** גם ב-HOT יש מבצע של 100M ב-100 שקל - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

** גם ב-HOT יש מבצע של 100M ב-100 שקל

Cheif

Recommended Posts

בלינק שהובא בדיון הקודם לא היה מצוין מהירות הUL.

בזק מכריזה על מבצע חדש - מהירות 100M ב-100 שקל הן ללקוחות חדשים והן ללקוחות קיימים.

ב-LINK הבא תוכלו לקרוא את תנאי המצבע המלאים -- http://www.bezeq.co.il/sales/documents/100b100.pdf

מסתבר שזהו לא הלינק הנכון.

אבל גם אם כן מצוין בלינק הנכון את מהירות הUL(וטוב שכך, למרות שהיה ראוי לציין זאת בדף הראשון במקביל למהירות הDL), הרי שבאתר שלהם ובהודעות לעיתונות יש האפלה על העניין, שאת השתקפותה רואים בסדרת כתבות החסרות את המידע.

http://www.bezeq.co.il/NGN/Pages/ngn-special-offers.aspx

בעוד שגולשים עלולים לטעות בגלל שבדפים אחרים על חבילות כן טרחו לציין 3mbit UL.

http://www.bezeq.co.il/NGN/Pages/Ngn-Fix.aspx

ובעקבות פרסום גדול שבזק עשו למהירות ה3mbit UL.

האם למישהו יש ספק שבזק נוקטים בטקטיקת החסרת מידע והטעיה?

האם למישהו יש ספק לגבי התוצאות של זה בשטח, כולל כתבות, וכולל אנשים שהבנתם שגויה כתוצר של מדיניות מכוונת זו? והקלות בה עיתונאים וכתבים מעבירים את המידע הלאה כמו שהוא ללא מחשבה?

האם למישהו יש ספק שאם המידע על הUL היה זמין וברור בכל פעם ופעם שמהירות החבילה מוזכרת, לציבור היה ברור בדיוק מה קורה?

האם למישהו יש ספק שאם הציבור היה יודע בדיוק מה מהירות הUL בכל חבילה וחבילה, והיה יכול לעשות השוואה אמיתית בין החבילות, חברות האינטרנט והתשתיות היו מייחסות יותר חשיבות לעניין הUL?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא צריך להפגין כדי לקבל מידע שלם.

רק צריך להביא זאת לידיעת הציבור בכל הזדמנות.

ובהינתן המידע השלם, האיזון בין הציבור ושוק האינטרנט, באופיה התחרותי של הכלכלה החופשית(וכאן גם מתנגדי בתחום הכלכלה וודאי יסכימו איתי) יהווה קטליסט לקידמה ולצמיחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תקבל מהירות upload נורמלית כשתצוץ שחקנית חדשה בשוק שתיתן את זה. מאחר ורוב הציבור מכיר "הורדה" וזה מה שמעניין אותו, זה מה שמוכרים לציבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחר ורוב הציבור מכיר "הורדה" וזה מה שמעניין אותו, זה מה שמוכרים לציבור.

תרשה לי לערוך מחדש את המשוואה:

מאחר וחברות האינטרנט והתשתיות ורוב העיתונאים/כתבים מאפילים את מהירות(וקיומו של) הUL, ורוב הציבור מכיר רק "הורדה" וזה מה שמעניין אותו, זה מה שמוכרים לציבור.

ומה עם אנשים שהוטעו?

הנה אדם בדיון אחר שבדיוק התחבר למבצע 100mbit/1.5mbit של .

רק שבזק(ומאות עיתונאים/כתבים) לא ציינו את מהירות הUL כמו שאני כרגע עשיתי.

והאיש מצא עצמו פתאום עם UL נמוך ממה שהיה לו קודם, או ב0.5mbit או בחצי ממה שהיה לו קודם.

ומתלונן על כך.

מה תגיד לו, ולאלפי אחרים שהוטעו?

הברירה היחידה שלהם זה לשלם הרבה יותר לבזק, או לעבור להוט ולוותר על דמי ההתקנה והמודם שנלקחו מהם במרמה תחת מצג שווא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art Tatum אני מסכים איתך, אבל ביננו, כמה מהציבור יודע מה זה אפלוד בכלל?

כמה מהציבור לקח על עצמו להכנס קצת יותר עמוק ממספרים עגולים שמסמלים את מהירות האינטרנט? כמה מהם יודעים שצריך לחלק את אותם מספרים ב8?

אני דווקא לא ממש מתחבר לכל מיני שטויות שהכתבים או לא יודע מי לא מדברים על זה.. הכל זה עניין של פראיירים או כאלה שדורשים יותר (טוב), ולצערנו הרב יש דיי הרבה פראיירים בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לוקח את זה יותר מדי אישית.

אני מסתכל על הנושא מבחינה כללית ופונקציונלית.

לא אמרתי זאת כדי לפגוע באף אחד ספציפית, וודאי שלא בך.

לא כיוונתי את ההערה לגבי חוסר אחריות ציבורת ושחיתות אליך, כי אם לכלל קבוצת העיתונאים שבינם אולי יש כמה כאלו שפועלים מתוך גישה כזאת או אחרת.

דווקא מהכירותי איתך אין לי ולו מחשבה שלילית אחת לגביך.

הנחת הבסיס שלי היתה שהעניין פשוט פרח מזכרונך.

ושאר הדברים הונחו כדי להסביר את חשיבות העניין מבחינתי, ומדוע אני בוחר לנקוט עמדה.

אני לא רואה סיבה שלא נהיה באותו הצד שדורש את טובת הציבור במקביל לאינטרס האישי, ולא בניגוד.

אתה רואה סיבה?

כשמעליבים ופוגעים בי באופן אישי - אני לוקח את זה באופן קשה. אני עדיין מצפה להתנצלות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקרתי פעם ברומניה.

ושם כל הזמן דיברו בחדשות על סניטטה(סניטציה/נקיון/תברואה).

בחדשות המילה הוזכרה איזה 100 פעם, וכששאלתי את מארחי הם אמרו לי שסניטטה זה עניין גדול ברומניה וכל הזמן מדברים על זה.

כי שם לנושא היה מקום גדול במרחב הציבורי/תקשורתי.

את מהירות הUL אפשר לציין ב3-7 תווים לכל היותר.

למה באמת לא כותבים 100Mb/1.5Mb כל פעם שמציינים את מהירות החבילה?

חסר מקום בדף?

האצבעות עייפות?

המוח מתקשה להכיל את המידע?

הכל מתחיל במקור שהוא חברות האינטרנט ותשתיות האינטרנט, להם יש אינטרס להעלים מידע מסוים, ולהבליט מידע אחר.

וממשיך בעיתונאים וכתבים שמעבירים את המידע הלאה כמו שהוא ללא שום ביקורת או עריכה.

ובכך משפיעים/יוצרים את המרחב הציבורי/תקשורתי בנושא האינטרנט.

וכתוצאה מכך יוצרים את המודעות הכלל ציבורית.

בדיוק אותו דבר למשל עשו(ועדיין עושים במידת פחותה) יצרניות הUSB FLASH DRIVE אוDOK.

הם החביאו מידע לגבי ביצועי המוצרים כדי למנוע מהדבר להפוך לשיקול מרכזי ובר השוואה אצל הצרכנים.

כך הם יכלו להמשיך למכור מוצרים ללא צורך לשפר את המוצר.

הצרכנים לא היו מודעים, לא רק לביצועי הDOK, אלה לעובדה שלDOK בכלל יש ביצועים ולהם משמעות על חווית המשתמש.

אם היו מציינים על המוצר ובאתר היצרן את ביצועי המוצר, הרי שמודעות הציבור היתה גודלת באלפי אחוזים.

עשרות מיליוני אנשים בעולם קנו DOK ללא מחשבה או יכולת לגבש מחשבה.

ורק לאחר מכן גילו שלוקח שעה וחצי למלא את הDOK.

הנזק המצטבר לציבור הוא עצום.

שעות על גבי שעות, מצטברות לפעמים לעשרות שעות של המתנה/עיכובים.

אם היו יודעים מראש שהעניין קיים, הרבה היו מוכנים להשקיע קצת יותר ולחסוך לעצמם הרבה זמן.

חלק נגררו עם זה למרות עוגמת הנפש.

חלק קנו DOK נוסף מהיר יותר אחרי כמה ימים/שבועות/חודשים.

הטענה שרק חלק קטן חסר משמעות נפגע מהעניין, היא דבר ראשון לא תירוץ להתנהלות קלוקלת ולפגיעה באותו חלק קטן.

וקטן באחוזים לא בהכרח קטן בכמות, גם עשר אלף אנשים זה הרבה מאוד.

ומעבר לזה יש לדברים השלכות נוספות שלא תמיד ברורות מיד.

למהירות הUL יש השפעה ישירה ועקיפה לא רק על המשתמשים בהווה, אלה גם על התפתחות השימוש באינטרנט.

כמה אנשים משתמשים כיום ביו-טוב?

כמה אנשים היו משתמשים כיום ביו-טוב אם מהירות ההורדה היתה מזעזעת ומקרטעת ואיכות הסרטונים היתה גרועה?

אותו דבר לגבי UL.

כמה אנשים כיום מעלים ליו-טוב?

כמה מהם עושים זאת באופן קבוע ובחופשיות?

כמה מהם משתמשים באחסון לגיבוי?

לאינטרנט יש מגמות חברתיות שהן תוצאה ישירה של תשתיות.

והמחשבה שהצורך קודם לאפשרויות היא שגויה.

הDL והUL הם חמצן ומים עליהם מתפתחת מערכת אקולוגית שלמה.

ללא מספיק חמצן ומים דברים מסוימים לעולם לא יוכלו להתפתח.

אבל שורה תחתונה, למה בכלל צריך לשכנע ולהתווכח ולהוכיח את מה שברור לכולם שנכון לעשות?

האם שקיפות מידע לציבור לא דבר מספיק חשוב שלעצמו?

האם עצם העובדה שישנה הטעיה, ובעקבותיה נזקים כאלו ואחרים לכמה וכמה קבוצות צרכנים לא סיבה מספקת?

אני מבין שלחברות האינטרנט והתשתית מעריכות יותר את ההשלכות החיוביות של הסתרת המידע ועיצוב התודעה הציבורית, מההשלכות השליליות שלהן על הציבור.

אבל קשה לי להאמין שעיתונאים וכתבים באמת רוצים בכך במכוון.

ולמזלינו כל מה שהם צריכים לעשות זה לציין את מהירות הUL בחבילות כך שתמיד שהקוראים תמיד יהיו מודעים וישימו לב להבדלים כשאלו קיימים/מתרחשים.

ובכך לקחת חזרה את השליטה על המרחב הציבורי וטובתם של הקוראים, מידם של אלו הרוצים למנוע מהם שקיפות.

והרי זוהי אולי המטרה הכי חשובה שיכולה להיות לעיתונאים/כתבים.

- - - נערך: - - -

כשמעליבים ופוגעים בי באופן אישי - אני לוקח את זה באופן קשה. אני עדיין מצפה להתנצלות שלך.

אני מתנצל שפגעתי בך ומשתחווה עד עפר.

מעולם לא התכוונתי לפגוע בך או בשמך הטוב.

תמיד הערכתי אותך כאיש מקצוע וכאדם.

וכנכס לאתר.

אני מקווה שתמצא דרך לסלוח לי, ולקרוא את דברי באופן-בו/ולמטרה-לשמה הם נכתבו.

אכן יש קריאת תיגר בדברי, אבל הם על מציאות בה השקיפות אינה קיימת, ומובילה להטעיה ופגיעה בציבור.

מציאות שכולנו לוקחים בה חלק, ויכולים לתרום לשינויה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אין פה כפתור לייק?

Like ענק Art Tatum!

צריך לקדם את עניין ה-Upload בישראל.

לא הגיוני שמהירות ההעלאה פחות מ5% ממהירות ההורדה.

עושים לנו טובה שבחלק מהמהירות נותנים 10% מהירות העלאה (וגם זה ביזיון).

ואם רוצים לקבל קו סימטרי צריך לקחת משכנתא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא איך.

ולעשות הפגנה לא ממש יעזור. למה? כי זה לא פוגע ברווחים שלהם.

המטרה של עסק זה להרוויח, ואם יש משהו שפוגע ברווחים האלה זה טבעי לטפל בו.

איך אתם חושבים שאפשר לעשות את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...