דעה:הקואליצייה החדשה-האפשרות הטובה והרעה. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דעה:הקואליצייה החדשה-האפשרות הטובה והרעה.

menas

Recommended Posts

איך שאני רואה את זה כרגע יש 2 אפשרויות לקואליצייה-אחת טובה לנו ואחת רעה לנו.

הטובה:ביבי,לפיד,בנט ואפשרות לקדימה,התנועה ואולי אילו ש"ס.

הרעה:ביבי,לפיד,ש"ס,יהדות התורה והתנועה.

הלא אפשרית:ביבי לפיד ויחימוביץ. צאו מהסרט.

יש מספר אנשים ביש עתיד ומחוצה לה (נחום ברנע) שאחרי נפילת הרעיון הגוש החוסם העלו רעיון חדש לשלטון השמאל-ממשלת מרכז-חרדים.

שלא יהיה לכם שום ספקות-בכל ממשלה שבה ש"ס/יהדות התורה יהיו לשון המאזניים זאת קואליצייה שלא יהיה בה שוויון בנטל והסחטנות של ש"ס תמשיך בכל התחומים.

לעומת זאת,בלי החרדים/חרדים כגלגל שלישי יהיה אפשר לשנות מהיסוד את בעיית השוויון בנטל,דת ומדינה וכ"ו.

למרות הניסיון לצייר את בנט ומפלגתו כקיצוניים כל מי שבקיא קצת ברשימה יודע שגם מבחינה מדינית (לא פוסלים מו"מ עם הפלסטינים והסכם ביניים) ובעיקר מבחינת דתית (רפורמה במשרד הדתות, דיאלוג שיאפשר אולי בשבת וכ"ו). יש רק אורית סטרוק אחת מול בנט,שקד,אורבך,בן דהן (שלמרות מה שניסו לצייר אותו הוא לא קיצוני) וכ"ו.

מה אתם מעדיפים,אפשרות ריאלית ואמיתית של פעם בדור לפתור בעיות פנים במדינה מול נסיון קלוש נוסף להגיע להסדר עם הפלסטינים (שסביר להניח יסתיים בפיצוץ ובעוד וויתורים של ישראל)?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 138
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תוריד את ש"ס מה"אפשרות הטובה" שלך, ואני יהיה מרוצה!

אני לא מסכים

התוכנית של יאיר לפיד לא ישימה, בשביל תוכנית גיוס אמיתית וטובה לכל הצדדים יהיה צורך שש"ס תהיה בקואליצייה ותתמוך גם אם בחריקת שיניים לחלק/כל התוכנית.

כמובן בשביל זה, צריך שש"ס לא תהיה לשון המאזניים בשביל זה חייבים את בנט מה שאומר "הקרבה" בתחום המדיני. "הקרבה" שלדעתי גם לדעת השמאל זאת "הקרבה" משתלמת. (לדעתי כמובן זה לא "הקרבה" וזה יתרון אבל אני מנסה לנסח את האשכול הזה כך שייצג את כולם ולא את דעתי כימני).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתך בזה מסתכמות הבעיות אם שס ? O_o

חוצמזה דיי צפוי שבנט יהיה בפנים, נשאר רק לבחור מי עוד ייכנס. את מי מאלה שיישארו יהיה הכי קל לקנות לוותר על העקרונות שהיו להם "נגד ביבי" במהלך הבחירות ולקפוץ פנימה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתך בזה מסתכמות הבעיות אם שס ? O_o

חוצמזה דיי צפוי שבנט יהיה בפנים, נשאר רק לבחור מי עוד ייכנס. את מי מאלה שיישארו יהיה הכי קל לקנות לוותר על העקרונות שהיו להם "נגד ביבי" במהלך הבחירות ולקפוץ פנימה ?

אתה עושה תעות חמורה- אתה ממעיט בכוחה של שרה נתניהו ;D . לבנט זה עלה כבר ביוקר.

ועוד פעם: לדעתי התנועה כן תכנס בקלות כי לבני למדה את הלקח שלה, שלי יחימוביץ לא תיכנס כי היא רוצה להיות ראש (ראשת?) הממשלה הבאה ומרץ בי הם אידיאליסטים (כן נשארו כמה כאלה במדינה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מבינים שגיוס חרדים (שוויון בנטל) לא יקרה בממשלה הזאת? בקווים האדומים של לפיד גיוס חרדים וערבים הולך ביחד, וזה כידוע לכולם לא יקרה.

עתידו הפוליטי של לפיד תלוי בכך אם התוכניות שלו יצליחו או לא יצליחו. אם הוא לא יצליח, המפלגה שלו תימחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל גיוס חרדים, חוץ מזה שצריך ראש ממשלה שמסוגל לקבל החלטות לא קלות מבחינתו (ואני לא חושב שנתניהו מסוגל לקבל),

צריך שכל מפלגות הקואליציה יתמכו בגיוס.

לכן אסור שתהיה מפלגה חרדית בקואליציה.

ליכוד = 31

יש עתיד = 19

הבית היהודי = 12

קדימה = 2

שאר התמיכה תגיע בהצבעה בכנסת מצד העבודה ומרצ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. שכחת את התנועה.

ב. לא צריך שכל הכנסת תצביע בעד החוק... לא צריך אפילו רוב מוחלט או מיוחס, אפילו אם יעבור כחוק יסוד.

מבחינה פרלמנטרית לא יהיה קושי להעביר את החוק. הרבה תומכים בו. הבעיה תהיה החלטה מדיניותית להעביר אותו, והיישום בשטח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הכנסתי את התנועה כי אני לא חושב שהיא צריכה להיכנס.

צריך לתת לה להתאייד כמו קדימה.

גם יהיה מביך לראות את פרץ יושב עם ביבי אחרי שעזב את העבודה מאותה סיבה ששלי לא רצתה להתחייב שלא תשב איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כול קואליציה בלי ש"ס תיהיה טובה.

אותי אישית לא מעניין אם החרדים והערבים יעשו צבא/שירות לאומי או לא.

מה שכן הם צריכים להתחיל לעבוד ולהתחיל ללמוד מקצועות .

בכסף שיחסכו ובכסף שהמשק ירוויח אפשר בכיף לצ'פר את הסדירים, ואם באמת הם יתחילו לעבוד וללמוד הם יגיעו לצבא לבד על דעת עצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...