מה אתם חושבים על Windows 8? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם חושבים על Windows 8?

Moty_p

Recommended Posts

• תגובות 134
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ההרצאה הזו טיפה חובבנית לטעמי (אם כי יש בה גם כמה הסברים מועילים).

החלק הזה מההרצאה התמקד בעיקר במטרו. אין ספק שהוא מעורר מחלוקת. אני אישית חושב שיש בו גם יתרונות וגם חסרונות לעומת כפתור ה-Start הישן, אבל זה עניין של טעם אישי.

הרעיון מאחורי המהלך הזה היה ליצור חווייה אחידה למשתמש בין מכשירים שונים שהוא משתמש בהם (מחשב, טאבלט, סמארטפון). החווייה ממש זהה לחלוטין אם כל המכשירים האלה מריצים Windows 8 בגרסה כלשהי, אבל גם אם לא, השינוי הזה מקרב את Windows גם לאנדרואיד ול-iOS.

אפשר להתווכח על האם השינוי הזה נכון (ואני, אגב, בכלל לא בטוח שהוא כזה). אבל אפשר להבין את הרציונל מאחוריו. אולי זה רק עניין של זמן והתרגלות עד שהעולם יקבל אותו בברכה, ואולי זו הטעות הכי גדולה שמיקרוסופט עשו ב-Windows. הזמן יגיד.

כך או כך, אני יכול להגיד בינתיים שאחרי חודש של עבודה על Windows 8, אני כמעט ולא רואה או משתמש במטרו. כל התוכנות שעוד לא יצאה להם גרסת מטרו (שזה רוב התוכנות) עובדות בתוך ה-Desktop בכל מקרה, ולכן אני נמצא בדסקטופ 99% מהזמן ולא יוצא אל הממשק החדש כמעט אף פעם.

מעבר למטרו, יש עוד הרבה שינויים ב-Windows 8 באזורים של יציבות, ביצועים, אבטחה. שווה לקרוא עליהם, אפשר בוויקיפדיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד מתי Micro$hit יניסו להשתלט לנו על החיים?

אני באמת באמת שואל את עצמי האם זה קידמה?!?!

אפשר לחשוב הרבה דברים על הממשק החדש (אישית למחשב שולחני אני מעדיף את הישן). אבל בזה שהתחלת את הפוסט שלך בMicro$hit (שיואו, זה כל-כך מקורי, חשבת על זה בעצמך?) - איבדת מראש כל טיפה של כבוד או אמינות שהיו יכולים להיות לדבריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה הקשר בין מטרו לפיתוח אתרים?

אני כבר מעל חודש עם 8, ולא יוצא לי להשתמש במסך המטרו חוץ מלהפעיל יישומים (להקליד את שמם). ככזה הוא נוח ועדיף לטעמי

על ה-start.

לדעתי הוא לא נוח גם לזה... מה שאהבתי בסרגל החיפוש בווינדוס 7 שהוא איחד את כל התוצאות ביחד, במטרו יש הפרדה בין כלים, קבצים ואפליקציות. ממש מעצבן שאני צריך עוד כמה קליקים כדי להגיע למה שאני צריך. בWIN 7 אני פשוט כותב שני אותיות ואנטר וזהו...

כמובן כל אחד ודעתו האישית. אני לא מוצא ממש שימוש לממשק מטרו.

ועוד דבר מטומטם במטרו... למה הגלילה ברשימת האפליקציות ימינה-ושמאלה ואני צריך לגלול למטה-למעלה? יש לי את האפשרות הזאת, למה מטרו לא משתמש בה?

מה שכן במקומות אחרים במטרו גלילה-ימינה שמאלה עובדת חלקית. היא עובדת, אבל הרבה יותר איטית מלגלול למטה-למעלה (ואי אפשר להגיד שזה הגדרות מהירות גלילה, בכל המקומות האחרים שיש לי גלילה ימינה-שמאלה זה עובד מעולה)

ולמה לעזעזל אין חיפוש בחנות?! לעזעזל .. אני מנסה להשתמש בממשק החדש שאתם מחייבים אותי להשתמש בו, אבל אין בו אפילו אפשרויות בסיסיות ביותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטרו מיותר למחשב שולחני. אי אפשר לתפעל את הדבר הזה באמצעות עכבר ולהשאר שפוי ואלו שמנסים לתפעל צג של 20"+ באמצעות הידיים שפויים עוד פחות. ה PD הבא צריך להתבסס על תנודות האישונים ובלייטנסי מינימלי. עד אז, עכבר FTW.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שרוצה להתקין W8 בגלל הפיצ'רים החדשים ולא אוהב את מטרו, יש אפשרות להשתמש בממשק של windows 7 :

http://forums.mydigitallife.info/threads/35189-Windows-7-explorer-for-Windows-8

או גירסא חדשה של התוכנה (בטא נסיונית, אבל לא דורשת קובץ explorer.exe מדיסק של W7):

http://www.msfn.org/board/topic/158666-start-is-back/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכחו שהמטרו לא סתם נמצא שם ליופי. אם זה תלוי בבאלמר, עוד שנה גם מסך ה-20 אינץ' שלכם יהיה צג מגע (אם הם בכלל חושבים שמחשב נייח הוא פורמט בר-תוחלת). פלופ גדול או הצלחה ענקית? ימים יגידו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד דבר מטומטם במטרו... למה הגלילה ברשימת האפליקציות ימינה-ושמאלה ואני צריך לגלול למטה-למעלה? יש לי את האפשרות הזאת, למה מטרו לא משתמש בה?

מה שכן במקומות אחרים במטרו גלילה-ימינה שמאלה עובדת חלקית. היא עובדת, אבל הרבה יותר איטית מלגלול למטה-למעלה (ואי אפשר להגיד שזה הגדרות מהירות גלילה, בכל המקומות האחרים שיש לי גלילה ימינה-שמאלה זה עובד מעולה)

אצלי זה עובד. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ מה הטעם בזה? הוסיפו כמה פיצ'רים נחמדים לאקספלורר של 8. חבל סתם לבטל אותם...

למרות שהקישור השני דווקא יכול ליהיות מעניין, נראה שהוא לא מחליף את האקספלורר אלא "מתלבש" עליו, לפחות ממבט ראשוני, אבל אני הולך לנסות את זה ואעדכן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השוואה של 7 מול 8

ההשוואה הזאת מאוד מוזרה.

מעבר לזה שיש שם דברים שהשוואה שלהם לא אומרת כלום (כמו כמות זיכרון בשימוש), הכי הפתיעה אותי העובדה שהם טוענים ש-Windows 7 עולה מהר יותר איכשהו.

אפשר לקרוא על איזה עבודה מדהימה עשו במיקרוסופט על זמני העלייה של Windows 8, ואם אין כוח לקרוא, מספיק לראות את סרטון ההדגמה.

ללפטופ בן ה-4 שנים שלי לוקח 6 שניות מרגע הלחיצה על כפתור ה-Power ועד שהדסקטופ של 8 מוכן לשימוש (מתוכן, 4 שניות הן רק ה-BIOS). תסלח לי, אבל אף 7 לעולם לא יתחרה בזה.

אז כן, יש שיפור בביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...