עבור לתוכן
 • צור חשבון

אנדי

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  237
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  15יום 2ש' 12דק' 3שנ'

דירוג

2 ניטרלי

אודות אנדי

 • דרגה
  Zone Newbie
 • יום הולדת 01/01/1980

מבקרים אחרונים

הצגת המבקרים בפרופילך מנוטרלת, ולא ניתן לראות מי ביקר לאחרונה בפרופיל שלך.

 1. את זה כבר עשיתי כמובן. ציינתי קודם שבשני מחשבים אחרים בבית העדכונים האלה הותקנו בלי כל בעיה. מה שלא ציינתי, זה ששני המחשבים האחרים מבוססים על מעבדים של 'אינטל', בעוד שהמחשב שבו יש בעיות מבוסס על AMD. יש מצב שיש בעיית תאימות של העדכונים האלה עם חומרה של AMD?! ושתי הערות נוספות: * נכנסתי לשורת הפקודה (כמנהל) והפעלתי את חשבון אדמיניסטרטור (net user administrator /active:yes)שבד"כ הוא מוסתר, וניסיתי לעדכן ממנו. גם שם קיבלתי שגיאה. * הרצתי משורת הפקודה את את ההוראה chkdsk /r. והפעלתי מחדש את המחשב. המערכת ביצעה סריקה ו'תיקון' עצמיים ולאחר מכן ניסיתי לעשות שוב עדכון של חלונות. כאן קרה דבר מוזר: הפעם אותרו שלושה עדכונים - אחד מינואר, והשניים הבעייתיים. הראשון הותקן בהצלחה. השניים הנותרים לא. פה התחלתי לחשוד..
 2. ראשית מתנצל על העיכוב בתשובה. בשני מחשבים נוספים בבית העדכונים הללו הותקנו באופן חלק. הדבר הזה מוביל אותי למסקנה שהבעיה היא במחשב שלי. ניסיתי לבצע תיקון גם דרך שורת הפקודה (כמנהל) אבל התוצאה שקיבלתי לאחר שזוהתה בעיה במספר קבצים היא הודעת השגיאה 'the system cannot find the file specified'.
 3. לגמרי. מחקתי גם את התוכן של התיקייה הנ"ל. נאדה. את קובץ ההתקנה הורדתי מהאתר של מיקרוסופט באפריל האחרון, ולאחר ההתקנה הרצתי עדכונים.
 4. את הפעולות האלה ביצעתי עוד לפני שפתחתי דיון בפורום. שורת הפקודה דיווחה לי שנמצאו כמה קבצים פגומים, והיא הפנתה אותי לקובץ CBS.log שנמצא בתיקיית המערכת, וכך גם לקובץ dism. לא הצלחתי להבין מהם איזה קבצים תקולים, היכן הם נמצאים ואיך ניתן להחליף אותם. אם הבעיה היא במערכת העדכונים ולא בקבצי העדכונים עצמם, איך אוכל להתקים את העדכונים העתידיים? בן שבועיים וחצי. כונן המערכת הוא כונן NVMe PCIe בנפח כולל של 256GB ביצעתי. זה מה שהתקבל: Stage 3: Examining security descriptors... Security descriptor verification completed. 81328 data files processed. CHKDSK is verifying Usn Journal... Usn Journal verification completed. Windows has checked the file system and found problems. Please run chkdsk /scan to find the problems and queue them for repair. לאחר הרצה שניה (chkdsk qscan): Windows has scanned the file system and found no problems. No further action is required. מוזר...
 5. מדובר בבעיה עקרונית. אם שני העדכונים האלה לא הותקנו, סביר להניח שגם עדכונים עתידיים לא יותקנו. אני מניח שהבעיה אינה בקבצי העדכון עצמם אלא במערכת העדכונים. כנראה שמשהו בה השתבש. אם יתברר שיש רבים נוספים שאינם מסוגלים להתקין את שני העדכונים הנ"ל, אחשב מסלול מחדש. אגב, עשיתי היום גם איפוס של windows update (דרך שורת הפקודה). לא עזר. אתה הצלחת להתקין אותם?
 6. היי לכולם, ניסיתי לבצע הערב התקנה של שני עדכונים ל- win 10 pro X64, ללא הצלחה. אלה שני העדכונים: * KB4556799 שגיאה - 0X80070002 * KB4552931 שגיאה - 0X80073701 מה ניסיתי לעשות כדי לפתור? * עפ"י המלצות מהרשת, בצעתי סנכרון של שעון המערכת לפי השרתים של מיקרוסופט ולפי אזור הזמן שלנו (+הפעלה מחדש). * נסיון התקנה במצב בטוח (חיבור לאינטרנט). * נסיון תיקון באמצעות שורת הפקודה תוך שימוש בקובץ install.esd שנמצא בכונן ההתקנה של חלונות (כונן USB). בחינת קובץ ה- log מצביעה על כך שיתכן וחסר קובץ DLL כלשהו (PEProvider.dll, שאמור היה להיות ממקום בתיקיית משנה זמנית בנתיב AppData\Local\Temp\ של תיקיית חשבון המשתמש שלי) * נסיות התקנה ע"י קבצי התקנה שהורדו מקטלוג העדכונים של מיקרוסופט. כל אלה נכשלו. האם ביצוע repair למערכת ההפעלה דרך כונן ההתקנה עשוי לפתור את הבעיה? הצעות נוספות לפתרון? תודה מראש.
 7. החכמתי. בפעם הבאה שארכיב לעצמי מחשב (משהו כמו 8 שנים מהיום), אקרא את החוברת של הלוח עוד לפני קבלת החלטה על רכישה... חן חן.
 8. טוב, הנה סיכום הסיפור. אכן, כונן NVMe מבטל שניים מחיבורי ה- SATA. לא ברור לי האם זו מגבלה טכנית או משהו שהיצרנית (gigabyte) עושה בכוונה, בכל מקרה זה הצליח מאוד לעצבן אותי. מעניין לדעת האם זה קורה רק בלוחות של 'ג'יגבייט' או גם בלוחות של יצרניות אחרות. אילו הייתי יודע מלכתחילה שיש מגבלה כזו, כנראה שהייתי הולך על לוח עם ערכת שבבים אחרת (בהנחה שיש כזו שבה המגבלה הזו אינה קיימת). חג שמח!
 9. בדיוק עם החוברת ביד, עובר עכשיו על הנקודה הזו. מקווה שיעזור לפתור את הבעיה.
 10. העתקתי מתוך אזור chipset בהגדרות הביוס: APU SATA prot enable: enabled APU SATA port plug: enabled chipset SATA hot plug: enabled APU SATA port 0: not installed APU SATA prot 1: not installed chipset SATA port 2: not installed CHIPSET SATA port 3: not installed הגדרת האות לכונן בניהול הכוננים אפשרית רק כאשר המערכת מזהה כונן אלא שבניהול הדיסקים של חלונות הם פשוט לא קיימים. בלוח האם יש שישה חיבורי SATA. שניים מהם הם חיבור 0, שניים הם חיבור 1, ועוד שניים שמספרם 3 ו- 4. הינה קישור למדריך - https://download.gigabyte.com/FileList/Manual/mb_manual_b450-aorus-elite_1002_e.pdf תרשימים בעמודים 4, 12 חג שמח!
 11. היי לכולם, בימים אלה סיימתי להרכיב מחשב שולחני חדש שהורכב מהרכיבים שלהלן (לאחר התייעצות כאן בפורומים): מעבד - AMD reizen 3700x לוח אם - gigabyte B450 AORUS elite (ביוס מעודכן לגרסה F41) כונן - Adata XPG spectrix S40G 256GB NVMe M.2 כרטיס מסך - evga geforce 1660ti ספק של seasonic (650W מודולרי, אקטיבי) הועבר מהמחשב הישן. שלושה כוננים מכאניים הועברו מהמחשב הישן שני כוננים אופטיים הועברו מהמחשב הישן התקנתי בהצלחה את מערכת ההפעלה (windows 10 pro) ואת כל מנהלי ההתקנים הרלוונטיים. הסיפור הוא כזה - המערכת מזהה את שני הכונים האופטיים אבל רק אחד משלושת הכוננים המכאניים. בדקתי את חיבורי החשמל ואת חיבורי ה- SATA והם נראים לי תקינים. האם יכול להיות שנוצרה פתאום איזו בעיה בספק, או שאולי צריך לשנות איזו הגדרה בביוס/ במערכת ההפעלה? תודה מראש לכל המסייעים.
 12. היי לכם, בימים הקרובים אמור להגיע אלי מחשב שולחני חדש שהזמנתי לאחרונה, ובמקום להתקין את מערת ההפעלה ואת כל היישומים מחדש, אני מעוניין להעתיק את כונן המערכת של המחשב הישן למחשב החדש. השאלה שלי היא זו - האם בישומים שמבצעים את הפעולה הזו (כמו למשל acrins true image) ניתן לבצע שכפול של כונן מערכת ללא מנהלי ההתקנים ששייכים למחשב הישן? איך בכלל ניתן להפעיל את המחשב החדש מכונן המערכת הישן, כאשר מנהלי ההתקנים שמותקנים בו שייכים למחשב הישן? שאלה כזו אגב, כבר הועלתה כאן ב- 2012, אבל לא ממש הבנתי את התשובה. אולי היום יש שיטות מתקדמות יותר. תודה.
 13. תודה על המידע. אם אחליט להרכיב בבית, אדאג לוודא שאני מקבל לוח עדכני.
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close