באיחור אופנתי אני מצתרף לקניה הקבוצתי : 670 או 7970 מה עדיף? - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

באיחור אופנתי אני מצתרף לקניה הקבוצתי : 670 או 7970 מה עדיף?

acker16

Recommended Posts

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם ללא OC, ה- HD7970 חזק מה- GTX680, כולל את גרסת ה- 4GB (לפי הנט). נראה מה יביא לנו השכתוב של הדרייברים ע"י AMD/ATI.

בוא נעשה סדר ונתעדכן בבאנצ'ים אחרונים של TPU (ממוצע ביצועים של 18 משחקים, בתדרי סטוק), עם דריברים WHQL חדשים.

ב-1920x1200 ה-670 שווה ל-7970 וה-680 שווה ל-7970ghz, אחד לאחד.

ב-2560x1600, ה-7970 וגרסאת ה-GHz מתחילים לתפוס הובלה של כ-5.5% ו-6.5% ממוצע, בהתאמה.

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/ARES_II/27.html

עכשיו ניקח בחשבון שדריבר בטא אחרון של אנוידיה (שלא נבדק פה) מביא שיפורי ביצועים מכובדים בהרבה משחקים:

http://www.geforce.com/whats-new/articles/nvidia-geforce-313-96-beta-drivers-released

לעומת דריבר בטא של שם מדברים על שיפור FPS ב 2-3 משחקים (אולי אחד מהם רלוונטי לחבילת בדיקות של TPU).

אז בסדר של-7970 פוטנציאל אוברקלוק גבוה יותר (שאגב לא מובטח לך), האם זה כשלעצמו עושה אותם לבחירה המועדפת ?

אולי, אם אתה לא מייחס כל חשיבות ליתרונות של אנוידיה (ביניהם דריברים, פיצ'רים, צריכת מתח \ רעש \ יעילות, והעניין ההוא של תחושת זרימה עדיפה).

בשורה תחתונה ניתן לצפות לביצועים דומים על הנייר. בפועל ישנם משחקים שרצים טוב יותר על NV ויש כאלה שרצים טוב יותר על .

לא ממליץ במקרה כזה לבסס רכישה רק על OC (אלא אם אתה בקטע של בנצ'מרקים). אפשר להתייחס גם לזכרון של 7970 ובאנדל משחקים נחמד,

אבל לירוקים יש מה להציע מנגד, ישנן סיבות להתלבט ביניהם. צורך \ יתרון או משחק ספציפי יכולים בקלות להכריע העדפה לכאן או לכאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה טמפרטורה של VRM , איפה זה מצויין? אני משתמש ב Trixx ויש שם רק טמפ' של GPU וככה גם בתוכנה שמגיעה עם הדרייברים.

לגבי ההשוואות (למרות שהבטחתי לשנות נושא)

שים לב שבהשוואה שלך אתה מניח שה 680 ישאר על סטוק ואתה משווה אותו ל 7970 GHZ שהוא גירסה משופרת ומומהרת אם רוצים להשוות גרסאות כאלו תשווה ל680 Lightning או לגרסאות סופר-מיוחדות אחרות.

אגב, עם המסקנה אני די מסכים, בהשוואה בין 670 ל 7970 יש יתרונות לשני הצדדים כאשר באמת אם לא מתכוונים לעשות OC בכלל עדיף לקחת 670 (בהנחה של מחיר זהה) ואם כן מתכננים OC יש ל 7970 יתרון רציני (במיוחד ברזולציות גבוהות). לגבי המשחקים - בואו לא ניתמם לרוב הגיימרים היה אותם כבר קודם ואם לא בעידן של של 100MB זה עיניין של רצון ורבע שעה המתנה.

אם מישהו היה מציע לי ב1760 ששקל ששילמתי על ה7970 לקנות כרטיס 680 אפילו בגירסה הכי בסיסית שלו (בישראל ועם שלוש שנות אחריות של יבואן רשמי) לא הייתי מהסס וקופץ על המציאה, השיקול שלי היה כלכלי ולא התכוונתי להוציא עוד 1000 שקל על עוד 10% ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על האזהרה, לא היה לי מושג שיש עוד נקודות ניטור של טמפרטורה - יש לי עוד הרבה מה ללמוד...

ראיתי שהטמפרטורת VRM המקסימלית היתה 110C באחד ו 80C בשני , אז הורדתי תדירות GPU ל 1150GHZ ומתח ל 1.2v.

גם עכשיו בטסט של רבע שעה של Furmark הטמפרטורה המקסימלית מעל 100C אבל בדקתי בחצי שעה של משחק מסיבי כמו metro2033 והטמפרטורות נמוכות מ 90C , והבונוס הוא שאולי איבדתי קצת OC אבל הטמפרטורה המקסימלית של הGPU ירדה ל70 במבחן של Furmark ול50-60C במשחק.

מה זו הטמפרטורה הזו? אם היא כזו חשובה למה היא לא מופיעה בתוכנות OC?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...