מישהו מוכן להסביר לי במה הווינדווז8 עולה על הווינדווז7אולטימייט?... - עמוד 5 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו מוכן להסביר לי במה הווינדווז8 עולה על הווינדווז7אולטימייט?...

shaul5540

Recommended Posts

• תגובות 83
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

התקנתי אתמול 8 סתם כי הווינדוס 7 שהיה לי מהרגע שקניתי את המחשב התחיל לעשות בעיה עם הSUSPEND.

אז הווינדוס 8 נראה כאילו עשו בו 2 פיתוחים בנפרד:

צוות אחד עבד על הווינדוס כרגיל, שיפרו את החלון העתקה, TASK MANAGER, סייר קבצים וכו' - דברים שממש אהבתי.

לא הייתי צריך להתקין שום דריבר, בווינדוס 7 הייתי צריך להתקין איזה 5... (לפטופ V131) כל מני מסכים השתפרו... וכו'.

ואז בא איזה מעצב פלצן ואמר שצריך את הממשק ריבועים הדבילי...

אז עשו כאילו מערכת הפעלה משנית כזאת שהיא ממש לא נוחה לשימוש (תנסו להפעיל שיר בנגן שמה על רנדום ולעבור בין השירים כשאתה עושה משהו אחר.. לדוגמה)

עצם זה שהמסך ריבועים מחליף את התפריט התחל זה מצוין, ההתחל היה גועל נפש מהרגע שראיתי אותו לראשונה. גם זה שהמחשב עולה למסך הזה ולא לדסקטופ זה לגיטימי מאוד אבל למההההההה לא להציג במסך הזה את הטאסקבר ולמה בטאסקבאר אין כפתור שפשוט פותח את המסך הזה כמו "התחל"?? בלי כל הפינות הדביליות האלה...

אז אני מסתר עם 2 ההחלטות האומללות האלה, השיפורים שווים את זה, אבל למה??? :screwy: ממש אידיוטי כל העניין הזה.

דרך אגב, זה עדיין חדשה של מייקרוספט אז כבר יצא לי איכשהו לגרום לה לא לעלות יותר, אז עשיתי SYSTEM RESTORE מהדיסק התקנה, וגם הוא נתקע באמצע, אבל איכשהו המחשב עלה תקין אחרי זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלינוקס, אנדרואיד ואייפון אחד הדברים הטובים זה שהתוכנות מותקנות ומעודכנות ע"י מקור אחד - APP STORE, MARKET וכו'..

ככה גם קל להתקין דברים וגם העדכונים מבוצעים אוטומטית.

במייקרוסופט ראו את זה ועשו את החנות שלהם עם הממשק אחד הגרועים שיש אבל נוותר להם על זה.

אז במקום שאני אכנס לחנות וארשום ויתקין, NOTEPAD++ ויתקין, WINRAR וכו'... הגאונים הכניסו לשמה איזה 10 אפליקציות בערך (אני מודע לזה שיש יותר, אבל זה קנה מידה לעומת מה שצריך להיות ומה שיש כרגע) אם אני לא טועה רק אפליקציות לממשק החדש והגרוע. בקיצור פשוט לא רלוונטי, אף אחד לא ישתמש בזה.

אז שוב הלכתי לאתרים של התוכנות, שוב הורדתי אותם ידנית, ושוב כל תוכנה שמה בSTARTUP את התוכנת עדכון שלה בנפרד במקום שזה ינוהל על ידי החנות.

אבל, יש קצת אור, עכשיו אני יכול בTASK MANAGER לראות מה בא בSTARTUP, ללחוץ עליו עכבר ימני ולקבל אוטומטית חיפוש בגוגל של מה זה התוכנה הזאת בדיוק ולעשות DISABLE למה שאני לא רוצה. זה פשוט כל כך נחמד ונראה שמישהו באמת חשב על זה, מה שאף פעם לא קורה במייקרוסופט!

אני יודע שהיה אפשר לעשות את זה בערך בווינדוסים קודמים אבל ממש לא בנוחות הזאת, אז עד היום הייתי נמנע מלגעת בזה.

ביטלתי 3 תהליכים שונים שבאו למחשב שלי רק בגלל שהתקנתי פוטושופ CS6 ועוד 2 של התוכנה המיותרת שבאה עם הדריבר של הכרטיס מסך של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטרו תוכנן עם מטרה אחת בלבד.

להיות פשוט, ברור, ונוח לשימוש עם מסך מגע, בדומה למערכות הסמארטפונים/טאבלטים.

דבר ראשון שעשיתי זה לבטל את השימוש במציג התמונות ונגן המוזיקה שלו.

כי ממשק פשוט במסך מלא רק גורע מחווית השימוש המתקדמת שעדיפה בשבילי.

יחד עם זאת, לפעמים גם נחמד להריץ תוכנה דרך שם כאילו זה היה .

לא מפריע לי שהמטרו קיים.

ילדים ואנשים לא מפותחים ממשקית, דווקא ימצאו את המטרו יותר נוח ומובן.

ומהבחינה הזאת טוב שהוא קיים.

עוד לא יצא לי להתקין את הוינדוס 8 לאמא שלי למשל, אבל היא(שהולכת לאיבוד בפרטים) ממש תהנה מהמטרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שCHROME נמצא שם :)

וזאת "חנות" חדשה, אין שם עדיין מספיק ואין בכלל כאלו בתשלום

עניין של זמן

אולי בחנות הישראלית אין הרבה, אבל אפשר לשנות את זה לארצות הברית, כולם נפתחים ועובדים מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם windows 8 עוד משלב ה developer preview, דרך ה customer preview ועד ה release ששוחררה לניסיון של 90 יום.

למי ששם לב, קרו כמה דברים די מדהימים מתחת לפני השטח בפיתוח הגרסא החדשה.

עוד בשלב ה developer preview (אולי אפילו לפני, לא ממש זוכר) מייקרוסופט פתחו בלוג (שנקרא build) ובו פורסמו כל השינויים שמפותחים במערכת ההפעלה החדשה. משתמשים יכלו להגיב שם, להגיד מה הם אוהבים יותר ומה פחות וקיבלו תגובות מצוות הפיתוח. אני לא זוכר שמייקרוסופט אי פעם עשו דבר כזה בפיתוח מערכת הפעלה חדשה.

כל הארכיטקטורה של המטרו נבנתה מחדש. למי שמכיר עד היום ה windows היה מריץ את שכבת הממשקים שנקראה win32. במטרו השכבה הזאת הוחלפה לחדשה - WinRT. על פניו השינוי מבורך. למי שראה ממשקים של win32 זה לא היה תענוג גדול. השכבה הזאת היא מה שמאפשר לאפליקציות שפותחו למטרו לרוץ מעל מעבדי . מצד שני זה רק למטרו, מה שאומר שאפליקציות רגילות ל desktop עדיין מפותחות כמו פעם. יכול להיות שגרסת ה הזאת היא רק שלב ביניים. בכל זאת השינוי די גדול. (יש עוד המון שיפורים שהוכנסו לתשתית הזאת, אכמ"ל)

הסינכרון. אם אתם עושים login ל 8 עם חשבון live, או בשמו החדש outlook.com, הרבה הגדרות מסונכרנות בין המחשבים. משהו אחד שדי נדהמתי שסונכרן - אתם מכירים בטח את ההגדרה המעצבנת שצריך לסמן בהגדרות של התיקיות - להציג קבצים נסתרים, להציג סיומות לקבצים מוכרים, וכו', גם זה סונכרן לי דרך ה live.

יש כמובן עוד המון המון שיפורים, כל נושא השיחזורים, ריענון ההתקנה (היכולת להתקין מחדש בלי הצורך להתקין הכל מחדש), העלייה המהירה ועוד ועוד.

ולחלקים הפחות טובים, כמו שאמרתם, זה נראה כאילו לקחו שתי מערכות הפעלה וחיברו לאחת. אני לא מדבר רק על ממשק המטרו. כל ההגדרות שעד היום נוהלו אך ורק דרך ה control panel עכשיו מתחלקות לשניים. הכל מנוהל ב control panel וגם עוד קצת הגדרות מנוהלות ב settings של המטרו. משהו שם לא מרגיש הכי טבעי. אני עדיין לא מצליח להבין למה להכריח מחשב שעובד עם עכבר ומקלדת לעבוד עם ממשק שמותאם למגע.

בסה"כ אני חושב ש 8 היא שלב בדרך. בדרך לאן? כנראה שנגלה בגרסאות הבאות...

(אגב, לכל מי שעדיין מתקשה בלכבות את המחשב, בדסקטופ הרגיל - alt-F4 ותקבלו את חלון הכיבוי הרגיל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...