כל הזמן נכנסים לי לרשת ואני לא יודע איך לפתור את זה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל הזמן נכנסים לי לרשת ואני לא יודע איך לפתור את זה

blancman

Recommended Posts

שלום. יש לי ראוטר מסוג D-LINK DSL-2560U. יש לי בעיה שחוזרת על עצמה וזה שכל הזמן מצליחים להיכנס לי לרשת ולגלוש על חשבוני וברוב חוצפתם אפילו לתפוס לי את כל המהירות. עשיתי את הצעדים הבאים כדי להגן על הרשת שלי:

- הסתרתי את הרשת שלי

- בידדתי את המשמשים ברשת (רק כתובות המאק שלהם מורשות להיכנס - של מחשב נוסף של אמא שלי ושל של אחי)

- השתמשתי בהצפנת WPA2 של 64 תווים כולל סימנים, אותיות גדולות/קטנות ומספרים

- שיניתי את הסיסמה לכניסה לראוטר שלי

ועדיין אני רואה שמישהו כן הצליח להיכנס לרשת שלי ולהסתתר תחת כתובת מאק של האייפון של אחי (שבכלל גר בעיר אחרת אז בכלל לא גלש בה באותו זמן).

אני ממש לא יודע איזה עוד פתרונות יש בשביל להגן על הרשת שלי עד כמה שניתן. יש הצעות נוספות?

בתודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ברגע שאתה שם הצפנה, במיוחד של 64 תווים קשה מאוד לפרוץ את זה. ואני לא חושב שמישהו באמת מעדיף לפרוץ.. אלחוטית זה משהו שיש כמעט בכל בית

בדקת את האופציה שיש לכם בבית מכשיר כגון Yes VOD שגם מחובר לרשת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שום מכשיר בבית שמחובר לרשת שלי (מלבד מה שהזכרתי בהודעה הראשונה)

עדיין אני מדי פעם רואה שנכנסים לרשת שלי מבחוץ. הדבר משפיע במיוחד מבחינת מהירות. זה עוזר רק אחרי שאני מדי פעם מאפס את הרשת. אבל זה חוזר על עצמו כבר יותר מדי פעמים שכבר נמאס.

צריך פתרון יותר משמעותי לטווח ארוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי מנסה את הדבר הבא:

בודק אם בהגדרות של הנתב שלך יש מצב של "אורח" guest אם יש לבטל אותה.

ב2760U יש אז יכול להיות שגם אצלך יש.

אם אין:

1. לבטל את הרשת האלחוטית.

2. שינוי SSID וסיסמא.

3החזרה של הרשת האלחוטית.

ולראות מה קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה:

את המצב GUEST יש גם בדגם שלי - ביטלתי אותו מזמן. השארתי רק את הרשת שלי

1. אני לא יכול לבטל לגמרי את הרשת שלי כי גם אמא שלי ואחי גולשים בו. (אחי גולש רק מדי פעם אבל אמא שלי גולשת מדי יום)

2. כבר שיניתי כמה פעמים. לא עזר

3. לא כ"כ הבנתי מה התכוונת. תוכל לפרט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בו נחזור לבסיס - איך אתה יודע שמישהו נכנס לך לרשת ומשתמש ברוחב הפס שלך?

כתבתי בהודעה הראשונה אם אני לא טועה אבל אני אפרט: כשנכנסים לתפריט WIRELESS יש תת-תפריט בשם STATION INFO ששם רואים איזה כתובות מאק מחוברות בפועל באופן - ושם אני רואה את הכתובת של האייפון של אחי (שבכלל נמצא בעיר אחרת באותו זמן).

וגם אם הייתי יודע מי זה שגולש לי ברשת הייתי מעדיף לנקוט בצעדים קצת יותר חוקיים... :silly:

יש עוד פתרונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים פה לא מרוצים ממה שיש לי להגיד, אז רק אומר זאת כך:

הגורם האנושי מאוד משמעותי פה. זאת אומרת שכדאי לדעת מול מי בדיוק אתה עומד. ואם אתה מסוגל לאתר את הבנאדם שפורץ לך (להבנתי זה אותו אדם שרוכב לך על הפס), זה יעזור לך לא רק להתמודד איתו במישור הטכנולוגי, כלומר להכיר את השיטות והכלים שלו, אלא גם במישור הפיזי. אם תאתר אותו תוכל ללכת ולדבר איתו, ואולי זה יעודד אותו לעזוב אותך (מהיכרותי הם לא אוהבים לדעת שעלו עליהם פיזית).

זו רק הצעה- פרקטית מאוד לדעתי- אם יש לך דרך לאתר את הפרזיט הוירטואלי שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי בהודעה הראשונה אם אני לא טועה אבל אני אפרט: כשנכנסים לתפריט WIRELESS יש תת-תפריט בשם STATION INFO ששם רואים איזה כתובות מאק מחוברות בפועל באופן - ושם אני רואה את הכתובת של האייפון של אחי (שבכלל נמצא בעיר אחרת באותו זמן).

וגם אם הייתי יודע מי זה שגולש לי ברשת הייתי מעדיף לנקוט בצעדים קצת יותר חוקיים... :silly:

יש עוד פתרונות?

לדעתי, אתה טועה בהבנת המסך הזה. הוא מראה איזה כתובות היו מחוברות בשלב מסויים לנתב שלך ולא איזה מחוברות כרגע. אני מציע לך לכבות את הנתב ולהדליק אותו מחדש ולראות אם הכתובות הללו חוזרות. קח בחשבון שהסיכוי שמישהו יפרוץ הצפנת WPA2 עם סיסמא קשה וארוכה שואף לאפס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, אתה טועה בהבנת המסך הזה. הוא מראה איזה כתובות היו מחוברות בשלב מסויים לנתב שלך ולא איזה מחוברות כרגע. אני מציע לך לכבות את הנתב ולהדליק אותו מחדש ולראות אם הכתובות הללו חוזרות. קח בחשבון שהסיכוי שמישהו יפרוץ הצפנת WPA2 עם סיסמא קשה וארוכה שואף לאפס.

זה כל העניין. כשאני מאפס את הראוטר אז אותו גולש מתנתק ממני והמהירות גלישה שלי חוזרת לתפקד באופן נורמלי. מה גם שלא רואים את הכתובת מאק אחרי שאני מאפס את הראוטר.

הבעיה היא שזה חוזר על עצמו כל כמה ימים (בעיקר בסופ"שים) ופשוט אין לי דרך אחרת להיפטר מאותו פרזיט שגולש לי על הרשת כל פעם. זה ממש מעצבן ואני מחפש פתרון שיעזור לי להיפטר מאותם פרזיטים שעולים לי על הרשת ותופסים לי את כל המהירות.

אגב, במידה ואותה אינדיקציה של מי מחובר לרשת לא מדוייקת - יש איזושהי תוכנה שכן מאפשרת לי לראות בזמן אמת מי מחובר לי לרשת ומי לא? ואם אפשר - גם לראות את הכתובות מאק האמיתיות שלהם, זמן הגלישה וכו'?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...