באיחור אופנתי אני מצתרף לקניה הקבוצתי : 670 או 7970 מה עדיף? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

באיחור אופנתי אני מצתרף לקניה הקבוצתי : 670 או 7970 מה עדיף?

acker16

Recommended Posts

הזמנתי כרטיס 7970 אתמול ומאז אני רואה שכמעט כל הבנצ'ים מראים שבאופן מפתיע דווקא ה670 חזק יותר (אמנם בהפרש זניח)

לאור העובדה שמדובר בכרטיס הדגל של לעומת מספר 2 של ניווידיה הייתי מתעלם מהבנצ'ים ואומר שזה נופל בטווח של טעות סטטיסטית, אבל לאחרונה אני רואה כאן גל של קונים מאוכזבים, אמנם רוב האנשים מתלוננים על FC3 אבל יש טענה שמדובר בתופעה גורפת יותר.

מעבר לכך צריכת החשמל של ה670 נמוכה משמעותית וזה אומר שכנראה אם וכאשר אני אצרף כרטיס נוסף אצתרך ספק פחות קיצוני (750W במקום 860W).

כבר סרקתי את האינטרנט והתוצאות לא החלטיות עם נטייה לכיוון ה 670, איך זה יכול להיות הרי בחו"ל ה7970 מתומחר יותר גבוה ואמור לנצח באופן ברור.

האתר היחיד שעומד בגאון מאחורי ה 7970 הוא Tom's hardware שמציב אותו הרבה מעל , אבל האמת היא שלאתר הזה יש היסטוריה של תמיכה ב גם אם מגיע וגם אם לא.

עוד עובדה סטטיסטית מעניינת היא שבמהלך המבצע בהם הם נמכרו במחיר זהה נמכרו פי 5 יותר 7970 מאשר 670

אגב הערה לגבי FC3, שיחקתי את המשחק על GTX580 על ההגדרות הכי גבוהות פרט לAA , אם העלתי מעבר ל AAx2 המשחק היה נהיה טיפה מקוטע. החלפתי ל 680 וכל ההבדל היה שיכולתי להעלות ל AAx4 , העלאה ל x8 הייתה גורמת לקיטוע. בשני הכרטיסים לא היו שום תופעות מעבר.

בקיצור, אני קצת חושש והייתי רוצה לשמוע דעות של כמה שיותר אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רק רגע, אתה אומר שיש ברשותך GTX 680, ואתה מתלבט עם לקנות GTX 670? :kopfpatsch: :kopfpatsch: :kopfpatsch:

בכל מקרה לאשכול; אני קראתי המון בנושא, אתרים ישראלים, אתרים אנגליים, כעכקרון כולם מעידים על דבר כזה: עם המסך פחות מ 1920 על 1080, עדיף GTX 670, עם המסך 1920 על 1080 ומעלה - HD 7970, עכשיו, עם אתה עם 1920 על 1080, עדיף לך GTX 670, אך עם אתה תעשה OC לכרטיס מסך 7970, הוא יהיה בחירה עדיפה יותר.

הוא גם מגיע באריזה שווה יותר, הכוללת שלושה משחקים (ולא - לא סופר מריו), מגיע עם 3, HITMAN ABSOLUTION, SLEEPING DOGS.

וכמובן גם כבל לחיבור מהמחשב לטלוויזיה.

הבעיות בFC3 הן לבעלי כרטיסי וAMD כאחד, זו בעיה במשחק לפי מה שהבנתי.

בקיצור; עם אתה עושה OC, קח את 7970.

עם אתה לא עושה OC (חבל), קח GTX 670.

שנייהם בסה"כ מעולים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:) ידעתי שלהכניס את ה680 עלול לבלבל - פשוט כשהתקלקל לי ה 580 קיבלתי בהשאלה מחבר 680 אבל הוא כבר חזר לבעליו. חשוב לציין שכמו שכתבתי בשניהם FC3 רץ ללא בעיות גרפיות.

שכחתי לציין שהמסך שלי הוא 1920*1200 , אני מניח שלמרות שזה 20% יותר פיקסלים מ 1080p זה לא הבדל קריטי.

אני תומך נלהב של , (למה לא לקבל יותר באותו הכסף), אבל ראיתי מבחנים שבהם שני הכרטיסים מומהרים וה 670 עדיין מנצח.

חשוב לציין שהתכנון הוא לקנות עוד אחד ולבנות מערך של שניים, אם זה משפיע על ההחלטה. פשוט כך או כך נראה לי שאני אאלץ לקנות ספק חדש.

לינק לספק שלי: http://www.seasonicusa.com/s12plus.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגם HD 7970 Dual-X 3GB 5GDDR מתאים בשבילך, נמכר במחיר של 1700 אצל IQPC, מלאי חדש יהיה ב24.

כמובן מהמחיר של הקנייה קבוצתית.

מערך של 7970 לא משתלם כרגע כי הוא יהיה אובר, תשמור תכסף בצד ובעתיד כשבאמת תצטרך הכרטיס מסך יעלה בזול ותוכל באמת לעשות מערך עם תרצה.

7970 לוקח בביצועים את 670 במיוחד כשהוא עם OC..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אז אם אני מבין נכון המכירה הקבוצתית לא הסתיימה?

כמוני כמוך, גם אני רוצה לבנות מערך קרוספייר אז החלפתי ספק לשם כך,אך מתברר שגם הספק שקניתי לא יספיק

לשניים הרעבים האלה.

מכרתי את ה-seasonic m12 520 שלי ב200 שקל לחבר וקניתי במחיר פצצה אותו ספק רק 750w ב300 ש"ח,

ככה שיצא לי להשקיע עוד 100 שקלים, הספק יד שניה ובן 4 חודשים.

לשניים כאלו ב-OC כולל מערכת שלמה תצטרך לפחות ספק של 850W .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שאני קונה מ IQPC , יחס טוב כמו שקיבלתי מהם לא ראיתי מזמן ואני מקווה ומאמין שזה ישמר גם לאחר הקנייה. (לאחרונה סיימתי התעסקות מאד לא נעימה עם רשת ארצית למכירת מוצרי מחשב אשר ספגתי מהם רק השפלות התנשאות וגישה של "תגיד תודה שאתה בכלל מקבל שירות" ואני אשמח לקצת שינוי אווירה).

האמת היא שאני מאד רוצה את ה7970 יותר מאשר את ה 670 , למרות שהסיבה העיקרית שלי היא טיפשית - הוא מתומחר (בחו"ל) יותר גבוה ונחשב ליותר טוב. אני פשוט חושש מכל הביקורות הרעות - היו אנשים שקנו אותו ואמרו שהם החליפו אותו מיד והם מצטערים על הקנייה ושיש מיני קרעים על המסך -תודו שזה קצת מרתיע...

לגבי הספק וצריכת החשמל, ה 670 מצריך שני חיבורי 6 פינים ולכן יצריך 4 חיבורי 6 פינים ואת זה אפשר לסדר עם הספק שלי תוך שימוש במתאם אחד. ה 7970 מצריך 6+8 פינים ולכן CF יצריך שני 6 פינים ושני 8 פינים ואת זה אין לספק שלי איך לספק. מה גם שמעבר לחיבורים ה670 נותן לכאורה ביצועים דומים עם צריכת חשמל נמוכה בהרבה ואז אני מאמין שגם הספק 650W שלי יספיק ל (אולי בלי OC).

אם אני טועה ומחוייב לקנות ספק חדש ממילא אז כבר לא משנה לי כי אני אקנה משהו שיספיק לשניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

650W בחיים לא יספיקו לשני 7970 אבל ל 670 יש צריכת חשמל נמוכה מאד ולשני כאלה אולי כן יספיק ואם זה יחסוך לי קניית ספק זה נקודת זכות

Klayton איך יכןל להיות שקיבלת 8+8 באתר של ספיר כתוב 8+6 ,אולי קנית דגם יותר מפואר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר ראיתי את הסרטון הזה, השאלה אם יש הבדל בין 8+8 לבין 8+6

אפשר עדיין להזמין מ-IQPC במסגרת הקבוצתית? הבנתי שיש עוד מלאי בדרך.

הזמנתי עכשיו 7970 מ-IQPC במסגרת הרכישה הקבוצתית, איזה שירות מהיר ואדיב..

KSP ו-IVORY יש לכם הרבה מה ללמוד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדגם HD 7970 Dual-X 3GB 5GDDR מתאים בשבילך, נמכר במחיר של 1700 אצל IQPC, מלאי חדש יהיה ב24.

כמובן מהמחיר של הקנייה קבוצתית.

מערך של 7970 לא משתלם כרגע כי הוא יהיה אובר, תשמור תכסף בצד ובעתיד כשבאמת תצטרך הכרטיס מסך יעלה בזול ותוכל באמת לעשות מערך עם תרצה.

7970 לוקח בביצועים את 670 במיוחד כשהוא עם OC..

תגובה שטותית ביותר אם יורשה לי לומר.

מערך CF זה כבר טעות, המיקרו שאטר במערך של ATI יהרוג את חווית המשחק, אם כבר הולכים על מערך עושים .

דבר שני, יש משחקים רבים שעל MAX במסך אחד ידרוש יותר מ 670GTX, מידע נוסף על זה תוכל למצוא בבנצ'מארקים של anandtech.com - הערה: מתחת ל 60FPS זה נראה לעין, ולכן אי-אפשר להגיד שזה מספיק, מה גם שכל דקה שעוברת יוצאים משחקים יותר ויותר כבדים, ככה שהזמן של 670 GTX ככרטיס שיכול להריץ הכל על מקס עם 60FPS או יותר מתחיל להעלם.

וזה לא נכון http://www.anandtech.com/bench/Product/508?vs=598 , ובנוסף שכחת גם לציין שכרטיסי המסך של נוידיה מגיעים עם יכולת עיבוד, מה שאין ל ATI, קריטי במשחקים כמו civilization / heroes.

לא אומר שבהכרח צריך מערך , אבל כל אלה שאומרים שאין צורך ביותר מ 670 טועים, יותר מזה, רוב האנשים עם 670/680 משתמשים במסך אחד בלבד, ומשחקים כמו מטרו 2033 וקרייסיס מוצאים בין 40-100 FPS, תחתוך בחצי ותגיד אם זה מספיק.

עריכה: חוץ מזה שאם הוא יקנה בעתיד כרטיס מסך נוסף, סביר להניח שעד ש 7970 או 670 יהיו זולים ברמה כל-כך משמעותית הכרטיסים האלה כבר יהיו מיושנים מאוד ואולי אפילו יהיה כבר DX12, כך שכבר יהיה עדיף להחליף את הכרטיס הבודד הישן לאחד חדש במקום.

בנוסף, כדי להראות לך כמה אתה טועה, תסתכל עם סדרת 5xx, כרטיס 570 GTX עולה כיום 1500+ שקל, קרוב מאוד למחיר של 670 (בהנחה קבוצתית יעלה רק 1700).

אחלה ירידת מחיר אחרי שנה :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סחטיין על התגובה המנומקת

ברור שאין דבר כזה כרטיס יחיד שמריץ הכל על MAX , משחקים היום מתוכננים כך שלרמות הגבוהות תצטרך שני כרטיסים (FC3 דוגמה קיצונית אבל מצויינת) , זו פשוט צורת ביטוי שאומרת "נכון להרגע מדובר בכרטיס טוב".

אני מרגיש מעין דיסוננס בין דברים שאני קורא נניח בפורום הזה ואולי גם בריפרופים שלי בפורומים מחו"ל: מצד אחד יש המון השמצות על ATI שיש בעיות בגרפיקה במשחקים ויש בעיות אפילו יותר חמורות ב CF. ומצד שני זו חברה מוצלחת ביותר שמוכרת המון (אין לי סטטיסטיקות) והיא לא זולה משמעותית כדי להימכר בתור תחליף מוחלש אבל זול יותר.

בנוסף, הבנתי שמנתוני מכירות ATI עולים אפילו בארץ על ניווידיה ולאור העובדה ש"מנטליות העדר" היא דווקא נגד ATI זו חייבת להיות בחירה מקצועית ומושכלת.

אנשים קונים כרטיסי ATI בהמונים ועדיין אתה לא שומע תלונות רציניות, אם לי בתור היו בעיות בגרפיקה עם כרטיס של 2000 שקל הייתי הופך את העולם...

אנשים בעולם עושים CF בלי סוף ואם זה היה כל כך בעייתי היינו שומעים הד שלילי הרבה יותר חזק

המקום היחידי בו ראיתי תלונה אמיתי הייתה פה בפורום ממישהו שממש הרגשתי את האכזבה שלו מהכרטיס דרך הכתיבה שלו וגם שם הוא לא מצא הרבה אנשים שיתמכו בדעותיו

לגבי קניית כרטיס נוסף, הרעיון עובד רק בקנייה של כרטיס ביד 2 , 570 ביד2 היום לא יעלה יותר מ800 ולאור הצלחת הקנייה הקבוצתית שנה מהיום תהיה הצפה ביד2 של 7970 ;)

כל מה שכתבתי זו רק דעתי כמשתמש מתוך התבוננות על הסביבה, אני לא טוען לאיזו חוכמה גדולה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...