ביטקוין - הדיון הראשי והרשמי - עמוד 23 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביטקוין - הדיון הראשי והרשמי

mulderfox
 Share

Recommended Posts

^^^ מה שהוא אמר. מצד שני יש מגדלי קלפים שמחזיקים הרבה זמן לפני שהם מתמוטטים.

בואו נביט לרגע על ההיסטוריה של ביטקוין: ביוני 2011 הייתה הנפילה הגדולה ביותר בתולדות המטבע עד כה. הוא נפל מ-32 דולר לכ-2 דולר (נפילה של יותר מ-90 אחוזים) במהלך כמה חודשים עקב מספר אירועים שהתחילו בפריצה לחשבונות של MTGOX.

עכשיו חזרה להווה, ב-10 לאפריל נפל המטבע משיא של 260 דולר לשער של כ-55-60 דולר. שימו לב לנפילה הזו. היא מראה (כמה שזה נשמע מוזר ולא הגיוני) על התחזקות חוסנו של המטבע. אם לפני שנתיים ניתן היה לגרום לנפילה של מעל תשעים אחוז בשערו, הפעם הנפילה היא הרבה יותר מתונה, והיום, 13 יום לאחר אותה נפילה, המטבע כבר עומד על 127 דולר.

אין לי כל ויכוח על התנודתיות של . אבל יש לי בהחלט עמדה לגבי חוסנו והיותו משהו שהוא הרבה מעבר לתופעה חולפת, אופנה, או "הונאת פונזי" כפי שרבים אוהבים לתאר אותו. בנוסף לכך, בניגוד להונאת פונזי שעלולה להשאיר אותך ללא כלום, - גם אם ייפול, הסיכויים גבוהים שהוא יעלה שוב, ואף שיעבור את שיאיו הקודמים. כך שמי שממהר למכור - כדאי לו לחשוב על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו אתה מתייחס לזה כאל השקעה ספקולטיבית ולא כמטבע בר קיימא

אז תחשוב איך הציבור הרחב מתייחס לזה

אתה מכיר מישהו שיסכים לקבל שכר בביטקויין במקום בש"ח/דולר?

אתה רואה מצב שחנויות יסכימו לקבל תשלום בביטקויין?

(וכן, ברור לי שיש כמה שירותים וחנויות איזוטריות שמסכימים לקבל ביטקוין)

כל עוד זה המצב (והוא לא הולך להשתנות וגם אם הוא יתחיל להשתנות, לדעתי ממשלות לא יתנו לזה להתקיים)

זה לא באמת יהיה "מטבע" אלא עוד השקעה ספקולטיבית (שלא שונה מהשקעה בגז או באופציות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסטטוס של "מטבע בר קיימא" נובע פשוט מהסכמה רחבה מספיק. ברגע שביטקוין יגיע למסה קריטית כלשהי (כיום הוא עומד על כמיליארד דולר מחזור, אז נגיד פי מאה או יותר), אז בסיס המשתמשים שלו יהיה רחב מספיק כדי שפתרונות יגיעו.

לגבי הסכמה או התנגדות של ממשלות ובנקים - ברור שיש ויהיו גופים שילחמו בהפיכת המטבע למשמעותי בזירה העולמית. אבל מי שיחליט בסופו של דבר זה הציבור - חוכמת ההמונים מה שנקרא. אם הציבור יחליט שיש מקום למטבע שעוקף את הממשלות והבנקים (שהופכים לפחות ופחות אהובים מדי יום - בעיקר באווירה הכלכלית של שנים אלה), ומאפשר חופש אמיתי ואי תלות במצב הרוח של טייקון א' או ראש ממשלה ב', אז הציבור ירים את המטבע לרמה כזו שיהיה קשה מאוד (אולי אפילו בלתי אפשרי) להשמידו.

ואגב, גם אם יהפכו אותו לבלתי חוקי - האם אתה באמת חושב שזה יעצור אותו? לדעתי זה יגרום לאפקט הפוך בדיוק. גם אם ארצות הברית, ששולטת למעשה בצמתי האינטרנט המרכזיים תנסה לעצור עסקאות באמצעות חסימת פורטים או תעבורה כזו או אחרת, הפרוטוקול יעבור אבולוציה מתאימה שתעקוף את החסימה.

אבל, ימים יגידו אם אני צודק או טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהתרחיש הבעייתי ביותר הוא מניעה חוקית מצד גופים גדולים לשימוש בביטקוין כמטבע לגיטימי.

אין פה כל קשר לחסימת פורטים או תעבורה אלא שזה פשוט ימנע ממנו להתבסס כאמצעי תשלום נרחב וכבסיס לפעילות כלכלית של גופים גדולים שחשופים לחוק בכל הפעילות שלהם.

הרי אף אחד לא יסכים לקבל שכר או לבסס את הפעילות הכלכלית שלו באופן משמעותי על מטבע לא חוקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מגדלי קלפים שמחזיקים הרבה זמן לפני שהם מתמוטטים.

אני חושב שבשבילי זה מסכם כמעט הכל - כמו כל השקעה ספקולטיבית, צריך לדעת לצאת לפני הנפילה וככל שהסיכון גבוה יותר לרוב הרווח האפשרי גדול יותר. אני עדיין לא מבין מה היתרון או המשיכה להשקיע דווקא בביטקוין לעומת השקעות ספקולטיביות "רגילות" בבורסה או בכלל :nixweiss: (אלא כמובן אם יש מוטיבציה וחשיבות מיוחדת לעיסקאות אנונימיות ומוצפנות בהמשך לדיון הקודם על ה-dark net כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כאן תרנגולת

השוק לאט לאט גדל ומתייצב, רואים לפי הנפילות שהיו

פעם אחת קריסה כללית, פעם שניה קריסה חלשה יותר (אבל עדיין קריסה)

וכמו שרשמו למעלה, הוא יגיע למסה קריטית שבה היציבות תהיה מובנת מאליה.

אני לא חושב שיש כאן שאלה אם יגיע, רק שאלה מתי יגיע.

ואני יכול לשער שהמתי הזה יקרה בקריסה הבאה של מדינה אירופית.

או במשבר הבא על שאלת החוב האמריקאי.

אלה שתי נקודות שבירה שידחפו את הביטקוין גבוה למעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם כל הזמן מתעסקים בספקולציות, מתי הוא יעלה ומתי ירד. השאלה הגדולה היא איך, אם ומתי הוא יהפוך למיינסטרים ואת זה אני לא רואה קורה בטווח הנראה לעין. זה יישאר קוריוז השקעתי של מתי מעט לדעתי.

אבל אולי אני אתבדה :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפילו אותו ממש? אין שום בעיה עם נפילות/עליות כל עוד אתה חוזה אותם מראש

לא ידוע לי כרגע על אפשרות לעשות שורט על ביטקוין (הימור כי הערך של מניה, סחורה או מטבע מסוים יירד. כביכול מוכרים את אותו מטבע - כאשר אין אותו, וזה יוצר בעלות על "מינוס" מטבע. אם המטבע יורד בערך, ניתן "לקנות" אותו ואז עושים רווח), אבל תקנו אותי אם אני טועה או לא מודע למשהו.

מתקן את טעותי. יש דרך לעשות שורט על ביטקוין:

http://qz.com/69630/how-to-short-bitcoins-if-you-really-must/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה דעתכם על סחר באמצעות virwox? האתר מאפשר הפקדה ומשיכה עם פיייפל.

הקאץ' היחידי הוא שעוברים דרך המטבע של SECONDLIFE, SLL

אז לוקחים 2 עמלות בדרך.

ככה למשל, 28דולר הופכים ל 0.16BTC, כשבדרך נגבות עמלות של 2$

אולי זה לא שונה בהרבה מרכישה באתרים ישראלים בהסתכלות יבשה, כי יש פה עמלות באיזור ה 7-8%

אבל הרכישה נעשית במקום, מיידית, ולא מפספסים זמן על המתנה שהעברה בנקאית תאושר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שכאשר הביטקוין עולה גם הלייטקוין עולה ,

אבל השאלה היא למה שיהיו 2 מטבעות ? (אחד יהא לחסכון ולעסקאות גדולות ואחד לשימוש יותר יומיומי ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח
דיון זה נעול לתגובות חדשות.
 Share

• צור חדש...