הפעלת תוכנה ישנה מאוד - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפעלת תוכנה ישנה מאוד

Wile E Coyote

Recommended Posts

דו"ח מצב: עדיין תקוע.

הפכתי את תיקיית התוכנה לקובץ IMG וניסיתי להפעיל אותו דרך ה-Floppy Drive. קיבלתי את ההודעה הבאה:

Failed to open the floppy image

Could not get the storage format of the medium

ניסיתי להפוך גם לקובץ ISO ולהפעיל דרך ה-CD/DVD Drive. לא עוזר.

יכול להיות שאני מכין את הקבצים בצורה שגויה?

אני משתמש ב-ImgBurn בשביל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי את מה שעשיתי לפי המדריך לשימוש בתוכנה VirtualBox, שאחד מכם נתן לי. על פי מה שכתוב שם הבנתי, שניתן להפעיל את התוכנה רק אם היא בקובץ IMG. אז עשיתי את מה שכתבתי כבר קודם:

דו"ח מצב: עדיין תקוע.

הפכתי את תיקיית התוכנה לקובץ IMG וניסיתי להפעיל אותו דרך ה-Floppy Drive. קיבלתי את ההודעה הבאה:

Failed to open the floppy image

Could not get the storage format of the medium

ניסיתי להפוך גם לקובץ ISO ולהפעיל דרך ה-CD/DVD Drive. לא עוזר.

יכול להיות שאני מכין את הקבצים בצורה שגויה?

אני משתמש ב-ImgBurn בשביל זה.

אם זה לא נכון מה שאני עושה, אז אני אשמח לדעת מה נכון. זו פעם אולי שניה בחיים שלי שאני משתמש ב-Virtual Machine, וזה לא הצד הכי חזק שלי. אחרת גם לא הייתי בא לפה.

בקיצור, כרגע יש לי את DOS ו- 3.11 מותקנים ב-Virtual Machine שלי. איך אני מכניס את ה"תוכנה הישנה" לכל העסק הזה? הרי התקנתי את ה-DOS וה- כשהם היו בקבצי IMG, אז הנחתי שככה עושים גם עם התוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיון נוסף לתת את הלינק ב"מסע אל העבר" לפתרון הבעייה.

בכללי, לא יודע למה בלינק הקודם שנתתי, נוספה נקודה בסופו ונתן לי שגיאה 404, אך בכללי בלינק שהבאתי של האתר "מסע אל העבר", יש חבילה מוכנה של dosbox עם 3.11 להורדה, בלי לבצע שינויים נוספים כלשיהם. מייתרת את הצורך להשתמש בתוכנות מסורבלות נוספות. רק מורידים את הקובץ שבלינק, פורשים אותו, ומריצים את קובץ ההפעלה של דוסבוקס, והוא מריץ באופן מיידי את 3.11 על רקע מערכת ההפעלה. בלי שום מכונה וירטואלית כלשהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתרון שבשימוש בדוסבוקס הוא העובדה שמדובר בתיקיה על המחשב ולא בדיסק קשיח וירטואלי שאתה צריך לחפש דרכים להעביר אליו קבצים ׁׂ(דבר שנראה שהסתבכת בו). אגב, גם בvirtualbox יש אפשרות לעשות "תיקיה משותפת" מהמחשב שלך שתופיע בVM, לא יודע אם win3.11 יתמוך בזה.

מה שכן, לא הסברת כראוי מה בעצם הבעיה שנתקלת בה. כשאתה כותב "ניסיתי להפוך גם לקובץ ISO ולהפעיל דרך ה-CD/DVD Drive. לא עוזר.", מה זה לא עוזר? מה קורה, איזו הודעת שגיאה אתה מקבל? הרי לא יכול להיות שגם אז אתה מקבל הודעה של "Failed to open the floppy image", נכון? אז חסר מידע. אנחנו לא יודעים אם הבעיה שלך היא בהעברת הקבצים למכונה הוירטואלית (שאז שימוש בדוסבוקס במקום יכול לעזור כנ"ל), או שהבעיה היא בהפעלת התוכנה עצמה, ואם כן מהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אני אנסה לסכם מה קורה עכשיו.

1. היתרון שדיברת עליו הוא בדיוק מה שאני מחפש. כרגע ה-DOS וה- עובדים אצלי על דיסק וירטואלי. אתה אומר שהתיקיה אמורה להיות על המחשב "האמיתי". אם כך, היכן היא אמורה להיות?

2. אם ה- לא יתמוך בתיקיה משותפת (כמו שאתה מניח), אז הגענו למבוי סתום, מאחר שזה הדבר האחרון שנשאר לי לעשות. הרי התוכנה הבעייתית היא אינה ישום DOS (לפי ההודעה שקיבלתי), וכל ניסיון לשנות Compatibility נכשל.

3. על מנת להתקין את ה-DOS וה- בכונן הוירטואלי היה צורך "לייבא" את ההתקנה שלהם דרך ה-Floppy הוירטואלי, כאשר ההתקנה היא בקבצי IMG בלבד. מכאן הנחתי, שכל דבר שרוצים להתקין בכונן הוירטואלי חייב להיות "מאוגד" לקובץ IMG. אז כך עשיתי - הפכתי את התוכנה הבעייתית לקובץ IMG, וניסיתי "לייבא" אותה דרך ה-Floppy, ואז קיבלתי את ההודעה שראית קודם. ראיתי שלא הולך, אז החלטתי לנסות "לייבא" אותה דרך ה-CD הוירטואלי, רק ששם הקובץ צריך להיות ISO. הפכתי את התוכנה ל-ISO וניסיתי "לייבא" אותה באמצעות ה-CD הוירטואלי. במקרה הזה כלום לא קרה, ואז בדיוק נזכרתי, ש-3.11 כלל לא תמך בכונן אופטי, אז כנראה שזה גם לא יעבוד.

זהו. מתנצל על ה"שפה" שלי. זה נובע מחוסר היכרות בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, סיבכת.

בלינק ש-dor123 נתן יש הוראות מדוייקות, כולל איך להפעיל תוכנה מתוך ה-. פשוט צריך לשים את התוכנה תחת התיקייה של ה-dosbox ואז תהיה לך גישה מיד. בלי שום צורך ב-iso, img או משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובד סוף סוף! (בעזרת 3.11)

תודה רבה לכל מי שטרח ועזר וסבל אותי!

יש לי עוד בקשה קטנה, ורק אם יש לכם חשק לענות, כי כבר שיגעתי לכם את השכל מספיק:

הצלחתי להפעיל את התוכנה בזכות ה-DOSBox המיוחד ש-dor123 הציע (שכולל בתוכו 3.11 מוכן), אבל אני בכל זאת מעוניין לדעת כיצד להפעיל את התוכנה דרך ה-VirtualBox (שבה התקנתי את ה- 3.11 בנפרד). לאיזו תיקיה אני אמור להעתיק את התוכנה או תוכנות שאני ארצה להפעיל בעתיד? חייבת להיות דרך פשוטה.

ושוב תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...