AOpen H700 עדכון -הרכבת הלופ חלקית .08/06/13 ע"מ 16 - עמוד 6 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AOpen H700 עדכון -הרכבת הלופ חלקית .08/06/13 ע"מ 16

Bug2000

Recommended Posts

• תגובות 156
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה ממש לא דבר חדש,

להיפך, בעבר במעבדי הP4, נהגו להסיר את הIHS כדי למצות את גוף הקירור במצבי OC קיצוניים.

הדעה הרווחת הייתה אז, שמגע ישיר עם הליבה - עדיף

גם היום, כאשר משחררת מעבד, ומצהירה על TDP מסויים, הטמפרטורה שמתקבלת במבחני מאמץ מעידה על איכות מעבר החום בין הליבה לכיסוי.

בייחוד כאשר הדור הקודם לא הגיע למצב הזה - זה אומר דרשני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא דבר חדש,

להיפך, בעבר במעבדי הP4, נהגו להסיר את הIHS כדי למצות את גוף הקירור במצבי OC קיצוניים.

הדעה הרווחת הייתה אז, שמגע ישיר עם הליבה - עדיף

גם היום, כאשר משחררת מעבד, ומצהירה על TDP מסויים, הטמפרטורה שמתקבלת במבחני מאמץ מעידה על איכות מעבר החום בין הליבה לכיסוי.

בייחוד כאשר הדור הקודם לא הגיע למצב הזה - זה אומר דרשני.

איך זה מעיד ? נניח שבמעבד שלי (i7 960 ) יש מקסימום tdp של 130 וואט לפי ובמבחני מאמץ הטמפרטורה מגיעה ל 60 מעלות אז לפי מה זה מעיד על איכות מעבר החום בין הליבה לכיסוי או איך הקשר בין ה tdp לבין הטמפרטורה עובד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני ששמתי 1.5 עשיתי בדיקות ... באינטרנט בחול אומרים שהמתח המקסימאלי ע"פ הינו 1.52 למעבדים האלה . כל עוד לא עוברים את המתח הזה לא נגרם נזק למעבד, מבחינת הטמפ', עד 100C , ככה שאני דיי על הגבול, בשביל מה קונים מים בעצם ? :smile1: .

כן המעבדים האלה די בעייתיים ... אחרי 4.6GHZ כל 100MHZ נוספים צריך להוסיף טונות של מתח . נראה לי על אויר מי שעובר 4.7 זה בגדר נס .

נכון . המתח המקסימאלי המותר למעבד IB הוא 1.52V . לא רק זאת , המעבד גם יכול "לבקש" את המתח הזה מהלוח .

בסינון הסופי של המעבדים , לפי הבדיקות שאינטל מבצעת , היא קובעת איזה מתח מעבד X צריך בשביל לעבוד בתדר Y .

המתח הזה נשמר באוגר מסויים , ויכול להיות בין 0.25V עד ל 1.52V .

זאת אומרת , בבדיקות , יכול להיות שמעבד מסויים צריך מתח של 1.3V בשביל לעבוד בתדר סטוק של 3.9GHZ ומעבד אחר צריך מתח של 1.52V לתדר הזה .

בגלל זה גם , לפעמים אנשים רואים שמתח המעבד (במצב אוטומטי) מגיע לפעמים ל 1.45V ללא כלל .

המתח שהמעבד מבקש נקרא VID , ולפי המתח הזה ניתן לדעת איזה מעבד הוא אוברקלוקר יותר טוב . זאת אומרת , אם יש לך 2 זהים , מעבד א מבקש מתח של 1.3V בתדר סטוק (3.9) ומעבד ב מבקש מתח של 1.2V , אז מעבד ב הוא אוברקלוקר יותר טוב בדרך כלל .

אם אתה משתמש ב realtemp , יש גרסת TI ל real temp שמדווחת גם VID .

תוכל להוריד מפה

http://www.techinferno.com/downloads/?did=53

תשים תדר סטוק , ותפעיל תוכנת מאמץ כלשהי , ב realtemp תבדוק איזה VID המעבד דורש בזמן מאמץ .

אם ה VID יחסית גבוהה , אז נפלת על מעבד "רע" לאוברקלוק .

אגב , אם אתה מקבע את המתח בלוח , או משתמש באופסט , אז מתח המעבד עצמו כמובן יהיה שונה מהVID .

ועוד , הVID לא עולה עם , הוא לא מכיר את המצב הזה . הוא גם משתנה בהתאם לטמפ המעבד . זאת אומרת , אם הVID הוא 1.3V במעבד שלך , והוא מתקרב לטמפ מקסימאלית (105 מעלות) , אז הוא יוריד את המתח הזה , וגם את התדר של המעבד , כדי שלא יגרם נזק .

אני מתכוון להריץ את המעבד שלי ב 5GHZ (פרוייקט למטה) , לא בטוח שאצליח , אבל אנסה בכל מקרה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה מידע באמת על ה VID . פעם המעבדים לא היו עובדים ככה .

למה באמת לא עדיף מגע ישיר עם הליבה?

מטעמי בטיחות. יש חשש שאנשים ימעכו את הליבה .

אגב פעם מעבדי היו תמיד מגיעים ללא IHS .

ת'אמת לא היתי מחזיר את ה IHS למקום, אבל במצב כזה הבלוק לא נוגע כלל במעבד אלא נתקע על הברזל של הסוקט . בשביל זה צריך להוציא את הברזל של הסוקט. (גם אתם חושבים על מה שאני חושב? :cool2: )

יש קונספירציה ברשת - עשו מהלך זה בכוונה על מנת לגמור את המלאי של ה SB .

לגבי הפרויקט - בנתיים המערכת התמלאה במלואה וכל הבועות יצאו...

חבל שלא הצלחתי להגיע ל 5GHZ זה ממש קרוב . האמת שב 5GHZ המחשב עולה לוינדאוס , אבל קורס בבדיקת מאמץ אחרי כ 10 ד'.

היום במהלך היום אפרסם של כל המערכת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי כל כך איך אתה רוצה שאני אראה לך את השיפור בכוח עיבוד...

בכל אופן, הנה העדכון המובטח .

תמונה של המערכת מורכבת:

30975862.jpg

18990928.jpg

84392384.jpg

סידור כבלים מאחור :

33711865.jpg

עם הדלת :

35115224.jpg

מהצד השני :

78425532.jpg

עם הדלת השניה :

57376482.jpg

עוד אחד מאחורה :

21958325.jpg

וכמה מלמעלה :

78236604.jpg

23666419.jpg

זהו בנתיים .... מה דעתכם על הלוק שהתקבל ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צירפתי תמונה של הבאנצ'ים. אגב PI המעבד מספיק יציב להריץ ב 5GHZ .

אחי אתה לא מבין, הצורב ככה זה הכי הארדקור שיש ! :) .

את כל המדבקות רכשתי ב . (תרשום Di-Noc)

עריכה - עכשיו כשאני מסתכל, אז התוצאה של הכרטיס מסך לא נמוכה קצת יחסית ל GTX670 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...