מבקש חוו"ד על מפרט לעריכת וידאו ולעריכה גרפית, עד 5.5K ש"ח (לא סופי) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש חוו"ד על מפרט לעריכת וידאו ולעריכה גרפית, עד 5.5K ש"ח (לא סופי)

אנדי

Recommended Posts

שלום חברים,

בימים אלה אני מרכיב מפרט למחשב שייעודו העיקרי – לכידה ועריכה של וידאו (באמצעות פרמייר) ובנוסף לזאת ישמש גם לעריכה גרפית באמצעות פוטושופ, אילוסטרטור ואינדזיין.

את המפרט שלהלן הרכבתי אחרי שעברתי לעומק על השרשור שמיועד לגרפיקאים (מידע רב שמתפרסם שם בפוסט הראשי, מחיייב ריענון), על רשימת המעבדים הגרפיים ש-Adobe ממליצה עליהם לצורך עניין זה (תמיכה ב- cuda, ב- openGL 2.0 ולפחות 1280 מ"ב זכרון גרפי), וכן על שרשורים חשובים בפורומים שעוסקים בלוחות אם, בספקים/מארזים, ובכוננים קשיחים.

התקציב ההתחלתי שהגדרתי עמד על K5.5 ₪ אך לפי הרכיבים במפרט הנ"ל, תהיה ככל הנראה חריגה כלפי מעלה, אלא אם יתקבלו כאן המלצות מועילות.

להלן המפרט:

· מעבד - Intel I7 3770 3.4GHz s1155 8MB

· לוח אם – MSI ZH77h-643

· זכרון – 2X4GB 1600MHz vengeance blue

· כרטיס מסך – Zotac GTX660 2Gb

· כוננים קשיחים:

o ראשי - WD caviar blue 500GB 16MB SataIII

o נוסף - 1TB barracuda 64 MB SataIII

· כוננים אופטיים – 2XLG GH24NS

· מארז – chaser MK-I full tower

· ספק – אחד מהשלושה (מהזול ליקר – בהתאם לזמינות במלאי):

o Seasonic bronze 520W

o Seasonic bronze 850W

o Seasonic goldX 60W

אני מביא בחשבון שתהיינה הוצאות נוספות כגון קירור למעבד, כבל ללכידת וכו'.

אין בכוונתי לרכוש צג (כרגע יש ברשותי צג סמסונג syncMasrer BX2235), מקלדת ועכבר.

מה דעתכם? מה הייתם משנים כדי להוזיל עלויות מבלי לפגוע בביצועים?

האם במפרט הזה יש רכיבים שמתחייב להחליפם ברכיבים יקרים יותר?

תודה מראש לכל המשיבים ושבוע טוב לכולכם!

עריכה - לצערי מאז הפרסום הראשון של הפוסט הנ"ל, לא קבלתי כל התייחסות.

אנצל את ההקפצה ואוסיף את הפרטים הבאים:

* מידת חשיבות השקט 7-8.

* אין כוונה לבצע OC

* - win7

* שדרוג עתידי אפשרי - הרחבת זיכרון

* הרכישה (וההרכבה) תתבצע בסניף KSP חיפה, זו חנות המחשבים הקרובה ביותר לביתי.

אם תוך 48 שעות לא תהיה כל התיחסות, אקבל זאת כמתן אור ירוק לצאת לדרך ולקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר דברים:

1. כנראה טעית בכתיבת דגם הלוח, מעריך שהתכוונת ל-ZH77-G43. ישנם לוחות בסיסיים וזולים יותר שתוכל לשלב כאן אם תירצה.

ניראה לי שלא תיהיה לך בעיה להיכנס למפרטי הלוחות ולבדוק בעצמך אילו פיצ'רים כל לוח מציע וכך לבחור את הלוח שמתאים לך.

דעתי האישית היא ללכת על המינימום כשלא מתוכנן OC כמובן בהתאמה לפיצ'רים הנחוצים.

2. זכרון ה-VALUE הזולים ביותר יענו על צרכיך ויעשו את אותה העבודה, ישנם זכרונות שעולים 220 ל-2X4 כך שחסכת בערך

80~100 שקל מהזכרונות במפרט שלך ולא הפסדת דבר. בנוסף בדוק אם זכרון מעבר ל-8GB יועיל בישומים שאתה מריץ.

אני לא כ"כ מעודכן בדרישות המערכת העדכניות והמומלצות אך תוכל לבדוק אותן באתרי היצרן בלי בעיה.

3. הכרטיס מסך שך נותן רק שנתיים אחריות בדר"כ וחבל. יש דגמים במחירים זהים למדי וכולם נותנים שלוש שנות אחריות.

4. שים לב כמה אתה משלם על קשיחים ביחס לנפח, ז"א שקשיח של 1TB עולה רק מאה שקלים פחות מקשיח של 2TB, ובכזה

אתה מרוויח כפול נפח איחסון. כמה שזכור לי הקשיחים של ה-GB500 נותנים יחס עלות\נפח גרוע למדי.

5. מי שקונה בד"כ מארז כזה קונה אותו בגלל איך שהוא נראה, אני לא אומר שחס וחלילה הוא לא בסדר, אך אם כמו בדרישות אתה

מחפש מארז שקט מאוד ישנם עדיפים בהרבה ששמים דגש על שקט יותר מאשר על העיצוב. כמובן שגם איכותי הוא חלק

בלתי נמנע על מנת לקבל שקט אופטימלי, גם בנוגע לקירורו אם הוא הולך לעבוד שעות נוספות.

6. לא הייתי גולש להוצעות מיותרות כמו ספקי גולד, הסיסוניק -500\520W בעל נצילות ברונז יהיה מצוין ואין צורך ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לך Roy על הערותיך והארותיך - אתייחס לחלקן.

לגבי הזיכרון - האם בעריכת ברמה של לפחות חצי מקצועית, אין חשיבות למהירות הזיכרון או לתזמונים שלו? אם אכן אין חשיבות, אוכל לחסוך כאן עלויות ברכישת זול יותר, ויתכן שבנפח גדול יותר.

כרטיס המסך שבחרתי הוא הזול ביותר שמצאתי באתר של KSP, שעומד בכל הקריטריונים של 'אדובה' (שילוב של מינימום 2GB ותמיכה ב-cuda), ולכן הלכתי עליו. עד כמה חשובה כאן האחריות?

בעניין הדיסקים - אני יוצא מהנחה שכאשר מחירי הדיסקים ירדו, אני ארכוש דיסק נוסף של 2TB, אולי במארז חיצוני.

את המארז שהכנסתי למפרט ראיתי רק בתמונה ולא 'חי'. יתכן שאקפוץ בקרוב לסניף KSP כדי לבדוק אחרים. אם יש לך הצעה חליפית במחיר שפוי (עדיף כזה שחלקו העליון יהיה שטוח, כדי שניתן יהיה להניח עליו חפצים שנים כמו כוננים חיצוניים וכיו"ב), אנא שתף.

לגבי הספק - היום ביררתי במחסן המרכזי של KSP בצפון (טירת הכרמל) - ספק של seasonic 520W צפוי להגיע בשבוע הבא, ולכן אחכה קצת ולא אשפוך כסף על משהו יקר יותר.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל במהירות בין ddr3 1333 לבין ddr31600 הוא זניח וכלל לא מורגש. בכל מקרה קיימים גם זכרונות value 1600 בזול פשוט צלעות הקירור

שנוספות לסטיק מייקרות לפעמים שלא לצורך. אם אתה זקוק למעבר ל-8 ג׳יגה בסופו של דבר יש סטיקים בודדים של 8 בפחות מ-200 שקלים.

אני בהחלט הייתי שוקל הוספת מאה שקלים או חיפוש של הכרטיס בחנות אחרת שאולי תציע אותו בזול יותר, כרטיס מסך הוא אחד מהרכיבים הפחות

אמינים במערכת ולכן חשוב למשוך את האחריות כמה שניתן, בכל זאת אם קורה משהו אחרי שנתיים, שנתיים וחצי ויש צורך להחליפו אז לא הפסדת את הכסף.

כמובן שאין לדעת שיקול שלך. יש בksp את הכרטיס של msi בגרסת oc במאה יותר, כך שגם תקבל אחריות ארוכה יותר וגם תוספת ביצועים קטנה.

בנוגע לקשיחים הסברתי את העקרון. תיבדוק מחירים ותראה את הכדאיות בין יחס לנפח וכך תחליט.

ישנם מארזים כמו האנטק p280 או הp193 ששם דגם על שקט בשילוב עיצוב סולידי, גם מארזי ה-fractal הטובים יתנו לך את המבוקש.

אני אישית לא מתלהב ממארזי TT לאחר שהתאכזבתי מכמה מארזים שנפלו לידיי. אם כבר מארזים צעקניים ואגרסיבית אני חושב שחברות כמו

cooler master או הם בליגה אחת מעל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החכמתי, תודה!

הערה אחת - מארז 280P של 'אנטק', אינו full tower כפי שאני מחפש (מארזי 'fractal design' כלל לא נמכרים אצלם. אגב, אני מעדיף לרכוש את כל הרכיבים במקום אחד, ושם גם תיעשה ההרכבה).

לכן אלך ככל הראה על זה שנמצא מייד מעליו בסקאלת המחיר - Antec Eleven Hundred The Advanced Gaming Authority Case, על אף שאני לגמרי לא ...וזה עדיין יעלה לי הרבה פחות מהמארז שכללתי במפרט הפתיחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- לקחת כונן קשיח של חצי טרה וטרה זה לא רעיון ממש חכם. מעבר לעובדה שכונן החצי טרה פחות משתלם, הוא גם מעט איטי יותר שכן בסדרות האחרונות רוב הכוננים הקשיחים בנפח טרה ומעלה (טרה, 2 טרה ו-3 טרה) מבוססים פלטות של טרה ולכן מהירות יותר. לכן, יש לך 2 אפשרויות עיקריות- או לקחת כונן טרה בינתיים ובעתיד להוסיף עוד כוננים כשהמחירים ירדו או כשתצטרך, או לקחת עכשיו כונן SSD ולשים שם את מערכת ההפעלה ותוכנות נבחרות כדי לקבל בוסט ביצועי קריאה, כתיבה וגישה ביחד עם כונן טרה לכל שאר הקבצים.

- מארז אנטק P280 אומנם לא נחשב ל-full tower אך מדובר על מארז די גדול ומרווח לרוב יותר ממארזים tower רגילים.

לבחור מארז לפי תקן הגודל שנקבע לו זה לא משהו נכון לעשות, כמו במקרה הזה. אמליץ לך לקרוא סקירות וביקורות על המארז (גם ביוטוב) ותשווה אותו למארזים אחרים. ה-eleven hundred אחלה מארז, אך לדעתי ה-P280 יתאים לך הרבה יותר.

- כל הדרישות שאדובי שמה באתר שלה הן דרישות כלליות מאוד, שכן זה תלוי מאוד בכובד השימושים שלך. אנשים שמשתמשים בצורה חובבנית/קלילה בתוכנות הנ"ל, גם מחשב בעלות של 2000 ש"ח יספיק להם מעל ומעבר. אנשים שמשתמשים בצורה כבדה מאוד (שכבות רבות, טקסטורות ברזולוציות גבוהות וכמובן אפקטים מרובים) יצטרכו מחשבים יקרים פי 3-4 (בחלק מהמקרים מחשבים עם חומרה ייעודית שלרוב לא משתלמת כמו כרטיסי קוואדרו). לשימושים שלך לרוב גם כרטיס כמו GTX650 יספיק, אך יכול מאוד להיות שאתה כן תוגבל, בהתאם לצורת עבודתך.

להלן מפרט אפשרי לדוגמא:

מעבד אינטל: Intel Core i7 3770 3.4Ghz s1155 8MB, GPU Core, Tray 1

מאוורר למעבד: קירור למעבד Scythe Katana 3 CPU Cooler 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte H77-D3H s1155 Core i3/i5/i7, Intel H77, DDR3 1600, 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI 1

זכרונות (2 סטיקים): זיכרון למחשב Corsair XMS 8GB DDR3 1600MHz CL11 2

כרטיסי מסך: כרטיס מסך MSI GTX660 OC 2GB GDDR5 DX11 2xDVI HDMI DP PCI-E N660 TF 1

דיסקים קשיחים: Seagate 1TB Barracuda 7200RPM 64MB Sata III ST1000DM003 1

צורבי DVD: LG DVD±RW GH22NS x22 Black SATA OEM 1

ספקי כוח: ספק כח Neo Eco 520 520W Active PFC 12cm PSU Retail 1

מארזים: מארז Antec P280 Mid ATX Tower Black Case No PSU 1

מחיר החבילה: 5142 שקל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...