ספק כח EZCOOL הלך .... - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק כח EZCOOL הלך ....

barbone

Recommended Posts

הבעיה שיש ב ezcool שגורמת להם להתפוצץ קשורה למסילת ה 5v standby ולא למסילות המתח העיקריות

הקטע הוא כזה :

1 - בצד מתח גבוה של המסילה יש כמה נגדים קטנים שלא מיועדים למתח גבוה, אבל יש עליהם מתח גבוה והם צמודים אחד לשני. כל עוד הספק חדש הבידוד של הנגדים מחזיק. אבל אם הזמן נאסף שם אבק (מוליך בתנאים מסוימים) והבידוד של הנגדים עצמם יכול להיסדק אם הזמן - מה שלא יגרום לתקלה אם הם היו על מתח נמוך (או אם היו שמים אותם במרחק אחד מהשני כראוי למתח גבוה), אבל במצב הה כשיש בידוד שפשוט לא מיועד למתח הזה והנגדים צמודים אחד לייד השני - כשל קטן בבידוד - בום

2 - יש ספק גנרי "רגיל" שנקרא pacific top, המעגל בתוכו זהה ל ezcool רק שהוא מורכב אם רכיבים "גנריים" יותר (ה ezcool מורכב אם רכיבים קצת יותר טובים מספק גנרי רגיל + קירור טוב יותר משמעותית, לכן הוא מחזיק מפרטים כבדים יותר מסתם ספק גנרי). ב pacific top אין הגנה נגד קצר במסילת ה 5v standby - יש לי ספק כזה שבו המסילה מקוצרת, הוא לוקח 30w הספק "סתם" כשהוא מחובר לחשמל ולא מחובר אליו כלום - כל ה 30w האלה הולכים על התחממות (חזקה) של הממתג והשנאי של המסילה הזאת - כשבספק נורמלי זה לא אמור לקרות אלא המסילה אמורה להתנתק לגמרי במצב כזה. מכיון שלשתיהם יש את אותו מעגל מודפס ניתן להניח שיש את אותה בעיה גם ב ezcool - ואם כן אז זה יכול לתת "דחיפה" לנגדים הבעייתיים של ezcool - יש קצר (כבל מקצר וכו) והרכיבם ל המסילה בספק מתחילים להתחמם, ומכאן יכול להיסדק הבידוד על הנגדים וכו

חוץ מהמסילה הזאת ה ezcool הוא סתם ספק גנרי "משודרג" - הוא יכול להחזיק עומס מסויים (כ 150 W ולא מה שכתוב על המדבקה - בהשוואה ל 100W בגנרי ממוצע), אם מנסים לקחת יותר מזה יתחילו הבעיות הרגילות של ספקים גנריים - קבלים מנופחים והתחממות יתר וכדומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Seasonic G-SERIES 360W נשמע כמו ספק טוב אם אתה לא מתכנן לשדרג בעתיד את המחשב....

האפשרות השנייה היא Seasonic S12II-430 430W בעוד 75 ש"ח.

למרות שגם אם תרצה לשדרג את הכרטיס מסך , עדיין הכרטיס שלך צורך W כמעט כמו הכרטיס שלי gtx 660.

בכל מקרה שני הספקים יתאימו , אבל אני הייתי בוחר ב 430W , למרות האחריות הפחותה(ספקי סיסוניק מאד אמינים , ואם אצלך פעל ספק גנרי במשך שנתיים עם צריכה של יותר מ 250W , אז תחשוב כמה זמן ספק כזה יעבוד...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי EZ COOL הם עומדים בהספק שרשום עלהם...יש להם גם אחריות ארוכה אולי יש לך אחריות ?

הבעיה היא שהם לא ברמות אמינות של הספקים היקרים שמשתמשים בקבלים יפנים מאוררים עים מייסב ובעלי תכנון שהושקע בו ממון למחקר ופיתוח המוצר ממש כמו בצמיגי רכב סיניים מול צמיגי מותג אורך החיים של מוצר מתוכנן מראש עוד בשלב הפתוח

ספק חכוני יותר חזק יותר ואיכותי הרבה יותר

SeaSonic SSR-550RM 550W ATX12V v2.31 80 PLUS GOLD

ספק שיעבור גם למחשב הבא בלי ספק...

http://wellcom.co.il/catalog/product_info.php/spk-seasonic-ssr-550rm-550w-atx12v-v231-plus-gold-p-14163?language=he

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש מציאה, לי יש סדרת CX, אני מרוצה, אבל לדעתי סיסוניק יותר טוב. כי CX הרבה פחות יעיל, לא מודולרי.

אפשר ללכת סדרה S או סדרה G מה שמתאים לפותח האשכול בתקציב.

כפי שנאמר, אם המערכת החזיקה עם EZCOOL הסיסוניק יעבוד ללא שום בעיה.

רק תבדוק שאין קבלים נפוחים על הלוח, ותיזהר שאתה מחבר ספק חדש, שלוח "מתרגל" למתחים לא יציבים ואז מחברים ספק איכותי וחדש זה עלול להסב נזק ללוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

750W??? :nixweiss:

כאשר כל שנה אנחנו מקבלים סדרה חדשה של שיותר חזקים וצורכים פחות חשמל? אני מאוד רוצה לראות מחשב שיהיה זקוק ל 750W? אפילו עם הוא ישדרג כל המחשב וילך על מערך כרטיסים זה overkill מוגזם ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומדים בהספק שכתוב עליהם ? אם כן למה בספק של ezcool 500w שפירקתי עכשו, שיש לו 2 מסילות של 12v אם 18A בכל אחת (ככה אמור להיות לפי המדבקה), יש בפנים מיישר 1 של 16A ? כמו כן למה כתוב שיש לספק 2 מסילות כשבמציאות הם פשוט מחוברות ביחד אם ג'אמפר ? (וזה לא נגדי cs שנראים כמו ג'אמפר שמשמשים להגנת זרם יתר על המסילה, אלא פשוט ג'אמפר הכי רגיל שיש. במעגל המודפס יש מקום להוסיף כרטיס עומד קטן אם הגנת זרם יתר אבל הוא לא נמצא שם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בארץ 2 יבואנים ל EZ COOL רוזטק שמיבא גם את ERNRMAX וגם איבורי ...לכל אחד מהיבואנים דגמים שונים........... עם הספקים דומים....

בכל אופן הם לא הרבה יותר טובים מספקים גנרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו איזה דיון פתחנו פה..(לשמחתי)

בדרך כלל כלל אני אוהב לקרוא ביקורות על חומרה אבל כאן קצת "התעצלתי" ולא קראתי ביקורת על הG series של סיסוניק.

לפי מידע מפורט עד לרכיב האחרון באתר סוים אני זקוק לספק מינימום 320W שההמלצה היא 360W. עושה רושם שהספק במחיר הנמוך של 195 יעשה את העבודה. ממש בול :yelclap:

מצד שני...מבחינה של הרגשת בטן בא לי ללכת על ה430W....אבל אם יש יתרונות בולטים של סדרת הG החדשה אשמח ללכת עליה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק 360W ביעילות GOLD מקביל ל 430 W ביעילות BRONZE. אם תראה לשניהם 30A במסילת 12V+ שהיא הכי חשובה.

הבעיה ה יחידה שלא תקבל יותר מ 360W. בסקירה של HARDWARE SECRETS הם כתבו שמנגנון הגנה הופעל וספק נסגר רק כאשר הם ניסו לעלות ב 20 W על 360W שזה המקסימום. אבל נראה לי גם 360W מספיק.

כמו כן לפי ביקורות יש לנו פה רמה של סדרת X של SEASONIC במחיר יותר ידידותי למשתמש עם 5 שנות אחריות. אין על מה לדבר. :)

אחרי שתקנה ותתקין, תדווח :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...