ביטקוין - הדיון הראשי והרשמי - עמוד 18 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביטקוין - הדיון הראשי והרשמי

mulderfox
 Share

Recommended Posts

הרעיון המקורי היה להפוך למטבע יציב ומקובל אשר אניו מפוקח ע"י גוף בעל אינטרס.

אתה יודע, אומרים תמיד ש"האדם מתכנן תוכניות ואלוהים צוחק"....

ובעניין ה"אינו מפוקח ע"י גוף בעל אינטרס" אני שואל שוב:

מי מנהל את הבורסות וזירות המסחר של ה-BTC? גופים פרטיים/מסחריים/בעלי אינטרס? מי?

מי מחליט "להקפיא" את המסחר וליצור מחסור בהיצע? על בסיס מה? בסמכותו של מי אם אין גופים בעלי אינטרס?

האם קביעת קושי הכריה היא פונקציה מתמטית טהורה ללא כל התערבות או יכולת להשפיע על הפרמטרים שלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורה התחתונה, אני מאוד מנסה ולא ממש מבין מה המשיכה להשקיע ב-BTC נכון לעכשיו בהשוואה להשקעה בכל מניה "רגילה" אחרת.

במניות אחרות יש לפחות משהו מאחוריהן שאתה יכול לבחון, לנתח כמיטב יכולתך ולהמר לפי זה.

תשובה פשוטה : BTC התחיל מכמה סנטים וכיום הגיע ל260 דולר,אני לא מכיר שום דבר שדומה לזה בעולם העסקים,וזה ההבדל הפשוט...

שאלת גם לאחר מכן "מי קובע שיש הפסקה במסחר? "

התשובה היא: אף אחד! זה שאתמול אחד השווקים הגדולים החליט קצת לנוח אותי זה לא מעניין,יכלתי למצוא קונים באופן עצמאי ולעבוד מולם בלי קשר למה שהולך בבורסות..

סה"כ לדעתי מדובר במשהו מעניין ששוה השקעה לטווח הארוך,ואפילו לקצר למי שרוצה כמה גרושים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה כולם נבהלו מ"ההקפאה " לכאורה ..

אתה סתם תוקף אם זה מעניין אותך לך ותברר ..

כולה בורסה אחת הקפיאה את המסחר למשך 24 שעות ..

הבורסות הקיימות כרגע הן אלה שמופיעות כאן : (וזה רק אלה שסוחרות בדולרים )

http://bitcoincharts.com/markets/currency/USD.html

הבורסות לא מתנהגות כיישות אחת ונראה שאין קשר כלשהו ביניהן ..

מי שקובע את המחיר זה אתה ואתה בלבד קח דוגמא בבורסה ישראלית (בשקלים ) שמהבוקר לא זזה כי אין בין המוכר שמבקש 450 ש"ח למטבע ולקונה שמוכן רק ב 304 ש"ח למטבע ..

הרעיון של המטבע וההבדל העצום בינו לבין מניה או אג"ח , כפי שאני רואה אותו , הוא שכאן כל האחריות נופלת עליך .

ע"פ מה שהבנתי הקוד של כלל המטבעות והעסקאות הינן בקוד פתוח , משמע אתה יכול לבחון אותן כראות עיניך ..

נ.ב - הרשימה באתר שהבאתי היא חלקית ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובעניין ה"אינו מפוקח ע"י גוף בעל אינטרס" אני שואל שוב:מי מחליט "להקפיא" את המסחר וליצור מחסור בהיצע? על בסיס מה? בסמכותו של מי אם אין גופים בעלי אינטרס?

האם קביעת קושי הכריה היא פונקציה מתמטית טהורה ללא כל התערבות או יכולת להשפיע על הפרמטרים שלה?

הבורסות הן גוף שמשתמש בביטקוין, בדיוק כמו כל אדם פרטי. לכל משתמש יש השפעה על כוח הקנייה של המטבע, לפי שיקולים של ביקוש והיצע. וכמו בחיים, מי שיש לו יותר מטבעות יכול להשפיע על ההיצע יותר ממי שיש לו מעט, או שמי שיש לו יותר כסף לקנות מטבעות ולכרות ישפיע על הביקוש יותר ממי שיש לו מעט להשקיע.

אבל, וזה מתקשר לשאלתך השנייה, אף אחת מהבורסות הללו לא יכולה (ככל הידוע לי) להשפיע על השיטה עצמה. כלומר, עד כמה שאני יודע, אין אדם אשר יכול ללכת ולהשפיע על הפרמטרים והפונקציות שהוכתבו לשיטה מראש- אף אחד לא יכול לגעת בזה בכלל, וכנראה שזה קשור גם לעובדה שהמטבע בקוד פתוח. זאת לעומת הכסף הקיים, שבו למי שיש קשרים/ מעל כמות קריטית של כסף, יכול גם להשפיע על השיטה עצמה- על הפרמטרים שלה וכו', וזאת למען טובתו ולרוב על חשבון האזרחים הקטנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע ש-21 מיליון המטבעות יאזלו, מי יבצע כרייה? האם הכרייה תהיה הכרחית?

לא תהיה יותר כרייה לאחר 21 מיליון מטבעות מפני שלא יהיה יותר מה לכרות.

תוכל בכיף להריץ את המחשב או מכונת ה-ASIC שלך, אבל סתם בשביל לראות מספרים זזים, כי רווח לא תראה מזה.

כל מה שישאר זה מסחר בכלל המטבעות שנכרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^אלה^ בדיוק הדברים שאני שאלתי בערך 4 עמודים אחורה

האם תהליך הכרייה הכרחי לקיום המטבע כמו שפקידי בנק הכרחיים לקיום הבנק?

אם כן מה קורה שלא נותר מה לכרות?

ואם לא אז מדוע אומרים שהוא זה שבעצם מעדכן\מזין (אני לא בטוח שאלה המילים הנכונות) את קוד העסקאות וההיסטוריה של המטבע וברגע שיפסיקו לכרות כי אזלו המטבעות אז לא יהיה יותר מידע או קיום למטבע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקווה שאנשים פה לא שמים כסף על הדבר הזה. ממשלות לא יתנו לדבר הזה להתקיים בטווח הרחוק, כי אי אפשר למסות את זה וכי זה לוקח להם את הכח לשלוט בכלכלה המקומית.

מה גם שאני לא רואה מצב בטווח הנראה לעין שלציבור הרחב תהיה אמונה במטבע כזה ובלי אמון של הציבור, מטבע לא יהיה שווה כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שאפשר למסות את זה

בעסק מסודר יש ניהול חשבונות ...

באיזה מטבע ישולם המס. המדינה תחליט.

ובמקרה של הכרזה על איסור, אז כמו שאתה מכיר בני אדם. זה יגרום בדיוק להפוך מהרצוי.

אנשים יחזיקו את זה דווקא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא משנה איך הם יעשו, להכל יש פתרונות.

הם יכולים לחוקק חוק שימנע מחברות האשראי והבנקים לכבד עסקאות קניה/מכירה של המטבע. לאסור על אתרים שעוסקים בזה בשטחן. להחליט על מס במקור מגוחך בכל טרנזקציה. להטיל קנסות וכו'

אם הם ירצו מספיק יש דרכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.
 Share

• צור חדש...