תעשו לי בבקשה סדר בנושא גיבוי חיצוני ברשת ביתית - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעשו לי בבקשה סדר בנושא גיבוי חיצוני ברשת ביתית

hali

Recommended Posts

הי חברה,

אני די מבולבל מרוב הכתבות והעצות שקיבלתי מחברים בנושא ולכן אני פונה אליכם לעשות לי סדר בנושא.

אייך אפשר לעשות גיבוי ל-7 מחשבים שמחוברים לראוטר netgeer vvg2000 של בזק (החיבורים הם:4 קווי ו-3 אלחוטי).

ואין לי בעייה של מקום ליד הראוטר.

1. יש אנשים שאומרים לי שה- של הראוטר איטי והמחשבים יהיו מאוד איטיים בגלל זה...

2. יש שאמרו לי שבכלל אני צריך דיסק עם חיבור חיצוני. (נשמע לי מופרך....)

4. אם אני אסתכל 3-5 שנים קדימה, אז אני צריך משהו כמו 2T.

5. האם זה יאט את המחשבים?

6. ובכלל, אחרי שקונים את הדיסק - מה מגדירים (בחלונות 7) ואייך עושים כדי שהכל יעבוד אוטומאטית?

תודה רבה לכל העוזרים

הראל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שנתן לך תשובות ל-1 ו-2 צדק. חיבור דיסק ל- שבראוטר מניב תוצאות עלובות למדי. אולי בשביל להעתיק קובץ וורד מזדמן בנפח של 1-2MB זה לא נורא אבל כל מה שיותר מזה יהיה מתסכל למדי.

הפתרון הברור במקרה שלך הוא NAS או כמו שקראת לו "דיסק עם חיבור ...". מדובר על מחשב יעודי, קטן, שמשמש כשרת קבצים ברשת אליה הוא מחובר. בצורה כזאת כל המחשבים ברשת המקומית יוכלו לגשת לשרת ולגבות אליו.

ישנן כמה חברות ותחום המחירים גדול. דווקא יצרניות הדיסקים (WD ו-Seagate) פחות מומלצות במקרה זה.

לגבי פעולת הגיבוי עצמה. ישנן שלל תוכנות שיודעות לעשות את העבודה, חינמיות ובתשלום. Cobian Backup היא דוגמה לאחת חינמית לא רעה.

למעט הגיבוי הראשוני (הפעם הראשונה מכל מחשב) שלוקח יותר זמן שאר הגיבויים (אלו שירוצו אחר כך) לא אמורים ליצור עומס מכיוון שהם כוללים פחות נפח להעתיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...