מפרט חזק ואיכותי למשחקים חדשים מאוד עד 6000 ש"ח כולל ציוד היקפי - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט חזק ואיכותי למשחקים חדשים מאוד עד 6000 ש"ח כולל ציוד היקפי

drop_box

Recommended Posts

- הלוח מגיע רק עם 2 סלוטים לזכרונות, תחליף ל GA-B75M-D3H שמגיע עם 4 ועולה 30 ש"ח יותר

- ה MUGEN 3 מוגזם, תחליף לזלמן ב 130 ש"ח או שתרכוש מחנות אחרת את הקטאנה 3 הנהדר

- אם יש כוונה להמהיר את כרטיס מסך, ה 7950 יהיה עדיף

באופן כללי אני מציע כי תסתכל על ביקורות כרטיסים, בהחלט יכול להיות שכרטיסים זולים יותר 7850\660 יענו על ציפיותיך

אין לי כוונה להמהיר לא את הכרטיס ולא את המחשב בכלל...

כי זה נורא מסובך ונשמע ממש מלחיץ למי שלא מבין בזה.

אז אוקיי...סגרנו שאני יחליף את הקירור לקטאנה 3 שאני רואה שאתה ממש ממליץ עליו

ונחליף את הלוח

ואת הכרטיס אפשר להשאיר ל GTX 660TI

זהו...זה עכשיו יותר טוב?! זה בינתיים הסופי?! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

סתם שאלה, נשים שניה בצד את עניין המעבד ששם הוא תהליך הרבה יותר מסובך ומורכב ודורש המון ידע ובדיקות מאמץ, אבל למה אתה נגד לכרטיס מסך?

7950 הוא כרטיס שפשוט מיועד לאוברקלוק, אולי הצ'יפ הכי מוצלח של ATI עד היום אפילו, כמעט כל הכרטיסים של כל יצרניות 7950 מגיעים לאוברקלוק נהדר עם שיפור של עשרות אחוזים בביצועים בהרבה מקרים במיוחד אם מדובר בכרטיס מסך של יצרנית איכותית עם קירור צד שלישי טוב כמו שני מאווררים. לכרטיס מסך הוא פעולה די פשוטה שדורשת התקנה של תוכנת צד שלישי, העלאת תדרים (אפשר גם להעלות מתח אבל לא חייב) ופשוט להתחיל לשחק משחקים ולראות אם יש בעיות, במקרה הטוב זה ייקח לך כמה שעות להגיע ל Sweetspot של הכרטיס שלך, במקרה הגרוע יומיים שלושה. בכל אופן אין שום סיבה לא להרוויח ביצועים נוספים בחינם.

תתחדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני אז עם ראש פתוח. ואני ינסה עכשיו בימים האלה ללמוד את הקטע של ה-O.C לכ.מסך

בכל אופן אני חייב להבין משהו כי ניראה לי שאני מפספס משהו שאחרים יודעים...

לפי מה שאני יודע, חברת זו חברה שמתמחה בכרטיסים למשחקים בעיקר, כמו לדוגמא שיש להם כל מיני דברים קטנים אולי אבל שאין ספק שמוסיפים למשחקיות כמו למשל PhysX שזה דבר מאוד נחמד שמוסיף המון למשחקיות לדעתי.

והבנתי שפשוט חברות אחרות לא תומכות בזה ולא יהיה לי את כל הדברים הקטנים האלה.

ראיתי בפורום שהמון ממליצים על ה 7950 הזה ופשוט אני סקרן למה לי לקחת אותו עד כדי כך? ממש יש הבדל בינו ל- 660TI?

תודה רבה לכם כמו תמיד!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש היום בדיוק 2 וחצי משחקים שתומכים ב PhysX אז זה לא שיקול מבחינתך.

אם כבר השיקולים האחרים צריכים להיות אלו ופה אצטט את SyndromE:

תמיכה בהאצת חומרה ל-PhysX, תמיכת בתוכנות (למרות יתרון ביצועי GPGPU תיאורטי של חומרת 7950), שימוש ב-Adaptive Vsync, תאימות מירבית בהכרחת Vsync למשחקים בלתי תומכים, הכרחת FXAA (מתעלה על MLAA), תמיכת TXAA, השמת Ambient Occlusion למנועים גראפים חסרי תמיכה מובנית, ניהול פרופילי הגדרות למשחקים ועדכונם השוטף, מימוש Downsampling ע"י custom resolutions, תמיכת 3DVision (מתעלה על HD3D), הגדרת Pre-Rendered frames להפחתת השהיית קלט בשימוש Vsync, ועוד מס' הגדרות חבויות הזמינות מ- NV Inspector, כגון שימוש עצמאי בדגלי תאימות המאפשרים סוגי AA במשחקים ללא תמיכה מובנית (גם אם NV עדיין לא הוסיפו פרופיל לתמיכת AA בדריבר), נעילת FPS ועוד...

בנוסף העובדה כי משתפת פעולה עם המון מפתחות משחקים מעלה פוטנציאל תאימות בשחרור, עקביות ביצועים, ולעיתים תוספת פיצ'רים מובנים בלעדיים

בגדול שני הכרטיסים יעשו את העבודה, וספק אם תשתמש גם ברוב הפיצ'רים של כרטיסי , יש להם יתרון ויעשו את העבודה בקצת יותר סטייל, אבל ברוב המקרים תשלם גם יותר, שיקול שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לפיזיקס

יש לך פה רשימה של משחקים תומכים:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_games_with_hardware-accelerated_PhysX_support

מה שכן לפי דעתי זה ממש מוסיף למשחק לריאליזם שלו.

דוגמא ממאפיה 2 לתמונות של עם/בלי פיזיקס

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Mafia_physx.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי בלי צבעים :)

אז ככה, עידכון חשוב בשבילכם ועכשיו שוב אני ממש צריך את עזרתכם...

הייתי כרגע באייבורי אשדוד וזה מה שמוכר שאני מכיר והוא גם מבין במחשבים אמר לי על המפרט שלכם שהדפסתי:

"ספק חלש מידי

• קירור למארז לא עומד בתקן אינטל

• לוח אם בעייתי"

נ.ב, מה דעתכם על המארז P280 של אנטק? הבנתי שהוא פצצה!!! שווה להחליף את מה שהמלצתם לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לספק, זו טענה ידועה של מוכרים שלא בדיוק מבינים/רוצים לקבל יותר כסף/לכסתח את עצמם במקרה שתהיה תקלה. הוא בטח אמר לך שהכרטיס מסך שבחרת דורש לפחות 500W לפי הוראות היצרן שלו, אבל בתכלס זה לא באמת ההספק הדרוש. הכ.מסך הזה לוקח רק 150W ואם מוסיפים עוד את כל הרכיבים במחשב זה עדיין לא מגיע ל-430W, מה גם שמדובר בספק איכותי שאף יכול לתת הספק גדול יותר מההספק המקורי.

בנוגע ללוח אם, מה זאת אומרת "לוח אם בעייתי"? מה הביסוס שלו לטענה הזאת? אפשר לומר את זה על כל דבר.. בקיצור אין בו שום דבר "בעייתי".

בנוגע לקירור למארז, אין לי מושג מה זה אומר תקן של אינטל ואיך זה קשור לאינטל בכלל, נשמע לי כמו חרטה.

P280 מארז טוב מאד שהייחוד שלו הוא סינון הרעשים, ידוע כמארז שקט במיוחד. הנה ביקורת שערכו עליו פה בפורום: http://hwzone.co.il/hardware/reviews/psu/antec_p280 אם שווה להחליף אותו, זה תלוי בך ובצרכיך. קח בחשבון שהוא לא זול, למרות שהמבצע שיש עליו באייבורי מאד משתלם למי שצריך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המוכר הזה צריך להתפטר אם זה מה שהוא אומר על חומרה כזו.

הספק כח לא חלש ולא נעליים, 430W זה מספיק בהחלט, כמו שאמרו לך החברות רושמות 500W כי יש ספקים גנריים שכתוב עליהם 500W אבל בפועל מספקים 50-60 אחוז מזה ולכן דרוש 500W של גנרי בשביל להחזיק כרטיס מודרני. בניגוד לספקים גנריים כאלו, ספק של סיסוניק שכתוב עליו 430W הוא אכן 430W ויחזיק גם יחזיק את הכרטיס.

לגבי הקירור, עוד חרטה של מוכר שלא מבין כלום, מה הקשר בין מאוורר שיושב על המארז לבין תקן של שמייצרת את המעבד? אין דבר כזה.

לוח אם בעייתי? נו באמת תעשה טובה... פשוט אל תקשיב למוכרים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה זה מה שהמוכר אמר לי לרשום:

* לגבי הלוח - הלוח עצמו תומך במהירות 1600 רק ב-O.C (וזה לא מומלץ כי אנילא רוצה לעשות O.C)

* לגבי המאווררים- דרישת התקנים של לגבי המאוורים שבמארז חייבים להיות 9 ס"מ ו-8 ס"מ זה לא עומד בתקן בתוך המארז

* לגבי הספק - עדיף לקחת ספק 600W עם A. PFC ותקן 80+ גם כדי למנוע סבירות של קבלים נפוחים בלוח אם ובנוסף לזה בהבדל הפרש המחיר הוא קטן וזה השקעה ששווה לטווח הרחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שפירטת עכשיו לא שינה דבר ממה שרשמתי קודם.

ההבדל בין זכרונות של 1600 ל-1333 לא מורגש כמעט לחלוטין בביצועי המחשב, לכן אין שום סיבה להחליף לוח אם רק בשביל שיתמוך בזכרון של 1600. בנוסף, גם אם תשים בו של 1600, כמו זה שבחרת, הלוח פשוט יקרא אותו כ-1333 ולא תהיה שום בעיה.

לגבי המאוורר תגיד לו שיפסק לזיין תשכל.

לגבי הספק, הוא רוצה לעקוץ אותך במחיר, אל תאמין לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שפירטת עכשיו לא שינה דבר ממה שרשמתי קודם.

ההבדל בין זכרונות של 1600 ל-1333 לא מורגש כמעט לחלוטין בביצועי המחשב, לכן אין שום סיבה להחליף לוח אם רק בשביל שיתמוך בזכרון של 1600. בנוסף, גם אם תשים בו זיכרון של 1600, כמו זה שבחרת, הלוח פשוט יקרא אותו כ-1333 ולא תהיה שום בעיה.

לגבי המאוורר תגיד לו שיפסק לזיין תשכל.

לגבי הספק, הוא רוצה לעקוץ אותך במחיר, אל תאמין לו.

מה שהוא אמר.

תפסיק להקשיב לשטויות של מוכרים שלא מבינים! ספק 600W עם תקן 80+ SILVER או GOLD יעלה לך באיזור 500-700 ש"ח ונחשב אוברקיל למחשב כזה. הייתי יכול להצדיק כזה ספק אם היית קונה מערכת שיבוצע בה רציני, מחזיקה שני קשיחים או יותר וכוללת כרטיס מסך High-End כמו GTX680/7970 או לחילופין מערך SLI\CFX.

לגבי הקירור של המארז, אני מדגיש: אין דבר כזה תקן של לקירור מארז, אתה יכול לשים על המארז שלך גם מאוורר בקוטר 2 מטר והמחשב שלך עדיין יעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...