BiXeon Project V2.0 - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

BiXeon Project V2.0

arkadur

Recommended Posts

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

התקבלה החלטה סופית שלא לשדרג את ה580.

אני אעדיף לסחוב איתם עוד כמה חודשים ולהמתין לדור השני של הקפלר. (אזור מרץ)

זה יהיה סתם בזבוז כסף להשקיע בצמד כרטיסים חדשים ולנסות להפטר מהם עוד שלושה חודשים בערך.

אז, אני אמתין. אם אצליח לשים יד על בלוקים יד שניה - מה טוב. אם לא, אז לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו קטן שנוסף (אין לי מושג למה תמיד אני מתחיל עם השטויות האלה ולא מתמקד בעיקר)..

הHUE של , בקר תאורה, עם סטריפ לדים , וקונטרולר נחמד ביותר שנותן כמה מודים מלבד שילוב של אינסוף צבעים..

המודים:

1. צבע נבחר

2. צבע נבחר - FLICK

3. צבע נבחר - FADE (חביב ביותר)

4. מיקס FLICK

5. מיקס FADE

NZXT-Sends-Out-Hue-LED-Controller-2.jpg

בתקווה שאני אתחיל לפרק את המערכת שלי בימים הקרובים, ולהתחיל לעבוד על המארז עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי לי היום מעט זמן פנוי, והתחלתי קצת לשחק עם המארז היום. בכל זאת, צריך לבדוק לקראת מה אני הולך, על אילו דגשים לשים לב, ולהתחיל לתכנן את הסידור הפנימי.

כמובן, שאשמח לשמוע גם דעת חכמי הפורום ;)

לעניין מיקום הרדיאטורים והחלוקה ללופים:

כפי שצייני, הGTX360 ימוקם בגג המארז ויקרר את צמד המעבדים בלבד, על משאבת 355 ככל הנראה.

צמד TFC360 ימוקמו בתחתית המארז ויקררו את כרטיסי המסך (עכשויים? עתידיים?) על צמד משאבות 655 עם בוררי מהירות.

גיליתי היום שמדובר באתגר לא פשוט למקם במארז הזה צמד רדיאטורים שמנמנים כאשר חיבורי הG1/4 פונים אחד כלפי השני, פשוט לא נותר מספיק מקום כדי לאכלס 2 חיבורי 90 מעלות.

המארז מגביל אותי לרוחב כולל של 21.5 CM עבור 2 רדיאטורים, 2 שורות מאווררים (בין הרדיאטורים יהיה רווח, התכנון הוא על PUSH מימין ומשמאל)

הפיתרון הוא (ונעזרתי בבניות אחרות המבוססות על V8 כדי למצוא פתרון לבעיה), למקם את 2 הרדיאטורים עם הפתחים לאותו הכיוון ולגשר ביניהם בעזרת מספר חיבורי 90 מעלות. לא הכי אידיאלי ובריא לזרימה - אבל לפחות צמד המשאבות יפצו על כך.

כמה להמחשת העניין:

img2757m.jpg

img2760dt.jpg

img2762j.jpg

img2766z.jpg

img2767g.jpg

img2768zh.jpg

img2769yv.jpg

הלופ השלישי, שיבוסס על משאבת 355 , יקרר את לוח האם (2 בלוקים), את הזכרונות (2 בלוקים).

העניין הוא שלא קיבלתי החלטה באמצעות איזה רדיאטור לקרר את הלופ, וכמו כן - היכן למקם אותו.

האפשריות הם:

1. בגב המארז - עם טרמוצ'יל 120. - אני מעדיף שלא, מהסיבה שזה פוגע באסטטיות הבניה בצורה משמעותית. יחד עם מאוורר זה נראה מגושם ומכוער.

2.אפשרות שניה - למקם רדיאטור יחיד או כפול על כלוב הקשיחים:

img2725p.jpg

img2739g.jpg

img2751e.jpg

3. למקם רדיאטור 120 בחלק התחתון של המארז: בחזית או בגב (מתחת לספק, אדרש להכין מתאם)

img2728yz.jpg

img2742l.jpg

4. האפשרות האחרונה היא - לצרף את לופ הזה ללופ של המעבד או ללופ של כרטיסי המסך.

כרגע - עדיין לא גיבשתי דעה בעניין - אשמח לשמוע מה אתם חושבים.

אביזרים:

כרגע, מלבד בקר התאורה שהצגתי בפוסט האחרון שלי, לחצני ההדלקה / הפעלה מחדש והלדים, נשארים כSTOCK, הם יפים, מתאימים לTHEME של הבניה, ובאמת שאין לי סיבה ממשית להחליפם

img2773xx.jpg

משחקים עם המארז:

התחלתי לשחק עם הפיטינגים ושאר האביזרים הקשורים לקירור מים, וניסיתי לתכנן את ניתוב הצנרת (אם הכל ילך כמתוכנן - יש לי הפתעה לא רעה בכלל..)

כמו כן, קו המחשבה הוא לנסות לנצל את מירב החללים הריקים במארז (כמו, קיבוע משאבות בחלק התחתון של המארז, מעל לרדיאטורים - בקו של הספק)

אז:

מעברי דופן בהחלט עשוים להועיל כאן, ויתרמו לתוצאה אסטטית שאותה אני מבקש.

img2733g.jpg

img2734rs.jpg

img2735u.jpg

img2737mr.jpg

כמו שניתן לראות, המצב של המדף האמצעי החוצץ בין הקומות - ראה ימים טובים יותר.

לכן, אני אתקין פלטת פרספקס כדי לכסות את החורים המיותרים, וכמו כן - לצמצם את הפתחים האליפסיים הללו, כך שיותקנו בהם מעברי דופן בלבד, ובמידת הצורך - מקום לניתוב כבלים.

כלומר, במילים פשוטות יותר - לצורך העניין - בתמונה האחרונה - מה שיראה הוא מעבר הדופן בלבד- ללא כל הפתח השלם המיותר.

מדובר במוד יחסית קל, פשוט ובהחלט יעשה את העבודה.

כמו כן -אני אפתח בפלטה פתח בצידה השמאלי כדי ליצור פתח עבור הספק שיונק אוויר מהמארז, ולא מחלקו התחתון (רדיאטורים חמים). LD אפילו לא נתן את האפשרות לבחור את כיוון התקנת הספק. (לדעתי? לא היה מזיק בכלל).

ועוד תמונת בונוס :)

img2745o.jpg

עדכונים נוספים - בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, יפה מאוד :)

כמה שאלות-

למה אתה עושה שלושה לופים ולא לופ אחד ארוך או שניים? לא יוצא יותר זול, מסודר, וקל?

אתה משתמש בקוטר רבע אינץ' לכל הלופ? (לא הצלחתי ממש להבדיל האם זה חצי או רבע)

אתה בטוח שאתה צריך כל כך הרבה רדיאטורים? כמה oc אתה מתכנן?

בכ"מ נראה מעולה ומחכה להמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זול, מסודר או קל הם לא פקטורים של arkadur :lol: .

בצחוק, בכל מקרנ נראה מאוד מרשים, כמה רדיאטורים אתה מחזיק שם?! :silly:

ה-LD נראה מאוד מאובק, אבל אני מאמין שכשיגיע תורו הוא ינוקה כראוי ;) .

ראית את ה-900D של קורסאיר? מה דעתך עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זול, מסודר או קל הם לא פקטורים של arkadur :lol: .

בצחוק, בכל מקרנ נראה מאוד מרשים, כמה רדיאטורים אתה מחזיק שם?! :silly:

ה-LD נראה מאוד מאובק, אבל אני מאמין שכשיגיע תורו הוא ינוקה כראוי ;) .

ראית את ה-900D של קורסאיר? מה דעתך עליו?

יש בזה משהו - בכל פרוייקט חדש אני מחפש אתגר חדש.

כל מה שאני מראה היום, הוא למטרות הדגמה. ברור שבשלבי הבניה המארז לא יהיה מאובק, והפיטינגים יהיו חדשים (אלו אני שומר בצד בדיוק בשביל השלבים של המדידות וכו'), פשוט, כרגע זה מיותר לחלוטין.

לגבי ה900D, דווקא נראה שקורסאייר השלימה פערים, גם תמיכה בHPTX (שלאחרונה כבר לא מדד, נגמר ה"הייפ" סביב הSR-2, ואת הSR-X שנחל כישלון מהסיבה שפשוט הוא לא אוברקלוקר), וגם הם פונים לקהל יעד רציני, עם תמיכה ב2 ספקים, מקום נרחב לרדיאטורים עם אפשרות לP&P למעלה, HOT SWAP (שכבר היה) ולא מעט מקום לקשיחים, פילטרים נגישים, חלק תחתון שמשחזר את ההצלחה של הTJ07 ולא מעט מודולאריות כך שהוא אמור להתאים לרוב המשתמשים.

אבל, אני עדיין מעדיף את ה"קאסטום", את האלומיניום... בכל זאת - אני בונה מערכת די "טהורה", שאמורה לספק צורך יחיד - ביצועים.

הליאן לי Z70 שמאכלס את המערכת כרגע עד לשלב הפירוק - יעבור הסבה מלאה לNAS ביתי עם 9 מפרצי הHOT SWAP שלו, יחד עם כך שאני אקבל מענה ספציפי מכל מערכת. לדעתי? אולי המערכת גם לא תפעל 24/7, מבחינתי חבל על החשמל. (אם מישהו מכיר KVM ל3 מסכים - אשמח לקבל קישורים)

לכל מי שתוהה מדוע יש מסה של ציוד? מבחינתי זה לא הולך לאיבוד. תמיד יהיה לזה שימוש - זה רק שאלה של זמן.

אולי נמצא ספונסר :xyxthumbs:

בנוגע לספונסר - כבר הייתי רציני לגבי העניין והעלתי את הנושא מעל דפי הפורום בתחילה. אך לא נראה לי שהישועה תגיע מארצנו הקטנטונת...

רשימת הקניה מתמלאות מהמקורות השונים. עדכונים בקרוב ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגיע הזמן לעדכון נוסף:

קפצתי היום (שוב... ) למפעל הפרספקס, כדי לקחת לקחת הצעת מחיר על 2 פלטות שאני אתקין במארז.

ציפיתי שהעבודה תעשה במקום - לא יצא, היא מורכבת עקב הרמה הגבוהה של הדיוק והליטוש שאני מחפש, החלופה השניה היא שאני אקנה פלטות גולמיות ואחתוך אותם בעצמי בעזרת ג'גסו (כן, הגיע הזמן לקנות חדש...)

בכל אופן, הפלטה הראשונה היא רצפה חדשה עבור המארז

היום זה נראה כך: חורים ופתחים מיותרים.

img2792y.jpg

זוהי הצורה של הפלטה: (חיתוך ה"ר" הזו שלא בעזרת ג'גסו אלא מסור דיסק שולחני דורשת הכנות מוקדמות כמו עבודה עם פרייזר, העבודה עולה כמו חומר הגלם.) לכן אני אקבל החלטה אם לעשות זאת בעצמי או לא.

החומר הוא פרספקס שחור מבריק בעובי 3MM. שיתן מראה יפה וגימור מושלם.

flooro.jpg

הפלטה השניה היא מעיין שדרוג, במקור - המארז הזה מגיע עם מעיין כיסוי על מפרצי ה3.5" (וניתן לראות את המקום לברגים מסביב), לי, אין את הכיסוי הזה אך אני לוקח את זה צעד אחד קדימה.

אני יוצר כיסוי בצורת "ר" שתסתיר את כל מפרצי הכוננים מלמעלה ועד למטה, ובנוסף - תכסה את החלק העליון של המארז מהגג > 8 CM למטה, כך שגם הרדיאטור והמאווררים לא יהיו גלויים.

אם זה המארז:

photofim.jpg

זהו הכיסוי:

sidecover.jpg

המטרה - תוצאה סופית "נקייה" עד כמה שאפשר.

אני מקווה לסגור את זה עוד השבוע (אם אמצא ג'גסו של בוש במחיר שפוי), או שאתן למפעל לעשות זאת בשבילי.

דבר שני:

אני מתכנן על משהו כבר כמה זמן, וההזמנה שלי הגיעה.

נו, מי מזהה?

img2782y.jpg

אולי זה ברור יותר?

img2784sf.jpg

img2788b.jpg

כן, זהו צינור פרספקס. קוטר פנימי 10MM, חיצוני 12MM.

בדיוק כמו הקריסטל לינק של BP שמשמשים לחיבורי בין כרטיסים

x.png

עוד דוגמה לצנרת קשיחה ,(במקרה הזה נחושת מצופה בניקל), את הצנרת הזו ניתן לכופף בעזרת מכופף צינורות סטנדרטי ולהגיע לתוצאות יפות.

images?q=tbn:ANd9GcRxls0OUq7QVES7MIzbIp-NLeRCa7Zq-5DraKpmoaAdKnMJOMv7

img2786gf.jpg

img2791k.jpg

עדכונים נוספים,

בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרהרתי גם ברעיון של צינורות פרספקס...

לגבי החיתוך של הפרספקס, פשוט תקבע את הפלטה ותחתוך עם ג'יגסו. אם עושים סימונים ומקבעים את זה כמו שצריך זה יוצא ישר פרפקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...