חוות דעתכם על מפרט מחשב עריכה וגרפיקה בתקציב 16000 ש"ח - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעתכם על מפרט מחשב עריכה וגרפיקה בתקציב 16000 ש"ח

Ice13

Recommended Posts

כי הוא עולה כמעט 2000 ש"ח יותר, כולל פחות , כולל 2GB זיכרון סטנדרטיים ורוחב פס של 256bit, בניגוד לכרטיסי ישנים שסבלו רוחב פס לזיכרון.

בנוסף, הוא מבוסס על ה-GTX470 הישן ולכן יהיה חזק פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מספר שאלות:

1. יש ערך בשידרוג הזיכרון ל64GB? מרבית העבודה שלי דורשת הפעלה של Avid Media Composer במקביל After Effects

2. למהירות המעבד יש השפעה ישירה על ביצועי תוכנות האנימציה והעריכה?

אני מתלבט בין הIntel i7-3930K לגירסאות חדשות יותר...

3. קראתי את הכתבה שצירפת הנוגעת לGTX 690- למיטב הבנתי התוכנה Premiere (בה אני לא משתמש) לא מנצלת Dual GPU, לא הבנתי האם After Effects מנצלת...

בכל מקרה, אני חושב שיש סבירות גבוהה שאלו עניינים שיפתרו בעדכוני גירסאות התוכנה ולכן רציתי לשאול האם הGTX 690X עדיף לטווח הארוך?

לגבי הQuardo אני אנסה למצוא חומרים נוספים באינטרנט, לחקור את הנושא ושמוע את חוות דעתכם- כרגע האופצייה היא 4000 2GB, כיוון שהPNY 5000 2.5GB עולה כ8000 ש"ח

4. האם הוספת כונן לעבודה על לפרויקטיים יאיץ את העבודה והרינדורים באופן משמעותי?

5. אשמח לקבל את המלצותיכם לכרטיס , כרטיס קול ומקלדת אלחוטית נוחה

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תהיה בטוח לפני שאתה קופץ ל64GB זיכרון, זו חתיכת הוצאה, הסטיקים יקרים למדי.

על איזה מערכת אתה עובד היום? כמה משאבים היא צורכת? אולי זה יעזור לך לקבל את המידע בנוגע לדרישות עבור המערכת החדשה.

בנוגע למעבד, 3930 סבבה בהתאם לתקציב, אם תחליט להתפרע וללכת על ה3960, הייתי מחכה. ה3970 בדיוק יצא.

בנוגע לכרטיסי מסך - אתה חייב להיות סגור על הסדרה שמתאימה יותר לצרכים שלך. אתה לא קונה שוקו ולחמניה. לכל דבר יש משמעות , במיוחד בתחנת עבודה בסדר גודל כזה. אין לך על מה להתפשר לדעתי.

אם הGTX יהיה רלוונטי - תבדוק את עניין ריבוי הליבות. אחרת ה690 יהיה בזבוז כסף. אם לא, הייתי הולך על צמד 680 שיניבו תוצאות טובות יותר, ואולי גם יהיו זולים במעט. (תלוי בגרסה)

לעניין הSSD, אין ספק שיש כאן חשיבות למהירות העיבוד, אבל הSSD ישפיע רק על קריאה / כתיבה מהכוננים.

אם התוכנות שלך יעשו זאת באופן אינטנסיבי, ויש לך דרישה לSSD, אזי שהשיפור יהיה מורגש. (אבל, כדאי לשקול זאת שוב אם אתה בונה פרוייקטים גדולים שתופסים נפחים גדולים במיוחד, SSD לא יהיה משתלם)

ללא שום קשר - אין סיבה לוותר על SSD למע' ההפעלה ולתוכנות.

כרטיסי הרחבה:

רשת: למה אתה חושב שהOB לא יעשה עבודה טובה מספיק? גם בתשתית של 1GB\S תקבל מספרים יפים מאוד ברשת.

קול: אני אוהב את הASUSים למיניהם

אגב,

הייתי הולך על ה RIVE , וכן ממהיר את המערכת. אתה לא צריך לחשוש מזה. להיפך. זה רק יעשה לך טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר שאלות:

1. יש ערך בשידרוג הזיכרון ל64GB? מרבית העבודה שלי דורשת הפעלה של Avid Media Composer במקביל After Effects

2. למהירות המעבד יש השפעה ישירה על ביצועי תוכנות האנימציה והעריכה?

אני מתלבט בין הIntel Core i7-3930K לגירסאות חדשות יותר...

3. קראתי את הכתבה שצירפת הנוגעת לGTX 690- למיטב הבנתי התוכנה Premiere (בה אני לא משתמש) לא מנצלת Dual GPU, לא הבנתי האם After Effects מנצלת...

בכל מקרה, אני חושב שיש סבירות גבוהה שאלו עניינים שיפתרו בעדכוני גירסאות התוכנה ולכן רציתי לשאול האם הGTX 690X עדיף לטווח הארוך?

לגבי הQuardo אני אנסה למצוא חומרים נוספים באינטרנט, לחקור את הנושא ושמוע את חוות דעתכם- כרגע האופצייה היא PNY Quadro 4000 2GB, כיוון שהPNY Quadro 5000 2.5GB עולה כ8000 ש"ח

רכשתי את גרסת קוודרו 4000.

כרטיס מעולה! ליגה אחרת מכרטיס גיימינג.

במיוחד עם חשוב לך Real Time ב- ViewPort.

יציבות בעבודה, מהירות בעבודה על מספר גדול של פוליגונים.

ויש גם תמיכה ברנדר סופי דרך מנוע ה-Iray של NV.

תקבל גם יתרון באדובי פרמייר וגם ב-AE.

החסרונות של כרטיס מקצועי:

מחיר וביצועים סבירים במשחקים, יש צורך להחליף דרייברים עבור חלק מהמשחקים.

iray:

http://www.mentalimages.com/products/iray.html

אדובי ואפקט הקוודרו:

http://blogs.adobe.com/premiereprotraining/2010/10/scaling-in-premiere-pro-cs5.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערכתי שינויים בהתאם לתגובתיכם:

מעבד:

[..] INTEL 3930K : CORE I7, S2011, 3.2GHz , "SROKY" - TRAY ₪2803

לוח אם:

[..] ASUS P8Z77-V PRO ₪1381

זיכרון:

[..] KINGSTON 16GB (8GBX2) DDR3 1333 CL9 ₪636

כמות:3

כרטיס מסך:

[..] PNY-QUADRO 4000 2GB GDDR5 - RETAIL ₪4343

צורב DVD:

[..] ASUS DVDRW DRW-24B5ST -SATA - X24 - RETAIL - זמין במלאי ₪132

כרטיס קול:

[..] M-AUDIO AUDIOPHILE 2496 ₪719

מארז:

[..] CORSAIR GRAPHITE 600TM w/o PSU ₪897

מקלדת:

[..] PERIXX PERIBOARD-707 WIRELESS TOUCHPAD KEYBOARD ₪156

ספק כוח:

[..] SEASONIC PLATINUM 860W- MODULAR : P-860 ₪1179

קרור למעבד:

[..] SCYTHE MUGEN III REVB - זמין במלאי ₪231

קרור למארז:

[..] SCYTHE S-FLEX 120mm 1200rpm - זמין במלאי ₪71

כמות:2

דיסק קשיח:

[..] OCZ SSD VERTEX4 256GB SATA III ₪1194

דיסק קשיח 2:

SEAGATE 3TB SATA3 ₪853

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪15931

עידכון:

מעבד:

INTEL 3930K : I7, S2011, 3.2GHz , "SROKY" - TRAY

לוח אם:

ASUS SABERTOOTH X79

זיכרון:

G.SKILL 32GB (4X8GB) 1600 CL10 - RipjawsZ

כרטיס מסך:

PNY-QUADRO 4000 2GB - RETAIL

צורב DVD:

ASUS DVDRW DRW-24B5ST -SATA - X24 - RETAIL - זמין במלאי

כרטיס קול:

M-AUDIO AUDIOPHILE 2496

מארז:

CORSAIR GRAPHITE 600TM w/o PSU

מקלדת:

PERIXX PERIBOARD-707 WIRELESS TOUCHPAD KEYBOARD

ספק כוח:

SEASONIC X-SERIES 760W - MODULAR : X-760

קרור למעבד:

ANTEC KÜHLER H₂O 920

קרור למארז:

SCYTHE GENTLE TYPHOON 120mm 1450rpm - זמין במלאי

דיסק קשיח:

OCZ VERTEX4 256GB SATA III

דיסק קשיח 2:

SEAGATE 3TB SATA3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבלי לפגוע (אנחנו כאן כדי לעזור). אך אין קורלציה בין הרכיבים שבחרת.

1. לא תוכל להכניס את כל הסטיקים של הזיכרון על הלוח (סה"כ 6 סטיקים יש לך שם)

2. הלוח שבחרת לא תומך במעבד - מדובר בתושבת שונה לגמרי (שוק ביתי מול שוק מקצועי) 1155 מול 2011

אתה סגור על הQUADRO 4000? הוא מתאים לצרכים ולשימושים שלך?

עריכה:

ניסיתי להרכיב מפרט דומה לשלך, מבחינתי הוא לא מושלם - אני הייתי משנה כמה דברים אך בכל זאת ניסיתי לשמור על הדברים שאתה בחרת דוגמת המארז והספק.

לא הכנסתי כרטיס קול מקלדת וצורב - הם נשארים לשיקולך. לדעתי יש מה לחסוך במפרט או לחילופין לשדרג אותו.

- הלוח שבחרתי יוכל להכיל 8 סטיקים של (שמתאימים לקיט שלך). אם אתה מתכנן להרחיב את הזיכרון בעתיד - הייתי הולך על קיט של 4X8GB ולא קיט של 8X4GB. זוהי אחד הסיבות שבחרתי בלוח הזה. יחסית לקטוגוריה הוא זול אבל הוא יציע לך את 8 הדימים לזכרונות.

המפרט שלפניך מתומחר ב13,490 ש"ח. ובניתי אותו בKSP.

[table][tr][td]

[/td][td]

[/td][td]כרטיס מסך PNY Quadro 4000 2GB DX11 2xDP DVI PCI-E [/td][td]4025 [/td][td]minus-icon.png1plus-icon.png [/td][td]4025 [/td][td]101.png[/td][/tr] [tr] [td]

[/td][td]

[/td][td]Western Digital Caviar Green 3TB IntelliPower, 64MB, SATA III WD30EZRX [/td][td]795 [/td][td]minus-icon.png1plus-icon.png [/td][td]795 [/td][td]101.png[/td][/tr] [tr] [td]

[/td][td]

[/td][td]מארז CC600TWM-WHT Graphite Special Edition White Mid-Tower Case No [/td][td]795 [/td][td]minus-icon.png1plus-icon.png [/td][td]795 [/td][td]101.png[/td][/tr] [tr] [td]

[/td][td]

[/td][td]קירור למעבד Scythe Mugen 3 CPU Cooler Rev.B [/td][td]200 [/td][td]minus-icon.png1plus-icon.png [/td][td]200 [/td][td]101.png[/td][/tr] [tr] [td]

[/td][td]

[/td][td]זיכרון למחשב 8x4GB RipJaw Z Edition Quad Channel CL9-9-9-24 [/td][td]990 [/td][td]minus-icon.png1plus-icon.png [/td][td]990 [/td][td]101.png[/td][/tr] [tr] [td]

[/td][td]

[/td][td]Intel i7 3930K 3.2Ghz s2011 12MB L3 Cache, Tray [/td][td]2920 [/td][td]minus-icon.png1plus-icon.png [/td][td]2920 [/td][td]101.png[/td][/tr] [tr] [td]

[/td][td]

[/td][td]לוח אם P9X79 s2011 i7, Intel X79, 1866Mhz, 3xPCI-E [/td][td]1390 [/td][td]minus-icon.png1plus-icon.png [/td][td]1390 [/td][td]101.png[/td][/tr] [tr] [td]

[/td][td]

[/td][td]ספק כח SeaSonic 860W Platinum-Series Active PFC 12cm Fan Modular Platinum-860 (Retail) [/td][td]930 [/td][td]minus-icon.png1plus-icon.png [/td][td]930 [/td][td]101.png[/td][/tr] [tr] [td]

[/td][td]

[/td][td]OCZ Vertex 4 2.5'' 256GB SATA III MLC Retail [/td][td]1445 [/td][td]minus-icon.png1plus-icon.png [/td][td]1445 [/td][td]101.png[/td][/tr][/table]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה!

יישמתי את המלצותייך לגבי הזיכרון ולוח האם, והחלפתי אותם לG.SKILL 32GB (4X8GB) DDR3 1600 CL10 - RipjawsZ ולASUS SABERTOOTH X79.

קראתי המון לגבי ההבדלים בין הQUADRO 4000 לGTX למיניהם ולא מצאתי מסקנה חד משמעית לצערי, אך משתמשים מעולם הגרפיקה טוענים שהQUADRO 4000 נותן תפוקה טובה יותר בעבודה על תוכנות עריכה ואנימציה, אשמח לקבל חוות דעת נוספות.

מפרט עדכני:

מעבד:

INTEL 3930K : CORE I7, S2011, 3.2GHz , "SROKY" - TRAY

לוח אם:

ASUS SABERTOOTH X79

זיכרון:

G.SKILL 32GB (4X8GB) DDR3 1600 CL10 - RipjawsZ

כרטיס מסך:

PNY-QUADRO 4000 2GB GDDR5 - RETAIL

צורב DVD:

ASUS DVDRW DRW-24B5ST -SATA - X24 - RETAIL - זמין במלאי

כרטיס קול:

M-AUDIO AUDIOPHILE 2496

מארז:

CORSAIR GRAPHITE 600TM w/o PSU

מקלדת:

PERIXX PERIBOARD-707 WIRELESS TOUCHPAD KEYBOARD

ספק כוח:

SEASONIC X-SERIES 760W - MODULAR : X-760

קרור למעבד:

KÜHLER H₂O 920

קרור למארז:

SCYTHE GENTLE TYPHOON 120mm 1450rpm - זמין במלאי

דיסק קשיח:

SSD VERTEX4 256GB SATA III

דיסק קשיח 2:

3TB SATA3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח טעות שלי פירסמתי את הלינק הלא נכון.

הלינק שרציתי לפרסם ולא הצלחתי למצוא בשנית, הוא שירשור ארוך מאוד בפורום של Autodesk עם המון חוות דעת על כרטיסי המסך השונים,

בשירשור הנ"ל רוב המשתמשים טענו לטובת הGTX.

לאחר שקראתי את השירשור ופירסמתי את התגובה המשכתי לקרוא וראיתי המון דעות סותרות, Benchmarks מנוגדים, וחוות דעת שונות.

נראה לי שאאלץ להמר על הQUADRO...

לגבי ביצוע הרכישה, עשיתי השוואה בחנויות הויראליות והחנות היחידה שהציעה את מירב הרכיבים שפירסמתי במחירים טובים היא IQPC, אך לצערי המעבד חסר והם נדרשים להזמין אותו מחו"ל, דבר שאני משער שיקח המון זמן, ובנוסף חסרים ליבואנים את ספק הכוח שבחרתי, לוח האם ומערכת הקירור.

שלחתי לRSM בקשה להצעת מחיר והם לא ענו לי, אך המחירים באתר שלהם מרתיעים אותי.

TMS הציעו לי מפרט מוכן וטענו שאין להם חלקים.

ראיתי ביקורות שליליות על SkyPC ולכן אוותר עליהם.

את Power שכחנו.

הבנתי שKSP לא מומלצת למערכות יקרות.

משריון מחשבים צריך להיזהר, לדבריו של guy86222 .

זה קצת מגוחך שקיימת לי אופצייה אחת ויחידה להצעת מחיר, תוכלו להמליץ לי על חנויות אמינות נוספות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יקרה אם תקבל פרויקט בתוכנה: Solidworks?

אין תמיכה ברינדור בזמן אמת על כרטיסי GF רק לכרטיסים מקצועיים.

ואגב, שלי עובד יפה עם ספק קורסייר 450W זקן.

הכוח של קוואדרו מתבטא בחישובי OPGL וגם OPCL, לא כל התוכנות תומכות ב-DXD כמו 3D מקס, למשל התוכנה Cinema 4D מבית מקסון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...