מישהו מוכן להסביר לי במה הווינדווז8 עולה על הווינדווז7אולטימייט?... - עמוד 6 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו מוכן להסביר לי במה הווינדווז8 עולה על הווינדווז7אולטימייט?...

shaul5540

Recommended Posts

יפה אמרת, משהו מרגיש שם לא טבעי, ואני אומר למה לקחת מחשב שעובד עם עכבר ולתת לו הרבה צירופי מקלדת של ALT + בשביל שיוכל להסתדר.

כל המערכת הזאת מרגישה לא טבעית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 83
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היה מגניב אם היו מפתחים ממשק נוסף שאפשר לגשת אליו מאחד הפינות של הTASKAR.

תלת מימדי אולי.

אתם לא אוהבים את ממשק המטרו, אתם לא חייבים להשתמש בו.

הוא לא מחליף שום דבר, הוא בנוסף.

ואללה רעיון גדול לסטארטאפ.

ממשק תלת מימדי נוסף שניגשים אליו מהפינה השמאלית של הTASKBAR.

כשלוחצים הDESKTOP יעשה ZOOM OUT מהיר או יסתובב, ומסביב יהיו ארסנל של כלים העושים שימוש בויזואליזציה מרחבית.

מיקרוסופט עוד עלולים לקנות את החברה שתפתח כזה מוצר(אם הוא יהיה מוצלח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר מזמן חשבתי על ממשק desktop שיראה כמו החדר\משרד שלך. עם שולחן עבודה (ועליו מסמכים), כוננית מגירות עם כלים, מיטה למצב שינה\כיבוי\ריסטרט

ועוד פריטים שניתנים להוספה\הזזה\עיצוב.

כמובן שהכל יהיה תלת מימדי עם זום לאותו איזור בחדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור launcher המטרו לא רע בכלל, יש מקום ליותר דברים על המסך, והחיפוש עובד קצת יותר מהר.

מה שעשיתי אצלי היה להעיף את כל המטרו, לכבות את כל האנימציות, וזו, לאונצ'ר נטו.

(ואז עברתי למק, אבל זה סיפור לפעם אחרת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם לא אוהבים את ממשק המטרו, אתם לא חייבים להשתמש בו.

הוא לא מחליף שום דבר, הוא בנוסף.

לא מסכים עם הטענה הזאת. הוא מחליף את דרך הגישה הבסיסית ביותר לתוכנות ולהגדרות השונות. אני מסכים שאם רוצים אפשר, לרוב, להימנע ממנו. אבל אתה חייב להסכים שזה דורש "עבודה קשה" - לעשות הרבה pin ל-taskbar, להוציא קיצורי דרך, לשנות תוכנות ברירת מחדל מהמטרו לגרסאות דסקטופ (שאגב, לא מותקנות by default יותר לטובת תוכנות המטרו) וכדומה. ואני שואל - למה אני צריך לעבוד קשה?

אני חושב שמיקרוסופט עשו טעות פונדמנטלית וקשה ברמת הרעיון. להתעקש על מערכת הפעלה אחת וממשק אחד לכל המכשירים, זה נשמע אצילי וחדשני אבל זה לא רעיון טוב. יש הבדלים כל כך מהותיים בין מחשבים וטאבלטים, אופן השימוש בהם, החומרה שלהם, המטלות שאנשים מעוניינים לבצע עליהם, שזה פשוט אבסורד לנסות לחבר ביניהם בכוח. אני באמת לא מבין מה עישנו בישיבה שבה החליטו ללכת על הכיוון הזה.

התוצאה היא ש-Windows 8 היא מערכת עם פיצול אישיות. ממשק המטרו בפירוש מיועד למסכי מגע ולא יעזור שום טיעון אחר. כל תפיסת ההפעלה והשימוש שלו נעה סביב gestures, גרירות וכו'. האלטרנטיבה שמיקרוסופט מספקים לעכבר - ריחוף מעל פינות, היא לא מדויקת ולא טבעית לכלי הצבעה מדויק. צפיפות המידע שלו נמוכה ולא מנצלת מסכי מחשב גדולים ועתירי רזולוציה. אפליקצית מזג האויר מאוד יפה, אבל מה עוזר לי למלא מסך 24" בתמונה של שמים עם קצת כיתוב בפינה? וה-desktop עדיין חסר תועלת לטאבלטים, עדיין בעל אייקונים קטנים שלא מתאימים למגע. יותר גרוע, מערכת ההפעלה, בגלל ה-legacy support היא ענקית - Pro 64GB מגיע עם כ-20GB פנויים, כאשר השאר נתפסים ע"י .

שני החלקים האלה גם לא מדברים אחד עם השני. אקספלורר מטרו ואקספלורר הרגיל רצים בנפרד ולא חולקים תוכן. כנ"ל גם כרום רגיל וכרום מטרו. ובעצם כל אפליקציית מטרו. יש דברים שנעצרים כשעוברים לדסקטופ. ה-charms bar לא עובד בדסקטופ והמערכת לא מבהירה את זה למשתמש. יש task switcher בצד שמאל שהוא רק לאפליקציות מטרו, יש את ה-task bar שעליו מופיעות רק desktop ודוקא Alt+Tab מחליף בין כולן. הגדרות המחשב מפוצלות בצורה מוזרה. יש דברים שאפשר להגדיר רק ב-Control Panel, שהוחבא לחלוטין, ויש דברים שאפשר לשנות רק ב-charms settings - וזה לא ברור מיידית שקיימים שני "אזורי הגדרות". יש עוד דוגמאות רבות לדיסוננסים כאלה.

יש גם בעיות שימושיות שונות שנובעות מכך שאין הסברים בכלל על הממשק החדש. זה לא טריביאלי למשתמש הממוצע להבין שה-settings ב-charms bar נותן בעצם את ההגדרות של האפליקציה שבה אתה נמצא, ומשתנה בעצם מאפליקציה לאפליקציה. זה לא טריביאלי לגלות שלחיצה ימנית במטרו מעלה כל מיני כפתורים נוספים, שאין להם עדות וזכר אחרת. ולמה בעצם "הגדרות" זה לא אחד מהכפתורים האלה? זה לא טריביאלי להבין שכפתור ה-share הוא גם context sensitive, ומכיוון שהוא לא עובד עבור הרבה , לרבות כל ה-desktop, בלי להראות את זה למשתמש מראש, לפני שהוא מנסה ללחוץ עליו, נוצר בלבול ותסכול. לא ברור מיידית איך לסגור . לא ברור מיידית איך למחוק . ועוד דברים רבים.

אני בדרך כלל לא נוטה לקיצוניות בדעות שלי, אבל הפעם אני אומר בלב שלם שאני סבור שלא ניתן, אובייקטיבית, לטעון שזו מערכת הפעלה טובה. סובייקטיבית, אדם יכול לאהוב אותה ולהסתדר איתה. אובייקטיבית, עשו בה כל כך הרבה טעויות שימושיות שזה פשוט בלתי נתפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השינויים הם רובם המוחלט לטובה.

והופכים את המערכת לטובה יותר מהקודמת.

הבעיה שלי היא לא עם השינויים, או דברים חדשים שצריך להתרגל אליהם.

הבעיה שלי עם הדברים שלא השתנו.

למשל הבאג שקיים מאז הוינדוס בוינדוס אקפלורר, שגורם לתקיעה/קריסה בזמן גלילה במצב LIST בLIBRARY המציג כמה תיקיות.

מאז הויסטה ועד היום אני חייב להימנע מגלילה בLIBRARY מסוים.

כל וינדוס אני יוצר את אותו הLIBRARY הספציפי והבאג חוזר.

הייתי בטוח שב8 כבר לא יהיה את הבאג, והתבדתי. :s07:

אבל בעיה אחרת שהיתה לי עם רשימת הPRINTER & DEVICES ושהצלחתי ליפול עליה ב3 התקנות נקיות של וינדוס 7(וחרשתי שעות על גבי שעות על גבי שעות לפתור ללא הצלחה), לא קיימת בוינדוס 8 בגלל שינוי/שדרוג בסיסי בליבת המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...