגב, ל- יש סדרות מעולות של ספקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקורות מקצועיות על ספקי כח לצערנו הן מעטות מדי, כאשר בין הבודדות שעשויות ראוי אפשר לציין את hardwaresecrets.

במרבית הכתבות גם היותר מקצועיות שנתקלתי בהן, לא מספיק מתייחסים במשקל הראוי לסוגיית המסילות למשל,

למרות שזהו אחד מהאספקטים החשובים ביותר.

אחרי שקוראים ומבינים פתאום שואלים: איך אפשר עכשיו לרכוש ספק מבלי להתייחס לכך.

להערתך לגבי המותג, אז thermaltake הינה אחת החברות הקקיוניות בתחום ספקי הכח, ואם חל אצלם שינוי זה או אחר

לאחרונה (שאיני מודע לו) זה משהו אחר. בעקרון ונכון לתקופה שאני מכיר, כל ספק של מותג זה הינו בדיחה:

אולי ממותג וצבוע יפה עם מדבקות מבחוץ, אולי גם לא מעט פרסומת וכתבות מבחן (כסות לפרסומת) מגורמים שלא ממש

יודעים מה באמת חשוב וצריך לבדוק, לעיתים גם לא יודעים איך לבדוק, אך הנדסית ומקצועית ספקים ממותג זה הם

זולים ונחותים - שאנשים שמבינים חשמל לא נוגעים בהם (גם מבחינת תמחור הם היו גרועים).

אין לי ספק שבמקור הספק הנדון בשרשורנו עלה המון, שכאשר מבינים כיום את הפשרות שיש בו, לא מבינים הרוכשים

דאז מדוע שלמו עליו כל כך הרבה בשעתו.

הנה למשל כתבה יותר עניינית שעשו על הספק הנדון בשרשור שלנו, בואו תקראו ותבינו לבד:

http://www.hardwaresecrets.com/article/Thermaltake-Toughpower-750-W-W0116RU-Power-Supply/369/1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל- בעבר היו ספקי כוח זוועה. היום יש להם קו מוצרים מעולה.

כבר כמה שנים שלא נתקלתי בסוגיה של חלוקת המסילות בספקי כוח. hardwaresecret הוא אתר סקירות מעולה ואני תמיד מעדיף סיקורי ספקים משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך לגבי אז טוב לדעת. אני כבר שנים שומר מרחק מהם ואולי לא מעודכן בחדשות האחרונות.

אם יש דגמים מודרניים שאתה מכיר ויכול להמליץ עליהם פרטנית, אשמח לשמוע משני טעמים:

א. בכדי לקרוא ולבחון אותם.

ב. על מנת שאגדיל את רשימת מצאי הספקים שעליהם אוכל להמליץ לאחרים ולרכוש לשימושי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא כל כך מבין בהספקים ומסילות סליחה על הבורות.

תתבוננו על התמונה של היציאות של הספק,מה שהולך להיות מחובר וסליחה אם כתבתי משהו שונה לפני כן,עכשיו בדקתי פיזית, זה ככה:

8 פינים ללוח אם כמובן.

6 פינים ראשון מהיציאה האדומה של ה6 פינים לכרטיס מסך א.

6 פינים שני מהצמה שיוצאת מתוך הספק עצמו(ללא מחבר בצד של הספק הכוונה,מתוך הצמה)לכרטיס מסך ב.

כבל ראשי מהצמה לATX בלוח אם.

ועוד 3 כבלים שמתחברים לספק כח בכניסות השחורות של ה6 פינים(בין היתר מחברים הארד דיסקים,מאוורים,בקר שליטה במאוורים וכונן דיסקים)

מישהו יכול להתייחס למה שכתבתי כאן?..בבקשה, כלומר,האם זו הדרך הטובה ביותר לחבר את כל חלקי המחשב כי לא קיבלתי תשובה חד משמעית..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...